Skocz do zawartości

Alternatywa dla HD 25-1


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

tak grzanie i kabel w sr60 powoduja ze to sluchawki nieprzenosne, mimo ze wygodne ( paradoksalnie mimo grzania).

Fajne sluchawki dla niezamoznych albo na takich co nie chca na audio wydawac za duzo ale chca miec porzadne brzmienie w domu. Ja trzymam je z wielu wzgledow, sa na tyle plaskie, male w sumie lekkie i spokojnie mozna je podpiac do mp3ki do laptopa jak i CDka ze maja szeroki wachlarz zastosowan a dzwiek naprawde fajny. Powiem szczerze ze na ustawieniu Calebowym naprawde fajnie sie ich slucha z kompa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 483
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

dlugosc kabla mozna akurat "zabic" obwiazujac sie nim wokol pasa przeprowadzajac przez szlufki :)

Kiedy jeszcze miałem SR60, miałem na to bardzo fajny patent. Zwijałem część kabla za rozdwojeniem na słuchawki w kółko o średnicy 10 cm i za pomocą 2 drucików przymocowywałem do kabli za rozdwojeniem. U dołu związywałem kółko jeszcze jednym drucikiem.

Można było schować to pod bluzę albo marynarkę, ale niestety - nadal było ciężkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(sr60) ... mozna je podpiac do mp3ki do laptopa jak i CDka ze maja szeroki wachlarz zastosowan a dzwiek naprawde fajny.

 

Nic dodać nic ująć. To są bardzo dobre słuchawki i o dziwno dość uniwersalne jednak dla Spółdzielni mają podstawową wadę: Nie da rady wmówić ludziom, że potrzebują wzmacniacza. Pewnie dlatego promocja trwała tak krótko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne sluchawki dla niezamoznych albo na takich co nie chca na audio wydawac za duzo ale chca miec porzadne brzmienie w domu.
o tyle fajne, ze ja sie chyba na nic innego nie zdecyduje przez dluzszy czas do domu. bo problem jest jak wczesniej napisaliscie - to co jedne sluchawki beda mialy lepszego w stosunku do drugich to z kolei cos innego bedzie niedopracowane. SR-60 zequalizowane graja na tyle rowno wszystko, spojnie i przyjemnie ze mi wiecej nie trzeba - a juz na pewno nie tego zeby mi cos "lsnilo" za bardzo - czyli na pewno nie bylyby to zadne wyzsze grado - chyba ze i z nimi da sie dojsc do porzadku equalizerem, ale ryzykowac nie bede... :) Zreszta podobna sytuacje mam z jednym kolumnami unitra - nie prezentuja rzecz jasna poziomu nawet najnizszych grado, ale graja na tyle przyjemnie, ze mozna ich bez zmeczenia sluchac calymi dniami - a o to przede wszystkim chodzi. Jestem ciekaw czy daloby sie zrobic taki "bufor" do sr-60 - czyli equalizer z na stale ustawiona ch-ka zasilany zalozmy jednym paluszkiem AA - przydaloby sie to w uzyciu z np discmanem czy zrodlami ktore EQ dokladnego jak foobar nie maja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać nic ująć. To są bardzo dobre słuchawki i o dziwno dość uniwersalne jednak dla Spółdzielni mają podstawową wadę: Nie da rady wmówić ludziom, że potrzebują wzmacniacza. Pewnie dlatego promocja trwała tak krótko :D

Ale one lepiej grają z ampem niż wprost z playera, tyle że da się ich spokojnie słuchać i bez. I tak po model SR325i. Wmawiać niczego nie ma potrzeby. Ludzie sami chetnie kupują wzmacniacze nawet do IEMów, a ja to rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel ale mowiac szczerze to akurat w przypadku sr60 nie sluchalem wzmacniacza sluchawkowego na ktorym by mnie olsnilo , ba nawet mi sie wydaje ze z karta muzyczna graly lepiej niz z Forume, dziurka z cd, Moonlightem. Jedynie na dziurce z Rotela integry maja wiecej masy i miesa w dzwieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel ale mowiac szczerze to akurat w przypadku sr60 nie sluchalem wzmacniacza sluchawkowego na ktorym by mnie olsnilo , ba nawet mi sie wydaje ze z karta muzyczna graly lepiej niz z Forume, dziurka z cd, Moonlightem.
mam podobne odczucia - z moja audigy 2zs gra to calkiem niezle. jak dam w tor jeszcze wzmacniacz JVC AX-E700, czy YAMAHE A-520 czy Onkyo A-8250 to i tak bardzieij mi sie podoba bezposrednio z karty... moze faktycznie na dedykowanym wzmaku byloby lepiej, ale na cmoy'u duzej roznicy nie bylo (szczerze mowiac nie slyszalem zadnej szczegolnej) - gdzie przy np hd555 czy hd595 roznica byla przeogromna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do mnie dzisiaj doszły HD-25tki (właściwie to już wczoraj doszły ze stanów przez 5 dni,zero cła i zero problemów, podziękowania dla Wojta BB ;) )

W sumie średnio mi się podobają ale skoro mówicie że je się docenia z czasem to jeszcze je sobie zostawię, zobaczymy czy się z nimi polubię;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mow hop Scream - posluchaj i wtedy ocen, to fajne zywiolowe i liniowe sluchawki ale oczywiscie nic na sile, jak wolisz cos bardziej efektownego ( mocniejszy bas i wieksza przestrzen kosztem liniowosci przekazu) to mozemy sie zamienic na Ultrasone Proline 550 nowki.

 

Majkel - juz nie pamietam na AS, tam raczej sluchalem czegos z wyzszej polki i nie zajmowalem 60tkami czy 80tkami, w kazdym razie z karty muzycznej 60tki mi naprawde graja dobrze a z ustawieniem Caleba jest jeszcze lepiej ( zeby juz mu tak nie kadzic) przynajmniej przy wiekszej glosnosci nie jest krzykliwie.

Co do barwy , mi wlasnie odpowiada, fajne muzykalne sluchawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mow hop Scream - posluchaj i wtedy ocen, to fajne zywiolowe i liniowe sluchawki ale oczywiscie nic na sile, jak wolisz cos bardziej efektownego ( mocniejszy bas i wieksza przestrzen kosztem liniowosci przekazu) to mozemy sie zamienic na Ultrasone Proline 550 nowki.

 

Właśnie za mała scena jak dla mnie:/ ale na razie słuchałem ich tylko troszkę, zobaczymy później jeśli mi niepodpasują to chętnie sie wymienię;)

PS. a jakiś amp np MxM dałby im trochę więcej przestrzeni czy raczej ledwie zauważalną różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie za mała scena jak dla mnie:/ ale na razie słuchałem ich tylko troszkę, zobaczymy później jeśli mi niepodpasują to chętnie sie wymienię;)

PS. a jakiś amp np MxM dałby im trochę więcej przestrzeni czy raczej ledwie zauważalną różnicę?

 

kwestia przyzwyczajenia podejrzewam.

Scene maja faktycznie taka sobie, ja bym je raczej cenil za izolacje, liniowosc, zywe granie, jesli szukasz przestrzennosci, rozmachu i powietrza to juz chyba nieco gdzie indziej.

Ultrasone stawiaja na rozrywke , przestrzen maja charakterystyczna - bardzo dobra jak na sluchawki zamkniete, do tego dobra detalicznosc ale slychac w nich brak tej liniowosci, co czasem przeszkadza a czasem nie ( duzo zalezy od samego zrodla).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze HD 25-1 graja juz calkiem dobrze z playera ...i...w zasazie duzo rozbija sie wlasnie o to :) (Oprocz ich charakterystyki ktora np. mnie bardzo odpowiada)

 

Ja poszedlem nawet w ta strone, ze specjalnie do wasnie HD 25tkowego sluchania - skladam sobie Karme, ktora przerobie na wersje Compact Flash zamiast HDD, by miec dobrze grajacy zestaw biurowo-podrozny :)

 

A tak z ciekawosci jaki wzmacniacz byscie wybrali do jasno grajacego, detalicznego, szczgolowego, wrecz ostrego zrodla w 2 przypadkach do GS-1000 oraz w drugim do Ultrasone E9 :) ? :D Przypuscamy ze macie na to kwote 3k PLN :)

 

Do GS1000 mialby to byc wzmacniacz ktory nie umniejszalby ich mozliwosci prezentacji przestrzennej, dodawal kolorow na srednicy, lagodzil ciut wysokie tony z owego dosc jasnego i ostrego zrodla, na pewno nie udejmowal niczego w basie ani nie umniejszal basowego zejscia. Moglby tez poprawiac dynamike - wiec moze jednak zbalansowany.

 

Go Ultrasone E9 - eksponujacy przestrzennosc i nie ujmujacy z dolnego zejscia basu oraz akcentujacy przekaz live :)

 

Jezcze mama errata: Co myslicie o Rudistorze NX-33 do obu przypadkow :) (Mysle ze tutaj przydalby sie jakies lampowiec albo hybrydowiec do GS-1000 ale i tak ciekawi mnie opinia o NX33)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawosci jaki wzmacniacz byscie wybrali do jasno grajacego, detalicznego, szczgolowego, wrecz ostrego zrodla w 2 przypadkach do GS-1000 oraz w drugim do Ultrasone E9 :) ? :D Przypuscamy ze macie na to kwote 3k PLN :)

Ja to myślę, że nie muszę nawet iść do sklepu. :D

Do GS1000 mialby to byc wzmacniacz ktory nie umniejszalby ich mozliwosci prezentacji przestrzennej, dodawal kolorow na srednicy, lagodzil ciut wysokie tony z owego dosc jasnego i ostrego zrodla, na pewno nie udejmowal niczego w basie ani nie umniejszal basowego zejscia. Moglby tez poprawiac dynamike - wiec moze jednak zbalansowany.

 

Go Ultrasone E9 - eksponujacy przestrzennosc i nie ujmujacy z dolnego zejscia basu oraz akcentujacy przekaz live :)

Wpadnij z tymi GS1000 i E9 do Rolandsingera, to coś wykombinujemy. :)

Jezcze mama errata: Co myslicie o Rudistorze NX-33 do obu przypadkow :) (Mysle ze tutaj przydalby sie jakies lampowiec albo hybrydowiec do GS-1000 ale i tak ciekawi mnie opinia o NX33)

Czytałem o świetnej synergii E9 z Rudistorem, ale chyba nie tym modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do mnie dzisiaj doszły HD-25tki (właściwie to już wczoraj doszły ze stanów przez 5 dni,zero cła i zero problemów, podziękowania dla Wojta BB ;) )

W sumie średnio mi się podobają ale skoro mówicie że je się docenia z czasem to jeszcze je sobie zostawię, zobaczymy czy się z nimi polubię ;)

Koniecznie weź je na następny meet - porównamy z AL!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze od zupelnie innej strony :) Jakie Wam przychodza do glowy - latwo napedzalne sluchawki ktore oscyluja wokol poziomu HD 25-1 ? Nie zebym chcial zmienic, po prostu jestem ciekaw :) Moge sie calkowicie roznic sposobem grania - warunkiem jest napedzalnosc. Na start zapodam ATH-ES7, ktorych nie sluchalem - ale ponoc latwo napedzalne - sa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze od zupelnie innej strony :) Jakie Wam przychodza do glowy - latwo napedzalne sluchawki ktore oscyluja wokol poziomu HD 25-1 ? Nie zebym chcial zmienic, po prostu jestem ciekaw :) Moge sie calkowicie roznic sposobem grania - warunkiem jest napedzalnosc. Na start zapodam ATH-ES7, ktorych nie sluchalem - ale ponoc latwo napedzalne - sa :)

 

Z czego mają być napędzalne ? I czy maja być "portable" ?

 

Bo dziś @getz miał Audio Techniki 2000 (wysoki i drogi model) AKG 601 (lub 501) i bardzo mu się podobały moje ... HD595 :D

 

Oczywiście z odtwarzaczy napędzą je pewnie D2 i RIO KARMA .... ale H140 grał z nimi tez doskonale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi HD595 wprost z playera nie spodobały się zbytnio, podobno bardzo dużo daje im amp ale jeszcze nie było mi dane o tym się przekonać. Natomiast podeszły mi AT A900 które IMO zagrały z playera kapitalnie i jak dotąd uważam je za najlepsze słuchawki zamknięte, ale jeszcze wiele przede mną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności