Skocz do zawartości

Wzmacniacze Sluchawkowe


x500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem wzmacniacza FIIO E5. Niestety, nie chce on działać z moimi odtwarzaczami mp3 tzn. nie daje im kopa głośności. Te odtwaracze to Pentagram VANQUISH R SKIT oraz ten drugi to jakaś chińska podróba ipoda. Po prostu poziom głośności pozostaje NIEZMIENIONY po podłączeniu FIIO E5. Po podłączeniu FIOO E5 do jakiegoś sprzętu stacjonarnego (wyjścia słuchawkowe mojego PC oraz dwóch Laptopów) te same słuchawki (jedne to pchełki dołączone do Pentagrama a drugie to jakieś nauszne lipne) dostają w końcu ogromnego kopa głośności. No ale co mi z tego kiedy ten FIOO E5 nie działa z moimi odtwarzaczami mp3. I teraz tak: dlaczego FIOO E5 nie działa z moimi odtwarzaczami mp3. Znajomy który też ma FIOO E5 powiedział że ma kopa na dwóch modelach iPodów oraz na Sansie Clip, więc wychodzi na to że to coś z moimi odtwarzaczami mp3 ale co z nimi nie tak skoro są w 100% sprawne ?

Edytowane przez uzytkownik222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Playery oraz Fiio ustawione są na maxa, i wygląda to tak że czy z Fiio czy bez Fiio głośność wciąż ta sama ,regulacja głośności działa - można ściszać i podgłaśniać Fiio ale po ustawieniu go na maxa muzyka nie gra głośniej niż bez Fiio , podłączenie Fiio nie daje żadnego kopa - jedynie zmienia się charakteystyka dźwięku bo Fiio także zmienia barwę dźwięku. Natomiast podłączenie Fiio pod integrę w komputerze czy w laptopie daje potężnego kopa niemal rozsadza słuchawki i uszy, teraz pytanie : gdzie ten kop się podział po podłączeniu do odtwarzaczy mp3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No temat zamarł, dlatego pytam się ponownie dlaczego ten cholerny wzmacniacz Fioo E5 nie wzmacnia. Gdzie te cholerne wzmocnienie ? Za co ja zapłaciłem kilkadziesiąt zł ? Czy ktoś może mi to wytłumaczyć ? A może to jakieś zjawisko paranormalne ?

Edytowane przez uzytkownik222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to jest napisane ?

 

Nigdzie. Zwykły chwyt marketignowy. Nie będą tego pisali, bo zalezy im na sprzedaży gadżetu a nie wprowadzania w głowy kupujących wątpliwości, które mogły by ich odwieść od decyzji zakupu.

Jednakże dziwi fakt podawania danych jak do zwykłego wzmacniacza skoro zupełnie się tego nie trzymają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o te dane na ich oficjalnej stronce? Przecież to co tam podali wcale nie musi się tyczyć tylko i wyłącznie wzmacniacza mocy. Pasmo przenoszenia i zniekształcenia THD może mieć choćby DAC, nigdzie nie jest powiedziane, że są to parametry typowe dla wzmacniacza. Poza tym skąd wiesz, że się tego nie trzymają? Można to sprawdzić mierząc chociażby moc wyjściową dla konkretnego obciążenia, tak jak oni to podają na stronce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem przenośny wzmacniacz słuchawkowy FIIO E5 który miał podnieść głośność w jakimkolwiek odtwarzaczu przenośnym (tak jest napisane na aukcji Allegro oraz w instrukcji urządzenia) , tymczasem po podłączeniu do dwóch "jakichkolwiek" odtwarzaczy, owego wzmocnienia brak. Zostałem oszukany i okradziony. Kilkadziesiąt złotych w plecy a moje odtwarzacze mp3 jak grały cicho tak dalej grają cicho. To za co ja płaciłem ? I jeszcze wszystkiego muszę się dowiadywać od przypadkowych osób na forum internetowym samemu się dopytując. Szok i realia tego świata.

Edytowane przez uzytkownik222
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc prawda wyszła na jaw, wciskają ludziom kit i buble za pomocą chwytów marketingowych. Sprzedają wzmacniacze które nie wzmacniają, niedługo będą sprzedawać samochody które jeżdzą tylko w instrukcji, a po zakupie takiego samochodu nie przejedziesz nawet metra.

Edytowane przez uzytkownik222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam je w sklepie - fiio - Fiio 5 wzmacnia, w każdym razie efekt słyszalny wzmocnienia jest. Najmniej dał się odczuc przy ipodzie touch. W jki sposób to robi mnie nie interesuje - ważny jest efekt koncowy, a ten dla wielu kupujacych jest ok. Jeśli jest cos nie tak z twoim zwróć albo reklamuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@uzytkownik222

 

Po co te elaboraty i oburzenie tak jakby wręcz użytkownicy tego forum byli czegoś winni. W dodatku chyba nie urodziłeś się wczoraj i nie powinno dziwić Ciebie, Mnie czy kogokolwiek innego że świat jest brutalny a pieniąchy nie śmierdzą. Fiio W pewien sposób dźwięk wzmacnia. Chociażby jest to przełącznik podbicia niskich tonów. Co jak co ale nie można mu tego zarzucić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FiiO E5 nie jest wzmacniaczem mocy, więc nie wzmacnia sygnału w sensie stricte. Nie ważne co słyszysz, definicja wzmacniacza mocy jest prosta, E5 się na nią nie załapuje. Poza tym nigdzie w materiałach reklamowych nie widziałem, aby E5 był reklamowany jako wzmacniacz mocy, jedynie jako 'Headphone amplifier', cokolwiek by to nie znaczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności