Skocz do zawartości
  • 0

Odpowiedniki AKG K702 z półki wyżej


pirlo81

Pytanie

Cześć, 

tym razem proszę o pomoc w doborze słuchawek.

Jak pisałem w temacie, szukam odpowiedników/zbliżonych brzmieniowo do AKG K702. 

AKG są dla mnie niestety koszmarnie niewygodne co zabiera mi całą radość ze słuchania muzyki.

Szukam nowych słuchawek wokółusznych o konstrukcji otwartej w cenie ok. 1200 - 1500 zł. Podpięte będą pod lampowego Feliks Audio Espressivo MkII 

Co byście zaproponowali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@pirlo81

Nie wiem jak brzmieniowo cię przekonają (najlepiej jakbyś to sprawdził przed zakupem - myślę, że w Top Hi-Fi mogą mieć), ale pod względem komfortu no to już chyba bardziej zwiewnej konstrukcji jak Audio Technica ATH-AD900X nie znajdziesz..

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak. Na 100% są to k702. Mam je zresztą od nowości i od nowości urzekły mnie brzmieniem, ale zraziły brakiem wygody.

Przyjrzę się bliżej HiFiMan Sundara. Na pierwszy rzut oka według opisów powinny mi podpasować. Na szczęście mają wymienny kabel, bo ten w komplecie może być dla mnie trochę za krótki. 

Do Audio-Technica jakoś nie mogę się przekonać. Miałem kiedyś do czynienia z ATH-MSR7b oraz i A990z i jakoś ta firma mi nie leży.

 

A gdyby zwiększyć budżet do 2000zł to coś ciekaego by się jeszcze znalazło? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też jestem zdziwiony, że K702 mogą być koszmarnie niewygodne. Są lekkie, opaska dobrze rozkłada ciężar, a pady pomieszczą chyba każde uszy.

 

Odnośnie Sundar to mnie one niczym nie urzekły i nawet za połowę ceny bym ich nie kupił - suche, mało muzykalne, nudne brzmienie z przeciętną sceną, a do tego tragiczny przewód w zestawie i typowa dla tej firmy jakość wykonania oraz wyposażenie. Wygodę określiłbym jako poziom niżej niż K702/K712, bo pady są płytkie i pałąk wywiera większy nacisk na głowę.

 

Audio Technica ATH-AD900X  to jakieś nieporozumienie w polskiej cenie. Może i są lekkie oraz przewiewne, ale skrzydełka nie każdemu przypasują i pady też nie należą do najgłębszych. Brzmienie też moim zdaniem stoi na dość niskim poziomie - kupiłem je za ok. 400 zł z Massdropa i szybko sprzedałem.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Kuba_622 napisał:

Nie ma lepszych słuchawek, niż AKG K702!

Są. K701. Choć w sumie na moje ucho to jest to samo. Moim zdaniem to większość słuchawek będzie mniej wygodna od K70x.

5 minut temu, Hustler napisał:

Audio Technica ATH-AD900X  to jakieś nieporozumienie w polskiej cenie. Może i są lekkie oraz przewiewne, ale skrzydełka nie każdemu przypasują i pady też nie należą do najgłębszych. Brzmienie też moim zdaniem stoi na dość niskim poziomie - kupiłem je za ok. 400 zł z Massdropa i szybko sprzedałem.

Skrzydełka są spoko, ale brak regulacji poziomej może być dokuczliwy.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
27 minut temu, Rafacio napisał:

Są. K701. Choć w sumie na moje ucho to jest to samo.

 

 

Może i wersja austriacka K701 i K702 to było to samo, ale obecnie produkowane się różnią. Miałem i porównywałem - K702 są ciemniejsze i mniej krzykliwe. Wiadomo, że jakiś gigantycznych różnic między nimi nie ma, ale strojenie jest nieco inne. Na pomiarach też to widać:

 

akg k701 k702.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, Hustler napisał:

opaska dobrze rozkłada ciężar,

Ja to właśnie podejrzewam opaskę, bo przez jej "głupie" mocowanie do pałąka (szeroko, po zewnętrznej stronie drutów) większość ciężaru opiera się na czubku głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zaczynam się przekonywać, że nie ma sensu szukac na siłę. Pomyśle o zmianie padów na "skórzane" ewentualnie opaske. Zmiana padów zapewne zmieni trochę charakterystykę słuchawek trudno. 

 

Natomiast coraz poważniej myślę nad Beyerami dt1990

Dobrze zgrają się z lampami Feliksa i czy będzie to zauważalna przesiadka z dt990 Edition? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przesiadka będzie zauważalna bez dyskusji. To jest tesla, półka wyżej. Miałem  na stole k701, dt880, t70, t5pv2 i technicznie było tak k701 < 880 < t70 < t5pv2 = 1990 . Czy dobrze zgrają się z espressivo?  Miałem go, nie wiem jak gra z teslą. Z k701 było super. Nie wiem, czy espressivo nie będzie za mało szczegółowy do 1990? Szczegółowość to ich największy atut. Ustępują hd800, t1, k812 etc. Czyli tej półce o której pisał @Spawn

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W tej cenie możesz sprawdzić Grado i Audio-Technica ATH-R70x. Bajery to inny biegun malowania dźwięku..

Ale że k702 niewygodne? Pierwsze słyszę :)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W ostatnich dniach kilkanaście godzin spędziłem z k702 i stwierdzam, że żal by mi było się z nimi rozstawać i na pewno po jakimś czasie bym tego żałował.

 

Zmieniam więc koncepcję i myślę o pozbyciu się dt990 i zainwestować w dt1990. Uwielbiam moje Beyery więc myślę, że dt1990 będą krokiem do przodu. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, pirlo81 napisał:

Zmieniam więc koncepcję i myślę o pozbyciu się dt990 i zainwestować w dt1990. Uwielbiam moje Beyery więc myślę, że dt1990 będą krokiem do przodu. 

Z tym to różnie bywa. Gdy kupiłem T90 wydawało mi się, że DT880 w zasadzie nie są mi już potrzebne. Z czasem okazało się, że to nieprawda.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności