Skocz do zawartości

Alternatywa dla HD 25-1


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 483
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja rozważałem Proline 2500 po ich odsłuchu, bo zrobiły bardzo pozytywne wrażenie na mnie, ale ostatecznie stanęło na DT880 Pro.

No wlasnie, moze odniesiesz je do DT 880 Pro :) ? (Proline 2500)

 

Pytanie o jakas pozytywna lub negatywna ceche E9 ktora utkwila Ci w pamieci z mojego poprzedniego posta - oczywiscie dalej aktualne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E9 - najkrócej - grały dziwnie, choć bez żadnych wybijających się wad. Z zalet - bas, a w zasadzie BAS, i nie chodzi tutaj o ilość, a o jakość. Precyzyjny i potężny jednocześnie. Na pewno żadne inne słuchawki takiego nie mają. Co do DT880 Pro - wydawało mi się, że mają słodszą średnicę, no i ten S-Logic wzbudzał u mnie mieszane uczucia, choć grały przestrzennie te 2500 bardzo fajnie. Do rocka i elektroniki na pewno będą dobre. JacobiPoland dał się na nie namówić kiedy mnie pytał co do Cowona D2 + amp, no i chyba mu się spodobało. Ich zaletą z mojego punktu widzenia jest niewielka impedancja, a DT880 Pro kupiłem też właśnie po to, by mieć jakieś słuchawki o wyższej impedancji - zagadnienia konstrukcyjne, itp. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kabla HD650 jestem jego ciekaw, zwlaszcza czy by cos poprawil w kontekscie HD580. Z tymi ostatnimi nie moge sie rozstac, to sluchawki dosyc uniwersalne ( wbrew pozorom nawet na rocku/metalu sie sprawdzaja, juz zreszta pisal kiedys o tym Forza Lazio ze nie jest z tym zle).

To wszystko odnosnie sluchawek do wszystkiego, zalezy od podejscia, mysle ze mozna zawsze sie do czegos przyczepic, np przesiadka z sr60 na HD580 zawsze owocuje tym ze mozna bardziej rozkoszowac sie smaczkami ale jednak brakuje ciut Gradowego pazurka.

Zycze Wam oczywiscie powodzenia z tymi GSami czy E9 choc moim zdaniem zeby docenic klase takich sluchawek trzeba naprawde znakomitego sprzetu, to jakbym sobie kupil kolumny za kilkanascie tysiecy zlotych do mojej elektroniki.

Poza tym widze ciagle gonienie kroliczka i nie do konca zadowolenie mimo posiadania RS2 czy innych znakomitych sluchawek a u idzie przeciez o zabawe muzyka, a co jak sie skonczy to gonienie? :)

 

Co do Ultrasone , mam 550tki Proline, obecnie sie wygrzewaja, dziwna przestrzen, ciezko sie przyzwyczaic ale dzwiek na pewno masywny, nie owijaja w bawelne, do tego zamkniete co sie jednak czasem przydaje.

Tak czy siak ktores z duzych sluchawek pojda na sprzedaz, kazdych szkoda ale na dobra sprawe nie mam czasu sluchac na wszystkich.

 

Majkel do Ciebie mam pytanie odnosnie IXOSa 104, czy warto sie wyposazyc w takowe cudo i jak to oddzialuje na reszte toru? ( bas, dynamika, barwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopaczmopa: zgadzam sie :) ten sprzet jednak sukcesywnie bedzie sie zmienial na coraz to lepszy. Ja mam akurat teraz fale, i chce to wykorzystac :) A ze odsluchac na dobrym sprzecie takie sluchawki nie jest trudno - mozna sie przeciez umowic w salonie - zyskuje sie orientacje jakie mniej wiecej brzmienie chce sie osiagnac, potem bede juz kombinowal z pozostalym sprzetem aby trafic w swoje upodobania. Sa jednak pewne rzeczy w RS2 ktore nie do konca mi pasuja. One sa swietne jako sluchawki - ale chcialbym czego na ksztalt bezkompromisowosci. Bo wiem ze w tej chwili, nie obedzie sie bez zakupu takze np. DT 880 Pro.

 

W zasadzie to przez Was cale to Grado :) Mialem sobie spokojnie kupic DT 880 Pro i dobierac reszte. Ale teraz niestety kiedy uslyszalem w salonie kilka tych wyzszych a potem sluchalem juz RS2, ktore nawet na moim sprzecie potrafia blysnac...hmm...potwierdzam slowa, ze kiedy raz sie to uslyszy po prostu trudno zapomniec. DT 880 Pro takze cholernie mi sie podobaja, ale nie wywoluja takiego pedu czy pragnienia podsycanego jeszcze przez emocje ktore na pewno przekaz Grado wywoluje. DT 880 Pro bardziej jakby stymulowaly we mnie logike, Grado zywiolowosc. Obawiam sie, ze RS1 to bylby po prostu krok w bok niz w strone w ktora chcialbym sie udac. Zaciekawily mnie nawet bardzo opisy Ultrasone E9 ale liczac ich cene i reszte sprzetu ktory trzeba by dokupic.... juz GS-1000 mozna okazyjnie wyrwac za 50% ceny E9. Gdyby kosztowaly tyle samo lub E9 mniej, to chyba bardziej bylbym ciekaw jednak E9. Na pewno moim zrodlem pozostanie porzadna karta muzyczna bo jest to dla mnie sluchajka i tworzajka. Bede musial jeszcze zasiegnac porad odnosnie wlasciwego wzmacniacza.

 

Ciekawia mnie jescze te Ultrasone Proline 2500. Chyba nie sa tak latwo napedzalne jak HD 25-1 ?

 

Kopaczmopa: A wspomnianie 550 jakiemu sposobowi prezentacji sa najbzlisze :) ?

Majkel: Ciekawia mnie jeszcze Twoje wrazenia na temat brzmienia H340, jednak mi do niego teskno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych słuchawek o których mówicie to trzeba pomyśleć minimum o tym: http://www.sugdenaudio.com/range/bijou.htm. Modele Master są na prawdę znakomite. W Warszawie można ich posłuchać grają na wysokim poziomie a sam PreAmp jest jednym z lepszych z tych "w normalnych cenach". Dobry mały ładny i gra :) . CD plus PreAmp to niestety ok 12k zł.

 

Co do wysterowania Proline 2500 nie wiem czy taka informacja Wam coś pomoże ale na wzmacniaczu wygląda to tak:

wysterowanie w odniesieniu do zegara aby grały pełną gęba bez przesterów na poziomie nagrania instrumentów

- Grado sr60 godzina 9:30-10:00

- Proline 2500 godzina 10:30 - 11:00

Co ciekawe GS1000 na tym samym wzmacniaczu dochodzą do siebie w okolicach 12:00-12:30 tak samo jak 120ohmowe AKG K601 na marginesie bardzo niedoceniane słuchawki a zdaniem wielu osób spoza forum są doskonałe warto na nie rzucić uchem.

 

SR60 mam od wczoraj. Wymieniliśmy z Nel_Nero. Nigdy wcześniej nie słuchałem tych słuchawek na normalnym sprzęcie tylko na mp3. Wczoraj wieczorem wsiąkłem na amen z sr60. Jestem pod wielkim wrażeniem jak te kurdupelki potrafią zagrać są bardzo uniwersalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel do Ciebie mam pytanie odnosnie IXOSa 104, czy warto sie wyposazyc w takowe cudo i jak to oddzialuje na reszte toru? ( bas, dynamika, barwa).

Najlepiej, gdybyś sam sprawdził. Dla mnie charakteryzuje się on ładnie otwartą wyższą średnicą (nie muli) i od wyższej średnicy aż po samą górę ładnie pokazuje detale - w sposób naturalny, ale bez wyostrzania. Jest to kabel, który na jednej płycie potrafi wyciągnąć z tła tykający metronom, który sobie gitarzysta włączył do wytaktowania początkowych fraz. Wrażenie robi jasnego, ale nie krzykliwego, a wynika to z tego, że większość tanich kabli jednak muli, i do tego gubi sporo niuansów. Podstawowy interkonekt miedziany Linna IXOS 104 pogonił na jednym meetingu. Mogę Ci go kiedyś pożyczyć razem z kablem od HD650, to sobie przetestujesz. Nie ma co w ciemno wydawać 185zł.

 

Majkel: Ciekawia mnie jeszcze Twoje wrazenia na temat brzmienia H340, jednak mi do niego teskno

 

Posłucham to coś skrobnę. Mnie szczególnie ciekawią różnice względem serii ifp. BTW, mam nadzieję, że zostawiłeś Rockboxa. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Rockbox zostal :) wystarczy wgrac muzyke i uzywac. Bateria byla ladowana tylko raz (wlozona jest ta nowa 2200 mAh).

 

Ja moge dodac, ze wysoka srednica rzeczywiscie sie uspokolila w moich RS2. Nawet bas ma juz dobra kontrole, jednak oczekiwalbym czegos wiecej odnosnie impaktu oraz rozszerzenia w dol. Srednica ogolnie b.mi sie podoba chociaz nie ma bardzo szerokiego zastosowania. Gora wcale nie koli i jest b.przyjemna :)

Tak czy siak, sluchanie Jazzu to na RS2 poezja....oprocz tego ze przydaloby sie wieksze rozszerzenie w dol. Poslucham jeszcze ich na innym lepszym sprzecie by zobacyc czy to moj aktualny zestaw po prostu ma takie niedostakti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej, gdybyś sam sprawdził. Dla mnie charakteryzuje się on ładnie otwartą wyższą średnicą (nie muli) i od wyższej średnicy aż po samą górę ładnie pokazuje detale - w sposób naturalny, ale bez wyostrzania. Jest to kabel, który na jednej płycie potrafi wyciągnąć z tła tykający metronom, który sobie gitarzysta włączył do wytaktowania początkowych fraz. Wrażenie robi jasnego, ale nie krzykliwego, a wynika to z tego, że większość tanich kabli jednak muli, i do tego gubi sporo niuansów. Podstawowy interkonekt miedziany Linna IXOS 104 pogonił na jednym meetingu. Mogę Ci go kiedyś pożyczyć razem z kablem od HD650, to sobie przetestujesz. Nie ma co w ciemno wydawać 185zł.

Posłucham to coś skrobnę. Mnie szczególnie ciekawią różnice względem serii ifp. BTW, mam nadzieję, że zostawiłeś Rockboxa. ;)

 

ja to teraz niejako wracam do sluchawek dlatego chetnie bym odsluchal i IXOSa ( choc jego to do kolumn raczej) i oczywiscie kabel od HD650, ale najpierw sam skrobnij co ten kabel daje.

 

generalnie chlopaki w tym momencie mi sie dobrze slucha z HD580 i nie musze na nic wymieniac ale pewno jakiego dnia mnie sieknie i pojde w bayerdynamiki czy jakies Grado. STad tez nie dziwie sie ze macie opory przed zakupem 1 tylko sluchawek bo jednak roznica Grado vs nieGrado jest sporawa. Senkow wole raczej sluchac zeby cos gralo w tle albo juz do dojrzalych odsluchow, Grado jednak bardziej wciagaja w spektakl muzyczny i nie pozostawiaja czlowieka obojetnym, nawet jesli sa to tylko 60tki.

 

Co do Proline 550, to dobre sluchawki, zreszta kosztuja nowe 750zl aczkolwiek do mnie bardziej przemawia granie HD580. Na razie sie Ultrasone wygrzewaja i graja z deka lepiej bo na poczatku to byl pisk i bas, teraz wylania sie srednica i jest juz niezle, co dobre - spokojnie udzwignie je player MP3 czy integra z laptopa. Sposob grania specyficzny, w porownaniu pamiecowym z HD25 na pewno maja silniejszy bas ( ale nie taki a'la K81DJ ) i fajniejsza scene, kosztem wyrownania pasma - raczej efektowne aczkolwiek z tego co wiem bywaja uzywane w studiach wiec...moze sie jeszcze nie wygrzaly dobrze?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopaczmopa

 

Z tymi kolumnami za nascie tysiakow, to powiem Ci, ze sprawa jest mocno przesadzona, wiekszosc dobrych firm bazuje i tak na glosnikach innych producentow (Seas, Eton, Morel, Peerless itp) ew. na ich wariacjach, zlozenie sobie fajnego zestawu do 5tys po tzw kosztach powinno byc w pelni wystarczajace, a porownasz sobie z zestawami za 4 albo 5x tyle, wystarczy wiedza, system pomiarowy i troche cierpliwosci.

 

Jak jezdzilem za podstawkowcami do malego pokoju, naogladalem sie duzo firmowych glosnikow za kosmiczne pieniadze, w ktorych przetworniki kosztowaly grosze, przewaznie 1/10 ceny, ja wiem, ze za wiedze sie placi ale bez przesady to nie sa zaawansowane konstrukcje za 100 czy 200tys.

 

pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopaczmopa

 

Z tymi kolumnami za nascie tysiakow, to powiem Ci, ze sprawa jest mocno przesadzona, wiekszosc dobrych firm bazuje i tak na glosnikach innych producentow (Seas, Eton, Morel, Peerless itp) ew. na ich wariacjach, zlozenie sobie fajnego zestawu do 5tys po tzw kosztach powinno byc w pelni wystarczajace, a porownasz sobie z zestawami za 4 albo 5x tyle, wystarczy wiedza, system pomiarowy i troche cierpliwosci.

 

Jak jezdzilem za podstawkowcami do malego pokoju, naogladalem sie duzo firmowych glosnikow za kosmiczne pieniadze, w ktorych przetworniki kosztowaly grosze, przewaznie 1/10 ceny, ja wiem, ze za wiedze sie placi ale bez przesady to nie sa zaawansowane konstrukcje za 100 czy 200tys.

 

pozdroofka

 

 

wiem Jungli ale mam swiadomosc ze moj zestaw kolumnowy mimo ze ejstem z niego zadowolony to nie gra na miare chocby HD580.

Budowac kolumn nie umiem , komus zlecic moge ale to juz musialyby byc kolumny na dobre lata bo odsprzedac takie to istny cud.

Zreszta w AP Yara ( swoja droga fajnych) Ogorka sa te same tweetery co w moich ale tam graja duzo szlachetniej. Postanowilem ze jak teraz wymienie kolumny ( tez do malego pomieszczenia ale niekoniecznie podstawki) to beda juz na stale raczej, dlatego szukam, raczej na rynku wtornym badz polskich konstruktorow.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kolumnami za nascie tysiakow, to powiem Ci, ze sprawa jest mocno przesadzona

 

Bo w kolumnach podłogowych tak po prawdzie , wcale nie są najważniejsze

same głosniki i interkonety , czy nawet zródło dzwięku dzwięku , ale odpowiednie kolce i balst .

 

Właśnie rozglądam się za jakimś audiofilskim piaskiem do wypełnienia komór balastowych moich pierwszych podłogówek .

Do wyboru mam SP-T8/54xT ( 500 zł za 6kg ) oraz NT-UZ4/654 ( 276 zł za 5kg opakowanie )

 

Ten pierwszy ma bardzo dobre opinie w prasie audiofilskiej i zdecydowanie lepsze parametry -

był suszony temperaturze 800 st. C, jest pozbawiony frakcji pylistej,

zanieczyszczeń , nie zawiera cząstek organicznych -

tyle że niestety trochę dla mnie za drogi . :(

 

Z kolei niesprawdzonego NT-UZ4/654 trochę boję się kupować . :huh:

Mogę mieć po nim "zapieszczone" tony przysłowiowej "wysokiej średnicy" i co wtedy ?

 

Pomożecie ? :D

 

piasek.jpg

 

 

 

PS Choć , zeby nie robić offtopa , może rzeczywiście lepiej w odpowiednim wątku ;)

~> "Sprzęt Stacjonarny Cd,dvd,kolumny,kabelki " >> http://forum.mp3store.pl/index.php?showtop...0&start=670

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra tak czy siak Getz szukasz nowych kolumienek do zastapienoa Tannoyow ,

Yary tak jak Ogorek czy na razie cos mniej ekskluzywnego>?

 

Jak juz będę miał ten piasek , to pomyślę o posujących do niego "podłogówkach"

 

Na razie skoncentowałem się na tym co jest najważniejsze dla brzmienia .

Nie będę przecież budował domu od komina . Prawda ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak :) 5.500 to juz bardzo duzo. Mozna zbudowac sensowny zestaw za cene samych sluchawek :)

 

Hmmm, 66 kilo...ciekawe czy w Hollywood sa jacys ludzie ktorzy uzywaja np. takiego piasku dla swojego kota :)

Jesli kot jest muzykalny, to powinien dostac takze audiofilski piasek :)

 

Jakosc kosztuje hmmm :) Nie bylbym taki pewien - Edition 9 sa po prostu baaardzo drogie i chyba nie maja dobrego wspolczynnika mozliwosci do ceny. (Pierwszy przyklad z brzegu przestrzennosc ED9 <-> GS1000 ktore mozna kupic za polowe ceny ED9)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż jakość kosztuje choć zapewne znajdą się tacy, którzy twierdzą, że wieszak z pralni,

dwa słoiki po dżemie i będzie to samo a nawet lepiej.

 

W zbawienny wpływ ceny sprzętu audio na jego jakość

najpierw trzeba mocno uwierzyć, żeby pózniej go usłyszeć. :D

 

A pózniej już tylko mały krok od placebo i autosugestii do aktu strzlistego przed mamoną

- tak naprawdę jedynym realnym i prawdziwym audiofilskim voodoo.

 

Przepraszam że obraziłem Twoje uczucia religijne , ale sam rozumiesz

że z teorii predestynacji wprost wynika , że nie każdy zasługuje na łaskę wiary .

Mnie akurat jej trochę brakuje . ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra jak juz jedziemy z tym koksem, a sluchal ktos Denonow 5000? z tego co kojarze, to to samo w podzespolach co tanie 2000 tyle, ze wyzej drewienko oda jeszcze cus?

 

Gdzies, ktus, chyba z Audiostereo robil jakiegos upa dla 5000 i zachwalaly chopaki, ze zrobil sie jakis HiClass dobijajacy do GS i E9, no jestem ciekaw oj bardzo, gdyz odpowiadala by mi ich zamknieta struktura...

 

pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejaki markl z Head-Fi przerabia D5000, ale ktoś potem skomentował, że jest to poprawa mająca na celu uzyskanie z tych słuchawek 85% Grado GS1000, więc gdzie tu sens? :)

 

 

Ok Majkel, nie wiesz jaki to naklad finansowy? no i jak to sie ma do modelu 2000? te mozna dostac za smieszne pieniadze (600-700zl), a i 5000 nie wyjda wiecej niz 1100zl ???

 

pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, powtarzam po innych. :) Tak sobie właśnie myślę, czy D2000 nie dałyby rady? Coraz bardziej zaczynam cenić wygodę i przynajmniej częściową izolację. GS1000 promują raczej hasło "cała sala słucha ze mną". Uwaga porównawcza dotyczyła zmodowanych D5000 w kwestii wielkości sceny i ogólnej lokalizacji w przestrzeni. Ja nie potrzebuję hektarów, dlatego E9 wyglądają kusząco, tylko ta cena. :( No ale skoro jest to koniec poszukiwań w świecie przetworników dynamicznych? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności