Skocz do zawartości

Ulubiony Damski Wokal


Negocjator

Rekomendowane odpowiedzi

Lubię Nightwish, The Gathering, Guano Apes,Avril Lavigne, ale pierwsze miejsce ma u mnie DORO PESH, a z polskiej sceny to ostatnio dorwałem płytkę Milczenie Owiec - Twarze (dla mnie extra), ale przede wszystkim Agnieszka Chylińska - kocham tą babę, sam nie wiem dlaczego.

 

A pamiętacie, kiedyś była taka kapela Holy Moses, nie wiem czy jeszcze istnieją, ani jak się nazywała ta laska, ale wydzier miała nieziemski ! (słyszałem ją osobiście na którejś Metalmanii )

 

No i zapomniałbym o Anji Orthodox!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zasiedziałem w temacie o słuchawkach, że przeoczyłem ten mój ulubiony, czyli o muzyce :) Teraz tu się będę produkował... A co do wokalu to tylko Kate Bush, choć nie każdemu może przypaść do gustu szczególnie jak zaczyna słuchać od płyty The Kick Inside. No i oszywiście Aretha Franklin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ojojojoj....

 

Ulubionych wokali damskich to się parę znajdzie.

Pewnie nie słyszeliście, ale naprawdę warto:

Pierwszą Boginią bedzie zdecydowanie Lisa Gerrard, która nieśmiertelną sławę zdobyła w duecie z Brendanem Perry.

lisagerrard24on.jpg

 

Aż dziw bierze, że się tu tylko raz pojawiła, w dodatku z błędem...

Poza niesamowitym wokalem, IMO jednym z najlepszych w historii Lisa jest też wirtuozem gry na dulcymerze:

dulcimer0qx.gif

 

Drugą, będzie kobieta o równie, jeśłi nie bardziej, anielskim głosie, za każdym razem, jak jej słucham, to mi się futro na calym ciele jeży... Niesamowita Azam Ali. jej wokal towarzyszy znakomitej perkusji Grega Ellisa- razem tworzą duet Vas, często zwany "następcami Dead Can Dance". Ja myślę, że stowrzyli zupełnie nową jakość w muzyce neoflkowej. Warto posłuchac!

ali0oa.jpg

 

 

Trzeci wysoce orginalny wokal należy do Kari Rueslatten, obecnie solistki, kiedyś spiewała bodajże w The Third and The Mortal.

karipress3ts8.jpg

 

Ojoj, ależ ona ma barwę niesamowitą!

 

Doskonałym wokalem, niesety trudnym do usłyszenia, bo zdobycie płyt graniczy z cudem, jest też Irina Mikhailova. Ja znam tylko Lumin- "Hadra" i wessał mnie jak czarna dziura... po prostu zapadłem się w muzykę. jeśli kotś lubi elektronikę z pogranicza goa i neofolku to gorąco polecam!

05ft1.jpg

 

 

Są jeszcze: świetna Sonja Kraushofer z L'ame Immortelle i Persephone, boska Andrea „Nebel“ Haugen założycielka Nebelhexe i Hagalaz Runedance(oj wpadłem ostanio w jej wokal, wpadłem)

i inne których imię jest Legion.

Ciekawostka:One wszystkie oprócz głosu są również posiadaczkami nieprzeciętnej wręcz urody. Oj strasznie ładne dziewczyny... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja uwielbiam wokal wokalistki Within Temptation:] ta skala głosu:) no i ostatnio słuchałem Theatre of Tragedy i w pisosence Storm jest całkiem fajny kobiecy wokal..

To Nell Sigland- nowa wokalistka. :) Też ją lubię

Z takich na maxa ulubionych to wymienię:

Anneke van Giersbergen(the Gathering) :wub:

Tarja Turunen

Floor Jansen(After Forever)

Simone Simons(Epica)

Vibeke Stene(Tristania)

Sharon den Adel(Within Temptation)

Kari Rueslatten

Liv Kristine Espenaes(co prawda aktualnie Leaves' Eyes, ale wolę ją z Theatre of Tragedy i obu solowych płytek)

i caaaała masa innych. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności