Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)


mariuszryszard

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, mariuszryszard napisał:

 

Jestem niezwykle ciekaw Twoich wrażeń, daj proszę znać jak będziesz po odsłuchach. Jakiś czas temu myślałem o kupnie tego streamera, ostatecznie skończyło się na przesiadce (na MacBooku) z firmowej aplikacji Tidala na Roona.

Po 2 h konfiguracji, (prosto nie było), lecą pierwsze utwory testowe z Tidala. Jest dobrze, bardzo dobrze, żeby tylko to dziadostwo działało bezproblemowo. Na razie testuję Tidal connect chcę trochę posłuchać muzyki. Wieczorem próby z Roone-m. Mam weekend na zbadanie czy uda się mi z nim dogadać, Mam nadzieję że dam radę bo gra to wyśmienicie.

Kurczę testowa playlista zaskakuje na każdym utworze. Każdy aspekt się poprawił, a przecież to ten sam ZEN-DAC v2 + CAN. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Robi68 napisał:

Po 2 h konfiguracji, (prosto nie było), lecą pierwsze utwory testowe z Tidala. Jest dobrze, bardzo dobrze, żeby tylko to dziadostwo działało bezproblemowo. Na razie testuję Tidal connect chcę trochę posłuchać muzyki. Wieczorem próby z Roone-m. Mam weekend na zbadanie czy uda się mi z nim dogadać, Mam nadzieję że dam radę bo gra to wyśmienicie.

Kurczę testowa playlista zaskakuje na każdym utworze. Każdy aspekt się poprawił, a przecież to ten sam ZEN-DAC v2 + CAN. 


Wielkie dzięki, z niecierpliwością czekam na dalsze informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mariuszryszard napisał:


Wielkie dzięki, z niecierpliwością czekam na dalsze informacje.

ZS uruchomiony na Roon, super gra, generalnie dźwięk innej klasy w porównaniu do PC. 

Ale nie jest tak różowo niestety, poprzez Tidal Connect potrafi w pierwszych 10s utworu robić pauzę na 1sek jakby tracił chwilowy kontakt. Na Ronnie nie robi takich głupot, ale też potrafi czasami zniknąć na chwilę. Trzeba cierpliwości, czasu i wiedzy IT do tego urządzenia. 

Nie jest user friendly. Zgłębiam temat, na forum HEADfi.org obszerny wątek walki z ZS. Wszyscy walczą, bo jest o co.

Ciekaw jestem jaki procent użytkowników ma problemy z ZS. IFI tez intensywnie pracuje. Kolejne firmwary poprawiają błędy i przynoszą nowe funkcje:). Raczej go już nie oddam (chyba, że mnie zdenerwuje maksymalnie przez weekend) i dołączę do walczących, bo ciężko będzie wrócić do PC po tym co słyszę.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Robi68 napisał:

ZS uruchomiony na Roon, super gra, generalnie dźwięk innej klasy w porównaniu do PC. 

Ale nie jest tak różowo niestety, poprzez Tidal Connect potrafi w pierwszych 10s utworu robić pauzę na 1sek jakby tracił chwilowy kontakt. Na Ronnie nie robi takich głupot, ale też potrafi czasami zniknąć na chwilę. Trzeba cierpliwości, czasu i wiedzy IT do tego urządzenia. 

Nie jest user friendly. Zgłębiam temat, na forum HEADfi.org obszerny wątek walki z ZS. Wszyscy walczą, bo jest o co.

Ciekaw jestem jaki procent użytkowników ma problemy z ZS. IFI tez intensywnie pracuje. Kolejne firmwary poprawiają błędy i przynoszą nowe funkcje:). Raczej go już nie oddam (chyba, że mnie zdenerwuje maksymalnie przez weekend) i dołączę do walczących, bo ciężko będzie wrócić do PC po tym co słyszę.

 

Generalnie to co piszesz brzmi zachęcająco, hmm... czyżby kolejny wydatek na horyzoncie? 😉 Dzięki za info 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZS uruchomiony na Roon, super gra, generalnie dźwięk innej klasy w porównaniu do PC. 
Ale nie jest tak różowo niestety, poprzez Tidal Connect potrafi w pierwszych 10s utworu robić pauzę na 1sek jakby tracił chwilowy kontakt. Na Ronnie nie robi takich głupot, ale też potrafi czasami zniknąć na chwilę. Trzeba cierpliwości, czasu i wiedzy IT do tego urządzenia. 
Nie jest user friendly. Zgłębiam temat, na forum HEADfi.org obszerny wątek walki z ZS. Wszyscy walczą, bo jest o co.
Ciekaw jestem jaki procent użytkowników ma problemy z ZS. IFI tez intensywnie pracuje. Kolejne firmwary poprawiają błędy i przynoszą nowe funkcje:). Raczej go już nie oddam (chyba, że mnie zdenerwuje maksymalnie przez weekend) i dołączę do walczących, bo ciężko będzie wrócić do PC po tym co słyszę.
 
 
 
ZS w sensie Zen Stack? Wystarczy chyba napisać Zen Dac, bo Can nie ma tu nic do rzeczy w kwestii komunikacji z systemem ;) Ile Cię kosztuje ten cały Roon i na czym go uruchomiłeś? Możesz też spróbować Logitech Media Server i squeezelite jako bramka dla odtwarzacza.

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, x X x napisał:

ZS w sensie Zen Stack? Wystarczy chyba napisać Zen Dac, bo Can nie ma tu nic do rzeczy w kwestii komunikacji z systemem ;) Ile Cię kosztuje ten cały Roon i na czym go uruchomiłeś? Możesz też spróbować Logitech Media Server i squeezelite jako bramka dla odtwarzacza.

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
 

ZS to skrót od ZEN STREAM, a nie stack:)

Roon core uruchomiłem na PC, ale piloty mozna uruchomic na wszystkim.

Roon jest genialny, jeszcze raz dziękuję, bo to dzięki temu wątkowi go namierzyłem. A cena jest na stronie twórcy.

Na razie jadę na 14 dniowym trialu, ale podoba mi się tak bardzo, że wykupię roczną licencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy chyba trzymamy swoje egzemplarze ifi jak skarb, także ciężko będzie o taką wymianę kolego @x X x, hehe.

 

Jeszcze taka mała sprawa. Podłączyłem sobie dziś poprzedni zestaw, który używałem ponad 2 lata. Wiadomo - mózg się przyzwyczaja itd., ale to jest (znaczy się cube be+muses02+HD569) po prostu niesłuchalne w konfrontacji z ifi stack + HD560S. Różnica jest panowie gigantyczna pod każdym względem. Aż ciężko uwierzyć. Ale przyznać muszę, że to nie jest tylko sprawka ifi, ale jednak słuchawek - dopiero po dłuższym czasie wychodzi (u mnie oczywiście, bo na samym początku nie słyszałem takich wielkich różnic między 569 a 560S) jak znakomity model zenhajzer wypuścił. HD560S zdecydowanie wybija się jako najlepsze słuchawki z całej linii 5xx.

Z tego co widziałem, kolega @manuelvetrojuż zdążył się zapoznać z 560S. Chętnie poczytałbym jego wrażenia w połączeniu z ifi, oczywiście jeśli będzie taka możliwość. Jestem przekonany, że powinno być nieco łagodniej niż na chińczyku dx3pro+. 

Edytowane przez Krzysiu82
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysiu82 Ja sprzedałem Zen Dac, za daca mi robi dx3pro+, potem mt603 z inną lampką niż stockowa, potem Zen Can i PowerX. Nie bardzo mi się chce na razie eksperymenty robić, kable przepinać  i porównywać dziurkę Can’a z dziurką topika. Jeśli chodzi o to ja gra Zen Can z mt603 z dobra lampką w torze, to napisze że czułe T90 i k812 z Argentum Extreme są doprawdy znakomite z tego toru, a z dziurki dx3pro+  już trudno słuchalne. Jeśli chodzi o k702 canare, hd560s, to różnice będą miedzy topikiem a Canem mniejsze. Kiedyś się pobawię, to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, nie wiem, bo łeb w łeb dx3pro+ z ZenDac nie równałem. Nie były mi potrzebne 3 daci, więc Zen Dac sprzedałem. Równałem, co prawda ZEN Dac z d10s łeb w łeb dwa razy. I raz mi się wydawało, że gra tak samo, a raz, że d10s trochu lepi. WIncy nie pomogę 🤷‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także, posiadam ZenDac v2 + ZenCan. Słucham na HD600 + przerobiony kabel od HD650 na zbalansowany. Bardzo fajne to się wszystko zgrywa. Odnośnie zasilacza pod ZenCan-a, kupiłem taki -  https://allegro.pl/oferta/zasilacz-impulsowy-5v-3a-wtyk-dc-5-5-2-1mm-11683806660 Pasuje idealnie, wydaje mi się, że doszedł taki "wygar". Na bank nie jest gorszy od dołączonego w zestawie.

Edytowane przez draytek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, draytek11 napisał:

że doszedł taki "wygar".

Ze zwykłego zasilacza impulsowego? Porównujesz z podpięciem zasilania pod usb komputera i bez zasilacza?

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zwykłego zasilacza impulsowego? Porównujesz z podpięciem zasilania pod usb komputera i bez zasilacza?
Ja tam widzę "Can" a nie "Dac" ;) Dobry tip, bo akurat rozglądałem się za jakimś innym - ja mam taki totalny no name 2A.

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, x X x napisał:

Ja tam widzę "Can" a nie "Dac" ;) Dobry tip, bo akurat rozglądałem się za jakimś innym - ja mam taki totalny no name 2A.

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
 

Czyli kolega porównywał standardowy impulsowy dostarczany z can zen z tym impulsowym z allegro i zaobserwował lepszy wygar?

Ten Can weźmie może max 700mA i moim zdaniem nie ma tutaj żadnej różnicy czy impulsowy 2A czy 3A. Tyle bierze mój Xduoo XA-10 przy 12V a on ma 4W przy 32ohm po balansie.

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolega porównywał standardowy impulsowy dostarczany z can zen z tym impulsowym z allegro i zaobserwował lepszy wygar?
Ten Can weźmie może max 700mA i moim zdaniem nie ma tutaj żadnej różnicy czy impulsowy 2A czy 3A. Tyle bierze mój Xduoo XA-10 przy 12V a on ma 4W przy 32ohm po balansie.
 
No cóż z jakiegoś powodu iFi robi swojego PowerX albo iPower. Może kolega miał po prostu do przekazania, że lepiej mu gra w porównaniu do stockowego. W końcu to samo ludzie pisali o zasilaczach iFi.

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zarobić.
No ja też tak myślę :) No ale różne cuda ludzie słyszą. Ja się na ten linkowany zasilacz skuszę bo to jak pisałem, mój to taki totalny random o kształcie tak niefortunnym, że blokuje mi dwa gniazda w listwie, więc dla mnie taka wymiana na plus.

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, x X x napisał:

No cóż z jakiegoś powodu iFi robi swojego PowerX albo iPower. Może kolega miał po prostu do przekazania, że lepiej mu gra w porównaniu do stockowego. W końcu to samo ludzie pisali o zasilaczach iFi.

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
 

Ifi PowerX i ten drugi ma jakieś systemy redukcji szumów a ten podlinkowany z allego i standardowy od Can jest tanim, najzwyklejszym zasilaczem impulsowym za parę dolarów- różniącym się jedynie amperami co jest nieistotne bo Can i tak nie weźmie zapewne nie więcej niż 0.7-1A. Piszę cały czas o tym iż dziwię się, że zaobserwował większy wygar porównując 2 zasilacze impulsowe tego samego typu. 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ifi PowerX i ten drugi ma jakieś systemy redukcji szumów a ten podlinkowany z allego i standardowy od Can jest tanim, najzwyklejszym zasilaczem impulsowym za parę dolarów- różniącym się jedynie amperami co jest nieistotne bo can i tak nie weżmie więcej niż 0.7-1A. Piszę cały czas o tym, że dziwię się, że zaobserwował większy wygar porównując 2 zasilacze tego samego typu. 
Cytuję opis z oferty:

"Posiada bardzo niskie tłumienie i szumy. Przeznaczony dla modułów Sparky.".

A co do wygaru to może autor nie miał na myśli tego, co Ty rozumiesz przez wygar Bo ale co ja będę dyskutował, niech się sam wypowie czy to pozakupowe placebo czy faktycznie coś innego słyszy ;)

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprzedałem ifi zenStaw😔

 

 

Na szczęście tylko we śnie, ale z takim poczuciem straty się obudziłem, że szok.

No dobra, jest to zarzutka na odświeżenie klubowego tematu, hehe. Ale przedstawia realistyczne odczucia, gdyby mi ktoś nagle uprowadził zenStaw😉.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2022 o 15:20, CrankenThePlanck napisał:

Tylko zauważ pewną rzecz - gdy masz w komputerze 4 procesory 1 rdzeniowe to masz łącznie

4 procesory, 4 rdzenie. Wszystkie w pełni niezależne od siebie. Gdy masz 1 procesor 4 rdzeniowy to masz łącznie

1 procesie, 4 rdzenie. I te rdzenie najczęściej nie są całkowicie niezależne, m.in dlatego, że mają wspólny cache itp. Tak samo wygląda to w przypadku balansu. Nie ma dwóch niezależnych układów - nie ma balansu. Tak jak bez dwóch procesorów nie ma układu wieloprocesorowego, a co najwyżej wielordzeniowy. 

Dopiero odczytałem. Pozwolę sobie się nie zgodzić. Myślę że tak samo jak w audio ważna jest implementacja. Wolę jeden chip z większą ilością rdzeni, pamięci i szybszym do niej dostępem niż rozbijać na kilka chipów. Może być potężny jeden chip all in one i będzie tak samo dobry jak 2,4 czy 8 osobnych :)

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności