Skocz do zawartości

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

majkel ale ja już mam chyba ten upgrade

 

Jak w tytule - najnowsza rewizja Black Pearl, jakościowo wg autora w klasie konstrukcji headonic. Zawiera najnowsze opracowania Majkela dla tej konstrukcji (rodem z headonica właśnie). Pozbawiony wad standardowego modelu, jak lekkie wycofanie średnicy oraz problem z awaryjnością (związany ze wzmacniaczami operacyjnymi). Duża moc i wydajność prądowa, tej cenie hit, bez wad. Kolor czarny , zasilacz 24V DC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Jakby Ci trzeba było podnieść wydajność prądową, to się jeszcze da zrobić - wiem co to za egzemplarz. To już po kosztach wysyłki. Niemniej operacja niepotrzebna, jeśli słuchawki nie charczą na używanej głośności. Możesz popróbować innych interkonektów, bo to mocno przeźroczysty wzmacniacz i wyraźnie różnicuje okablowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy grado miałem Sohe MkIII i bardzo pozytywne odczucia, sr325 najlepiej mi się zgrywały z lampami RCA 12au7a clear top. Jak byłem zmęczony jasnością to wpinałem Philipsy ecc82 z lat 60. Jakiś czas temu kupiłem sobie Musical Fidelity X-CAN v2 i jestem pod ogromnym wrażeniem ile ten wzmacniacz potrafi. Napędza u mnie w tym momencie zarówno 25ohmowe D7000 jak i 600 ohmowe T1. W razie co można sobie brzmienie w dużym zakresie dostosowywać lampami. Trzeba pamiętać że lampowy wzmacniacz gra na tyle dobrze na ile dobre ma lampy wsadzone.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja niedawno z wymiany pozyskałem Bravo v2 i stosuje jako preamp przed właściwym wzmakiem. Nie degraduje prawie wcale sceny ani basu, a dodaje tej lampowej magii (znaczy trochę przyjemniej się słucha ;) ). Imo najtańsze rozwiązanie :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam taką małą zagadkę, szczególnie dla osób bardziej obeznanych z Grado. Na zdjęciu poniżej są trzy pary, teoretycznie oryginalnych padów l-cush, zwanych czasem bowlsami:

 

w8bdOZy.jpg

 

Pierwsze, licząc od lewej, dostałem niegdyś wraz z SR80i, jakoś w okolicach 2012, jak widać dramat, nie wiem czy właściciel je wyprał w 90 stopniach,. w każdym razie sypały się lekko, brudząc uszy

 

Środkowe to bowlsy kupione od chińczyka, zdaje się w zeszłym roku, jednak podobno 100% oryginalne, gąbka jest wysokiej jakości, sprężysta, wydaje się być miększa i bardziej porowata, (ta środkowa, bo bowlsy są oczywiście wykonane z 3 warstw gąbki sklejonych ze sobą)

 

Prawe to pady kupione na allegro, ponoć pochodzące od oficjalnego polskiego dystrybutora marki Grado, gąbka jest bardziej zbita, pady są wyraźnie mniejsze, wydają się być lekko tłuste (delikatny połysk gąbki) zdecydowanie mniej przyjemne w dotyku.

 

Pytanie brzmi, czy grado wypuszczało różne rewizje gąbek? Gimbalsy dla przykładu są klepane od wielu lat w tej samej formie do wtryskarki, w każdej parze, zarówno w serii pierwszej, serii "i" i serii "e" są te same wady, lekko pogłębiające się z czasem, więc wątpie żeby zainwestowali w nowe gabki, ale kto wie.

 

Pierwsza para jest oczywiście beznadziejna, niewygodna i najsłabsza sonicznie. Najnowsze, wyglądające mi faktycznie na oryginały ( te z prawej) plasują się pośrodku, są płytsze niż chińskie. Pady środkowe są zdecydowanie najlepsze pod każdym względem, bardzo wygodne, nawet w kategoriach zwykłych słuchawek. ;p Zastanawiam się czy podróba przewyższyła oryginał, czy to w ogóle podróba, i czy przypadkiem nie stąd pochodzą skrajne opinie na temat komfortu Grado. Wiem że paratykus w swoich grado też ma te najgłębsze gąbki chińskiego pochodzenia, i z tego co mówił, nie narzeka na wygodę. Wiem że l-cush robi także earzonk, ale ich wersja wygląda na jednoczęsciową. Jedyny sklep który ma coś podobnego do środkowych to: http://goodcans.com/HeadphoneStore/index.php?main_page=product_info&products_id=41

To jest dramat. Ja kupiłem na allegro u sprzedającego: dobresluchawki . Zwiesiłem się, nie miałem czasu i w końcu zostały.. Dwie różne pianki :P. Jak się przyjrzałem później to zwątpiłem. . Nie wiem jak Grado sprzedaje swoje pianki, ale oczywiście dostałem luzem w kopercie. Teraz na allegro to w ogóle strach cokolwiek kupić, bo januszebiznesu opychają badziewie z aliexpresu jako oryginały..

 

Swoją drogą, pytanie do osób mających jakieś doświadczenia związane z serwisem Grado. Będzie problem jeśli oddam na serwis słuchawki bez fabrycznych zakończeń na tych pręcikach regulacyjnych? :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemu za taką ******łę nie powinni robić a nawet sami ci do dać, ale ktoś gdzieś narzekał że serwis grado zdrapywał klej nożem lub śrubokrętem, więc te miejsce jest bardzo podrapane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest koniec świata, żeby Chinczyk sprzedawał oryginalne (albo lepsze, bo naprawde przez te PS500e sam już nie wiem), a w Polsce się dało dostać tylko szajs. Przejadę się chyba do audiostylu, żeby się przekonać na 100%.

A i przy okazji, nigdy nie widziałem bowlsów na aliexpressie, ale może źle szukałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Klej dobrze trzyma, więc nawet jak ściągniesz krążek, to wypadałoby ten klej usunąć, a to już nie taka prosta sprawa. Bez rozbiórki sie nie obejdzie.

Suszara i do dzieła :)

łatwo powiedzieć :) ale chyba dam se spokój choć strasznie mnie on irytuje i najchętniej bym go wywalił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Klej dobrze trzyma, więc nawet jak ściągniesz krążek, to wypadałoby ten klej usunąć, a to już nie taka prosta sprawa. Bez rozbiórki sie nie obejdzie.

Suszara i do dzieła :)

łatwo powiedzieć :) ale chyba dam se spokój choć strasznie mnie on irytuje i najchętniej bym go wywalił

Rozbiórka Grado nie jest jakaś super-problematyczna. Wystarczy podgrzać muszle, aby klej puścił i podważyć w miejscu łączenia kubków.

Wywalenie krążka niby pozytywnie wpływa na dźwięk. Ja u siebie niczego się nie dosłyszałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, ja też mam pytanko z pogranicza DYI. Ostatnio pozbyłem się tej białej siateczki znad przetwornika żeby wyczyścić membrany z włosów. Macie jakieś propozycje czym ją zastąpić? Bo na chwilę obecną strach jest dawać ich słuchać komukolwiek z włosami na głowie, żeby cała robota z czyszczeniem nie poszła na marne.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to fakturą bardziej przypomina taką bardzo drobną maskującą siatkę budowlaną na ściany (np na pęknięcia), bo rajstopy to jednak są trochę za gęste. Poza tym rajstopy rajstopom nierówne zarówno jakościowo, jak i też patrząc na grubość, więc jak proponować rajstopy to jakiś konkret ;) Jakich używasz retter? :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam od kilku dni RS2 pierwszej generacji. od pierwszych dźwięków mnie zainteresowały, a po kilku dniach przepadłem. Swietna, szeroka scena, mnóstwo powietrza. Bardzo szczegółowe i po jasnej stronie mocy z bardzo dobrym, nisko schodzącym i zróżnicowanym basem. Dziś doatry do sprawdzenia RS2 drugiej generacji ( bez żadnej literki, bez kapsla na środku siatki ) i to zupełnie inne słuchawki. Sporo ciemniejsze, nawet chyba z wycofaną górą. Mniejsza rozdzielczość, mniejsza scena, więcej basu. Nie słyszę tu tej magii i otwartości co w poprzedniej rewizji. Nie wygląda mi to na inne strojenie, a na inny driver. Wiecie coś na ten temat? Zaczynam przygodę z Grado i nie znam dobrze ich podziału i historii.

 

5be8d6e8965c7681ec6e178aac140686.jpg

Edytowane przez all999
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności