Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)


mariuszryszard

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, lobuz1 napisał:

Warto?

A czytałeś ten artykuł co podlinkował @mariuszryszard

Nie wiem czy przypadkiem autor właśnie nie opisywał tego zasilacza:

Cytat

Moving to the regular iPower, there was not much difference to the BRZHifi, but it was not even close to the iPower X in terms of control and organization. Well, half price…iPower is a compromise.

Cytat

As to selling you snake oil, I only borrowed these two ifi power supplies – and would be extremely happy, if my own BRZHiFi LPS was better. It is not, unfortunately.

Zależy ile chcesz finalnie wydać. Niby masz 200zł w kieszeni ale ściągasz z Chin i według jego opinii strata względem X już jest zauważalna.

Edytowane przez Artorias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spawn napisał:

Apropo odchudzania to warto wiedzieć ze ser zółty ma 2x tyle kalorii co szynka.

I co najwazniejsze to frytki z majonezem tez są wegetariańskie ;) Czy sie je czy nie je miesa trzeba patrzec co i ile się je.

 

 

34 minuty temu, Artorias napisał:

A czytałeś ten artykuł co podlinkował @mariuszryszard

Nie wiem czy przypadkiem autor właśnie nie opisywał tego zasilacza:

Zależy ile chcesz finalnie wydać. Niby masz 200zł w kieszeni ale ściągasz z Chin i według jego opinii strata względem X już jest zauważalna.

Porównywał z tym małym czerwonym, a to wykonane jest z gorszych podzespołów:

https://www.aliexpress.com/item/1005002957529348.html?

spm=a2g0o.productlist.0.0.31b14b18QpRafg&algo_pvid=83d4e430-5ae6-406b-84dc-d1e5c6faafbd&algo_exp_id=83d4e430-5ae6-406b-84dc-d1e5c6faafbd-0&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000022955437140"}

W tym moim jest markowy transformator toroidalny Talema i inne ******ły, o których nie mam pojęcia :) .

2E59C071-3370-4477-B012-D9FCBEEDEB28.jpeg

D8BA490D-32BB-411B-B574-97B44838C7D5.jpeg

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, manuelvetro napisał:

Nikt nie dyskutuje z faktem, że poprawa zasilania wpływa na poprawę dźwięku, to uznany fakt.

Jak możesz pisać takie rzeczy nie popierając je odpowiednimi pomiarami i próbami-badaniami? :D

 

22 godziny temu, manuelvetro napisał:

Ja miałem fiio taishan i dacmagic100 z dedykowanym, porządnym DIY zasilaniem. Te zasilacze miałem liniowe. Takie czarne skrzynki :D Poprawa była bezdyskusyjna, słyszalna od strzału, upgrade o poziom(y).

Też miałem taką skrzynkę. Większa i droższa od samego Taishana :D

Ale warto było - dźwięk można powiedzieć dostawał niezłego kopa i otwartości. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, lobuz1 napisał:

W tym moim jest markowy transformator toroidalny Talema i inne ******ły, o których nie mam pojęcia :) .

 

Ten z transformatorem Talema, jak najbardziej ok. Masz parę fajnych kabli zasilających, które możesz zastosować, więc kolejny argument na plus.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, dj1978 napisał:

Ten z transformatorem Talema, jak najbardziej ok. Masz parę fajnych kabli zasilających, które możesz zastosować, więc kolejny argument na plus.

No to se kliknąłem. Dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lobuz1 napisał:

No to se kliknąłem.

 

Też chciałem, ale raz, że drogo (289 + 149 = 437 PLN), a dwa: dostawa 29.10 :( 

 

Chyba jednak wybiorę IFI IPOWER X

  1. cena wyższa, ale nie drastycznie (499 vs 437);
  2. dużo mniejszy;
  3. dostawa za 2 dni;
  4. możliwość zwrotu (jeżeli nie usłyszę różnicy, czego nie wykluczam).

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoczko. Cena jest bardzo atrakcyjna nawet z tą przesyłką (taki mają model biznesowy- niższa cena produktu i wyższa za dostawę aby wyszło na to samo). Tomanek i inni w PL o tej mocy to min 1000 zl. Termin dostawy jest szacunkowy i paczka zazwyczaj jest znacznie szybciej. Ja nie miałem innej opcji bo potrzebuję do xa-10. Do ifi wystarczy ten tańszy- w sumie wychodzi 300zł.

https://pl.aliexpress.com/item/4000051567040.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.32415c0fd4uvqw

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marek_m napisał:

 

Też chciałem, ale raz, że drogo (289 + 149 = 437 PLN), a dwa: dostawa 29.10 :( 

 

Chyba jednak wybiorę IFI IPOWER X

  1. cena wyższa, ale nie drastycznie (499 vs 437);
  2. dużo mniejszy;
  3. dostawa za 2 dni;
  4. możliwość zwrotu (jeżeli nie usłyszę różnicy, czego nie wykluczam).

 

 

Bierta te ifi power X-y i piszta, czy gra warta świeczki.

Też mnie to zasilanie spokoju nie daje, ale może  liniowy jaki z allegro (raty), szperałem, ale pobieżnie, tom dalej głupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do iFi iPower X też dostajemy całkiem sporo różnych kabli i przejściówek, np na usb-c, a innym nawet się nie przyglądałem. Wszystko w pudelku sobie leży i pewnie prędko nie będzie użyte (o ile w ogóle). Szybka dostawa i kompaktowy rozmiar, to bez wątpienia dobre argumenty. W sumie byłem zły na nich, ale z drugiej strony, sam CAN już gra bardzo dobrze i oni nie mają w obowiązku dostarczać w pakiecie zasilacza z jakością liniowych, za które się płaci po 400zł lekko, więc może rzeczywiście te zasilacze w zestawie nie tyle, że są bardzo słabe, ale można znacznie więcej wycisnąć po zakupie lepszego.

Edytowane przez Artorias
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artorias napisał:

więc może rzeczywiście te zasilacze w zestawie nie tyle, że są bardzo słabe, ale można znacznie więcej wycisnąć po zakupie lepszego.

Dokładnie , płacimy za CANa.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lobuz1 napisał:

Kupujta. Warto inwestować w stacjonarkę. Mam 2 dapy i leżą od dawna prawie nieużywane.

Prawda. Mi forum608 a potem Zen Stack uczynił to samo. Używam M6 tylko, kiedy się kładę spać w nausznych :D 30 minut max i chrapię. A xdp300r tylko w sobotę do odkurzania z gr07x balanced. Jak myję potem podłogi, schody, etc, to już M6 i nauszne. A tak, to codziennie  stacjonarka i nauszne (od 17-18 i po 21) W pracy mam momentum M2 i nienajgorsze pchełki, ale praktycznie nie ma opcji posłuchać.   

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd zakupiłem Roon i zainstalowałem na NAS nie mam nawet ochoty w domu wyciągać dapa. Zabieram go na wyjazdy, albo moją żółtą walizeczkę- mobilną stacjonarkę :) .

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie, zasilaniem. Mnie dziś AM05 z xdp300r zagrały - po długiej przerwie niesłuchania IEM -fenomenalnie, dojrzale etc. No i siedzę przy biurku przed Makiem, po lewej ZEN Stack, a ja z dziadka pioniera słucham i zachwycam się. Aż mnie trafiło - podłączę AM05 pod ZEN STACK ! Oczywiście w balansie!

No i proszę: NA CAN godzina 9.00, a na DAC zrobiłem VARIABLE z tyłu, żeby głośność regulować gałką DACA.

Efekt? Cholernie precyzyjna regulacja głośności. Te pokrętła w ZEN są genialne.

Secundo. AM05 szumią na wielu.... dapach, donglach, do stacjonarek nikt rozsądny ich nie podłącza, bo prądu nie potrzebują prawie. Na xdp300r nie szumią i na ZEN CAN - też nie, a są bardzo czułe.

Tertio. Przyznam, że z ciekawości podłączyłem AM05 do ZEN STACK, bo z xdp300r synergia jest tak przednia, że zakładałem, że ZEN STACK dostanie baty. Nie dostał, gra z jeszcze większą sceną niż pionek, swobodniej, dynamiczniej, z większą ilością powietrza, poza tym, wydaje mi się, na pierwszy rzut ucha - bardzo podobnie, co IMHO jest dla ZEN STACK ogromnym... zaszczytem, benefitem? Bo xdp300r sonicznie jest wybitny. Także, mam w postaci ZEN STACK stacjonarnego xdp300r z dużą mocą.

No i ZEN STACK pędzi IEM-y, z bardzo precyzyjną regulacją głośności, nie szumi 

Będę teraz siedział, jak ten gupek w IEM przypięty do ZEN STACK i przesłuchiwał gr07x, flc8s, fh3 - wszystkie w balansie, więc jednak miodzio.

Lepiej gra ZEN STACK niż mój najlepszy DAP.

Takie czasy.

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, manuelvetro napisał:

Lepiej gra ZEN STACK niż mój najlepszy DAP.

Takie czasy.

Odnośnie czasów i trendów to Zen Stack i tak wydaje się tutaj pewnym wyjątkiem. Minęło ponad pół roku od recenzji P. Ryki tego duetu, a on dalej nie może się przestać nachwalić. Chociaż głównie rozpływa się nad Canem, opisując go jako "rewelacja za małe pieniądze", ale DAC jest również bardzo dobry, co muszę po raz kolejny mu oddać :) (No i duet jako całość. Świetna synergia)

zenstack.png.4c9dd4d784d57119671a2f294467e789.png

Edytowane przez Artorias
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On jest zbudowany, ja od dziś zszokowany.

Mam za słabe duże słuchawki do niego, wiem, dlatego żałowałem, że pigwy sprzedałem, ale był mus finansowy.

W dniu 10.09.2021 o 22:50, Artorias napisał:

 

zenstack.png.4c9dd4d784d57119671a2f294467e789.png

 

Ale mi AM05 to rekompensują. Grają z ZEN STACK tak, jak z xdp300r grały mi IT07 :D 

No tak to zapamiętałem, nie bijcie. https://muzostajnia.wordpress.com/2021/05/29/rodzina-ibasso-audio/

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, manuelvetro napisał:

Mam za słabe duże słuchawki do niego, wiem, dlatego żałowałem, że pigwy sprzedałem, ale był mus finansowy.

O ile pamiętam, masz bardzo dobre słuchawki pod kątem cena/jakość i spokojnie zrobią użytek z Zen Stacka. A Pigwy cóż, ja mając teraz do porównania PeruloTaksy, mam lepszy ogląd sytuacji i na pewno P2 to świetne słuchawki, a biorąc pod uwagę jeszcze jeden aspekt czyli cena/jakość dźwięku/wykonanie to dla mnie są rewelacyjne. Oczywiście dużo zależy też jakie aspekty dźwiękowe najbardziej cenimy i co chcemy osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie równałem łeb w łeb. Najbardziej po osłuchaniu się podobały mi się ze Stacka hd650 na kabelku 4,4mm od @lobuz1chińskie 7n 16 żył, potem he400se, z kabelkiem balans perulowym 7n 8 żył, ale one są dla mnie niezbyt wygodne, potem dt990 edition 250ohm z kabelkiem balans perulowym solid core + litz, potem k701FAW SE, na końcu hf580 - balans, niezależnie jaki kabel, nie leżą mi ostatnio dźwiękowo.

Dziś, na 1 miejsce wskakują AM05. Nawet nie będę sprawdzał pozostałych IEM, a też zagrają dobrze. Nie mogę się oderwać. Niech będzie to efekt nowości, zapewne mi przejdzie. Niemniej, szok i niedowierzanie. I bas mają jak dzwon (seal na węgierskich gumkach, zapomniałem nazwy, dzisiaj na spinfitach nie mogłem złapać + ZEN) I scena jest naprawdę duża, też tego nie rozumiem. Może i być, że mam OUN przeciążony pracą i  z deczka halucynuję :D 

W każdym razie AM05 z ZEN urwało mi tył. A tył urwały mi do tej pory tylko ibasso IT07, 64audio nio i dunu ZEN, w tej kolejności :)

 

Edytka

 

Przełączyłem się na tych samych utworach na AM05 z xdp300r na ZEN i odwrotnie, co wyżej napisałem podtrzymuję, na plus dla pionka czarne tło, które daje perfekcyjną czystość dźwięku. Nie mam tak czarnego tła z AM05 na ZEN - mimo balansu 4,4 fabrycznego. Może to być wina kabla USB zwykłego z kompletu i zasilania impulsowego jedynie, myślę. 

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, manuelvetro napisał:

Może to być wina kabla USB zwykłego z kompletu i zasilania impulsowego jedynie, myślę.

Zdecydowanie. Zarówno jedno jak i drugie ma na to wpływ. Zwłaszcza kabelek usb. Ja już sporą różnicę odczułem po wymianie na stosunkowo tani: Taga Harmony USB TUD-20. Dlatego też napisałem wcześniej, że akcesoria dołączone przez iFi, mocno ograniczają ten sprzęt. Z drugiej strony, trudno się dziwić, skoro oni sami sprzedają dobre zasilacze oraz kable usb osobno.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, manuelvetro napisał:

Podziękował, zakupił.

Jesteś szybki niczym dźwięk. Mnie zmiana brzmienia na tym kabelku mocno zaskoczyła (nie spodziewałem się, że kabel usb może mieć aż taki wpływ). Na początku grało to jak z jakiegoś rasowego gramofonu w połączeniu z Zen DAC. Dźwięk był trochę przyciemniony, ale szło za tym sporo korzyści. Od czystszego tła, do lepszego zejścia i ogólnie głębszego basu. Muzykalność też wzrosła (dodawał trochę magii, którą trudno opisać). Brzmienie stało się moim zdaniem piękniejsze, chociaż góra była trochę przygaszona. Po pewnym czasie mam wrażenie, że się to już nieco wyrównało, ale ostatnio testuje CANa z nowym zasilaczem na swoich słuchawkach, więc jeszcze trudno mi wszystko dobrze opisać. Ta wymiana kabelka usb w Zen DAC, to w sumie dosyć świeża sprawa.

Edytowane przez Artorias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Artorias napisał:

Jesteś szybki niczym dźwięk.

Bo wcześniej o tym myślałem, ino dutków żałowałem. 

Ale za tyle, to nie było co się zastanawiać.

Z tego, co pamiętam, to Ryka nie słuchał ZEN stack na fabrycznym USB bodaj, zakładał, że to niecelowe :P  Pisał natomiast, że RCA są przyzwoitej jakości, mnie też się tak wydaje (tych od Cana słuchałem, fioletowych, bo były na zdjęciu u Ryki, więc założyłem, że na nich testował i je wpiąłem). Teraz mi łączą DAC z marantz pm5003. Forum608 poszedł w odstawkę. Wróć, stoi obok ZEN i ładnie, dostojnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, manuelvetro napisał:

Z tego, co pamiętam, to Ryka nie słuchał ZEN stack na fabrycznym USB bodaj, zakładał, że to niecelowe :P  Pisał natomiast, że RCA są przyzwoitej jakości, mnie też się tak wydaje

Może celowo iFi dało taki króciutki kabelek USB, żeby zasugerować ludziom, że dali bo musieli, ale lepiej wymienić to ustrojstwo :D

Co do RCA, to mi ciężko powiedzieć, bo po wymianie kabelka USB, jakoś przyjemniej mi się słucha z samego DACa, a przynajmniej tych mniej wymagających słuchawek (innego icka do połączenia z CANem na ten moment już nie posiadam). Może to też kwestia nastawienia psychicznego, że niedługo będę się z tym sprzętem żegnał, ale po ostatnich modyfikacjach, coraz ciężej mi się będzie z tym pogodzić. Myślę że jednak lepszy IC robi robotę w Zen Stack, ale może to kwestia samej synergii.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Methuselah zmienił(a) tytuł na Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności