Skocz do zawartości

Ulubiony Damski Wokal


Negocjator

Rekomendowane odpowiedzi

Lubię głosy silne, wyrażające kobiecość lub wielkie emocje... Tak więc: Dolores O'Riordan, Sinead O'Connor, Suzanne Vega, Janis Joplin, Brenda Lee, Lisa Gerrard, Julee Cruise, Kasia Kowalska, Agnieszka Chylińska, Kasia Nosowska, Anita Lipnicka. Dla tych, którzy oczekują po muzyce wyzwolenia niesamowitych emocji, polecam piosenki śpiewane przez te wokalistki. One mają swoje miejsce w mym sercu :wub: , ale zapewne pominąłem jeszcze jakieś, które mogłyby się tu znaleźć.

Kasia Kowalska-polecam koncertowa plyte Dżem'u: List do R ,utwor: "Modlitwa 3, pozwol mi"--bardzo dobrze pokazuje jej (spore) mozliwosci wokalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to zalezy glownie od nastroju.. czasami ma sie ochote posluchac okreslonego typu wokalu a innym razem czegos zupelnie odmienngo. Sposrod spiewajacych pan preferuje:

- Shirley Manson z Garbage - cudowny, niepowtarzalny glos, wg mnie najlepszy w dolnych partiach

- Gwen Stefani z No Doubt - drugiego takiego wokalu po prostu nie ma, naprawde moglbym sluchac niemal bez konca

- Blu Cantrell - dodaje zbyt wiele ozdbnikow w swoich piosenkach, ale sila glosu robi wrazenie

- Christina Aguilera - jak wyzej

- Nina Person z Cardigans - wokal tej pani dziala przyjemnie kojaco, jest miekki, zrownowazny i lekko wibrujacy

- Aaliyah - nie wiem co tu napisac, ani nie miala specjalnie mocnego glosu, ani specjalnie szerokiej skali - miala za to hipnotyczne wlasciwosci

 

Z polskich wokalistek slucham w zasadzie tylko Justyny Steczkowskiej i Anji Orthodox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu był sobie zespół, który pewnie wszyscy pamiętają z hitu "Barbie Girl". Zespół też poza takimi "fajnymi" skocznymi kawałkami nagrał też prawdziwą perełkę o tytule "Turn back time" (albo jakoś tak). Naprawdę wokal solistki Aqua (bo o nich mowa) miał w sobie to coś. Nie wiem co z zespołem, czy nagrał jeszcze coś poza tym kawałkiem ale strasznie lubię tą piosenkę. Wokalistkę zresztą też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to ja ubóstwiam głos pani z Nightwisha, Tarji Turunen Silny i zdecydowany a czasami łagodny.(wywalili ją z zespołu razem z gitarzystą bo przez rok nie odzywała się do "przewodniczącego" zespołu Tuomasa. Bardzo szkoda :( ). Lubię też wokalistkęz płyty "Vovin" Theriona oraz Liv Kristine z Leave's Eyes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Za to ja ubóstwiam głos pani z Nightwisha, Tarji Turunen Silny i zdecydowany a czasami łagodny.(wywalili ją z zespołu razem z gitarzystą bo przez rok nie odzywała się do "przewodniczącego" zespołu Tuomasa. Bardzo szkoda :( ). Lubię też wokalistkęz płyty "Vovin" Theriona oraz Liv Kristine z Leave's Eyes

 

Live Kristine bardziej jest znana z kaplei Theatre of Tragedy niz z Leaves' Eyes... no i jej solowy album "Enter My Religion" jest bardzo fajny...

 

bardzo lubie wokla laski ktora czasami spiewa w kawalkach rammsteina, np Engel, jej ksywek to Bobo i ma zespol "Bobo In White Wooden Houses"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam Imogen Heap (samodzielnie i jako formacja Frou Frou)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Christina Aquilera ... dla przykładu kawałek The Voice Within, bądź też Beautifull

Sigur Ros - wsumie to śpiewa facet... ale głosik ma kobiecy, nie przeciętny... jak wogóle wszystkie ich utwory :] Gorąco polecam Islandzką muzyczkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności