Skocz do zawartości

Wzmacniacze Sluchawkowe


x500

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wzmacniacz FiiOE11 sprawdzi się w konfiguracji z iPod 5G z Rockboxem plus sluchawki AKG K450 i Beyerdynamic DT 770 Pro ? Jak jest ze wspominanymi tu na forum szumami z tego wzmacniacza ? Na testowanym E6 szumów nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://musicalmusings.themindofgame.com/2010/10/bravo-audio-v2-tube-amplifier-review/#more-498

 

co sądzicie o tym ?

napięcie jak na lampe trochę duże 24v

 

 

parametry :

http://bravoaudio.com/bravo2.html

 

podobno gra w klasie A

 

za tą cene wydaje się wporządku - nie oczekuje za 200 - 300 zł mega hiper lampowego brzmienia , raczej delikatnej poprawy połączonej z większą mocą ( głośnością ) a mam słuchawki 32 omowe.

Wygląda też bardzo ładnie,

proszę o wypowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia zgrania i upodobań. Ja używam swojego miśka z kolumnami jako pre i dostaje fajniejsze i bardziej muzykalne brzmienie. Tylko jest słabsze od bravo bo bardziej mi się podobała lampa 12au7, którą muszę sobie sprawić. Myślę że wymiana zasilacza też dużo dobrego wniesie. W cenie do 200zł jest to rozsądny zakup jeśli wiemy czego oczekiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrBrainwash

napisz mi proszę, jak to wygląda właśnie ze stosowaniem V2 jako pre-ampa , mam wzmaka na LM3775 , właściwie to dokładny klon Patka patek02.jpg

kondziołki bez skórek , 0 PCB , wszystko na pająku :D , myślisz że taka lampeczka może coś tu pomódz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam Bravo V2 - V2 tylko testowałem. Mam inną bliźniaczą chińską hybrydkę little-bear.

 

Po pierwsze nie mam wiedzy inżynieryjnej. Ten wzmak to taka odmiana GC tak?

 

Jeśli chcesz lampę dołożyć do kolumn to chyba lepiej jak poszukasz jakiegoś preampa. Za 300zł można już coś sensownego wyrwać, ale nie będę proponował nic bo mam za mało doświadczenia. Na audiostereo jest mnóstwo info o pre-lampowych.

 

Bravo V2 nie poprawia grania kolumn, przynajmniej w obiektywnym ujęciu, natomiast może poprawić/zmienić barwę dźwięku. Jak używać? Normalnie podpinasz interkonektem wyjście wzmaka do wzmacniacza/końcówki mocy i tyle.

 

Kiedyś znalazłem ładne zestawienie lamp, ale teraz go nie mam. Ma ktoś linka ładnego zestawienia, jak grają poszczególne lampy? Chciałbym coś inne wsadzić do mojej hybrydki.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie odmiana GC , myślę że zaszkodzić nie zaszkodzi :) w każdym razie zamierzam i tak przetestować takie połączenie , a że słuch mam dobry - zanotuje różnice , przyznam się natomiast że nigdy nie miałem okazji słuchać lampy więc chciałbym abyście nakreślili mniejwięcej czego się po tym dołożeniu spodziewać ? na co zwrocic uwage

 

cóż dodam jeszcze , że swojego czasu testowałem różne korektory graficzne , chciałem się na własnych uszach przekonać z czym to się JE - i niestety zabiły to co najcenniejsze w muzyce , stała się taka ... przewidywala jakby rysowana w określonych granicach i koniec - 0 zaskoczeń .

także na dzień dzisiejszy mam tylko CD > Końcówka mocy

Edytowane przez Sojek_88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od lampy jakiej sie użyje. Np. Ja teraz mam lampe która gra całkiem nielampowo :D Tzn dodaje fajnego blasku muzyce, ale jej sygnatura sama w sobie jest neutralna, przynajmniej na mój ograniczony słuch. Na słuchawkach słychać lekkie podbicie na basie i tyle. Natomiast lampa stockowa z bravo V2 czyli 12au7 lub ECC82 to już wyranie podbija bas i ociepla dźwięk, ale nie na tyle żeby go zamulić wręcz przeciwnie, jest dalej klarownie. Stonuje w dół też trochę górę, ale np. na słuchawkach wyraźnie ją też rozszerzy jak masz kasę to możesz iść w model bravo ocean. A jak nie masz to poszukaj jakiejś hybrydki muse (tudzież innej) na ebayu z wyjściem na pre, przydaje się bo nie trzeba przepinać kabli można użyć normalnych IC RCA :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w głowie już mały MOD v2 , zresztą zamówiłem :P będzie obsługiwać mi i GC , i Słuchawki jak podepnę :) , a co do LAMP - to też będę mógł w przyszłości poexperymentować .

 

( dla chętnych wielki topic z modami tego ampa http://www.head-fi.org/t/444400/bravo-audio-funny-looking-little-tube-amps )

Edytowane przez Sojek_88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na ten brawo to widzę że to na niskim napięciu pracuje, kiedyś to się chińczykom przynajmniej chciało chociaż zrobić powielacz napięcia anodowego, bo zasadniczy problem to fakt że na niskim napięciu anodowym lampa jest na bardzo nieliniowym odcinku swojej charakterystyki, jest to tzw starved tube, generalnie żadne dane katalogowe nie podają informacji co się dzieje z charakterystyką przy niskim napięciu i potrzebna jest olbrzymia wiedza konstruktora żeby to miało ręce i nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie zostawię zasilacz w spokoju , grunt że pracuje z dala od pre-ampa i to w oddzielnej obudowie :) ,

dołożę natomiast gniazdka RCA sygnałowe do gain clone-a i może z czasem kondyi lepsze , chociaż nieprzekonuje mnie ten pomysł (jeszcze) - skoro tak zostało to urządzenie zrobione - dobrane i zestrojone, to wiele to nie zmieni. Lampami się pobawie lepiej , wiem już że NOS RCA ecc82 bardzo dobrze się sprawdza , według wielu opini lepiej niż ta którą dodają fabrycznie :)

wszystko się okaże jak to mi zagra :) Bravo Audio

Edytowane przez Sojek_88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem już że NOS RCA ecc82 bardzo dobrze się sprawdza , według wielu opini lepiej niż ta którą dodają fabrycznie :)

 

To jest ta sama lampa (12ua7 - oznaczenie używane w USA, ecc82 - oznaczenie używane w Europie). Tylko w lampach liczy się firma i rok produkcji a nawet partia poszczególna partia. Lampy z tej samej taśmy produkcyjnej mogą odbiegać od siebie nawet. Też chcę sobie wstawić ecc82, tylko sam nie wiem które są lepsze a które gorsze :| i które się opłaca. Ta chińska całkiem spoko była ;).

 

Bravo zasilacz jest jeszcze znosny. Ale w tym moim koniecznie wymaga wymiany. Chociaż w obydwu wypatkach myślę można by zauważyć poprawę przy wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lampach liczy się firma i rok produkcji a nawet partia poszczególna partia.

 

o matko, czyli w gruncie rzeczy trzeba mieć szczęście , by na jakąś dobrą trafić :D ale to dobra informacja dla mnie - bo może się okazać że i Fabryczna trafi fajniutka do mnie :) jak na pierwszą lampkę przystało , choć i tak nie będę miał jej z czym porównać - pozostanie mi więc tylko ją poznać :)

 

a Czy Lampy też się wygrzewają ? zmieniają z czasem brzmienie ?

 

 

Cóż wczoraj dotarł do mnie wzmacniaczyk, zdążyłem jeszcze srobić interkonekta na Canare StarQuad L-4E5C Black ,słuchania było dużo bo to 3ciej w nocy , i cóż jak nigdy nie słyszałem lampy tak muszę przyznać że nie chcę się z Nią więcej rozstawać ^^ dźwięk jest zupełnie inny , poukładany , bassy mocniejsze dochodzą z dołu , góra owszem przytłumiona lekko - co lepiej bo chociaż nie kłuje po uszach , generalnie odczucia na słuchawkach - jakby ich nie było :) tylko Sami leżymy pod Kolumienką xD - Polecam BRAVO AUDIO :)

Biorę się za mody drobne . ]:>

Edytowane przez Sojek_88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Mikro bravo jest Genialny jako preamp !

ogarnął dźwięk z czystego źródła , wypoziomował kanały na idealne połówki , podciął zabardzo syczącą górę, bass ożywił wzmocnił zrobił że wybrzmiewa dłużej , dźwięk jakby zamknął w nieco ciaśniejsze scenie ale za to w pięknie szczegółowej, gdzie dźwięk jakby dłużej się od nas oddalał . Muzyki można słuchać teraz bez końca :)

Ja Polecam każdemu posiadaczowi Gain Clonea . naprawdę Bardzo .

jednocześnie dorzuciłem wkońcu dobre kable sygnałowe ekranowane takiej samej długości, więc możliwe ze to też ich zasługa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne mody jakie bym teraz rozważał to poprostu wymianę kondensatorów Na Firmowe z górnych półek ,

 

wzmacniaczyk przykręciłem do obudowy GC dzięki czemu jest stabilny a i zyskał trochę ekranowania z obudowy :) poza tym nie ma problemów z brumieniem co mnie zaskoczyło przy tak otwartej konstrukcji :) ,

 

Gałeczka by się przydała ciut większa no i Lampy lampy lampy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności