Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)


mariuszryszard

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, manuelvetro napisał:

tak jak z zasilaniem i USB, imho.

A to już zależy do czego porównujemy i od naszego indywidualnego systemu audio. Jeśli kabel usb zbiera łatwo szumy, przez bliską obecność innych sprzętów, a zasilacz nie ma też żadnych filtrów, to możesz poczuć wyraźną różnicę w jakości. Dlatego ową „biedę” ciężko sklasyfikować sensownie. Fakt, że mogłoby być jeszcze gorzej. Dołączyli po prostu absolutne minimum żeby to działało, ale trzeba się liczyć z tym, że nie uchroni nas to przez wymienionymi przeze mnie problemami. Osobiście nie uważam, że za takie rzeczy należy przepłacać (i na szczęście jest tutaj sensowny wybór), ale dobrze jest wybrać akcesoria, które starają się różnym anomalią przeciwdziałać lub same w sobie nie generują ich nadmiernie. Dla mnie od teraz bieda, to kabel, który nie ma żadnej izolacji, która by przed tym chroniła, ale przetestowałem u siebie i rzeczywiście problem występuje. U innych niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, iFi Audio iPower X od wczoraj wieczora już u mnie. Wnioski i spostrzeżenia tak na szybko:

 

1. Całościowo brzmienie staje się... bardziej szlachetne i poukładane. To określenia, które prawdopodobnie najlepiej opisują moje odczucia po pierwszych odsłuchach.

2. Bez wątpienia następuje uporządkowanie dolnego pasma. Bas jest bardziej wielowymiarowy i pełny, choć w pierwszym wrażeniu może wydawać się, że nieco osłabł. Po chwili jednak zacząłem doceniać tę zmianę.

3. Górne pasmo odrobinę łagodnieje, aczkolwiek tę zmianę określiłbym jako najłagodniejszą.

 

Zestaw testowy to: Zen Can (zasilany iPower X) połączony z Zen Dac (zasilanym zasilaczem od Zen Can) firmowym kablem iFi 4.4 to 4.4 Cable. Zen Dac połączony z MacBookiem Pro M1 kablem USB od AudioQuest model Forest. Źródło audio: Tidal HiFi. Słuchawki: Beyerdynamic DT 990 EDITION 250 Ohm.

 

Muszę zaznaczyć, iż z racji pory pierwszych odsłuchów (późne godziny nocne) i co za tym idzie mojego mocnego zmęczenia po całym dniu powyższe wrażenia mogą być niepełne i być może po kilku dniach będę w stanie napisać coś więcej. Nie mniej jednak podłączenie do Zen Can'a zasilacza iPower X zmieniło jego brzmienie. Czy w takim samym stopniu, co zamiana RCA na iFi 4.4 to 4.4 Cable? Hmm, trudno mi w tej chwili jednoznacznie odpowiedzieć...

 

Czy zatem pod wpływem lektury wpisu @Artorias kwota 500 zł została dobrze zainwestowana? Ja to widzę następująco: można ograniczyć się do samego Zen Dac'a podpiętego do laptopa i będzie fajnie. Można dołączyć do tego Zen Can'a (via RCA) i będzie naprawdę dobrze. Można pokusić się o wymianę RCA na 4.4 to 4.4 Cable i będzie kozacko. Można dorzucić do tego porządny kabel USB i zacznie być mega kozacko. I można w końcu ukoronować wszystko zasilaczem iPower X - wówczas zrobi się audiofilsko. Podsumowując: zaczynamy od kwoty 800 zł a kończymy na około 2.750 zł. A zatem odpowiadając na swoje pytanie - moim zdaniem warto, bo mam nieodparte wrażenie, że jeszcze niedawno zestawienie kwoty około 3.000 zł i słowa audiofil wzajemnie się wykluczało. Mam jednak świadomość, że dla wielu osób wydanie jedynie tych pierwszych 800 zł na Zen Dac'a będzie całkiem satysfakcjonujące.

 

Nawiązując jeszcze do Waszej @manuelvetro @Artorias dyskusji nt. połączenia USB - wymieniłem przewód dołączany do Zen Dac'a na kabel od AudioQuest model Forest. Czy słyszę zmianę brzmienia? Cóż, w tym przypadku zdecydowanie najmniejszą, o ile w ogóle... Tu prawdopodobnie zagrała u mnie bardziej psychoakustyka, czyli skoro wydałem na kabel USB ponad 200 zł to musi być lepiej 😉

Edytowane przez mariuszryszard
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, mariuszryszard napisał:

Muszę zaznaczyć, iż z racji pory pierwszych odsłuchów (późne godziny nocne) i co za tym idzie mojego mocnego zmęczenia po całym dniu powyższe wrażenia mogą być niepełne i być może po kilku dniach będę w stanie napisać coś więcej.

Takie warunki, zdecydowanie nie są korzystne dla odsłuchów. Wiem, bo sam się niejednokrotnie na tym przejechałem. Jak po pracy podniecony poleciałem do paczkomatu i zacząłem testować na gorąco, to nie raz dochodziło do lekkiej frustracji. Teraz podchodzę do tego tak, że albo porządnie odsypiam po robocie (jeśli mam możliwość), albo testuje na drugi dzień, przy optymalnej formie.

Generalnie nie każdy musi poczuć wyraźną zmianę, bo u mnie na pewno robotę zrobiło odszumieniu sygnału, ale moc w moim mniemaniu też. U mnie poprawiło się zejście, faktura, a ogólny impakt na pewno nie osłabł, wręcz przeciwnie. Co do złagodzenia góry, to ja tego nie zaobserwowałem, ale też nie mam słuchawek, które kładą akcent na to pasmo, więc może coś jest na rzeczy. Mimo wszystko zmieniło się ogólne brzmienie, z lekko ocieplonego, na praktycznie całkowicie transparentny (bardziej neutralny), ale za to pod kątem czysto audiofilskim lepszy chyba na każdym polu.

43 minuty temu, mariuszryszard napisał:

połączenia USB - wymieniłem przewód dołączany do Zen Dac'a na kabel od AudioQuest model Forest.

Ja kabelek od Tagi mam ponad rok i po pierwszym podpięciu poleciał on na rok do szafy (Zastanawiałem się czy go nie wywalić, a Tadze walnąć negatywny komentarz), bo brzmienie przyciemnił i miałem wtedy wrażenie, że gra on jak zepsuty :D Z braku laku, dałem mu drugą szansę, bo tam gdzie powędruje mój Zen DAC, nie będzie możliwości podpięcia go tym krótkim. Po ponownych testach, lekko osłupiałem, bo spodziewałem się najgorszego (kupna kolejnego ale już innej marki), więc psychologię akurat w tym przypadku wykluczam (zwłaszcza, że kabel za 80zł), prędzej własne preferencje co do dźwięku, większe też doświadczenie w ocenie ogólnej jego jakości i ewentualnie zysk z dobrej izolacji, którą ma ten kabel. (A ta aluminiowa siateczka, na prawdę robi wrażenie solidności i ochrony)

Edytowane przez Artorias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, manuelvetro napisał:

Będę brał. W następnym kroku mus, lepsze zasilanie. Tylko nie wiem, czy wybór padnie na iPower X, czy raczej liniowy. We wtorek będę miał to Taga USB, to na chwilę może upgradom dam spokój.

Nie wytrzymałem. Zakupiłem iPower X, będzie firmowy komplecik. Kocham Was raty Allegro Pay. 3 raty po 150 PLN, pierwsza płatna 10 listopada, wziąłem outlet, dziura w pudełku. Nowy, nieotwierany. We wtorek będę miał iPower X i Taga USB :) podłączę oba naraz. Już teraz jestem bardzo zadowolony ( firmowy balans 4,4 to 4,4,  i przejściówka 2,5mm - 4,4mm od Ibasso , bardzo zacna ) a dojdą jeszcze pozostałe elementy upgradu. Zaje2biście. I he400se dostaną pady deconi nuggets, to pewnie wyjdą na prowadzenie w stawce :D 

Piękne jest życie, ten tego, audiofila :P 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, manuelvetro napisał:

to na chwilę może upgradom dam spokój.

 

1 godzinę temu, manuelvetro napisał:

Nie wytrzymałem. Zakupiłem iPower X, będzie firmowy komplecik.

I za to Cię lubię. Zbliżają się kolejne testy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie najbardziej podobają mi się he400se z Zen stack. Uwierają mnie w łeb, ale jutro razem z ifi ipower X i taga USB przybywają na ratunek dekoni nuggets od Marka. Zatęskniłem strasznie za Sundarami, mi @Comptonsmaku narobił i @MrBrainwash https://muzostajnia.wordpress.com/2021/09/12/sundara-dt1990pro-komentarz/ tom ubrał he400se, bo to baby Sundara i stwierdzam, że z mojego zestawu najlepiej grają jednak. Może od jutra czacha mnie nie będzie boleć, to wtedy no.1 bezwzględnie ;) 

No i gra mi ten Zen Stack z kablem balans 4,4mm ifi naprawdę przednio. Bez tego kabla też przednio było. Bardzo zacny sprzęt. Cena ifi 4,4mm to 4,4mm cable też już po zakupie ipower X wydaje mi się przyzwoita :D 

Także dziękuję kolegom, za ich opisy, wrażenia, porady, skorzystałem.

Teraz tylko Carpe Diem i chwilo trwaj, naprawdę już ta muzyka cieszy.

:) 

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę własnie na Pigwach + Sinxer SA1 + dac Topping D30Pro spięte xlr od Johnysa. Też jest pięknie. :)  

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, manuelvetro napisał:

Aktualnie najbardziej podobają mi się he400se z Zen stack. Uwierają mnie w łeb, ale jutro razem z ifi ipower X i taga USB przybywają na ratunek dekoni nuggets od Marka. Zatęskniłem strasznie za Sundarami, mi @Comptonsmaku narobił i @MrBrainwash https://muzostajnia.wordpress.com/2021/09/12/sundara-dt1990pro-komentarz/ tom ubrał he400se, bo to baby Sundara i stwierdzam, że z mojego zestawu najlepiej grają jednak. Może od jutra czacha mnie nie będzie boleć, to wtedy no.1 bezwzględnie ;) 

No i gra mi ten Zen Stack z kablem balans 4,4mm ifi naprawdę przednio. Bez tego kabla też przednio było. Bardzo zacny sprzęt. Cena ifi 4,4mm to 4,4mm cable też już po zakupie ipower X wydaje mi się przyzwoita :D 

Także dziękuję kolegom, za ich opisy, wrażenia, porady, skorzystałem.

Teraz tylko Carpe Diem i chwilo trwaj, naprawdę już ta muzyka cieszy.

:) 

Ja z kolei miotam się z zakupem iPower X i firmowego interkonektu bal 4,4mm

Cenę mam na obydwa dogadane, tylko ino decyzja i przelew.

A z założenia miało być tak tanio, ZEN DAC + Fidelio X3...

Za często wchodzę na forum. :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lobuz1 napisał:

Ja jadę własnie na Pigwach + Sinxer SA1 + dac Topping D30Pro spięte xlr od Johnysa. Też jet pięknie :)  

Jak nie, jak tak? :)

Oświeciło mnie właśnie, że ta nazwa klocków ZEN, nie odnosi się "to find your inner peace"

Ma ona głębszy sens: 

Chodzi o prawdziwa naturę ZEN - o prostotę (i prawdę i piękno). Proste, tanie klocki, a dają już To :D To, czego szukamy :D 

1 minutę temu, Compton napisał:

Ja z kolei miotam się z zakupem iPower X i firmowego interkonektu bal 4,4mm

Cenę mam na obydwa dogadane, tylko ino decyzja i przelew.

A z założenia miało być tak tanio, ZEN DAC + Fidelio X3...

Za często wchodzę na forum. :)

Jak kupisz - dobrze zrobisz.

Jak nie kupisz - dobrze zrobisz.

W obu przypadkach na pewno będzie grało dobrze, w tym pierwszym może i lepi :D 

Ja kupiłem na raty, bo podobało mi się granie ZEN stack w stocku już bardzo, zdecydowałem, że to będzie na dwa lata co najmniej, mój zestaw docelowy i jeśli miałem zyskać 1% kablem, 1% zasilaniem i spokój duszy kablem USB, to warto.

Te kilka procent mojego szczęścia więcej - codziennie - jest warte dużo więcej :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o te właśnie procenty szczęścia chodzi. Niby fajnie być cały czas naelektryzowany nowościami, ale z drugiej strony...

ja nie jestem stały w emocjach i uczuciach.

Zaraz mi się nudzi i pogonię ten ZENstaw ze sporą stratą, bo albo będzie upgrade albo downgrade...

I takie to całe audio.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Compton napisał:

I o te właśnie procenty szczęścia chodzi. Niby fajnie być cały czas naelektryzowany nowościami, ale z drugiej strony...

ja nie jestem stały w emocjach i uczuciach.

Zaraz mi się nudzi i pogonię ten ZENstaw ze sporą stratą, bo albo będzie upgrade albo downgrade...

I takie to całe audio.

 

To nie inwestuj, nie ma dylematu  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas z ryja mnie kapie, po tych Waszych wpisach o steku-ifi-zen - nie ładnie, nie ładnie. 😒

 

@manuelvetro ja też jakoś najbardziej z HE400i zacieszony jestem, grają takim niewymuszonym i jednocześnie wciągającym dźwiękiem, aczkolwiek po przesiadce na DT1770 czuć spory wzrost dynamiki, jakby kto włączył dopalacz na basie, też robi to robotę, nie powiem. 😗 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, neonlight napisał:

Cały czas z ryja mnie kapie, po tych Waszych wpisach o steku-ifi-zen - nie ładnie, nie ładnie. 😒

 

@manuelvetro ja też jakoś najbardziej z HE400i zacieszony jestem,

Myślę, że stosunek cena/jakość między he400i a Zen stack jest porównywalny.

Znaczy killery :D 

Ale wiadomo, jak to jest z killerami w audio.

Aspiracje mają duże i umiejętności, ale naprawdę tych dużo droższych rywali wcale nie zabijają. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, manuelvetro napisał:

Ale wiadomo, jak to jest z killerami w audio.

Aspiracje mają duże i umiejętności, ale naprawdę tych dużo droższych rywali wcale nie zabijają. :D 

Eee tam, najważniejsze, żeby dawało frajdę, a jak przy okazji kosztuje grosze, to nie wypada narzekać. 😉👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, manuelvetro napisał:

Rwie mi tył i ciary mam, taki zestaw.

Mnie też, a dobry interkonekt dopiero będę miał wkrótce. Wtedy to chyba odlecę :D Swoją drogą, będę miał ciekawe porównanie, bo poza dedykowanemu customowi do CANa, zamówiłem też jeden RCA - mini jack (Audioquest Golden Gate), żeby DAPa podpinać pod mojego wzmaka kolumnowego (zadziała też z zen Stack do wejścia AUX w CAN), więc będę miał ciekawe porównanie ze stockiem od iFi, dwóch innych dobrej klasy ICków.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także jednocześnie przyfasoliłem ipower X i usb Taga Harmony, co @Artoriaspolecał. Oraz nugetsy od dekoni od @bigmaras (by łeb nie bolał) do he400se i hf580.

I ten tego...

Najgorsze do tej pory hf580 grają tak, że mógłbym z nimi samymi zostać.

 

Krótko słucham, ale co wniosły upgrady z grubsza wiem:

1. Dynamika jest jak petarda

2. Czystość jest jak górski potok

3. Scena poukładana i większa

4. Szczegółowość i separacja też chyba na plus.

nie są to 2 procenty, jak pisałem,  ale klasa wyżej. Oceniam łącznie zmianę fabrycznego USB na przyzwoitą, tanią Tagę Harmony za 7 chyba dych i zasilania na ipower X.

 

Warto było.

 

:D 

 

Wcale mnie nie dziwi, że Ryka, jak dał bdb usb i bdb zasilanie, to nie wiedział, co jest grane :D Ten zestaw po upgradach chyba miesza w półkach.

 

...................

Tak, jak myślałem o dynamice, to jednak bardziej w sposób poniższy, ten zestaw teraz gra: trawestując Słowackiego

 

Chodzi mi o to, aby dźwięk był miękki
by wybrzmiał wszystko, co pomyśli głowa:
A czasem był jak piorun jasny, prędki,
A czasem smutny jako pieśń stepowa,
A czasem jako skarga nimfy miętki,
A czasem piękny jak aniołów mowa...
Aby przeleciał wszystko muzy skrzydłem.
Ona jest przecież taktem, nie wędzidłem.

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, MrBrainwash napisał:

@manuelvetro mógłbyś podać mi linki do padów? To sobie luknę, może mi się przyda. :)

Ty nie miałeś przypadkiem zmodowanych HF580 do Perulowej wersji? 

https://allegro.pl/oferta/pady-dekoni-nuggets-dla-komfortu-palakow-sluchawek-9309312418?snapshot=MjAyMS0wOS0xMFQyMjo0ODoyMS4yODlaO2J1eWVyOzkwZjI4NzkzMzFkNTk4N2ExZTczZjUzZDM2MWQwYWIxM2Q3NzVmMzU5OGNlMGQzY2I0YTRkMjE3NWJiMjllZDY%3D

 

Miałem perulowe hf580 na testach, a mojego Ojca hf580, które aktualnie są u mnie, miały przez Perula potem wstawione gniazda 3,5mm abym mógł się bawić kablami. Reszty nie ruszałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, manuelvetro napisał:

Warto było.

 

:D 

 

Wcale mnie nie dziwi, że Ryka, jak dał bdb usb i bdb zasilanie, to nie wiedział, co jest grane

No jak to co jest grane? Muzyka. :D

Moim zdaniem też było warto, zwłaszcza że często w internecie znajduje opinie, że ten zasilacz od iFi daje lepsze efekty niż liniowe zasilacze dostępne w podobnych pieniądze. Co jak co, ale na odszumianiu i poprawie sygnału to akurat iFi się zna. Kabel tani, więc też nie ma czego specjalnie żałować, a oplot powinien dobrze niwelować szumy. Zgadzam się, że odpowiednio doprawiony (nie koniecznie za duże pieniądze) Zen Stack, potrafi zagrać high endowo. To co słyszałem na początku, a teraz, to różnica klas.

Edytowane przez Artorias
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce być inaczej :D 

....................................

I namieszały mi upgrady w rankingu słuchawek.

 

Wszystkie zyskały bezapelacyjnie.

Najwięcej hf580 i dt990 black edition 250ohm.

Zysk średni to he400se.

A najmniejszy - poprzedni thebeściak - hd650.

 

Kick na pasie wszędzie jest ewidentny oraz fakturowanie i uporządkowanie , jeszcze większe zdyscyplinowanie tegoż. Góra też wyszlachetniała. Co do średnich, to nie wiem, za późna pora, już na analizy. Kładę się spać, choć oderwać się trudno.

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Methuselah zmienił(a) tytuł na Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności