Skocz do zawartości

Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)


mariuszryszard

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, micro napisał:

Hej. Jak myślicie czy połączenie tego CAN z G6 będzie miało sens? (Jack to RCA). Wg opinii która czytałem, co tez tutaj piszecie ten CAN potrafi zrobić robotę i to nie ważne z jakim DAC. Jak myślicie? Używać chce z HD660s (można teraz w fajnej cenie reconditioned dostać).

Kwestii tego czy dźwiękowo jest sens to nikt Ci nie odpowie, a przynajmniej nie odpowie sensownie bo te "różnice" dla jednych mają znaczenie dla innych nie. 

 

G6 ma bardzo dobry DAC więc używać go w takiej roli ma jakiś sens. Wzmak w G6 wybitny nie jest, ale nie każdy wychwyci lub zwróci uwagę na jego ingerencje, a mocy ma sporo akurat.

 

CAN to podejrzewam lepszy wzmacniacz, ma więcej mocy i więcej funkcji w tym i bassboost. Najistotniejszą kwestią będzie czy te zenki w roli słuchawek Ci podejdą. G6 powinien je napędzić całkiem ok. CAN jeśli już wprowadzi zmiany to kosmetyczne. 

 

Napisz coś więcej o promocji HD660s jeśli to nie tajemnica. :)

 

 Ja mam HD58x, HD650 które szczególnie po EQ są świetne. HD660s mają mniej ale bardziej zwartego basu i najszerszą scenę z całej linii. Senki zyskują na wzmacniaczu, ale to są zmiany kosmetyczne w porównaniu do innego mocnego źródła. Z tym tylko, że w nie się idzie głównie dla średnicy, która ma swój Senkowy charakter i ewentualnie prezentacji jeśli się taką lubi, duża otwartość, swobodne wysublimowane brzmienie. Jednak tak jak mocno lubię Senki to obecnie gdybym miał wybierac między G6+Sundara i G6>CAN>HD660s to poszedłbym bez wahania w pierwszy zestaw i dopłacił raczej do słuchawek niż do wzmacniacza.

 

Sundara dadzą lepszy bas, lepszą górę, fajnie nasycone wokale, lepszą separacje dźwięków i obrazowanie, równie przyjemną (hatmanową) tonację, niskie zniekształcenia. To cały czas pozostaje kwestia gustu, ale dużo osób zgodzi się, że są technicznie lepsze. 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, micro napisał:

Hej. Jak myślicie czy połączenie tego CAN z G6 będzie miało sens? (Jack to RCA). Wg opinii która czytałem, co tez tutaj piszecie ten CAN potrafi zrobić robotę i to nie ważne z jakim DAC. Jak myślicie? Używać chce z HD660s (można teraz w fajnej cenie reconditioned dostać). 

Możesz spróbować, pytanie ile zyskasz. Jak G6 ma względnie ok sekcję wzmacniacza to nie będzie jakiś potężny progres. Jak wierzyć pomiarom na ASR, to CAN dopiero na wysokoimpedancyjncyh słuchawkach pokazuje, co potrafi.

Moje DT 990 Ed to 250 omów i 96 dB SPL kontra 150 omów i 104 SPL HD660s, więc Sennki są znacząco łatwiejsze to wysterowania. Na na Beyerach jadę na minimalnym gain i nigdy nie dobiłem do godziny 12 na potencjometrze :)

Edytowane przez kubachim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD660s nie są przeznaczone do urządzeń przenośnych, tak samo HD58X pomimo 150Ω - to jest chwyt marketingowy. Poza tym, G6 nie jest najlepszym źródłem sygnału i łączenie go z Can'em nie ma sensu imo, już lepiej kupić Dac-Amp i podpiąć pod kompa, HD660s przynajmniej nie będą w żaden sposób ograniczone w tej konfiguracji. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, neonlight napisał:

HD660s nie są przeznaczone do urządzeń przenośnych, tak samo HD58X pomimo 150Ω - to jest chwyt marketingowy. Poza tym, G6 nie jest najlepszym źródłem sygnału i łączenie go z Can'em nie ma sensu imo, już lepiej kupić Dac-Amp i podpiąć pod kompa, HD660s przynajmniej nie będą w żaden sposób ograniczone w tej konfiguracji. 😉

 

Ja mam gdzieś gdzie sobie ktoś je przeznacza. Liczy się, że dla mnie grają dobrze z moich sprzętów. ;)

 

W G6 zniekształcenia masz -120dB, sam sinad jest obniżony do -106dB przez szum. Czyli on ma transparentnego DACa. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że większość po prostu nie rozróżnia skuteczności podawanej tak jak w przypadku HD660 w dB/V od podawanej w dB/mW.  W HD660S jest 104 dB at 1 kHz / 1 Vrms, a to kompletnie co innego niż te same 104/mW. Tu neonlight ma rację, że te HD660s wcale takie łatwe nie są. Tyle, że nie ma tu żadnych chłytów matertidodych  tylko twarde dane techniczne. W tym przypadku te 96dB/mW oznacza znacznie wyższą skuteczność od tych 104 dB/V.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, neonlight napisał:

Producent podaje taką informację, więc jest to chwyt marketingowy.

A, że do przenośnych? A to spoko. Tylko są przenośne i przenośne. Do końca też nie zmyśla bo na normalnych poziomach głośności to spokojnie będą działać znakomicie nawet pod Fiio Q1. Jak potrzebujesz 130dB to wtedy nie.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kubachim napisał:

Najczęściej jest podawane dla konkretnej częstotliwości, głównie 1 kHz jak patrzę w papiery. A często gęsto przebieg impedancji liniowy nie jest i żeby poprawnie bas wysterować trzeba więcej prądu niż papier wskazuje.

Dokładnie. 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rafacio napisał:

Tylko są przenośne i przenośne.

I tak, w razie czego, będą się bronić, trochę to niesprawiedliwe imo. ;)

6 minut temu, Rafacio napisał:

 Do końca też nie zmyśla bo na normalnych poziomach głośności to spokojnie będą działać znakomicie nawet pod Fiio Q1. Jak potrzebujesz 130dB to wtedy nie.

Pytanie, jaki to jest "normalny" poziom głośności i dla kogo?! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neonlight ja tam nie wiem czy są jakieś ukryte czynniki, ale to chyba ten sam albo podobny układ co w sonata hd pro. Te nowe cirrusy nie są trudne w aplikacji, a pomiary dają świetne. Czy ktoś wierzy w pomiar z analizatora sygnału czy nie to inna sprawa. Ja w każdym razie nie przejmowałbym się czystością sygnału z tego G6. Choć jeśli nie kupiony jeszcze to wtedy lepiej według mnie jakiś dedykowany z wymaksowanymi parametrami. Teraz wiele nie kosztują takie. W każdym razie jeśli mówimy o czystości sygnału to Zen Dac się nie umywa nawet :P. W nim zniekształcenia wchodzą już na poziom 16 bitów. 

Co do mocy to prawda, że przy różnej impedancji słuchawek nominalna wartość może być nieadekwatna do wyliczenia poziomu mocy. Tyle, że ogólnie ciężko o jakieś szczególnie wymagające słuchawki.

 

Ostatnio sobie robiłem test Na Sundarach D10>SP200 vs Cx-Pro. Ten drugi zagrał minimalnie gorzej. Dużo ludzi, by nie wychwyciło różnicy, albo miałoby ją gdzieś. :)

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trzeci dzień słuchania ZEN Stack. Przetestowano na k701FAW po SE, a he400se, hf580, dt990 special black edition 250ohm i hd650 po balansie. 4 ostatnie mam w balansie 2,5mm, Przejściówka to Ibasso CA02 . Słuchane po RCA fabrycznym, kabel USB fabryczny. K701 FAW po SE podłączyłem jako pierwsze, zagrały swietnie, więcej do nich nie wracałem, bo chciałem skupić się na balansie. Najlepiej mi grają dt990 specjał black edition 250ohm Perul balanced, z kablem ręki @Perula, OCC 7n 8żył. Potem he400se z kablem Maestro Perul'a solid core + litz (na zdjęciu). Potem hd650 z kablem balanced prawdopodobnie chińskiej prowieniencji. Na ostatnim miejscu lokują się hf580, nawet jeśli dam im kabel OCC 7n 8żył. Piszę wyłącznie o satysfakcji ze słuchania. Hd650 w balansie z Zen Stack technicznie może nie zagrały gorzej niż z forum608 (piszę z pamięci, dopiero jutro będę miał możliwoścć posłuchać hd650 łeb w łeb: forum 608 vs Can, gdy źródłem będzie Zen Dac) ale satysfakcję ze słuchania hd650 miałem chyba sporo większą z forum608.  Niemniej Zen Stack satysfakcję równie dużą jak forum608 z hd650 dawał mi z dt990 edition 250ohm. Zbliżona była z he400se. Tutaj słuchawki zaliczyły ogromny skok jakościowy. Z żadnymi innymi moimi sprzętami zdolnymi je napędzić - shanling M6, xdp100r-corda meier quickstep nie grały tak dobrze. Beyery zresztą też. Różnicę na plus można spokojnie nazwać różnicą klas. Aż żałowałem, że sprzedałem pigwy... Satysfakcja ze słuchania dt990 była większa niż satysfakcja ze słuchania dt1990 z pionka czy z w.w. kanapki. Także, sprzęt jest bdb. IMO gra to jak stacjonarka niezłej klasy. Miałem ich dużo, ale wszystkie DIY i lata temu. To mój pierwszy sprzęt biurkowy (poza forum608, który wybitnie gra tylko z hd650), od 2017 a może 2016 roku. Przyznam, że przerósł moje oczekiwania, bo kupowałem jakieś cuda wianki, a mam dobre stacjonarki (Zen dac da mi w bonusie dobrej jakości sygnał do marantz pm6003 lub forum608). No i jest możliwość słuchania jednocześnie 2 par słuchawek...  

Mogę Wam tylko podziękować. :) 

Aha, wciąga ten Zen Stack strasznie. Każdą wolną chwilę słucham, idę pracować w kompie w chacie, żeby posłuchać. Forum 608 tak mnie nie wciągnął, pewnikiem Zen Stack lepszy. No, ale łeb w łeb - tylko z hd650 - będzie jutro, to wyjdzie szydło z worka...

Tak jak pisałem na PW do @Comptona - technika poszła w tym audio jednak do przodu...

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, MrBrainwash napisał:

Napisz coś więcej o promocji HD660s jeśli to nie tajemnica. :)

https://fr-fr.sennheiser-outlet.com/shops/index.php

 

PS.

 

A co myslicie o teorii ze DAC ma znikome znaczenie w jakosci otrzymanego dzwieku. Duzo wiekszy ma AMP. Spotkalem sie nawet z opiniami ze DAC z Macbookow nie odstaje od tych bardziej "audiofilskich" tylko trzeba dobry AMP (np CAN?) podlaczyc?

 

Ja jutro powinienem dostac wpomnianego IFI CAN wiec potestuje przez kabel 3,5 to RCA. Zarowno z G6 jak i Macookiem Air 2020. Wspomniane HD660s potestuje tez z wysluzonymi DT990PRO 250 i nowym okazyjnym nabytkiem AKG 702 za 290zł 😝

Edytowane przez micro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, micro napisał:

A co myslicie o teorii ze DAC ma znikome znaczenie w jakosci otrzymanego dzwieku. Duzo wiekszy ma AMP

Ja sugerowałem to niejednokrotnie. Może znikome, to trochę za dużo powiedziane, ale większość osób zdecydowanie przecenia wpływ DACów. DAC głównie robi robotę przy bardziej gęstych plikach, jak np DSD, ale tak czy inaczej wpływ na ogólne technikalia ma. Jeszcze raz przytoczę przykład wysokiej klasy wzmacniaczy lampowych, które potrafią z byle źródła wyczarować nam przepiękne brzmienie, z odpowiednią przestrzenią, holografią, detalem i zejściem. To pokazuje, jak ważna jest jakość wzmacniacza. Ten w Zen DAC jest przeciętny. Z taką myślą zresztą powstawał Zen DAC, żeby ludzie dokupowali CANa jako pełen pakiet. Dopiero w takim połączeniu, możemy mówić o rasowym graniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, micro napisał:

A co myslicie o teorii ze DAC ma znikome znaczenie w jakosci otrzymanego dzwieku. Duzo wiekszy ma AMP. Spotkalem sie nawet z opiniami ze DAC z Macbookow nie odstaje od tych bardziej "audiofilskich" tylko trzeba dobry AMP (np CAN?) podlaczyc?

Na pewno mając dobrnego wzmaka wachlowanie DACami da mniej niż żonglowanie wzmakami przy przyswoitym DAC.
Wpływ jakiś tam jest, ale mniejszy niż wzmacniacz moim zdaniem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, kubachim napisał:

Na pewno mając dobrnego wzmaka wachlowanie DACami da mniej niż żonglowanie wzmakami przy przyswoitym DAC.
Wpływ jakiś tam jest, ale mniejszy niż wzmacniacz moim zdaniem.

To prawda, ale moim zdaniem i jedno, i drugie jest ważne, i oba te elementy w torze, mają wpływ na ostateczny efekt dźwiękowy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, micro napisał:

A co myslicie o teorii ze DAC ma znikome znaczenie w jakosci otrzymanego dzwieku. Duzo wiekszy ma AMP. Spotkalem sie nawet z opiniami ze DAC z Macbookow nie odstaje od tych bardziej "audiofilskich" tylko trzeba dobry AMP (np CAN?) podlaczyc?

Jeśli ma SINAD -116dB lub lepszy to można mieć sporą pewność, że nie ogranicza Ci jakości i jest transparentny. Dostajesz to co w nagraniu. Jeśli jest mniej to musisz ocenić też inne pomiary sprzętowe by sprawdzić czy nie ma słyszalnych odstępstw. 

 

Jeśli oceniasz na słuch urządzenia, które mogą wpływają na brzmienie to nie ma zasady jakie zniekształcenia i odstępstwa Ci posmakują. To musiałbyś sam sprawdzić. Ogólnie sam jestem zwolennikiem pierwszej drogi. Ale można robić co się chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Methuselah zmienił(a) tytuł na Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności