Skocz do zawartości

Alternatywa dla HD 25-1


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz przyjdzie czas na zmiane wzmacniacza a zwlaszcza kolumn, Caleb - w 10m2 rozumiem jednak tylko podstawkowcow szukac, nawet do ostrego lojenia?
no ja mysle ze tutaj konstrukcja z jednym midwooferem 13cm da rade ;). za jakis blizej nieokreslony czaas takie cos mocno budzetowego do mojego podobnego pokoju bede mial to opisze wrazenia :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 483
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mysle, ze nie ma jeszcze wiekszego sensu wypowiadac sie o tak swiewych GS1000. Moge powiedziec jedynie tyle po tak krotkim czasie, ze sa bardzo bardzo wygodne. Nie maja "Gradowskiej natarczywosci" lecz jednak akustyka "Grado" zostala zachowana. I o ile czesto gdzies czytam, ze nawet swieze potrafia wsadzic szpilki z wysokich tonow w glowe, to mnie jakos nic nie dokucza. Sluchalismy ich takze na sprzecie Rolanda i Majkela - takze nic mnie nie zabolalo :) Nie wiem, moze po prostu niektorzy nie lubia gory, albo lubia ja w malych ilosiach. Naturalizm jest zdecydowanie wiekszy niz w RS2 i RS1. A przestrzen jest rzeczywiscoe fenomenalna, to slychac juz od pierwszych chwil. Czy oplaca sie dawac za nie tyle kasy, nie wiem - ocenie to z czasem, zeby nie bylo uwag w stylu " masz za slaby sprzet do GS1000" :) to nadmienie ze wkrotce zrodlo i wzmacniacz takze bedzie dobrych kilka polek wyzej. Jezeli to cokolwiek znaczy, bo czesto przekonuje sie ze to kompletnie zaden wskaznik. Moze inaczej, slaby sprzet dobrac jest prosto, im "teoretycznie lepszy" tym trudniej zestawic wszystko ze soba :)

 

Jest jeszcze jedna ciekawa cecha GS1000, pozwalajac uzyskac juz duzy stopien percepcji przy malej glosnosci. I bardziej slysze wady mojego obecnego wzmacniacza :)

 

Nie sluchalem innych Grado niz nowe RS2 i RS1, ale na pewno GS-1000 z RS2 i RS1 rozni bardzo wiele. Nie dziwie sie, ze tak wielu fanow brzmienia a'la Grado ich po prostu nie dazy sympatia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ fallow

 

A co byś powiedział na to, gdybyśmy po wygrzaniu tych Twoich GS1000, porównali je do DT880, które właśnie zamówiłem w necie. Myślę, że na AudioNemesisie GS1000 po wygrzaniu mogą nawet zagrać ciekawie, bo na zimno podawały dużo szczegółów na górze i bas był stricte audiofilski, grał konturem a nie wypełneiniem ale średnica była w nich bardzo oszczędna, o ile w ogóle można o niej mówić na tle wygrzanych K701. Kupuję DT-ki, gdyż chciałbym też usłyszeć atak dźwięku z tego DACa a nie ugładzone i wymuskane plumkanie. Wydaje mi się, że cechy K701 i DC-1 się po prostu sumują i jest za pluszowo dla niektórych gat. muzyki, przynajmniej jeśli idzie o timing. Beyery powinny przydać w moim torze więcej żywiołowości i pikanterii na górze, ale nie doprawadzić do wyjaskrawiania i wyszkieletowania muzyki, jak to moim zdaniem czynią np. RS2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland:

 

Jasne, jestem za!

 

Ja uwazam ze DT 880 Pro to b.dobre sluchawki i chetnie pisze sie na to porownanie. Ktora wersje zamowiles tak btw. :) ?

Jest tylko jeszcze taki problem, ze GS1000 wygrzewaja sie niesamowicie dlugo...

Tak, w tej chwili niskiego basu w zasadzie w nich nie ma, jest zaguszany przez wysoki bas ktory jest dodatkowo zle wypelniony. Moje RS2 maja zdecydowanie wiecej impaktu i takze niskiego basu oraz lepsza kontrole. Jednak to sie poprawia podobno z czasem, totalnie out of box, byl w zasadzie tylko wysoki bas ktory zaguszal prawie wszystko i wjezdzal na srednice.

RS2 na poczatku podobnie w zasadzie nie wypelnialy basu, nie mialy kompletnie kontroli nie mowiac juz o impakcie. Podchodze do tego spokojnie.

DT 880 sa ponoc jasniejsze niz wygrzane GS1000, ja przynajmniej uwazam ze moze byc to ciekawe polaczenie. Tylko czy wowczas bedzie odpowiednia dynamika ?

Z reszta bedzie mozna oceniac, i GS1000 tez porownamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w GS1000 też nic na sopranie nie kłuło, a jedyne co się w nich z pasma wybijało, to ten wyższy, kanciasty, wylewający się na wszystko bas. No ale poza tym słychać, że to wybitne słuchawki. AKG K701 lub nawet DT880 Pro przyzwyczajają do lekkiego dosłodzenia średnicy w pewnych zakresach, więc w GS1000 może się ona wydać chwilami za mało wypełniona. Całościowo, nawet te niedogrzane GS1000 @fallowa to niewątpliwie najlepsze Grado jakie słyszałem, a nie słyszałem tylko SR125 i RS1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna ciekawa cecha GS1000, pozwalajac uzyskac juz duzy stopien percepcji przy malej glosnosci.
a to ciekawe - bo o tym samym pisza na headroomie. a dzieje sei tak przez duza konturowosc brzmienia - duzo basu, duzo gory i w sumie nawet stwierdzili, ze ich przeznaczeniem sa ciche odsluchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze - ja ich nie sluchalem a tylko przytaczam wypowiedz z headroomu :). ale z ta konturowoscia to prawda - nie od dzis sa loudnessy w popularnych wzmacniaczach. w yamahach np jest regulowany loudness, ktorym mozemy sciszac muzyke, zamiast normalnym pokretlem volume - po to wlasnie zeby miec podbicie gory i dolu - dajace wrazenie lepszego dzwieku przy cichym odsluchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawe - bo o tym samym pisza na headroomie. a dzieje sei tak przez duza konturowosc brzmienia - duzo basu, duzo gory i w sumie nawet stwierdzili, ze ich przeznaczeniem sa ciche odsluchy

Z tym sie akurat nie zgodze (ze ich przeznaczeniem sa ciche odsluchy) o ile brzmienie RS2 przy galce kolo godziny 14 jest juz natarczywe nie moglbym tak sluchac dlugo, to GS-1000 moge autentycznie dojechac prawie do konca. Tutaj dopiero moge sluchac glosno i kompletnie nic mnie nie meczy :) Ale sa takze bardzo efektywne przy malej mocy.

Jest tutaj duzo gory, ale nawet ostry lomot czy Autechre w kawalkach ktore daja po wysokich po prostu nie bodzie w uszy, jakby wszystko dzialo sie w bezpiecznej odleglosci, dodajac ze kiedy cos jest blisko - to one graja to blisko. Kiedy daleko - daleko. RS2 po prostu wszystko graja znacznie blislp.

 

Z taka scena, mozna ponownie sluchac wszystkich utworow ze swojej kolekcji, a i te zrealizowane zle po prostu sa obnazane.

 

Byc moze to kwestia przestrzeni - ktora wlasnie chroni i moze aby uzyskac dobry efekt wysokie celowo sa tak podbite. W kazdym razie po raz kolejny widze, ze owe wykresy pasma przenoszenia maja sie po prostu czasem nijak do "calosciowego brzmienia" i nie da sie ocenic calosciowo nic na tej podstawie. Czytajac je, myslalem ze GS-1000 wbije mi w czaszke 1000 cienkich igiel :) Nie wiem czy nie wiecej gory maja DT 880.

 

Trzeba tez brac pod uwage, ze GS1000 maja inne pady niz duza reszta Grado i znacznie wieksza komore przetwornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie słyszałem tylko SR125 i RS1.

 

hehe i sr40 i HPkow chyba...

sam sie zastanawiam nad RS2 Fallowa ale z tego co piszecie to chyba sobie je na razie odpuszcze, takie pieniadze bylbym w stanie wydac tylko na sluchawki ktore mnie zachwyca i wyraznie pobija HD580, a po AS wydawalo mi sie ze mimo ze RS2 sa lepsze to jednak nie az tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz się spieszyć. Jak Ci uciekną te od @fallowa, to ja moje też będę zbywał. Po prostu - apetyt rośnie w miarę jedzenia. ;)

Oj rosnie rosnie. Wazne by sie nie zatruc :)

Ja tylko dodam, ze zawsze mozna zalozyc na RS2 pady od GS1000 tym samym wycofujac troche dzwiek, dodajc troche przestrzeni miedzy przetwornikiem a uchem :) i dodatkowo zwiekszajac znacznie komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak nie chesz białego E10 to może być czarny E10. Dałeś się wkręcić w HD25, to teraz daj się wkręcić w iRivera E10. :) Przed Vibezem ostrzegałem. :P Jeśli podoba Ci się dźwięk HD25-1, to NIE MA BATA musi Ci się spodobać granie iRivera E10, i to nie będzie "dwa grzyby w barszczu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potwierdze, ze z HD 25-1 E10 jest wypasem :) Bierz E10 i basta. Z Clixem nie jest taka basta, ale ja mam swoje chore uclixowienie dlatego z niego dalej korzystam. Zdroworozsadkowych cech w tym malo. Nie zeby byl znow taki basciarski :)

 

Vibez tez mnie nie zvibezil na vibezowa strone mocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde posluchalbym tego e10, ale nic, "pomęczę" sie z roni'owym vibezem ;), bo jaknarazie jest jaknajbardziej pozytywnie z senkami.

 

napewno niema tego mięska jak na clipie i mpio(ifp'ko podobny sprzet) , spokojnie, wyrafinowanie ... ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno ktoś twierdził (nie pamiętam kto) że se530, lecz teraz kategorycznie zaprzecza.

I w taki sposob tworza sie plotki - albo inaczej dziala to jak gluchy telefon.

 

eRazel powiedzial w jakims watku, ze mozliwe ze wspomnialem tak kiedys w prywatnej rozmowie z nim i sam nie jest pewien czy tak rzeczywiscie bylo czy mu sie wydaje.

 

Ja takze sobie tego nie przypominam, bo raczej bezposredniosc i granie do glowy HD 25-1 mozna porownac z UM2. Do SE530 juz bardziej pasowalby HD 595.

Byc moze powiedzialem, ze HD 25-1 to bardziej UM2 w sposobie grania tyle ze z technicznym odwzorowaniem SE530 ;) Ale na pewno nie powiedzialem ze to odpowiednik SE530 w sposobie grania ;)

 

W tym samym watku powiedzialem tez, ze jesli jednak kiedys cos takiego chlapnalem to bylo to porownanie bardzo chybione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to jakie słuchawki będą zbliżone do hd25. Chodzi mi o bezpośredniość. Głównie mam na myśli wokal, który wydał mi się przepiękny... taki pełny, dynamiczny, szczegółowy.

 

Słuchawki domowe, z większą sceną. Nie słyszałem niestety nigdy rs2, gs1000 itp.

Moje rozważanie są typowo teoretyczne bo niestety nie mam na razie kasy na zakupy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności