Skocz do zawartości

Ulubiony Damski Wokal


Negocjator

Rekomendowane odpowiedzi

No z tego co słucham (a z wokalem damskim niewiele), to podoba mi się :) Cristina Scabbia - Lacuna Coil.

 

A z resztą, o czym tu rozmawiać? Przecież każdy ma inne upodobania muzyczne i podaje wokalistki z pewnego zakresu... nie powiem np. że podoba mi sie głos jakiejś tam gwiazy pop, nawet jakby rzeczywiście był ładny, to dla mnie, ona sama, jest skreślona ze względu na muzyke... :]

(możliwe są odchyły od reguły)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, ciężko wybrać jedą ulubioną wokalistkę. Mogę co najwyżej napisać te których lubie słuchać (kolejność przypadkowa): Anneke Van Giersbergen z The Gathering, Cristina Scabbia z Lacuna Coil (szczególnie lubie utwór Falling :) ), Tarja z Nightwish, kobiecy wokal z płyty Vovin Theriona, Lotta HÖglin z Beseech, Sharon Den Adel z Within Temptation, Amy Lee z Evanescence, Dido, Madonna, Andrea Corr z The Corrs, Whitney Huston, Celine Dion, Marie Fredriksson z Roxette.

 

EDIT:

Już poprawiłem literówke :rolleyes: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię głosy silne, wyrażające kobiecość lub wielkie emocje... Tak więc: Dolores O'Riordan, Sinead O'Connor, Suzanne Vega, Janis Joplin, Brenda Lee, Lisa Gerrard, Julee Cruise, Kasia Kowalska, Agnieszka Chylińska, Kasia Nosowska, Anita Lipnicka. Dla tych, którzy oczekują po muzyce wyzwolenia niesamowitych emocji, polecam piosenki śpiewane przez te wokalistki. One mają swoje miejsce w mym sercu :wub: , ale zapewne pominąłem jeszcze jakieś, które mogłyby się tu znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P J Harvey; Pani z Nightwisa'a; Gigi i Maura Davis, Azam Ali, Shana Halligan (te trzy panie spiewają na ostatniej płycie Buckethead'a... po prostu "niebo w gębie" :) )
Aretha Franklin
RESPECT ;)

Chyba pani której już nie ma w Nightwish'u :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzuce moje typy:

 

Rock: SKIN, P.J. Harvey (echo P.Smith), Nico z Velvet U.

Jazz: nie da rady bo to cala gama od Lady Day po C.Wilson

Club, Electro itp.: Bjork, Lady Z ze "Slow Train"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy ktoś kojarzy Liane Carroll ???

Jak by ktoś nie wiedział to przybliżę :) Liane Carroll brytyjska piosenkarka i pianistka jazzowa, która w 2005 roku została wyróżniona prestiżowymi nagrodami BBC Jazz Award dla najlepszej wokalistki i najlepszego wykonawcy jazzowego. Na fali tego sukcesu do sklepów trafił album "Standard Issue", który zawiera znane klasyki jazzowe, popowe i rockowe w smooth jazzowych interpretacjach wokalistki. Znajdziemy tam "You've Got a Friend" Carole King, "The Briar And The Rose" Toma Waitsa czy słynne "Eleanor Rigby "The Beatles. Płyta została zarejestrowana w słynnym studio Abbey Road w Londynie, gdzie nagrywali między innymi wspomniani The Beatles :rolleyes:

Nowej płyty jeszcze nie słuchałem, będę musiał ściągnąć :)Dla zainteresowanych próbka

London Elektricity - Live gravy [2003]

Catalogue NHS-72

to jest mój typ !! takie wokalistki moge słuchać i sluchać bez końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Beth Gibbons

a potem juz nienumerowane:Dolores z The Cranberries,Alanis Morissette,Skin,Kasia Nosowska,Anna Maria Jopek,Kosheen,Pati Young, i pani,ktora spiewa kawalek pt"You don't wanna"na plycie Trickiego.

a tak wogole to jestem meska szowinistyczna swinia i wole meskie glosy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności