Skocz do zawartości

Ulubiony Damski Wokal


Negocjator

Rekomendowane odpowiedzi

A wspominał ktoś o Katie Melua? Jakoś nigdy nie garnąłem się do niej, ale dziś jak usłyszałem coś od tej pani przypadkiem, to chyba skuszę się na jej płytę. Świetny, nietypowy głos...

 

Było wspominane na pewno i to parokrotnie pewnie. Skuś się najlepiej na obie płyty :-)

 

Oj, na obie to raczej portfel nie pozwoli, szczególnie, że studniówka jutro, a ferie zaraz po niej... :P. Ale na jedną skuszę się na pewno szybko, drugą później dokupię. Jej głos... no, po prostu dawno (jeśli w ogóle kiedyś) nie słyszałem tak pięknego głosu :].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Dodam tutaj Ayo. Bardzo przyjemny wokal z bardzo przyjemnymi aranżacjami. Przyjemnie się słucha.

 

podzielam opinię :) w ostatnim zdaniu też bym dodał "bardzo" :)

 

Katie Melua - ma głos!! nie tylko "wylizany" w studio ..ona po prostu tak śpiewa...nie przybija sobie ćwieków na czole..nie pokazuje cyca żeby ją zauważono..czy umie spiewać? wystarczy obejrzeć koncerty..można było na żywo posłuchać w sopocie .. zobaczyć co sie dzieje z ludźmi..fajna laska z niej do tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tutaj Ayo. Bardzo przyjemny wokal z bardzo przyjemnymi aranżacjami. Przyjemnie się słucha.

 

podzielam opinię :) w ostatnim zdaniu też bym dodał "bardzo" :)

 

Katie Melua - ma głos!! nie tylko "wylizany" w studio ..ona po prostu tak śpiewa...nie przybija sobie ćwieków na czole..nie pokazuje cyca żeby ją zauważono..czy umie spiewać? wystarczy obejrzeć koncerty..można było na żywo posłuchać w sopocie .. zobaczyć co sie dzieje z ludźmi..fajna laska z niej do tego :)

 

Co do Ayo- głos rzeczywiście świetny, ale muzyczna otoczka... niezbyt :P.

 

Co do Meluy w Sopocie- hmmm, dla mnie to był jeden z najsłabszych występów na żywo tej pani, z tych co widziałem oczywiście chociażby częściowo. Ktoś chyba nie ustawił sprzętu odpowiednio... Na youtube jest pełno kawałków live w jej wykonaniu... praktycznie każdy brzmiał dużo lepiej.

Niemniej głos ma niesamowity, na dodatek jest ładna... nic tylko pomarzyć ;D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej głos ma niesamowity, na dodatek jest ładna... nic tylko pomarzyć ;D.

 

No nie? Taki cud natury - śpiewa, gra, jest śliczna... ciekawe czy umie gotować? :P

 

Ja ostatnio choruję na Jem :) I to nie tylko na piosenkę "They".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wokalistka Within Temptation (zwlaszcza na ostatniej plycie pokazala nieco wiecej niz na poprzednich)

Scabi z Lacuna Coil (nawet nawet)

Sandra Nasic z Guano Apes (zadziorny glos ;) )

Katie Melua

Ayo

Norah Jones

Sheryl Crow

Alanis Morissette

Free Dominiguez z Kidneythieves (cos jakby lekki industrlial z zenskim wokalem; szkoda, ze nie wydaja nic nowego)

Pani z Late Night Alumni (kumpel ostatnio polecil; subtelny wokal)

Gwen Stefani (teraz sie zepsila)

 

Z Polek przede wszystkim Anna Maria Jopek. A poza tym lubie tez Dr. No z prezenterka mtv na wokalu.

 

Jest tego wiecej ale nie moge sobie przypomniec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z naszych polskich pań - Maja Konarska ale nie za to co robi w Moonlight (choć też bardzo ciekawe) ale za to co zrobiła z Sirrah na albumie "Acme" - co prawda to tylko pewne smaczki ale brzmią świetnie...

http://strefa.rockmetal.art.pl/ankieta/maja-konarska.htm

Poza tym:

-Liv Kristine - głównie dwa albumy Theatre Of Tragedy - debiutancki (niektórzy mówią, że nieciekawy ale mi na odwrót - właśnie kolejny "Velvet Darkness They Fear" mający super recenzje nie leży) i "Aegis".

-Lisa Gerrard i to co robiła w Dead Can Dance, nie wszystkie albumy ale np. "Within The Realm Of Dying Sun" czy "Spleen And Ideal" są świetne :D

-Diamanda Galas - naprawdę robi wrażenie... :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie na pierwszym miejscu:

  • Norah Jones
  • Katie Melua

które były już często wspominane. To zresztą chyba widać po moim profilu na last.fm (który teraz nie chce się załadować, więc nie mogę sprawdzić, ale jak ostatnio sprawdzałem to były w pierwszej trójce). Poza nimi to np.:

  • Diana Krall
  • Aga Zaryan (Agnieszka Skrzypek)
  • Lisa Gerard
  • Loreena McKennitt

które też były wspominane jeśli nie w tym temacie to na pewno gdzieś na forum. Z damskich wokali, o których to forum nie słyszało (a przynajmniej wyszukiwarka ich nie znajduje) to:

  • Joni Mitchell (tu się naprawdę zdziwiłem, że nikt o niej wcześniej nie pisał)
  • Sophie Zelmani (pierwsza płyta ma parę kawałków za którymi nie przepadam, ale pozostałe... hm... Zosia ma szansę wyprzedzić Norę i Kasię :) )
  • Leslie Feist, Alison Krauss (tu jestem na etapie decydowania czy to mój ulubiony damski wokal :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności