Skocz do zawartości

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Tommy66 napisał:

Czyli oferty sprzedaży np. 13 letnich słuchawek HD 800 powyżej 3 tyś.zł  to ,,ciekawoski''

Powyżej 3000 można kupić tyle różnych doskonałych słuchawek nowych, że 13 letnie HD800 to faktycznie tylko ciekawostka. Swoją drogą czy sprzedanie towaru drożej niż się go kupiło nie podpadnie skarbówce?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafacio napisał:

Powyżej 3000 można kupić tyle różnych doskonałych słuchawek nowych, że 13 letnie HD800 to faktycznie tylko ciekawostka. Swoją drogą czy sprzedanie towaru drożej niż się go kupiło nie podpadnie skarbówce?

Inflacji (realnie pewnie koło 20% rocznie) nie liczymy? Wartości rynkowej? Druga sprawa - zestarzały się te hd800 w te 13 lat jakoś bardzo? Hd600 są sprzedawane dużo dłużej w praktycznie niezmienionej formie i nikt nie narzeka :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Najner napisał:

zestarzały się te hd800 w te 13 lat jakoś bardzo?

Dla mnie to wciąż najlepsze otwarte słuchawki w cenie do 6-7 tys. Modelu S nie toleruje ale poprzednią wersje lubię bardzo. Scenicznie to wciąż są niedoścignione tak samo jak równy bas, nawet peak na 6k mi specjalnie nie przeszkadzał. Niestety wymagają specjalnego okablowania i toru

Edytowane przez Palpatine
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 letni egzemplarz czy 

9 minut temu, Najner napisał:

Druga sprawa - zestarzały się te hd800 w te 13 lat jakoś bardzo?

Jako typ Senneheiser HD 800 to nie zestarzały się, ale jako konkretny 13 letni egzemplarz tego modelu to może być szrot. Nie rozróżniasz tego?

W/w Yamaha Niemcy 900 Euro.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie kupiłbym 13 letnich słuchawek za ponad 3000zł (edycja po uwadze Najner). Dlatego też nigdy nie kupiłem (choć kusiły) K1000.

Cytat:

"

Ja jednak myślę że bardziej niż prezesa NBP poniosło sprzedawców...

 

Właśnie odebrałem maila z niemieckiego sklepu internetowego, który ma wystawiony R-N803D za 800 EUR i za dopłatą 30EU za wysyłkę mi to chętnie wyślą. Czyli wychodzi 3850zł. Na OLX u nas używane są droższe. Coś tu jest grubo nie tak....

"

Czy nasi dystrybutorzy poszaleli?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Palpatine napisał:

To nie sklep...to holenderskie olx

Zgadza się. Nigdzie nie pisałem że to sklep, a za to sugerowałem doliczyć ryzyko zakupu.

2 minuty temu, emadine napisał:

Właśnie dziś kupiłem player extra brzmienie uważam !

Na moje uszy Neutron gra lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Undertaker napisał(a):

Tophifi ma fajne ceny na wysokie Audio-Techniki, normalnie jakbym miał siano to sam bym coś wziął bo nigdy żadnych słuchawek tej firmy nie miałem: 

 

ATH-AWKT za 6999

 

ATH-AWAS za 4999

 

 

AWKT grają świetnie :) do jazz-u wręcz magicznie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kajo1971 napisał(a):

AWKT grają świetnie :) do jazz-u wręcz magicznie :)

To prawda- słuchałem właśnie jazzu w poniedziałek w TopHifi w Łodzi, ale na starcie kabel do wymiany bo strasznie mikrofonuje. Ergonomia też taka sobie jak dla mnie- chyba robili to na małe żółte uszka bo moje nie wchodzę do padów i po 0,5h było mi w nich niewygodnie. Granie za to pierwsza klasa. Byłem bliski kupna, ale z powodów powyżej odpuściłem bo nie były dla mnie.

Godzinę temu, Undertaker napisał(a):

Tophifi ma fajne ceny na wysokie Audio-Techniki, normalnie jakbym miał siano to sam bym coś wziął bo nigdy żadnych słuchawek tej firmy nie miałem: 

 

ATH-AWKT za 6999

 

ATH-AWAS za 4999

 

 

Po wrzuceniu do koszyka nawet taniej. To są testowane sztuki, ale ta w Łodzi wygląda jak nowa.

 

B5DB7C21-0FDE-4897-BD7B-6B6026DB0BF4.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lobuz1 napisał(a):

To prawda- słuchałem właśnie jazzu w poniedziałek w TopHifi w Łodzi, ale na starcie kabel do wymainy bo strasznie mikrofonuje. Ergonomia też taka sobie jak dla mnie- chyba robili to na małe żółte uszka bo moje nie wchodzę do padów i po 0,5h było mi w nich niewygodnie. Granie za to pierwsza.

no ja miałem okazję posłuchać z kablem Entreq więc efekt magiczny :) no u mnie jakoś weszły uszy czyli małżowiny do środka i AWKT ułożyły się całkiem fajnie na głowie :) niestety na tyle długo nie słuchałem żeby stwierdzić czy w nich występuje wzrost ciśnienia akustycznego czy jak to nazwać które mi przeszkadza w słuchaniu ? no na Final  Sonorous VI było to po kilku godzinach zauważalne ale to może taka przypadłość zamkniętych lub nie jestem do tego przyzwyczajony posiadając słuchawki otwarte 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2022 o 08:30, Rafacio napisał(a):

Okazja to nie jest, ale oszustwo też nie, więc umieszczam tu jako ciekawostkę. Sprzedaż w cenie 4300 zł sprzętu kupionego w 2021 w sklepie za 3300zł. Można? Można. A tu człowiek się stara by używki nie sprzedawać drożej niż 2/3 ceny, za którą ją nabyłem. Nawet jeśli od zakupu minął np miesiąc.

 

Yamaha RN 803 D Zgierz • OLX.pl

Ogólnie rzecz ujmując to każdy może ustalić cenę jaką chcę, a rynek to zweryfikuje. Ja sprzętu audio teraz za bardzo nie śledzę, ale samochody już tak i niektórzy wołają kwoty totalnie z czapy, ale można coś sprzedać albo sprzedawać (są auta wiszące miesiącami albo nawet latami i podobnie bywa też w innych kategoriach). Różni ludzie w różny sposób ustalają cenę - jedni patrzą na aktualną cenę nowego sprzętu, inni na ceny używek, a inni na cenę za jaką kupili i pamiętam jak widziałem używane DT990 Edition za 700 zł, bo gość miał paragon sprzed kilku lat na kwotę podchodzącą pod 1000 zł, gdy w tamtym momencie nówki były po niecałe 600 zł.

 

Ja staram się brać pod uwagę wszystkie czynniki, ale decydująca jest dla mnie konkurencyjność. Zdarzyło mi się sprzedać coś drożej niż kupiłem nowe, a były to głośniki komputerowe Microlab kupione, gdy dolar był po 2 zł z hakiem (piękne czasy i to za rządów Tuska ;)). Sprzedałem je kilka lat później jakieś 50 zł drożej, ale były w perfekcyjnym stanie, a zarazem cena była wyraźnie niższa niż nówki w sklepie. Jeżeli kupiłem coś na super promocji to też sprzedawałem z zyskiem (niedawno to był czarny smartwatch Honor GS Pro, którego poużywałem niecałe 2 miesiące), a kupujący mimo wszystko byli zadowoleni, bo dostawali produkt w zasadzie jak nowy z gwarancją, a nadal taniej niż nówki czy egzemplarze używane. Podobnie było z AKG M220 Pro. Z reguły na żonglowaniu sprzętem się traci, ale jeżeli uda się zarobić (a najczęściej raczej odzyskać lub zniwelować te straty) parę groszy to ja nie widzę w tym nic złego.

 

Parę razy spotykałem się z zarzutem, że coś można kupić w sklepie taniej, na co odpowiadałem, że droga wolna - proszę kupić. Odpowiedź była zawsze taka sama - ale to już jest niedostępne. Kiedyś nawet dostałem linka do promocji z peppera sprzed ponad roku to tylko się uśmiałem. :P

 

Żeby nie robić totalnego offtopa to wrzucam dwie pary fajnych monitorów na biurko/półkę/standy do niedużego/średniego pomieszczenia.

 

Ten model znam i gra bardzo fajnie, super, żywa średnica, gładka góra i żwawy basik, choć nie zejdzie do piekieł i to mówiać delikatnie, bo to niewielki przetwornik w obudowie zamkniętej o skromnej kubaturze, ale za to nadrabia elastycznością, szybkością i dzielnie znosi podbicie poprzez wzmacniacz lub EQ. Śmiało można się targować, gdyż chciałem je kupić, ale wybór padł na coś innego.

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-grundig-box-360b-CID99-IDO8cBj.html

 

Tych nie znam, ale podobno są udane (zresztą jak większość modeli Grundiga), sprzedający sympatyczny, ale tylko odbiór osobisty i raczej do odsłuchu z kilku metrów z uwagi na konstrukcję trójdrożną.

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-grundig-hi-fi-box-8000-super-stan-od-audiofila-CID99-IDQxF38.html

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności