Skocz do zawartości

Alternatywa dla HD 25-1


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

eRazel: mysle, ze jestes po prostu pechowcem, ja zamawialem juz wiele paczek z USA i nigdy nie zdarzylo mi sie aby paczka kiblowala u nich wiecej niz 5 dni. Kiedy bylem po odbior - nigdy tez nie bylo zlej atmosfery :) Raz byla wpadka, ale po stronie USPS w USA.

Z telefonami miewalem roznie, raz trafilem na ponocnego jegomoscia ktory sprawdzal mi czy paczka jest w roznych rejestrach przez nascie minut, mowil mi nawet co zrobic w przypadku zaginiecia paczki, podawal telefony innych miejsc, a innym razem ewidentnie ktos po prostu robi tylko tyle ile musi. Zalezy po prostu jak sie trafi :)

 

Mysle HD 25-1 docenia sie bardziej z czasem. Poza tym one nie maja grac spektakularnie z wielkim impaktem czy wykopem. Sennheiser okresla je jako "Legend of Engineering" i tak tez one (mysle, ze inni posiadacze HD 25-1 sie zgodza) graja - dajac wglad po prostu w cale pasmo z dobrym rozkladem - prawie flat - i z zachowaniem neutralnosci, grajac przy tym jak to tutaj zostalo powiedziane juz niejednokrotnie bardziej do glowy niz inne produkty Sennheisera, bezposrednio i namacalnie ale z Sennheiserowym wypelnieniem. Przy tym przekazuja tez roznego rodzaju smaczki i roznice miedzy stratnymi formatami kompresji sa na nich dobrze wychwytywalne.

 

Z czasem bas zlapie lepsza kontrole a same HD 25-1 sie uspokoja i stana sie jeszcze bardziej Sennheiserowe, lagodne - przynajmniej ja mam takie wrazenie.

 

Poza tym bardzo wiele zalezy do jakiego sposobu prezentacji jestesmy przyzwyczajeni. Pierwszy lepszy przyklad trudnego przejscia wlasnie spowodowanego sposobem prezentacji ze sluchawek posiadajacych wiecej dziur i wad na technicznie lepsze - UM2 na E500.

 

A no i ladne tez za specjalnie nie sa :) Ale ten produkt nie ma byc ladny, tylko uzyteczny i wytrzymaly. Design nie zmienil sie od wielu lat.

Mnie osobiscie taka surowosc nie przeszkadza, wrecz razi mnie bardziej design a'la szklo jak w ATH ES7 np. :)

A podobaja mi sie np. bardzo DT 880 Pro albo drewno jak w GS1000 albo Denon AH D5000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 483
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dla mnie design HD25-1 jest wyjątkowo piękny, jak możecie nie docenić tego oldschoolowego, garażowego wyglądu który w żadnym wypadku nie zdradza potegi brzmienia ukrytego w surowej formie? Byłbym głęboko rozczarowany gdyby sennheiser zechciał kiedyś "unowocześnić" ich wygląd. One mają w sobie coś z uroku samochodów z lat 60 -70 - lat pięknych i bezpowrotnie minionych.

Podobne odczucia mam jeśli chodzi o Grado, dobrze że są jeszcze firmy które w dizajnerstwie nie gonią za modą.

Co do przetrzytmywania w składzie celnym, ja nie miałem takich przejść, po napisaniu oświadczenia że towar nie jest wart więcej niż 50 euro co zwalnia od cła, przesyłka była zawsze natychmiast wypuszczana, tak zresztą poradzono mi w rozmowie tel. z biurem. Oni sprawiają tam wrażenie że nie zwracają uwagi na drobne, detaliczne przesyłki a raczej na szukanie poważniejszych przemytów. Tylko że ja mam to szczęście że mam rodzinkę w USA i mogłę z tamtąd wysyłać paczki bez fabrycznych opakowań i dokumentów zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien po tym jak zakupilem welurowe pady , zauwazylem ta aukcje na allegro, wsumie troszke zalowalem, bo mialbym jeszcze te gapki na palak, ale wsumie niewiadomo jakiej to jest jakosci itp. , chociaz i tak jest mozliwosc ze moze to byc lepiej wykonane niz to od sennheisera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jakos nachodza mnie mysli o GS-1000 od kiedy posluchalem ich w salonie. Moje RS2 wprawdzie rzeczywiscie powoli zyskuja ale akurat w tej chwili mam okazje kupic cos lepszego - a nie wiem kiedy w przyszlosci bede mogl sobie na cos takiego pozwolic bo jak sami wiedziec - uklada sie roznie :)

 

Wzmacniacz i cala reszte toru wymienie na bardziej prawidlowe kiedy zdecyduje sie juz ostatecznie na sluchawki.

 

Staram sie namierzyc ponownie salon w ktorym w jednym czasie bedzie RS1 i GS-1000, RS2 zawsze moge zabrac ze soba.

 

Nie jestem tez na 100% przekonany czy GS-1000 to bedzie ruch w dobrym kierunku. O ile RS-1 moglyby faktycznie zrekompensowac pewne niedostatki RS2 - to tez moga wprowadzic wiecej podkolorowan i bardziej odbiec od rzeczywistosci. Znow GS-1000 maja bardzo sprzeczne opinie nt. gory. Podobno przestrzennosc jest w nich niebywala oraz swoboda grania i skutecznosc nawet przy malej glosnosci, ale brakuje im ciut barwy i kolorow (zdanie Piotra Ryki). Wspominany juz tutaj Piotr Ryka jednak stawia je wyzej niz np. Ultrasone E9.

 

Wlasnie te sluchawki jeszcze mnie zaciekawily - przeczytalem ze to one oddaja przeswietnie brawe i koloryt, jednak nie maja na pewno takiej przestrzennosci jak GS1000.

 

Zastanawiam sie tez jak w ogole potencjalnie kupic Ultrasone E9...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj, czytasz w moich myślach czy co? :P Tak sobie zacząłem wczoraj dumać, że w zasadzie chciałbym mieć jedne słuchawki do wszystkiego, i z pewnych względów lepiej, żeby to były słuchawki zamknięte. Tak więc, zamówiłem z ciekawości kabel od HD650 i zobaczę, co to da moim HD25-1. Jak będzie lipa, to kabelek pójdzie do komisu... kilka par słuchawek też pójdzie do komisu... Denon lub Ultrasone zarobi?... :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem - przestrzeni przybywa, większa scena, większe źródła, większe odległości od nich, bas twardy i zdyscyplinowany. Wokal się robi realistycznie trójwymiarowy, a ja lubię taką "cielesną" prezentację.

Oj hm hm mowa o v6 :) ? Czy kolejki sa dlugie :) ?

 

No wlasnie ja tez jednak przychylilem sie w strone takiej koncepcji - po prostu jedne sluchawki. Abstrahujac od HD 25-1 i IEMow, no ale to wiadomo.

 

O ile jestem urzeczony prezentacja DT 880 Pro, tak samo ciagnie mnie kierunek ktory czuje w R2 jednak... no wlasnie dalej jest "jednak". Z jednej strony mysli sobie, w koncu nie jest zle i mozna dac sobie troche "siana" :) ale z drugiej - kiedy ma sie okazje - az prosi sie by ja dobrze wykorzystac :)

 

Z tym, ze nie mam za bardzo pomyslu skad wyrwac takie Ultrasone E9. Przeszukuje wlasnie net.

A Ty Majkel masz juz jakies konkretne typy na celowniku ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę to jeszcze przemyśleć, czy mam mieć 3 pary nauszników do różnych zastosowań, czy jedne potrafią wszystko. Może to ekstrawagancja, ale E9 można nawet w biurze zastosować - ja nikomu nie przeszkadzam, nikt nie przeszkadza mnie. Słuchałem ich chwilę, ale ciężko coś wnioskować po takim przelotnym odsłuchu na nieswoim sprzęcie. GS1000 nie znam w ogóle. E9 są na ebay'u po 1499$, wysyłka gratis. Cło 2%, podatek VAT 22%.

 

Co do ampa - najlepiej posłuchać, zapraszam do Częstochowy. Wyglądem moja prowizorka odstrasza, ale dźwiękiem nie powinna. A może akurat miałbym na chacie coś na sprzedaż (tyle, że nie wygrzane ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysle sobie kiedy wygodpodarowac troche czau i chetnie wpadne - dzieki za propozycje Majkel :)

 

Co do E9 hm to sie w zasadzie jak by nie liczyc robi ~4K :) To jednak dla mnie poki co troche za duzo, w tym psychologicznym jeszcze sensie. Ustawilem sobie gorny pulap na jakies 2.5k-3k. A o uzywane E9 widze ze prosto raczej nie jest. Moze jednak GS-1000 sie nadadza :)

 

Bywasz w Krakowie ? Powinni je miec w Studio Pro / Studio Reference. Przynajmniej jakis czas temu mieli nowe RS1.

Wlasnie ich mecze mailowo czy by nie dalo sie zalatwic takiego odsluchu dla porownania :)

 

Napisalem tez do polskiego dystrybutora Ultrasone. Ciekawe co odpisza w sprawie E9.

 

A.. no i wyglad nie musi byc koniecznie okreaszony drewnem czy tez pachniec wyszukanym kunsztem sprawnej reki japonskiego designera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Genio,

 

ja miałem te słuchawki (tj. K701) przez 2 tyg. od nowości, po mniej więcej tygodniu dopiero zaczęły grać, oddałem je, bo właśnie pojawiły się AL, a cena za AKG z tamtego źródła była raczej nierealna - 1,65 kzł, ale przynajmniej można było potestować i zastanowić się w zamian za nienegocjowalną cenę. Natomiast one mają jedną wadę - do rocka kategorycznie się nie nadają, Metallica na nich w tym samym torze - SA7001 + Moonlight V6 via VdH FU brzmiała po prostu karmelowo, zbyt kulturalnie, bez wykopu i tu AL najzwyczajniej zagrały prawdziwiej. Natomiast zobaczymy jakie zmiany wniesie DC-1, o ile polski dystrybutor łaskawie odbierze mój telefon lub oddzwoni na wiadomość, którą zostawiłem na sekretarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oni w tej Łodzi robią biznes czy łaskę?

 

Kurna, na Allegro ani nigdzie nie ma wersji Upgrade DC-1, a tylko ta mnie interesuje.

Bylem juz gotow prosic ich o wspomniana łaskę gdyby odebrali, coz - jednak nikt nie zrobil mi tej przyjemnosci :) Wiec zadunfowalem sobie rozwiazanie tymczasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast one mają jedną wadę - do rocka kategorycznie się nie nadają, Metallica na nich w tym samym torze

- SA7001 + Moonlight V6 via VdH FU brzmiała po prostu karmelowo, zbyt kulturalnie, bez wykopu

i tu AL najzwyczajniej zagrały prawdziwiej

 

Muszę powiedzieć , że ja się ostanio przyłapałem na tym , że klasycznego gitarowego rocka

nawet lepiej mi się słucha właśnie na chłodnych , "kulturalnych " AKG501 ,

niż na zdecydowanie bardziej bezpośrednich i dynamicznych słuchawkach jakimi

są niewątpliwie Sennheisery HD595 czy Audio Technici ATH-AD2000.

 

Z kolei te ostatnie jakoś lepiej sprawdzają się przy muzyce poważnej czy jazzie ,

bo dodatkowe " emocję" czy zaangażowanie , jakie te słuchawki mogą wnieść do tej

muzyki , czasami bardzo mi się przydają . W tym wypadku AKG501 są już dla mnie za nieco chłodne

, zbyt neutralne czy nawet wycofane i pewnego nerwu ekspresji w muzyce zaczyna mi trochę brakować .

 

Kiedyś , żeby pozbyć się "chłodku " próbowałem ocieplać AKG wzmacniaczem lampowym , ale w takiej

konfiguracji dzwięk jest jednak trochę przekłamany , przy jazzie nawet to nie przeszkadzało , przy klasyce już tak

. W dodatku ekspresji czy dynamiki wzmacniacze lampowe raczej takim słuchawkom wcale przydają

i koło niemocy się zamyka . :huh:

 

Dlatego uważam że połączenie typu : ciężka "niegrzeczna " muzyka , plus chłodne "kremowe " słuchawki ,

lub na odwrót : kulturalna " grzecznie uczesana" muzyka i słuchawki które chuliganią -

wcale nie są takie głupie jak to się na pierwszy rzut oka wydaje . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówłeś Beresforda, czy się przeoczyłem. Słuchałeś może tego wynalazaku?

 

Jeszcze nie, ale mysle ze juz w bliskim czasie bede mial okazje, wtedy chcialem zamowic akurat glownie jako pierwszy typ Xiang Schenga 708B o ktorym wspomnial swego czasu Getz.

Teraz jednak postanowilem ze zdecyduje zatrzymac jakies sluchawki i wtedy dobiore stopniowo reszte.

 

Cos w tym jest Getz, w sumie zawsze w zasadzie chodzi o "zloty srodek".

Hmm. Bitches Brew ktore biore ze soba na salonowe sluchanie bardziej mnie wciaga na Grado niz np. na DT 880 Pro na ktorych tez sluchalem tego albumu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland,

Kumpel pożyczył mi swoje Proline2500. Jest na nie obrażony ( jak ja na Creativy ) chyba je w końcu od niego kupię bo daje dobrą cenę. Powinieneś ich gdzieś posłuchać wydaje mi się, że do Rocka mogą być dobre. Potężne granie.

Urodą nie grzeszą ale za to wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano trzeba bedzie zrobic oj trzeba :) Sprzetu sie zbiera coraz wiecej.

 

Ja tez chcialem zapytac czy ktos sluchal Proline 2500, pamietam ze ostatnio padlo stwierdzenie ze nie sa warte swojej ceny.

 

A czy ktos oprocz Majkela mial jakis dluzszy kontakt z E9 :) ? Majkel, moze jednak pamietasz jakis szczegol ktory utkwil Ci w glowie, nie wazne czy negatywny czy pozytywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności