Jump to content
  • 0

Fostex TH610 vs Audeze LCD-2

Salarek

Question

Zastanawiam się nad wymianą Fostex TH 610 na Audeze LCD-2. Fostexy graja po balansie na Aune S6 Pro i synergicznie jest ok. Czy przeskok na Audeze to dobry kierunek? Mam jeszcze AKG K712 i tu zastanawiam się nad przerobieniem ich na balans. Ma to sens?

Recommended Posts

• 0
17 minut temu, neonlight napisał:

LCD2C czy F, bo trochę się różnią balansem tonalnym? Jakie oczekiwania masz?

2C. W TH 610 brakuje mi nieco powietrza, lepszej separacji. No i chciałbym spróbować planarów, bo jeszcze nie miałem. A może coś innego byś zaproponował? Dużo dobrego słyszałem o Monolith Monoprice - 1570/1070...

• 0

Nie słuchałem Fostex TH 610, ale 2C już tak. Osobiście nie zachwyciły mnie. Dość ciemne, z niezbyt imponującą sceną… Spędziłem z nimi blisko godzinę i zrezygnowałem z zakupu (mowa o nowym egzemplarzu, sprzedawca twierdził, że wygrzane grają o niebo lepiej).

• 0

Ja też nie polecam 2C. Mam za To 2F i one są dużo lepsze. Myślę, że Monolithy mogą być ciekawe. Teraz jest duża promocja z okazji Black Friday w mp3store na M1570 z 2550 na 1800, na M1070 też jest z reszą.

• Like 1

• 0

Ja Monolithy M1570 mogę polecić, super słuchawki, w tej cenie to już w ogóle. Na welurach powietrza na wysokich nie powinno zabraknąć (na skórkach nie słuchałem). 

M1070 też są bardzo fajne, ale ich słuchałem na aftermarketowym kablu i w takiej konfiguracji były jednak nieco słabsze niż droższy model. 

• Like 2

• 0
12 godzin temu, Undertaker napisał:

Ja Monolithy M1570 mogę polecić, super słuchawki, w tej cenie to już w ogóle. Na welurach powietrza na wysokich nie powinno zabraknąć (na skórkach nie słuchałem). 

A masz możliwość jakoś odniesienia się do Fostexów vs M1570? Bo cena faktycznie ciekawa, rozglądam się za czymś właśnie do aktualnej promocyjnej ceny na mp3store i zastanawiam się czy byłaby różnica na plus względem TH610?

• 0

Według mnie TH610, to już jest wysoki poziom i jak byś chciał wskoczyć odczuwalnie wyżej, to musiałbyś zerknąć na coś z dużo wyższych półek cenowych, a w Twoim przypadku, będzie jedynie inaczej. ;)

Edited by neonlight
  • Like 1

• 0
17 godzin temu, Salarek napisał:

Zastanawiam się nad wymianą Fostex TH 610 na Audeze LCD-2. Fostexy graja po balansie na Aune S6 Pro i synergicznie jest ok. Czy przeskok na Audeze to dobry kierunek? Mam jeszcze AKG K712 i tu zastanawiam się nad przerobieniem ich na balans. Ma to sens?

Jeżeli chcesz osiągnąć progres względem TH610, to pomyśl o TH900 lub BD T5pV2 lub jak trafisz D7000 od Denona.

LCD-2C to całkowicie inna szkoła dźwięku - jak lubisz te swoje Fostexy, to możesz poczuć nawet rozczarowanie, ciasno, duszno, wolno, mroczno.

LCD-2F to fajna odskocznia na plus względem TH610, ale to musiałbyś posłuchać.

• Like 4

• 0
2 godziny temu, Compton napisał:

Jeżeli chcesz osiągnąć progres względem TH610, to pomyśl o TH900 lub BD T5pV2 lub jak trafisz D7000 od Denona.

LCD-2C to całkowicie inna szkoła dźwięku - jak lubisz te swoje Fostexy, to możesz poczuć nawet rozczarowanie, ciasno, duszno, wolno, mroczno.

LCD-2F to fajna odskocznia na plus względem TH610, ale to musiałbyś posłuchać.

Przede wszystkim, jeśli kolega chce więcej powietrza i separacji, to niech szuka otwartych, ew. półotwartych słuchawek :) To powinno być główne kryterium. No chyba, że koniecznie potrzebuje zamkniętych, ale raczej nie skoro myśli o LCD-2c.

• 0
8 minut temu, Andrewek napisał:

Przede wszystkim, jeśli kolega chce więcej powietrza i separacji, to niech szuka otwartych, ew. półotwartych słuchawek :) To powinno być główne kryterium. No chyba, że koniecznie potrzebuje zamkniętych, ale raczej nie skoro myśli o LCD-2c.

:)

Akurat te wymienione przez mnie słuchawki mają powietrza niż LCD-2C ;)

• 0
3 godziny temu, mariuszryszard napisał:

Szczerze mówiąc już nie pamiętam... To było w jednym z warszawskich salonów Top HiFi.

@MichalZZZ ale podczas tej samej wizyty w salonie słuchałem również LCD-X i ten model bardzo mi się spodobał. Rozważam nawet zakup w bliżej nieokreślonej przyszłości 😉

• Like 1

• 0
7 godzin temu, Lechu1777 napisał:

A masz możliwość jakoś odniesienia się do Fostexów vs M1570? Bo cena faktycznie ciekawa, rozglądam się za czymś właśnie do aktualnej promocyjnej ceny na mp3store i zastanawiam się czy byłaby różnica na plus względem TH610?

Niestety nie, nie słuchałem TH610. A w sumie mogłyby być ciekawe, bo to zdaje się przetworniki na biocelulozie i w technologii tesla :)

Możesz spróbować podpytać @audionaniko opinię, bo coś mi świta że słuchał on M1570 i zna Fostexy; niemniej jednak i tak wiadomo, że dopóki sam sobie nie posłuchasz to się dokładnie nie dowiesz. 

M1570 swoje ważą i to też trzeba mieć na uwadze, bo niektórym to może przeszkadzać. Mi ona nie przeszkadzała bo słuchawki mają mega wygodny pałąk i nausznice (przynajmniej te welurowe). 

• 0

Odpisałem na priva, to wkleję i tutaj:

Ja oba modele napędzałem Schiit Asgaard 3 z Multibit Dac i w moim przypadku to LCD-2C mnie rozczarowało. Nie grało tak, jak grać niby miało, mimo podkarmienia mocą i świetnym kablem. Ciągle mnie frustrowały i po ich odsprzedaży odetchnąłem z ulgą. TH610 grają jak dla mnie lepiej, niż te LCD. Lepsza dynamika, subbas i komfort (o 3 poziomy). LCD miały może ciut słodszy wokal i tyle. Kluczowe tu jest to, że każdy model Audeze to loteria/gra inaczej, być może ja trafiłem słaby i tyle. Ja Tobie LCD-2C odradzam, o ile nie będziesz miał szansy odsłuchać danego egzemplarza na swoim torze.

• Like 2

• 0

Niedawno słuchałem Fostex TH610 i tak obiektywnie rzecz biorąc, to niczego im nie brakuje: bogate, nasycone brzmienie z mocnym basem. Ładna przestrzeń. Grają bardzo analogowo - mimo, że słuchałem na nich muzyki z Tidala, to brzmiało to jak dobrze wytłoczony winyl. Gdyby nie cena znacznie przekraczająca mój budżet, to bym je wziął. Ciężko będzie znaleźć lepsze słuchawki, ale separacja i powietrze... może jakieś planarne, otwarte Hifimany? Słuchałem HE400se i tam przed wszystkim zauważyłem przestrzeń i separację - ale Tobie polecam spróbować coś z wyższej półki, bo TH610 wysoko stawiają poprzeczkę.

Edited by Bednaar
  • Like 2

• 0

Ja mogę polecić Audeze lcd2f, ale jedynie z posrebrzanym kablem. Ze stockowym kablem są za wolne i parne, z lepszym brzmią jak lcd3f na stockowym. Z tym, że kabel potrafi kosztować tyle co słuchawki. Ja miałem heimdalla 2. Ogólnie mają wolny bas i górę pasma i słodką przyjemną średnicę. Piękny bas.

Podobnym ciepełkiem charakteryzują się np. stare yamahy hp-1.

Douszne isine 20 też dadzą Ci 90 procent brzmienia lcd2f.

• Confused 1

• 0

A ja polecam LCD-2F, ale z nowszych rewizji (post-2016). Naturalne, równe brzmienie, z pięknym basem. No i nie ma tu już mowy o jakiejś duchocie, mają bardzo dobrą przestrzeń, a w szczególności holografię. 

• 0
6 godzin temu, Azakiel napisał:

jak oceniacie bas w LCD-2F względem 610 (zarówno ilosc jak i jakosc)

Bas w 2F schodzi nisko i jest niesamowicie naturalny. Do tego równy jak deska, tzn. nie faworyzuje ani tego niskiego, ani środkowego, ani wyższego. Ilościowo jest neutralny, pokazuje raczej to co jest w nagraniu (potrafi być go dużo a potrafi być go mało). Do tego należy dodać, że jest bardzo różnorodny. Powiedziałbym, że do 5k, a nawet wyżej przebija tą cechą inne słuchawki, a porównywałem nawet z Ether Flow! 

Bas w Fostexach również schodzi nisko, ale już nie jest tak neutralny ani naturalny. Ilościowo może i jest go nawet więcej niż w 2F, ale jest mniej zróżnicowany i gorzej kontrolowany. Dodatkowo nie ma uderzenia z hiper dobrą precyzją jak w Audeze. 

Reasumując, dla mnie bas w Audeze jest lepszy o jakieś 2 klasy od tego z TH610. Dlaczego o 2 klasy? Bo uważam, że pomiędzy 2F a TH610 są np. Monopricy M1570 z ich również bardzo dobrym basem, szczególnie subbasem :) 

• Like 2