Skocz do zawartości

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Roo_Volt napisał:

Czym różni się audiofil od melomana?

Pierwszy, czyli audiofil, skucha jednej playlisty na 100 słuchawkach. Zaś, ten drugi, czyli meloman, słucha 100 playlist na jednych słuchawkach. 

Stare, ale jare. W zasadzie to powiedzenie osiągnęło już status spiżowej sentencji.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Roo_Volt napisał:

Na tle tej dyskusji, przypomina mi się.

 

Czym różni się audiofil od melomana?

Pierwszy, czyli audiofil, skucha jednej playlisty na 100 słuchawkach. Zaś, ten drugi, czyli meloman, słucha 100 playlist na jednych słuchawkach. 

 

Co kto lubi. Nie oceniam. 

A jak ja słucham 100 playlist na 100 słuchawkach to co jestem?

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, The Grand Wazoo napisał:

I jeszcze "stówka" w Monetach i + 20 zł w kuponie. 

Zamiast dopłaty do węgla powinni zrobić dopłatę do DACa 😉 tak by był w każdym gospodarstwie domowym produkt o wadze strategicznej dla państwa :P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, prolim napisał:

Dziś obniżył, było 2700. Może warto poczekać?:)

Sprzedany raczej bo nieaktualne.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanikTeraz to nawet nie wiem co to było, po opisie w linku zdaje się jakiś AudioGD -> tak szczerze mówiąc to dawno temu chciałem mieć tego NFB28 co to go chociażby szanowany audiofil Bakuś miał. 

Teraz zapomniałem o tej marce i nawet nie szukałem ich produktów od dawien dawna. 

Inna sprawa że cokolwiek opłacalnego by to nie było to nie mam w tym momencie takich środków na zakup :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Undertaker napisał:

chciałem mieć tego NFB28

No ten akurat był dobry rzeczywiście. Miałem u siebie kilka innych wykonów tej firmy i było tak-se lub dziwnie...a elektroniki nawalone w środkuuuu, chyba na paradę, żeby audiofyle na sam widok mieli erekcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mnie zawsze zastanawiało czemu tak dużo w środku tych różnych rzeczy tam, a niektórzy powstawiają kilka kondów trafo czy co tam i mówią że to najlepsze jest. Na końcu przyjdą trzeci i powiedzą że obie wersje (dla audiofila że sprzęt ma ważyć) oraz melomana (podejście bardziej nowoczesne a'la powietrze w środku) grają tak samo. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio-GD R2R-7 gra świetnie, też jest napakowany, 15 kg wagi, 43 cm x 43cm.

Miałem NFB 28.38 - jako combo: fajna barwa, średnia scena i holografia. Dobry jako DAC, słaby jako wzmacniacz, choć ma dużą moc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam NFB28 jako wzmacniacza i jestem bardzo zadowolony z jego brzmienia. Jedyne, co mnie drażni to drabinka rezystorowa resetująca swoje ustawienie przy każdym wyłączeniu. Poza tym - nie potrzebuje szukać nic więcej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na shoziego bym uważał - tykającą bomba. Co najmniej trzem użytkownikom naszego forum, w tym mnie, alien ot tak przestał działać. Nie do wskrzeszenia niestety :(

Do dziś mi go szkoda bo grał ******ście...

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności