Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Lake People (Violectric, Niimbus)


Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy US4+ nie miałem ani nie słuchałem, miałem wcześniej US4 i początkowo żałowałem jego sprzedaży i kupna US5 Pro dopóki US5 Pro nie przegrał tych naście godzin.

19 minut temu, Kridzu napisał(a):

Tutaj zgodzę się z Michałem, dla mnie z niewielką przewagą Susvary wygrywają wygodą z Meze.

 

@Smutny Joe Polecam Ci spróbowanie kiedyś Dian TC jak zatęsknisz za dźwiękiem Abyssow, tutaj masz wygodę i lekkość wg mnie na poziomie Meze.

 

 

 

Oj nie wiem, Diany TC są jeszcze bardziej natarczywe od 1266, ich średnica jest zdecydowanie bliżej czasami dla mnie było aż za blisko. Bas też nie jest nawet w połowie tak mocny jak w 1266 przy domyślnym ustawieniu padów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Kridzu napisał(a):

Polecam Ci spróbowanie kiedyś Dian TC jak zatęsknisz za dźwiękiem Abyssow, tutaj masz wygodę i lekkość wg mnie na poziomie Meze.

Dla mnie zdecydowanie Diany mniej komfortowe. Prawdopodobnie przez te lejkowate pady (ucho dotykało mi wnętrza) i bardzo sztywną konstrukcję, ale na pewno były znacznie wygodniejsze od 1266. Jednak moim zdaniem do komfortu Meze im daleko. Testowałem ze swoim kumplem w salonie i on mimo, że Abyssy zrobiły na nim ogromne wrażenie dźwiękowo (chyba najlepsze), to uznał, że komfort w nich kuleje i miałby cieżko z używaniem ich na codzień. Tyle, że my akurat jesteśmy bardzo pod tym kątem wybredni (Dla niego Hawki też nie są idealne, choć i tak jedne z najwygodniejszych jakie testował).

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artorias

 

To zależy od kształtu głowy. A Hawki to akurat czołówka, jeżeli chodzi o wygodę. Przynajmniej dla mnie. 

 

Moje top 3 pod względem komfortu :

 

1. Susvara

2. Empyrean/Elite

3 AQ NH

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kridzu napisał(a):

Zaznaczam tylko, że mówię o modelu Diana TC. Diana V2 oraz Diana Phi i inne wcześniejsze modele nie były wygodne, i to fakt.

To faktycznie, może my testowaliśmy v2 ;) W takim razie z chęcią sprawdzę te TC, jeśli będę miał okazje. 

 

5 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Moje top 3 pod względem komfortu :

 

1. Susvara

2. Empyrean/Elite

3 AQ NH

U mnie podium by chyba było bardzo zbliżone, ale ja osobiście dorzuciłbym EF 1.1 w wersji z otwartym pałąkiem i raczej nie byłbym w stanie określić kolejności.

Edytowane przez Artorias
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, blackromek napisał(a):

Co da większy przyrost jakości na teraz 

A jaki masz teraz wzmacniacz?

Ja szedłbym przy takich słuchawkach w Nimbusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze bym szedł w lepsze słuchawki, a potem wzmacniacz. Słuchawki różnią się od siebie bardzo mocno, powiedziałbym, że wzmacniaczami i DACami możesz sobie ostatnie 10-15% dopasować (jakkolwiek głupio te procenty nie brzmią). Ja sam się dużo razy łapałem na tym, że skupiam się za bardzo na tych 10-15%, zamiast pozostałych 85% 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Smutny Joe napisał(a):

Słuchawki różnią się od siebie bardzo mocno, powiedziałbym, że wzmacniaczami i DACami możesz sobie ostatnie 10-15% dopasować

Zgadzam się z tym, podobnie jak w torze stacjonarnym.

Tylko mając LCD3, TH900 i Ether Flow, może warto z nich wycinać wszystko i zobaczyć potem czy zmiany potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś kupił już trochę lepsze słuchawki (Final D8000 Pro LE) to jaki polecacie zestaw Lake People do 20k.PLN.

 

Mam 2 niezłe dacki: Chord Qutest+ SMSL M400. Widziałem jakieś combo LP a może warto solo? Będę musiał coś wypożyczyć i posłuchać.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1

 

Tak jak tutaj rozmawiamy. Poluj na używanego Niimbusa, to bardzo dobry sprzęt. Topowy tranzystor. 

 

I do tego świetnie wykonany i piękny :) Moją galerie masz na 5 stronie w tym wątku. 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Jak ktoś kupił już trochę lepsze słuchawki (Final D8000 Pro LE) to jaki polecacie zestaw Lake People do 20k.PLN.

 

Mam 2 niezłe dacki: Chord Qutest+ SMSL M400. Widziałem jakieś combo LP a może warto solo? Będę musiał coś wypożyczyć i posłuchać.

 

Masz nawet jednego Niimbusa u nas na bazarku. Mają 5 lat gwarancji i w tej cenie nic lepszego nie kupisz.

Do tego podłączasz Chord Qutest. Z czasem jak będziesz chciał to DAC'a sobie ulepszysz.

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
10 minut temu, vonBaron napisał(a):

Ponoć w Niimbusie US5/pro faktycznie siedzią gorszej jakości kondensatory niż w US4. 

Mają gorszej jakości folie, są gorzej nasączone czy chodzi o nóżki? Z tego co patrzyłem na zdjęcia z internetu, to siedzą tam Nichicony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest różnica pomiędzy zwykłymi kondensatorami a takimi z najlepszej serii? I jeszcze ciekawi mnie jak wyłapać, że to chodzi o kondensatory w brzmieniu a nie o jakiś inny z dziesiątek/setek elementów wzmacniacza? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności