Skocz do zawartości

Alternatywa dla HD 25-1


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 483
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zwlaszcza bezposrednio z grajka :D

Nie no , jesli chodzi o ten aspekt to alternatywy chyba po prostu nie ma :)

"Alternatywa" w tym aspekcie w jakim utrzymany jest caly watek czyli - "nie chodzi o totalne zastapienie - szczegoly w watku" :) Wyzsze Grado / DT 880 Pro :)

Tyle, ze w 2 rozne strony.

 

Zamknąć w lodówce... :D

...ale to by się z pojęciem wygrzewania trochę kłóciło ;)

Musze jakos po prostu dobrze je zamknac aby dzwiek nie przeszkadzal w spaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel: Masz juz RS2 juz jakis czas, jak jest z wyzsza srednica po tych kilka dobrych juz dniach grania :) ? No i wnioskuje takze, ze zostawiles je na jakis czas tak jak to opisales :)

Jak przywrócę wzmacniacz do życia, to coś skrobnę. Na razie nie miałem czasu - weekend u rodziny. Średnica się wreszcie odbarwiła i przestała gwizdać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie otworzyłem pudełko z GS 1000 i ... kopara do ziemi - CUDO !!! :)

MMmmm :) Moze jakies foteczki :D ?

 

Jak przywrócę wzmacniacz do życia, to coś skrobnę. Na razie nie miałem czasu - weekend u rodziny. Średnica się wreszcie odbarwiła i przestała gwizdać.

Hmmm. Pocieszajaca wiadomosc, ze nie po np. dopiero 200h :) No to czekamy na kilka slow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywą dla słuchawek w temacie są:

 

Beyerdynamic DJX-1

Ultrasone DJ1

Denon DN-HP1000

 

Nie ma to jak pisac bez zastanowienia sie, prawdopodobnie po to aby zrobic sobie postcount++

Gdybys przeczytal chociaz pierwszy post, wiedzialbys ze nie chodzi o sluchawki zamkniete - nie mowiac juz ze ta alternatywa ma byc ukierunkowana w zupelnie inna strone :)

A jesli nawet, co komu daje wymienienie kilku modeli, moze napisalbys dlaczego akurat modele ktore wymieniles pasuja do mojego opisu alternatywy dla HD 25-1 jakiej szukam(alem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób majkela na Grado RS2:

 

1) Płytę Limp Bizkit "Chocolate Starfish and Hot Dog Flavored Water" umieścić w odtwarzaczu CD

2) Zapętlić w programie wszystkie utwory oprócz pierwszego i ostatniego

3) Włączyć słuchawki do "dziurki"

4) Wcisnąć play, przewinąć do głośnego fragmentu.

5) Włożyć słuchawki do oryginalnego pudełka - żeby przetwornik był zasłonięty od strony ucha. Wieczko zostawić otwarte.

6) Ustawić głośność do poziomu, na jakim słuchawki będzie słychać w całym pokoju, i nie więcej.

7) Zapomnieć o RS2 na kilka dni.

8) Po kilku dniach wyłączyć muzykę i poćwiczyć ułożenie słuchawek na uszach, tak by przetworniki znalazły się jak najbliżej uszu.

9) Zacząć słuchać muzyki przez słuchawki

 

Generalnie się zgadzam, choć strasznie je torturujesz Majkel ;)

GRADO__Fan zaczyna stopniowo, od niewielkich głośności, bo i tak membrana z początku nie wychyla się w wystarczającym zakresie i niskiego basu przy dużej głośności po prostu nie ma. Dostają zadyszki po przekroczeniu pewnego poziomu, a właśnie najlepszą rzeczą do wygrzewania jest BAS.

A kończę też nagłaśniając nimi pokój :) Tyle,że trzeba uważać jak się nie ma wzmacniacza słuchawkowego, żeby nie przedobrzyć, bo przesterowania mogą uszkodzić przetworniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też to robiłem stopniowo, na początku grały z playera i laptopa, a z tym nagłaśnianiem to w praktyce daje tylko nieco większą głośność niż byłbym w stanie słuchać ze słuchawkami na uszach. To ma być słyszalne, a nie grać głośno na odległość - to tak gwoli doprecyzowania. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to co innego.

Ja pod koniec daję już tak głośno,że słychać w całym pokoju, ale na uszach z tym da się wytrzymać. Niestety słuchawki otwarte tak głoszą na całą okolicę, ale efekt końcowy jest taki,że w słuchalnym zakresie głośności Grado grają bardzo swobodnie i jakby bez wysiłku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do samych sennków hd 25-1 to muszę się chyba 'pochwalić', że po ponad 3 tygodniach

ciężkich oczekiwań nareszcie do mnie dotarły.

rozpakowałem, założyłem na głowe, odpaliłem kilka fajnych numerów i trochę zonk.

nie wgniotły mnie w ziemię, nie spowodowały wielkiego banana na twarzy.

hmmm może to przez niewyspanie, może potrzebują wygrzania ?

zostawiam ich na jakiś czas podpięte do źródła, zobaczymy za parę dni.

w każdym bądź razie bez najmniejszego żalu

i bez żadnych wątpliwości idę na zajęcia zabierając ze sobą westony um1.

 

btw urząd celny w bytomiu ląduje u mnie w najczarniejszym

z czarnych miejsc na mojej czarnej liście <_<

a muszę przyznać, że moja czarna lista do jasnych nie należy . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eRazel: HD25 bronia sie swoja neutralnoscia. jesli nawet ich teraz nie doceniles to docenisz je na pewno za jakis czas.

btw urząd celny w bytomiu ląduje u mnie w najczarniejszym

z czarnych miejsc na mojej czarnej liście dry.gif

a muszę przyznać, że moja czarna lista do jasnych nie należy . . .

mozna wiedziec dlaczego? bo z tego co mi wiadomo (dzieki fallow :)) to tam raczej zawitam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eRazel: HD25 bronia sie swoja neutralnoscia. jesli nawet ich teraz nie doceniles to docenisz je na pewno za jakis czas.

Dokładnie tak. Nie chcę być niemiły, ale te słuchawki w dużej mierze oddają sens amerykańskiego powiedzonka "garbage in, garbage out". Inna sprawa, że parenaście godzin przynajmniej dałbym im pograć nawet na maks. głośności z M6, przed ostatecznymi ocenami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eRazel: HD25 bronia sie swoja neutralnoscia. jesli nawet ich teraz nie doceniles to docenisz je na pewno za jakis czas. mozna wiedziec dlaczego? bo z tego co mi wiadomo (dzieki fallow :)) to tam raczej zawitam...

 

z prostego powodu.

leżały u nich na magazynach 3 tygodnie.

dodatkowo dodzwonienie się tam graniczy z cudem, a gdy już to się z niewiadomo jakiego powodu udaje

to wydobycie bardziej wartościowych informacji też jest chyba niemożliwe ;)

żeby tego było mało to dowalili mi cło ;p

wiem, może się czepiam, nie urażając nikogo w większości polskich urzędów tak jest niestety.

żeby coś załatwić trzeba się nieźle napocić <_<

btw Celeb w jakim sensie tam zawitasz jeśli spytać można ?

 

Dokładnie tak. Nie chcę być niemiły, ale te słuchawki w dużej mierze oddają sens amerykańskiego powiedzonka "garbage in, garbage out". Inna sprawa, że parenaście godzin przynajmniej dałbym im pograć nawet na maks. głośności z M6, przed ostatecznymi ocenami.

 

to nie są w żadnym wypadku ostateczne oceny.

jedynie najpierwsiejsze z pierwszych wrażenia.

też mam nadzieję, że dopiero za jakiś czas pokażą na co je stać

i po dłuższym odsłuchu docenie ich dźwięk ;)

 

btw wydaje mi się, że są zrobione z tandetnej jakości plastiku ;)

takie jakieś dziwne, matowe, bez polotu. a ta czerwona ochrona na kabel

wychodząca z prawej słuchawki mnie rozwaliła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do samych sennków hd 25-1 to muszę się chyba 'pochwalić', że po ponad 3 tygodniach

ciężkich oczekiwań nareszcie do mnie dotarły.

rozpakowałem, założyłem na głowe, odpaliłem kilka fajnych numerów i trochę zonk.

nie wgniotły mnie w ziemię, nie spowodowały wielkiego banana na twarzy.

hmmm może to przez niewyspanie, może potrzebują wygrzania ?

zostawiam ich na jakiś czas podpięte do źródła, zobaczymy za parę dni.

w każdym bądź razie bez najmniejszego żalu

i bez żadnych wątpliwości idę na zajęcia zabierając ze sobą westony um1.

 

btw urząd celny w bytomiu ląduje u mnie w najczarniejszym

z czarnych miejsc na mojej czarnej liście <_<

a muszę przyznać, że moja czarna lista do jasnych nie należy . . .

 

 

to juz przerabialem ( przerabiam) gdy sie czlowiek na cos napali - a tymczasem nie ma skoku w hiperprzestrzen tylko co najwyzej lekka poprawa , ktora dostrzegamy coraz bardziej z czasem al;bo czasem nawet na poczatku rozczarowanie. To samo mam z Super Fi 5, ktore coraz bardziej mi sie podobaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności