Skocz do zawartości

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie :) Mają po prostu większą szansę chociaż być zamontowane do czegoś przynoszącego dochód (no chyba, że zastosujemy patent @Undertakerz posta wyżej) :P

ale to tylko taki głupawy argument, nie ma co go analizować

 

Swoją drogą, jeden z użytkowników wrzucił dość dobrą ofertę na kilka sztuk prawie nowego sprzętu, m.in Fiio M17 za 1000Eur, ZMF Atrium za 2000Eur, He1000SE za 1800 Eur:

https://www.head-fi.org/classifieds/yard-sale-very-low-priced-for-quick-sale.31770/

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Smutny Joe napisał:

 

Swoją drogą, jeden z użytkowników wrzucił dość dobrą ofertę na kilka sztuk prawie nowego sprzętu, m.in Fiio M17 za 1000Eur, ZMF Atrium za 2000Eur, He1000SE za 1800 Eur:

https://www.head-fi.org/classifieds/yard-sale-very-low-priced-for-quick-sale.31770/

 

Początek oferty nie zachęca :( 

Cytat

Wychodzę z tego hobby, ponieważ bardzo wpłynęło to na moje zdrowie psychiczne i jeszcze bardziej zwiększyło mój niepokój!

 

Edytowane przez lobuz1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Palpatine napisał:

Smutne, ze hobby powoduje u kogoś pogorszenie zdrowia psychicznego i pogłębienie stanów lękowych. 


To raczej poszukiwanie przyczyny tych problemów nie w tym miejscu w którym się tego szukać powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palpatine napisał:

Smutne, ze hobby powoduje u kogoś pogorszenie zdrowia psychicznego i pogłębienie stanów lękowych. 

Jak ktoś zaczyna słuchać sprzętu, a nie muzyki, ciągle coś mu nie pasuje, wszystkie płyty są źle nagrane z wyjątkiem tej jedynej (oczywiście wydanie japońskie) itd. to może tak być.

Edytowane przez Hustler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Hustler napisał:

Jak ktoś zaczyna słuchać sprzętu, a nie muzyki, ciągle coś mu nie pasuje, wszystkie płyty są źle nagrane z wyjątkiem tej jedynej (oczywiście wydanie japońskie) itd. to może tak być.

O to to. Mi już przeszło ciągłe przepinanie kabli, zatrzymywanie i porównywanie każdego szczegółu nagrania. Oczywiście jak testuje to biorę wszystko pod uwagę, ale właśnie słucham muzyki. Niektórzy kupują a po dniu lub kilku zwracają/sprzedają bo coś nie pasi i tak w kółko co chwilę- można rzeczywiście zwariować i zmęczyć się gonieniem tego króliczka. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lobuz1 napisał:

Mi już przeszło ciągłe przepinanie kabli, zatrzymywanie i porównywanie każdego szczegółu nagrania. Oczywiście jak testuje to biorę wszystko pod uwagę, ale właśnie słucham muzyki

Próbujesz przekonać nas, czy samego siebie?

Tak czy siak kiepsko Ci idzie.

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczyć czy nie, tak jak zauważył @Palpatineto jest hobby i przede wszystkim ma dawać radość, a przynajmniej więcej zabawy niż jakichś kłopotów :D Sam kilka razy przy okazji posiadania większej ilości sprzętu na raz wpadałem w jakiś szał porównań że potem na drugi dzień głowa bolała, ale też bez przesady. Od czasu do czasu można zaszaleć. Ale jak się człowiek naczyta ASR i innych (w pewnych przypadkach pomocnych pomiarowo społeczności, nie przeczę) i zacznie analizować czy to co słyszy to faktycznie tam jest czy tylko mu się wydawało, no to to jest prosta droga do zakładu z pokojami bez klamek :)

Dlatego ja machnąłem ręką i stwierdziłem że dopóki mam frajdę choćby z nadawania i odbierania paczek z paczkomatu, poszukiwania nowej muzyki i cieszenia się tą którą znam dobrze na dobrym sprzęcie, to czego więcej potrzeba? Chyba tylko szmalcu na te traktory i kombajny :D

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, audionanik napisał:

Próbujesz przekonać nas, czy samego siebie?

Tak czy siak kiepsko Ci idzie.

Co, ja nie sprzedaję tylko kupuję. Nie miotam się tylko wykonuję konkretne, przemyślane ruchy- jak w szachach 😀. Mi praktycznie wszystko pasuje bo mam wyjątkowe szczęście lub nieziemską audiofilską intuicję…mogę też być głuchy jak pień, ale to nieważne bo mi się podoba ta zabawa 😀.

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, audionanik napisał:

No to jeszcze więcej przepinek i podejść, żeby sprawdzić fragment od 2minuty34sekundy do 2minuty45sekundy.

 

A Cowon miał opcję porównań AB bez przepinania, wystarczyło zaznaczyć co trza i heja! 

 

A ludzie się nie poznali na nim. 

 

I złoty był. Mosiężny taki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, audionanik napisał:

No to jeszcze więcej przepinek i podejść, żeby sprawdzić fragment od 2minuty34sekundy do 2minuty45sekundy.

Nie robię przepinek i porównań, przynajmniej nie jest to reguła. Wczoraj podpiąłem dwa finale, różniące się materiałem obudowy pod Modżo i w tym samym czasie leciała w nich muzyczka. Jak mówi klasyk raz blondynka raz brunetka- nie muszę zabawiać się nimi (słuchawkami) w tym samym czasie.🤣

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker ,,Dlatego ja machnąłem ręką i stwierdziłem że dopóki mam frajdę choćby z nadawania i odbierania paczek z paczkomatu, poszukiwania nowej muzyki i cieszenia się tą którą znam dobrze ...''

 

Może Twoim ukrytym powołaniem jest zostać Kurierem? Pewnie mają radia w autach 🙂.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, lobuz1 napisał:

O to to. Mi już przeszło ciągłe przepinanie kabli, zatrzymywanie i porównywanie każdego szczegółu nagrania. Oczywiście jak testuje to biorę wszystko pod uwagę, ale właśnie słucham muzyki. Niektórzy kupują a po dniu lub kilku zwracają/sprzedają bo coś nie pasi i tak w kółko co chwilę- można rzeczywiście zwariować i zmęczyć się gonieniem tego króliczka. 

Ja kiedyś też testowałem, przepinałem, a w międzyczasie nie byłem pewny czy dobrze zapamiętam jak grał poprzedni element, więc wracałem i tak w kółko. Nawet zacząłem katować playlistę testową, żeby dobrze zapamiętać szczegóły poszczególnych nagrań. Pierwsze większe porównanie zrobiłem mając takie słuchawki jak na zdjęciu, potem było jeszcze kilka "bitw". W końcu zaczęło to być męczące, zamiast sprawiać mi przyjemność. Teraz góra trzy modele słuchawek i mi wystarczy, a najlepiej dwa do porównań i jeden jako referencja (kiedyś to były np. AKG K550 MKIII). Co ciekawe im dłużej słucham to np. po godzinie te różnice w brzmieniu zaczynają się zacierać. Z kolei z DAC-ów wyleczyłem się totalnie, gdy podpiąłem kilka do wzmacniacza i tylko przełącznikiem zmieniałem, który klocek gra. Wniosków z tego testu można się domyślić. ;)

 

IMG_20190118_142247.jpg

 

14 minut temu, Undertaker napisał:

 

A Cowon miał opcję porównań AB bez przepinania, wystarczyło zaznaczyć co trza i heja! 

 

A ludzie się nie poznali na nim. 

 

I złoty był. Mosiężny taki. 

I to jest super sprawa! Ja właśnie m.in. za możliwość podpięcia dwóch par słuchawek cenię sobie Arcam rHead. Oczywiście najlepiej, gdy mają podobną, ogólną wydajność, żeby nie trzeba było korygować głośności - wtedy dosłownie kilka sekund zajmuje zmiana słuchawek.

Edytowane przez Hustler
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ciągłe przepinanie i miotanie się przypomina mi stosunek przerywany, od którego też można dostać nerwicy. Jedno i drugie powinno sprawiać wyłącznie przyjemność.😀

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, audionanik napisał:

Już nie ma, czy ktoś jednak się na nim poznał i Ty go nie masz, bo się nie znasz?

No patrz. Wychodzi na to że ktoś się jednak na nim poznał, i to do tego ktoś kto miał całą paletę dapów tych najlepszych, a ja... Już nie jestem znawcą :D

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spawn napisał:

A skąd miałbym wiedzieć że już mam ten najlepszy sprzęt jak bym sobie co jakiś czas nie poprzepinał, naanalizował i nasłuchał listy testowej? Dopiero wtedy można na spokojnie słuchać muzyki i nawet forum poczytać bez nerwicy i potu na czole :)

Na micie przyjąłeś postać ludzką…hmmm…chytrze.

0295A59D-C853-46C1-A63D-157C9646D2EF.jpeg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tle tej dyskusji, przypomina mi się.

 

Czym różni się audiofil od melomana?

Pierwszy, czyli audiofil, skucha jednej playlisty na 100 słuchawkach. Zaś, ten drugi, czyli meloman, słucha 100 playlist na jednych słuchawkach. 

 

Co kto lubi. Nie oceniam. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności