Skocz do zawartości

Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)


mariuszryszard

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałem się nad zasilaczem liniowym do mojego xduoo xa-10, ale tam jest 12V i 3A, więc mini nie wystarczy. Musiałbym brać ten najmocniejszy a to nie ma uzasadnienia ekonomicznego- 400zł mógłbym wyłożyć ale nie 1200 w tym przypadku.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie słucham na moim zamienniku ipower, co w komplecie był, k701FAW, jedyne niezbalansowane, na zbalansowanym (firmowym kablem 4,4mm to 4,4mm) ZEN STACK i jestem bardzo kontent. Na razie zamówiłem na fali entuzjazmu wczoraj - na miarę moich możliwości - za dwie dyszki jakiś randomowy impulsowy 5V i 3A. 

Ale, nie powiedziałem ostatniego słowa :P Tomanek kusi, ale IFI jest na ulubione raty allegro, więć mógłbym go mieć od ręki... A na Tomanka będę musiał zbierać, nie wiem, czy wytrzymam :) 

 

Aha, zapomniałem napisać, że ten drogi firmowy kabel 4,4mm to 4,4mm to się wygrzewa i gra lepiej z każdym dniem.

K701FAW wreszcie grają, tak jak potrafią. Miód i orzeszki.

Edytowane przez manuelvetro
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej link do zasilacza na lepszych podzespołach od Tomanek miniULPS, do tego z opłatami tak na oko wyjdzie taniej. Mi się udało bez opłat, trochę trzeba było poczekać, ale teraz bardzo sobie chwalę (nie mam IFI). Wcześniej przewinęło mi się kilka Tomanków pełnych liniowych i już raczej nie planuje powrotu.

https://pl.aliexpress.com/item/4000051567040.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.32415c0fd4uvqw

Jest 5V i 12V.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem je i trochę obawiałem się czy nie wybuchnie, czy ma parametry jak należy itp. :)  Może zaryzykuję. Można dobrać kabel DC z wtyczką 5.5/2.5? Jeszcze jedna  rzecz- 12V 2.5A i 5V 2.5A i jedna, ta sama skrzynka.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dj1978 napisał:

Wcześniej inna sztuka ponad pół roku z Bursonem C3R.

To nie wiem jak to jest z tymi parametrami. Z tego co znalazłem zasilacz Bursona daje 24V 3A a ten chińczyk 24V 1,25A

847E3D24-672E-40BD-BCAE-917A5D9EA8B5.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę o budżetowym zasilaczu do xduoo xa-10. 400 zł mogę wydać żeby zaspokoić ciekawość. Ale ten ma takie samo natężenie 2.5 A  dla 5V i 12V, więc coś mi tu nie pasuje.

 

Mam taki zasilacz od xduoo 12V 3A

 

07812135-F492-4DFF-A3DA-167186437D32.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i iFi Audio iPower X 5V/3.0A zamówiony. @Artorias masz na sumieniu moje pięć stów, Twoje słowa sprawiły, że stwierdziłem - muszę to sprawdzić na własnej skórze (uszach) 😂 Jestem niezwykle ciekawy swoich wrażeń, cóż, w piątek się przekonam 😉

 

Zastanawiam się, czy zasilacz, który oryginalnie dołączony był do Can'a wykorzystywać teraz do zasilania Dac'a 🤔 Zasilanie Dac'a mam obecnie via USB z Macbooka, ale może przesiadka na zasilacz byłaby korzystna... Jak myślicie? Błagam, nie piszcie tylko, aby kupić kolejny iPower X 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słucham właśnie na impulsowym 5V 3A, za 3 dyszki z przesyłką.

Nie będę się przepinał, nie wiem, czy gra lepiej niż ten, co miałem w komplecie z CAN, ale na pewno nie gra gorzej.

ERGO, to co daje IFI, to szmelc, bo ja kupiłem randomowy jakiś z Alle. Tną koszty na osprzęcie, wybaczam, grunt, że CAN jest prima sort.

Też się zastanawiam, czy podpiąć, zaraz to zrobię zresztą, ZEN DAC kablem od ZEN CAN ? Chyba lepiej będzie jednak jak prąd bierze z baterii Macbooka...

Sprawdzam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2021 o 22:46, manuelvetro napisał:

2438D1AC-13B5-4108-B3D3-1AFEFF94398A.jpeg

Mój sprzedawca najwidoczniej wiedział o problemie i dał zamiennik :D 

A Ifi ipower sprzedał przy okazji osobno :D 

 

 

To nie tak - z tego, co się dowiedziałem to iPower (w starszej wersji) dodawany był jedynie do pierwszych partii sprzedawanych urządzeń (mowa o Dac). W zestawie z Can'em otrzymałem dokładnie taki sam zasilacz jak Twój. 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariuszryszard oops, ja to pisałem na kacu :D Jak Ci zostanie ten zasilacz z CANa, to możesz go podpiąć, ale raczej to niewiele zmieni, bo w teorii ZEN DAC nie powinien już nic wzmacniać, tylko przepuścić sygnał do CANa przetworzony z cyfrowego na analogowy, a tutaj już dodatkowe zasilanie nie będzie potrzebne. Jeśli chciałbyś luzem DAC-a używać z wyjściem słuchawkowym to już prędzej. Ja właściwie mam podpięty ten szrot iPower z Cana, bo robię testy samego Zen DAC-a w wolnym czasie, ale czy to coś zmieniło? Ciężko mi powiedzieć, ale testuje na nim dosyć wymagające słuchawki i wolę mieć dodatkowe zasilanie, żeby poprawić ewentualnie stabilność.

 

@manuelvetro Możesz spróbować podpiąć, gdzieś czytałem, że jak wzmacniacz ma dodatkowe zasilanie, to nie pobiera wtedy tego z usb i przez to mogą być mniejsze zniekształcenia (w dużym uproszczeniu), ale tak jak wspomniałem wyżej, najlepiej podpiąć pożądny do CANa i to w pełni wystarczy.

Edytowane przez Artorias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Artorias napisał:

@mariuszryszard oops, ja to pisałem na kacu :D 

 

I dopiero teraz o tym mówisz? 😂🤣

 

4 minuty temu, Artorias napisał:

Ja właściwie mam podpięty ten szrot iPower z Cana, bo robię testy samego Zen DAC-a w wolnym czasie, ale czy to coś zmieniło? Ciężko mi powiedzieć, ale testuje na nim dosyć wymagające słuchawki i wolę mieć dodatkowe zasilanie, żeby poprawić ewentualnie stabilność.

 

Coś kojarzę, że w recenzji iFi Zen Dac'a na Audiofanatyk.pl, autor twierdzi, że różnicy z lub bez zasilacza brak... Będę musiał sam sprawdzić 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej nie jest. Ale czy jest lepiej? Sprawdzać mi się nie chce, przepinając się i porównując. Ale będą prowadził na razie odsłuchy swobodne w tym setupie: zasilacz od Can do Dac, a Can ma z alle 5V, 3A , jak ipower X ;) a, co ! Chociaż se podróbę sprawiłem. Jak się nie ma, co się lubi ;) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manuelvetro Dużo nie wydałeś, gorzej z @mariuszryszard :D A tak serio, to zobaczymy. Ja odczułem wyraźnie poprawę, niedługo będziemy mieć dodatkową opinię.

 

Pamiętam tą recenzję z audiofanatyka, ale on bodajże podpinał jakiś tani. Ja czytałem też recenzję DAC + iFi Power X i tam znowu zachwyt. Nie wiadomo już jak to do końca jest. Ja na razie iPower X do DACa nie podpinałem, ale w wolnym czasie to zrobię i sprawdzę.

Edytowane przez Artorias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już i moja. Dynamika, impakt basu, swoboda grania na plus.

2 minuty temu, Artorias napisał:

@manuelvetro Dużo nie wydałeś, gorzej z @mariuszryszard :D A tak serio, to zobaczymy. Ja odczułem wyraźnie poprawę, niedługo będziemy mieć dodatkową opinię. 

 

Ale też kabel balans ifi 4,4mm gra mi z każdym dniem lepiej, wygrzewa się, może być artefakt.

Choć nie sądzę :D 

Jest słyszalnie lepiej, miałem tak od strzału, ale nie chciałem zapeszać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, manuelvetro napisał:

Nie będę się przepinał, nie wiem, czy gra lepiej niż ten, co miałem w komplecie z CAN, ale na pewno nie gra gorzej.

 

16 minut temu, manuelvetro napisał:

Jest słyszalnie lepiej, miałem tak od strzału, ale nie chciałem zapeszać.

Powiem Ci, że jajcarz z Ciebie niezły, a mariusz tam już o mało pod tlenem nie wylądował ^^

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, manuelvetro napisał:

Przeca nie mogę po 5 minutach słuchania pisać, że gra lepiej :D 

Prawda, nie ma co być nadgorliwym. Zresztą nutka niepewności czasem się przyda, żeby podkręcić atmosferę.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariuszryszardbędzie Pan zadowolony :P 

 

Nikt nie dyskutuje z faktem, że poprawa zasilania wpływa na poprawę dźwięku, to uznany fakt.

Ja miałem fiio taishan i dacmagic100 z dedykowanym, porządnym DIY zasilaniem. Te zasilacze miałem liniowe. Takie czarne skrzynki :D Poprawa była bezdyskusyjna, słyszalna od strzału, upgrade o poziom(y).

 

U mnie aktualnie, ta poprawa jeśli jest, to obiektywnie musi być niewielka, bo i z czego miałaby wynikać :D ?

Ze zmiany z 2,4A na 3A w can ? Z zasilenie DACa zasilaczem Cana?

No ale słyszę, co mam zrobić. Niech to będą głównie efekty psychoakustyczna i tak są już naprawdę zaje2biste i oby utrzymały się jak najdłużej. Tyle frajdy za 3 dychy :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w sieci niezwykle interesujący tekst dot. audiofilskich zasilaczy od iFi (oraz w ogóle kwestii wpływu zasilania na dźwięk), autor wydaje się naprawdę ogarniętym gościem. Gorąco polecam Wam lekturę https://www.audioreviews.org/ifi-audio-ipower-ipower-x-review-jk/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mariuszryszard napisał:

Znalazłem w sieci niezwykle interesujący tekst dot. audiofilskich zasilaczy od iFi

Czytałem go właśnie przed kupnem tego zasilacza. Generalnie z jego testu wynika, że raczej nie ma sensu tego iPowera podłączać do laptopa (co raczej oczywiste). Co z tego, że dostanie czysty sygnał, skoro tam komponenty pracujące wewnątrz dalej wytwarzają te szumy (dysk, pamięci itd). Druga sprawa, to laptop nie ma na tyle mocnych komponentów odpowiadających za wzmocnienie dźwięku, żeby zrobić benefit z lepszego zasilacza.

Sytuacja z Zen Stackiem jest o tyle inna, że tutaj mamy połączone ze sobą dwa komponenty zamiast jednego zintegrowanego DAC/AMPa, więc całość jest bardziej podatna na zbieranie szumów i degradacje sygnału. Dlatego ja skupiłem się na zasilaniu CAN-a przez iPower X, żeby ewentualnie ten sygnał oczyścić, zanim zostanie on wzmocniony i wypuszczony wyjściem na słuchawki oraz dać odpowiednią ilość prądu na sam wzmacniacz, który potrafi z tego zrobić użytek. Oczywiście dobry kabelek usb-c do DAPa też zakupiłem, żeby nie zbierać dodatkowych szumów, bo u mnie sygnał wychodzi z usb-huba, który mam w monitorze. Z rezultatów jestem na prawdę bardzo zadowolony.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Artorias napisał:

@manuelvetro Dużo nie wydałeś, gorzej z @mariuszryszard :D A tak serio, to zobaczymy. Ja odczułem wyraźnie poprawę, niedługo będziemy mieć dodatkową opinię.

 

Pamiętam tą recenzję z audiofanatyka, ale on bodajże podpinał jakiś tani. Ja czytałem też recenzję DAC + iFi Power X i tam znowu zachwyt. Nie wiadomo już jak to do końca jest. Ja na razie iPower X do DACa nie podpinałem, ale w wolnym czasie to zrobię i sprawdzę.

Na AF bodajże zasilacz z Zen Blue był użyty, więc niby fabryczny. Jak zasilacze fabryczne iFI daje kiepskie, to trzeba to piętnować na każdym kroku koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w koszuku taki zasilacz liniowy i korci mnie żeby zaryzykować i kupić.

https://www.aliexpress.com/item/4001143407169.html?spm=a2g0o.cart.0.0.40d83c00XVFHhh&mp=1

 

…a ty wszystko przez @dj1978 :).

 

Warto?

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Methuselah zmienił(a) tytuł na Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności