Skocz do zawartości

Fanklub Lake People (Violectric, Niimbus)


Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, majkel napisał(a):

No wniosek jest taki, że najpierw różniły się bardzo brzmieniem na meetingu, ale potem przestawiłem gain, żeby oba miały taki sam, i zacząłem wątpić, że jest jakakolwiek różnica. Różnica jest przy przesiadce na Niimbusa, ale IMHO nie warta tak pokaźnej dopłaty. Sprowadza się ona do większej kultury, czy też może - złożoności wysokich tonów. 

Fajnie, to potwierdza moje obserwacje o różnicach między tymi wzmcniaczami (V340 a V550), które opisałem tu wcześniej.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, vonBaron napisał(a):

Nie uwierzę że przeciętna lampa jest szybsza od dobrego tranzystora. 

Ja swoich lamp do przeciętnych nie zaliczam. 

 

Dane z Tidala przerabiał nie najnowszy już MS Surface, który w Roon mocno się męczył. 

Słuchanie muzyki jazzowej, filmowej, akustycznej i wszelkiego rodzaju spokojnego plumkania sprawia ogromną przyjemność. W ciężkiej muzyce czułem delikatne spowolnienie względem toru domowego. Zaznaczam, delikatne. Tego dnia, w tej konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 25.01.2023 o 16:07, vonBaron napisał(a):

Niimbus lepszy :P

 

 

Sprawdzę to pewnie w czwartek bo będe miał demo. Doszło do trwałego rozpadu pożycia i rozwodu z Ferrum z winy drugiej strony. 😊 Zazwyczaj działamy z @kurop szybko i na spontanie, więc będąc dzisiaj we Wrocławiu odwiedziłem go i dał mi to czyli V550 Pro…a nawet podrzucił do hotelu. Szacun i podziękowania. Trudno znaleźć przejściówkę na dużego jacka o 19:00 we Wrocławiu, ale się udało i jest słuchane. Prawdziwe testy w domu jak wrócę. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Rzeczywiście trochę trzeszczy jak się reguluje głośność.

422CBC59-934C-4DD8-8AF9-F9DA96EA3ADD.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy czas zacząć…lubimy się a pilot to dobrodziejstwo w moim przypadku. Mocy tyle, że jakieś kolumny pewnie by obsłużył bo ja takich wymagających słuchawek pod tą moc to nie miałem.😊

20D7554A-3392-400F-A638-326AA482BB81.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Compton napisał(a):

@lobuz1

Co się stało z Ferrum?

Podobno jestem 4 przypadkiem na świecie. Poniżej podobna sytuacja opisana na headfaju.

989E9B2F-7881-4B1B-A0D7-48D6D19F863B.jpeg



 

Jutro będę miał Niimbusa na testy. Musi zagrać rewelacyjnie po tym co słyszę z V500 Pro, ale jedna rzecz jest zastanawiająca- ustawienie gain wydaje się mocno utrudnione ze względu na ograniczony dostęp, patrząc od góry gdy będą wpięte kable w wejście nr 2. Jak sobie z tym radzicie? Jedynie patrząc z boku można to zrobić a do tego trzeba mieć dostęp do sprzętu z każdej strony. Ergonomicznie nieprzemyślane. No chyba, że ma się jedne słuchawki i się tego nie zmienia. W V550 nie ma z tym problemu i plastikową pęsętą odbywa się to dosyć sprawnie.

48B72170-530E-4FBC-AFC5-A97F23D62D7F.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, vonBaron napisał(a):

Regulacja gainu to największa wada w tych wzmacniaczach, dlatego mam tylko Abyssy :P

Do D8k LE, możliwe że lepszy będzie V550 bo Niimbus może być zbyt neutralny ale to też zależy od DACa. 

Nie przemyśleli zupełnie projektując tego Niimbusa bo w V550 jest git. Ciekawe jak oni to sobie wyobrażają: trzeba odpiąć kable, przestawić wzmacniacz aby zapewnić dostęp do gain od jego boków a może musi stać stale na środku pokoju aby był dostęp od tyłu? Konstruktor chyba wpadł na ten pomysł podczas Octoberfest.

 

Zobaczymy jak będzie z tym brzmieniem Niimbusa i z przestawieniem tego gain bo budżet jest i najchętniej kupiłbym coś z grubej rury. Na jakim ustawieniu gain oraz w jakim położeniu jest gałka podczas słuchania na 1226? Tak z ciekawości bo on ma tyle mocy, że jestem w szoku.

 

@vonBaron V550Pro gra ciemniej od Niimbusa us5 pro?Jakbyś je porównał?

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już się nauczyłem ustawiać "na czuja" nie muszę widzieć tych przełączników ale ja mam kable XLR, przy RCA może faktycznie być gorzej.

Ja słucham 1266 na +12db i gałka jest niemal na samym środku. Jak miałem pożyczone D8k LE to zjechałem gainem do +6db i gałka była w okolicach 10 godziny. Enleum czy Holo Bliss ma jeszcze więcej mocy ale moc to nie wszystko.

Ciemniej może nie ale wyraźnie cieplej, miałem V590 Pro na dłuższą chwilę po sprzedaży US4 ale dość szybko zacząłem tęsknić za Niimbusem (czekałem aż poskładają mi US5 Pro).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, vonBaron napisał(a):

Ja już się nauczyłem ustawiać "na czuja" nie muszę widzieć tych przełączników ale ja mam kable XLR, przy RCA może faktycznie być gorzej.

Ja słucham 1266 na +12db i gałka jest niemal na samym środku. Jak miałem pożyczone D8k LE to zjechałem gainem do +6db i gałka była w okolicach 10 godziny. Enleum czy Holo Bliss ma jeszcze więcej mocy ale moc to nie wszystko.

Na V550 i D8000Pro Le po XLR mam -12db i gałka na godz. 10. Jak porównasz 550 z Nimbusem jeśli chodzi o brzmienie?

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, vonBaron napisał(a):

@lobuz1Niimbusa będziesz miał demo czy nówkę?

Demo. Jutro odbiorę, porównam z demo 550 i zdecyduję.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To strasznie cicho słuchasz, chyba że twój DAC ma wysokie napięcie na wyjściu.

Jak masz hajsy to Niimbusa może brać w ciemno, raczej ciężko żeby Ci się nie spodobał, robi to samo co V550 tylko lepiej. Jest bardziej neutralny od V550, nie jest tak muzykalny ale dynamika, rozdzielczość, szczegółowość to inna bajka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, vonBaron napisał(a):

To strasznie cicho słuchasz, chyba że twój DAC ma wysokie napięcie na wyjściu.

Jak masz hajsy to Niimbusa może brać w ciemno, raczej ciężko żeby Ci się nie spodobał, robi to samo co V550 tylko lepiej. Jest bardziej neutralny od V550, nie jest tak muzykalny ale dynamika, rozdzielczość, szczegółowość to inna bajka ;)

Nie wiem jak Twoje 1266, ale podobno są wymagające pod tym względeam (47 om, czułość 88dB) to moje D8000 Pro LE (60om, czułość 98dB) nie są specjalnie prądożerne. Wiadomo, z kartofla nie zagrają, ale z dapa bez problemu a z tym potworem to tak jak napisałem, z baaaardzo dużym zapasem. Nie słucham cicho, normalnie😊.

 

 

Ciekawe jak tutaj słuchałeś. Gałka pewnie około 9-10 ale jaki gain.

 

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, vonBaron napisał(a):

No pisałem wyżej że gain +6db.

Nie zrozumiałem, myślałem że na Niimbusie słuchałeś z tym gain +6 a on ma chyba jeszcze więcej mocy. 
Róznica w gain/głośniści spora jeśli to te same warunki. Ja mam daczka North Star Design 192 i nie podejrzewam go że ma na wyjściu więcej niż 2V po rca (nie mogę znaleźć w necie informacji na ten temat). Spróbuję jeszcze z M400 po xlr.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy inne potrzeby i uszy:

- Ty słuchałeś z daczka po xlr i na wyjściu 4v z gain +6, gałka na godz. 10

- ja z daczka po rca i na wyjściu pewnie 2v z gain -12, gałka na godz. 10
 

Przełączyłem się na daczka SMSL M400, słuchając równolegle tego samego z innej malinki i jest zdecydowanie głośniej niż po rca North Star 192- wiadomo 4V na wyjściu XLR, więc slucham na gain -12 i gałka niewiele powyżej godz. 9 (na zdjęciu już było sporo za głośno).

57C19FDA-9E97-4C59-84DF-6200E311406B.jpeg

AC0AA0C0-4A8D-4106-881B-4F57F35B6E33.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Name44 napisał(a):

Ja jeszcze czekam na swój weekend testów z Violectric. 

Myślę, że będziesz zadowolony- jadę teraz na 3 dacki:

 

- North Star Design 192 po Rca (wyjście coax z RPI + Allo Digione)

- SMSL M400 po XLR (wyjście i2s z RPI + audiopfonics hat)

- Qutest po RCA (wyjście Toslink z RPI + audiophonics hat).

 

 

B7A07E2E-D7BB-45D3-A7BF-C148C64C43EF.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lecimy…polubiliśmy się s Niimbi od pierwszego kontaktu 😊. Z gain można sobie poradzić chociaż ergonomia słaba.

 

Ustawiłem taką śmieszna piramidkę, żeby Ci dwaj przypakowani goście z Niemiec nie zrobili krzywdy mojemu daczkowi z Wloch. 😊

 

@vonBaron nie wiem jak to możliwe, ale dzisiaj na Niimbusie słucham na gain +6 i gałka na godz. 10:00.

 

 

 

 

E77B3819-1545-4162-9469-C246F52BA4E6.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to bez wątpienia jeden z najlepszych wzmakow tranzystorowych na rynku :)

 

U mnie +6dB też zazwyczaj 10-11 godz. +12dB słucham tylko Abyssów. Natomiast Susvary potrzebowały +18 i więcej. Faktem jest, że ta ergonomia i przełączanie się z tyłu jest trochę niewygodne.

 

@lobuz1

 

Skrobnij parę słówek jak wypada Vio z Niimbusem w bezpośrednim porównaniu. Tyle, że Niimbus jest bardziej neutralny, a 550 nieco cieplejszy, to wiem, bo to każdy potwierdza, ale podobno Niimbus jest też bardziej rozdzielczy, detaliczny i ma bardziej zaakcentowane wysokie tony. Potwierdzasz? 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Bo to bez wątpienia jeden z najlepszych wzmakow tranzystorowych na rynku :)

 

U mnie +6dB też zazwyczaj 10-11 godz. +12dB słucham tylko Abyssów. Natomiast Susvary potrzebowały +18 i więcej. Faktem jest, że ta ergonomia i przełączanie się z tyłu jest trochę niewygodne.

 

@lobuz1

 

Skrobnij parę słówek jak wypada Vio z Niimbusem w bezpośrednim porównaniu. Tyle, że Niimbus jest bardziej neutralny, a 550 nieco cieplejszy, to wiem, bo to każdy potwierdza, ale podobno Niimbus jest też bardziej rozdzielczy, detaliczny i ma bardziej zaakcentowane wysokie tony. Potwierdzasz? 

 

Tak, pierwsze wrażenie jest takie jak piszesz. Lepszy technicznie, bardziej transparentny i rozdzielczy- ciekawe czy mnie to nie zmęczy z tym moim daczkiem i słuchawkami D8000 Pro LE. Sybilacji niet, ale jest dźwięcznie, urokliwie, do bólu precyzyjnie i dynamicznie. Nie wiem czy V550 Pro nie będzie dla mnie lepszy, bardziej uniwersalny. Nie lubie testów, przepinania, pakowania, odsyłania/odnoszenia i robię to troche z musu po ostatnich złych doświadczeniach, więc jutro, najpóżniej w weekend chcę zdecydować bo w poniedziałek ruszam znów w cotygodniowe turnee komiwojażera- tym razem do Bielska Białej.

@Mayster bądź czujny bo może odwiedzi Cię jakiś dziwny Pan. 🤣

 

 

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności