Skocz do zawartości

Fanklub Lake People (Violectric, Niimbus)


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Qaz12 napisał(a):

Ciekawe czy też trzeszczy przy zmianie głośności... 

ja tam po odsłuchu wersji PRO i trzasków, zakupiłem tę bez PRO, jestem bardziej zadowolony i jeszcze 2 tys zostało w kieszeni ;) wciąż nie rozumiem, po co ta pro (chyba, że nowe nie trzeszczą)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Smutny Joe napisał(a):

zakupiłem tę bez PRO

No ja właśnie się czaję na V550 bez pro.

Jest na moim celowniku, mam nadzieję że zaraz dzięki uprzejmości @kurop będę miał na testach.

dla mnie trzy cechy są bardzo ważne:

1. Zdalne sterowanie - pilot

2. Możliwość wyjścia na kolejny wzmacniacz z pominięciem regulatora głośności (FIX) - powiem, że ciężko takie coś dostać teraz. 

3. Możliwość regulacji "mocy" wejść i wyjść liniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, majkel napisał(a):

To pewnie oryginał, tylko sitodruk zrobili inny pod sprzedaż bez niemieckiej marży. 

Ech chyb nie bo są różnice na płycie czołowej, choć może być tak że to niuanse, poniżej oryginał:


image.png

Pytanie czy jakość ta sama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Smutny Joe napisał(a):

 ;) wciąż nie rozumiem, po co ta pro (chyba, że nowe nie trzeszczą)

Po to :)

 

As an option (HPA V550 PRO), the attenuation is made in 256 steps of 0.4 dB each. The steps are switched with special “reed relays”. Here, the switching contacts are situated in a tiny glass tube filled with a protective gas. The contacts are actuated by a magnetic field.

 

Dla mnie USP tego produktu, szkoda że nie ma V340 z tej wersji. Zdecydowanie wolę dowolną drabinkę niż Alpsa. Zawsze wydawało mi się to po prostu niedostatecznie koszerne "na potencjometrze" :)

 

 

 

Edytowane przez fallow
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vonBaron napisał(a):

On nie steruje drabinka tylko motorkiem, jak nawet padnie to ciągle zostaje regulacja ręczna. 

Coś ci się kompletnie pomieszało, popatrz na zdjęcia, motorek to kręci potkiem, a nie potek motorkiem, dopiero potek steruje układem cyfrowym który dekoduje to co dostaje na drabinkę i włącza przekaźniki.

Zobacz np. tu https://www.lowbeats.de/test-niimbus-us-4-der-ultimative-kopfhoerer-amp/

płytka po lewej przy pokrętle głośności to właśnie cały układ do sterowania głośnością, choć chyba jest jeszcze tak płytka z boku dodatkowa.

Pomyliło Ci się z drabinką, w której przełączanie jest mechaniczne, to jest układ sterowany cyfrowo na przekaźnikach.

Edytowane przez saudio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)  Nie mogłem się powstrzymać

 

Ja powiem tak, właściwie to jeden.... :)

 

W co tam kto wierzy, jest kupa sprzętu z Alpsem z wysokich półek jak i naprawdę tandetne sprzęty gdzie ktoś wrzucił DACT. To podonie jak z wtyczką jack do słuchawek. Zależy którego kościoła wyznawców się zapyta. Jedni są już na tyle oświeceni, żeby nawet nie tyle słyszęć a otworzyć się na następny poziom koszerności a drudzy po prostu nie, często argumentując to chwilowym powrotem do racjonalnośći, że nie słyszą róznicy....do czasu kolejnego impulsu zakupowego, ma się rozumieć :)

 

Ja se tam kupiłem tego PRO bo zawsze chciałem mieć drabinkę, to w końcu mam :) Filozoficznie, ideologicznie jestem zaspokojony na jakiś czas.

 

Ale zakończe tak, a co z tego wszystkiego że jest tak koszernie jak ktoś podłączy potem nie wiem jakiś DAC za i te 15 czy 30K i będzie miał przylutowane wyjścia analogwe do płytki PCB tegoż DACa kabelkiem za 14 PLN/metr co to nawet nie jest skręcony. 

 

Nie powiem która lubiana manufaktura na "naszym" forum tak robi, a jej DACi cieszą się tu sporym uznaniem :)))

 

Generalnie to kupujemy głównie idee, taka stara prawda o produkcie o której ludzie pokroju Simona Sineka mówią od lat. Podoba mi się to, że w tym hobby nie potrzebujemy nawet komunikacji marketingowej, sami to robimy i nikt nam za to nie płaci. To jest szos :)

Edytowane przez fallow
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2023 o 15:08, Corvin74 napisał(a):

No ja właśnie się czaję na V550 bez pro.

Jest na moim celowniku, mam nadzieję że zaraz dzięki uprzejmości @kurop będę miał na testach.

dla mnie trzy cechy są bardzo ważne:

1. Zdalne sterowanie - pilot

2. Możliwość wyjścia na kolejny wzmacniacz z pominięciem regulatora głośności (FIX) - powiem, że ciężko takie coś dostać teraz. 

3. Możliwość regulacji "mocy" wejść i wyjść liniowych.

Widzę Piotrze, że w podobnym czasie zmierzamy w tym samym kierunku. Ja wczoraj spędziłem fantastycznie czas z V590 + Qutest. No i mam trudny orzech do zgryzienia. Urządzenie jest na tyle fantastyczne że rozważam porzucenie lamp. Mnie oczywiście interesuje wersja V550 którą w niedługim czasie będę miał okazję porównać jeden do jednego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Name44 napisał(a):

Widzę Piotrze, że w podobnym czasie zmierzamy w tym samym kierunku. Ja wczoraj spędziłem fantastycznie czas z V590 + Qutest. No i mam trudny orzech do zgryzienia. Urządzenie jest na tyle fantastyczne że rozważam porzucenie lamp. Mnie oczywiście interesuje wersja V550 którą w niedługim czasie będę miał okazję porównać jeden do jednego. 

Chcę mieć coś na tranzystorze ale lampy zostają, po prostu do niektórych słuchawek lampa to już za dużo. I jak tak szukałem to wychodzi mi że v550 będzie dla mnie najlepszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@euter Dziękuję za radę, z pewnością to zrobię jak tylko będzie ten model dostępny. Na zapoznanie się z Violectric miałem zaledwie godzinę ale dosłownie od pierwszego dźwięku czuć i słychać wręcz perfekcyjną kontrolę i prezentację basu oraz wzorową przestrzeń i rozdzielczość. Nic tylko przyklasnąć. Nie jest to najszybszy w prezentacji wzmacniacz ( tu jednak WBA wyprzedza V590 ) ale czuję, że jest podatny na zmianę okablowania RCA podobnie jak Qutest i jeszcze wiele dobrego można z niego wycisnąć.  

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, euter napisał(a):

Porównajcie przed zakupem V550 z V340

Miałem w domu v340 i gdyby miał pilota to pewnie by on został, ale zdalne sterowanie to dla mnie musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Name44 napisał(a):

@euter Dziękuję za radę, z pewnością to zrobię jak tylko będzie ten model dostępny. Na zapoznanie się z Violectric miałem zaledwie godzinę ale dosłownie od pierwszego dźwięku czuć i słychać wręcz perfekcyjną kontrolę i prezentację basu oraz wzorową przestrzeń i rozdzielczość. Nic tylko przyklasnąć. Nie jest to najszybszy w prezentacji wzmacniacz ( tu jednak WBA wyprzedza V590 ) ale czuję, że jest podatny na zmianę okablowania RCA podobnie jak Qutest i jeszcze wiele dobrego można z niego wycisnąć.  

Nie uwierzę że przeciętna lampa jest szybsza od dobrego tranzystora. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mamy jakąś pewność, ze rozmawiamy o tym samym? A nie o np. Wlasnych wyobrażeniach tego czym jest owa "szybkość", które wcale nie muszą być zbierzne, jak to wyobrażenia.

 

"Tak tylko pytam" :)

 

Może jak by nakreślić jakąś definicje, to by było jasne czy gadamy o tym samym. Dla pewności i potomności. Oczywisicie jeżeli, nie uważacie że to bez sensu i jest stratą czasu :)

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, euter napisał(a):

@Corvin74 @Name44 Porównajcie przed zakupem V550 z V340. Można skończyć takie porównanie z ciekawym wnioskiem :)

No wniosek jest taki, że najpierw różniły się bardzo brzmieniem na meetingu, ale potem przestawiłem gain, żeby oba miały taki sam, i zacząłem wątpić, że jest jakakolwiek różnica. Różnica jest przy przesiadce na Niimbusa, ale IMHO nie warta tak pokaźnej dopłaty. Sprowadza się ona do większej kultury, czy też może - złożoności wysokich tonów. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności