Skocz do zawartości

Wzmacniacze Sluchawkowe


x500

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

witam

MxM z gory zostal zaprojektowany jako wzmacniacz przenosny i chociaz czesto mi sie zdaza wykozystywac go jako stacjonarny wzmacniacz sluchawkowy to czegos mi brakuje i wiem ze w podobnej cenie mozna zbudowac cos o niebo lepszego

 

zalozmy ze chcialbym cos zbudowac w cenie 400-500zl gdzie zrodlem bylby jakis plajer (w moim przypadku E10-na ta chwile) plus... zacznijmy od SR60

 

wiem ze nie sa to wymagajace sluchawki i zamiast inwestowac w headamp lepiej zastanowic sie nad zmiana nausznikow ale jestem do nich strasznie przyzwyczajony i chociaz nie ograniczam sie na nowosci i eksperymenty na chwile obecna nie chcialbym ich zmieniac

a nawet latwiej mi bedzie wytlumaczyc osobom trzecim ze cos skladam niz wydaje kilka stow na audio ;]

 

nie wiem jakiej odpowiedzi moge sie spodziewac ale interesuje mnie opinia osob obeznanych w temacie bym na przyszlosc mogl sie okreslic w ktorym kierunku zmierzac

 

dziekuje z gory za pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://headwize.com/projects/showfile.php?file=szeke1_prj.htm

 

Może coś takiego?

Wygląda to super, jest proste do wykonania ( wystarczy, że wszystko połączysz na pająka, nie bawiąc się w płytki) i celowane w 30ohmy ( 32ohmy- Grado ).

Jedynym problemem jest znalezienie IRF513, ale z pewnością można uzyć innych mosfeciaków ( tylko nie zabardzo wiem jakich ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVT sprzedaje kit na trzech MOSFETach, numeru nie pamiętam, ale wydaje mi się bardziej sensowny. Też czysta klasa A. To co podałeś w ogóle nie ma wzmocnienia napięciowego, czyli będzie grało nie głośniej niż źródło. Do niskoomowych to będzie strawne, do wysokoomowych już nie za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze o ten chodzilo http://sklep.avt.pl/p/pl/481996/wzmacniacz+sluchawkowy+-+zestaw+do+samodzielnego+montazu.html

na audiostereo byl dosyc duzy watek o nim i bardzo pozytywne opinie zwlaszcza po wstawieniu lepszych elementow

szkoda ze sie spoznilem na zamowienie ale musze sie nad nim powaznie zastanowic

ps. Holdegron sie z nim oglaszal w komisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do was nieco inne pytanie. Jakie znacie godne polecenia wzmacniacze słuchawkowe, moim kryterium jest wielkość. Czy są w sprzedaży może takie które mogę zmieścić w kieszeni razem z odtwarzaczem? Nie chcę nosić przy sobie niczego dużego, nie po to kupowałem mały odtwarzacz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do was nieco inne pytanie. Jakie znacie godne polecenia wzmacniacze słuchawkowe, moim kryterium jest wielkość. Czy są w sprzedaży może takie które mogę zmieścić w kieszeni razem z odtwarzaczem? Nie chcę nosić przy sobie niczego dużego, nie po to kupowałem mały odtwarzacz ;)

 

Fiio e3 i nowszy e5 bardzo małe i jako takie. Lepsze różnego rodzaju Cmoye czy holdegron przenośny są już większe od większości odtwarzaczy mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Witam.

 

Szanowny Kolego majkel, czy istnieje możliwość zamówienia stacjonarnego wzmacniacza słuchawkowego Twojej produkcji? Posiadam Sennheiser' y HD 595, a z tego, co czytałem, Twoje wzmacniacze świetnie współpracują z tym modelem.

 

Proszę o kontakt: dienekes_shade@o2.pl .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Zastanawiam się nas zbudowaniem mojego pierwszego wzmacniacza. Ma on grać z Calami i Fuzem. Generalnie to ograniczyłem wybór do Cmoya i MxMa. Z tego co widzę, to jest problem z dostępnością elementów do tego drugiego. Czy Cmoy dobrze zagra z tym zestawem? Ewentualnie, gdzie dostanę elementy do MxMa? A może polecicie jakieś inne konstrukcje?

Edytowane przez Kierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam! Mam prośbę o poradę co do doboru budżetowego wzmacniacza słuchawkowego.

Aktualnie posiadam HK AVR235+ HK HD970 + Beyerdynamic DT880 ed 2005. Z racji tego, że CD dziurki nie posiada, a AVR235 dodaje sporo od siebie obecnie korzystam gościnnie z dziurki w playerze Technics SL-PG420. Mam również możliwość uzyskania wzmacniacza Technics SU V500. Jednakże wolałbym dedykowane rozwiązanie dla słuchawek. Czy doradzilibyście mi co mogę dostać do 500 zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

potrzebuje pomocy w doborze sprzętu pod słuchawki Akg k141 mk II. Chciałbym wydobyć z nich pełen potencjał jednakże nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić.

 

(Dodam że posiadam kartę EchoMiamidi jednakże nie wydaje mi się że może ona w tej sprawie jakoś pomóc.

 

Korzystam także z Line 6 x3 live jednak służy on bardziej do grania, nagrywania gitary a nie do słuchania muzyki ;\)

 

Za wszelkie odpowiedzi będę wdzięczny.

 

Z góry dziękuje

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Od jakiegoś czasu szukam wzmacniacza słuchawkowego do notebooka. I nie mam pojęcia co wybrać. Zastanawiałem się nad Sound Blaster X-Fi HD USB, ale nie wiem czy to dobry wybór. Proszę o jakieś inne propozycje. Ten wzmacniacz nie musi być kompaktowy. Czy ten http://www.fiio.com.cn/product/index.aspx?ID=19&MenuID=020301 wzmacniacz da się jakoś podłączyć pod USB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach jak byk widać, że jest wejście USB tylko zastanawiam się dlaczego chcesz to podłączać pod USB. Musisz sprawdzić czy E9 może być zasilany z tego portu, jak nie to będziesz musiał podpinać do sieci zasilaczem i na nic Ci się to USB nie przyda.

Edytowane przez Pasiasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności