Skocz do zawartości

Audio Video Show 2016 - strefa słuchawek


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

Z1R są w strefie słuchawek.

 

Po dzisiejszej wizycie na stadionie jestem już pewien, że kolejny raz się chyba na podobnej wystawie szybko nie pojawię. Emocji, które towarzyszyły mi rok temu już praktycznie nie było. Odsłuchałem chyba raptem 2 pary słuchawek i kilku się przyjrzałem. HE1 nie udało się posłuchać, bo dostępne bilety były na godzinę 17:15 i dalej, a ja zmywałem się niedługo po 15:00.

 

W tym roku miałem małe déjà vu, bo w sumie czułem się jakbym już gdzieś to wszystko widział, podobnie konfigurowane zestawy pod słuchawki i same słuchawki, które już udało mi się poznać wcześniej. No nic, nie ma zapędów zakupowych to i ciekawość nie ta sama :) Ogólnie impreza na plus, bo jeśli ktoś chce to naprawdę może wiele dobrego posłuchać.

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z1R są świetne, chyba największe zaskoczenie słuchawkowe dla mnie na AS, chociaż słuchałem tylko części dobrodziejstw sluchawkowych. W porównaniu z konkurencją są też dobrze wycenione, Sony spokojnie mogłoby za nie rządać więcej biorąc pod uwagę chore ceny w audio ostatnio. Co więcej, lekko bardziej podobało mi się granie z gramiaka i małego wzmaka portable od Sony, ten duży za to ruszył nawet moje YH1000, do szczęścia trochę brakowało, ale zrobił to lepiej niż Fostexowy topowy lampowiec za 40k pln. DAP od Sony też fajny, tylko waży pół kilo ;) Ale widać, że tam się chociaż za materiały i spasowanie elementów płaci, po prostu Sony okazuje się być uczciwą firmą.

 

Na plus też Fostexy TH900 i Eleary (choć mniej), AKG niestety nie posluchalem, bo skupiłem się na podpięciu Yamah do wzmaka Fostexa.

Słuchałem też LCD-4 - jakoś mnie nie porwały, może kwestia doboru reszty toru?

 

Słuchałem też Ultrasone'ów, Fostexów TH610 i nawet Sennheiserów 540 reference jednego z odwiedzających stoisku Audiomagic - kurcze, czemu Sennheiser już nie produkuje takich fajnych słuchawek? ;)

 

W kolumnowego grania zdecydowanie fajne były PMC - akurat grały małe monitory, als dźwięk wcale mały nie był - zdecydowanie warto posłuchać, nieźle grały też jakieś tuby ale nie pamiętam, cocto było.

 

Do Sobieskiego nie dotarłem, chyba się starzeje, bo trochę się zmęczyłem ;)

 

 

Widzę, że spotkałeś @szwagiero? :)

A jak wrażenia?

Co się pytasz. Sam się z nim umów. :)
Ej chłopaki spokojnie, mogę się z Wami "umówić", chociaż trochę się obawiam ;)

 

@Synthax - ej na pierwszym szocie przynajmniej paszczę chyba miałem zamkniętą ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej już na to Audio Video Show nie pójdę! Usłyszałem tam ,że mój Cowon Plenue M2 to produkt z Media Markt!

:D Boskie.

A na którym stoisku takie coś odpalili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam posłuchałem. LCD-X - grały fajnie, ale jakoś tak nijak. Nowsze HD 800 wydały mi się ciekawsze od starszych, a 600 generalnie do niczego. Beyery Amperior - no grały tak jakoś nijak - poprawnie. Beyery COE - jedynie z zamkniętymi basportami dałem radę, ale wtedy to już w ogóle nie grały, a gdy otworzyłem trochę to grały, ale dla mnie za dużo basu. Ogólnie z tym basem w większości prezentacji miałem problem bo taki on sztuczny i nadmuchany. Coś tam jeszcze słuchałem, ale jakoś tak bez przekonania. Aha. Hawki nie takie złe jak niektórzy mówią, ale nie dla mnie. Nie znalazłem K 872:(, a pewnie wystarczyło zapytać. Z kolumnowego grania trzy pokoje na stadionie i w Sobieskim z szerokopasmowymi głośnikami, malutkie Harbeth. No, ale to wszystko ostatecznie okazało się do niczego po wizycie w pokoju z grającym vintage - to po prostu grało, a nie pompowało napakowany sterydami dźwięk prosto w słuchacza.. Tam schodząc w dól jeszcze wróciłem i o ile z kolumnami i wzmakami będę jeszcze coś mieszał to w tym kierunku. Czyli vintage. A wszystko przez Evila i jego recki, przez które zakupiłem K 500.

Pendolino też jakoś tak nijak - chyba wolałbym szybki parowóz.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z1R są świetne, chyba największe zaskoczenie słuchawkowe dla mnie na AS, chociaż słuchałem tylko części dobrodziejstw sluchawkowych. W porównaniu z konkurencją są też dobrze wycenione,

 

A jak mówiłem że 9tyś za nie to mało to się śmiali :v

 

Nie znalazłem K 872:(

Były w pokoju z Focalami i Fostexami, z dave i hp-6. Pokój mp3store.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem tylko w Sobieskim. Miałem okazje posłuchać Elear i Utopii w pokoju focala. Nie mam żadnego zdania, ponieważ w trakcie 4 sekund przerwy między utworami na głośnikach nie udało mi sie ocenić nic oprócz tego, ze grają i maja wyraźna górę. Ładne sa i wygodne. Za to kilka zestawów głośnikowych warto posłuchać. Taga Harmony - monitory cos tam 40, szok jak to gra. Pokój Accuphase na 6. pietrze, na 7. na samym końcu Audio Note i mój ulubieniec 6. piętro Auris - Poison 3 grają nieziemsko

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem tylko w Sobieskim. Miałem okazje posłuchać Elear i Utopii w pokoju focala. Nie mam żadnego zdania, ponieważ w trakcie 4 sekund przerwy między utworami na głośnikach nie udało mi sie ocenić nic oprócz tego, ze grają i maja wyraźna górę. Ładne sa i wygodne. Za to kilka zestawów głośnikowych warto posłuchać. Taga Harmony - monitory cos tam 40, szok jak to gra. Pokój Accuphase na 6. pietrze, na 7. na samym końcu Audio Note i mój ulubieniec 6. piętro Auris - Poison 3 grają nieziemsko

Dzięki za info, czysta głupota prezentować słuchawki z kolumnami. Dobrze że nie mogłem jechać.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest to głupota, a jeśli już się tak robi, to powinno się wyznaczyć np. co dwie godziny jedną godzinę tylko na słuchawki - proste, ale trzeba pomyśleć.

 

W pokoju mp3store z kolumnami obok strefy słuchawkowej wczoraj grały kolumny, stał tam ten najdroższy, lampowy fostex słuchawkowy + Elear'y, AKG i Fostexy TH900 - przy kolumnach też nie dało się posłuchać, ale ponieważ ja z kolegą byliśmy uparci, to spytaliśmy, czy byłaby możliwość posłuchania tylko słuchawek, dostaliśmy odpowiedź, że pewnie bliżej zamknięcia. Kiedy wróciliśmy po zwiedzeniu wszystkiego znowu do tegoż pokoju, wtedy chłopaki (WojtekC?) wyłączyli dźwięk na kolumnach i dali nam na spokojnie posłuchać słuchawek - za co moje podziękowania. Na przyszłość jednak lekcja powinna być taka, że tam gdzie są kolumny, nie powinno być słuchawek - powinny być w strefie słuchawkowej tylko i wyłącznie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to było jakoś logicznie oddzielić, zrobić kącik na słuchawki na drugim końcu pomieszczenia i postawić jakąś przegrodę akustyczną żeby wyciszyć trochę kącik słuchawek, bo słuchanie w takim głośnym pomieszczeniu mija się z celem

 

shame on you

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest to głupota, a jeśli już się tak robi, to powinno się wyznaczyć np. co dwie godziny jedną godzinę tylko na słuchawki - proste, ale trzeba pomyśleć.

 

W pokoju mp3store z kolumnami obok strefy słuchawkowej wczoraj grały kolumny, stał tam ten najdroższy, lampowy fostex słuchawkowy + Elear'y, AKG i Fostexy TH900 - przy kolumnach też nie dało się posłuchać, ale ponieważ ja z kolegą byliśmy uparci, to spytaliśmy, czy byłaby możliwość posłuchania tylko słuchawek, dostaliśmy odpowiedź, że pewnie bliżej zamknięcia. Kiedy wróciliśmy po zwiedzeniu wszystkiego znowu do tegoż pokoju, wtedy chłopaki (WojtekC?) wyłączyli dźwięk na kolumnach i dali nam na spokojnie posłuchać słuchawek - za co moje podziękowania. Na przyszłość jednak lekcja powinna być taka, że tam gdzie są kolumny, nie powinno być słuchawek - powinny być w strefie słuchawkowej tylko i wyłącznie.

Na WojtkaC zawsze można liczyć ;) Napisz jak wrażenia z tych trzech bo AKG to chyba 872 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem też Ultrasone'ów, Fostexów TH610 i nawet Sennheiserów 540 reference jednego z odwiedzających stoisku Audiomagic - kurcze, czemu Sennheiser już nie produkuje takich fajnych słuchawek? ;)

 

 

Moje ci one, jednak odwiedzę was jeszcze w sklepie za jakiś czas, bo nowe welury jednak nie robią już tak fajnego dźwięku i są minimalnie za duże na o-ringi mocujące

Senheiser ich nie robi, bo produkcja driverów była 2,5x droższa niż tych w hd580, 600, 650, nawet wersja MK2 ma już inne trochę gorsze przetworniki, jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio - niestety AKG nawet nie założyłem na głowę, może i szkoda, natomiast czasu było niewiele i chciałem posłuchać bardziej moich Yamah z dziurki Fostexa (a przed fostexem hugo dave i jakieś a&k jako transport).

 

@PanWojtek - zdecydowanie zapraszam do chłopaków do sklepu audiomagic, tam można sobie na spokojnie posłuchać. Ja byłem "za ladą" z przypadku akurat, nie jestem pracownikiem tej zacnej firmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja załapałem się na podwózkę z tej zacnej firmy, bo z moim kolanem pewnie sam bym tam nie dotarł i tak po wczorajszym zwiedzaniu dziś ledwo chodzę, ale nie mogłem się powstrzymać żeby posłuchać paru sprzętów :woot: Ponoć w tygodniu maj mieć hybrydy brainwavz może bardziej będą pasowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się podnieciłem Auralic Altair jak go zobaczyłem w zapowiedziach. Wczoraj posłuchałem, pomacałem i podnieta jeszcze większa. Jestem na niego zdecydowany na 80 %. 20 % zostawiam jeszcze na OPPO Sonica.

Co ciekawe leżały obok Fostexy TH900. Podłączyłem je tak z ciekawości pod Altair (leciało coś z Tidala) i bardzo mi się podobało :) Fostexy są dla mnie za mocno basowe i Altair oczywiście nie dał im odpowiedniego wysterowania. Wyszło tak, że ten dudniący bass ciut przygasł i fajnie się słuchało :)

 

No i LCD-4 !!! Chyba się skuszę na święta albo na nowy rok ... Muszę je tylko wypożyczyć na dłużej żeby łeb w łeb porównać z LCD-3.


Z1R są świetne, chyba największe zaskoczenie słuchawkowe dla mnie na AS, chociaż słuchałem tylko części dobrodziejstw sluchawkowych. W porównaniu z konkurencją są też dobrze wycenione, Sony spokojnie mogłoby za nie rządać więcej biorąc pod uwagę chore ceny w audio ostatnio. Co więcej, lekko bardziej podobało mi się granie z gramiaka i małego wzmaka portable od Sony, ten duży za to ruszył nawet moje YH1000, do szczęścia trochę brakowało, ale zrobił to lepiej niż Fostexowy topowy lampowiec za 40k pln. DAP od Sony też fajny, tylko waży pół kilo ;) Ale widać, że tam się chociaż za materiały i spasowanie elementów płaci, po prostu Sony okazuje się być uczciwą firmą.

Na plus też Fostexy TH900 i Eleary (choć mniej), AKG niestety nie posluchalem, bo skupiłem się na podpięciu Yamah do wzmaka Fostexa.
Słuchałem też LCD-4 - jakoś mnie nie porwały, może kwestia doboru reszty toru?

Słuchałem też Ultrasone'ów, Fostexów TH610 i nawet Sennheiserów 540 reference jednego z odwiedzających stoisku Audiomagic - kurcze, czemu Sennheiser już nie produkuje takich fajnych słuchawek? ;)

W kolumnowego grania zdecydowanie fajne były PMC - akurat grały małe monitory, als dźwięk wcale mały nie był - zdecydowanie warto posłuchać, nieźle grały też jakieś tuby ale nie pamiętam, cocto było.

Do Sobieskiego nie dotarłem, chyba się starzeje, bo trochę się zmęczyłem ;)

 

 

Widzę, że spotkałeś @szwagiero? :)
A jak wrażenia?
Co się pytasz. Sam się z nim umów. :)
Ej chłopaki spokojnie, mogę się z Wami "umówić", chociaż trochę się obawiam ;)

@Synthax - ej na pierwszym szocie przynajmniej paszczę chyba miałem zamkniętą ;)

 

 

Kojarzysz co to za PMC i z jakim wzmakiem grało ? Rozglądam się za małymi monitorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólna organizacja AVS całkiem niezła, podobała mi się strefa słuchawek, która była moim zdaniem lepiej zorganizowana niż rok temu. Rozlokowanie większości modeli w otwartej przestrzeni gdzie było dużo miejsca sprawdziło się bardzo dobrze. Na minus umiejscowienie choćby Elearów w pokoju z kolumnami, które uniemożliwiały jakikolwiek odsłuch. No i pokój Sennheisera tak zatłoczony, że nawet nie chciało się wchodzić. Mogli zrobić odsłuch Orfeuszy w pokoju, a resztę modeli umieścić w otwartej przestrzeni z innymi słuchawkami, zwłaszcza, że wolnego miejsca było dużo.

 

Fostexy TH610 zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Posłuchałem ich z AK300 podłączonego do Fostex HP-A4BL oraz bezpośrednio z QP1R. Bardzo dobra przestrzeń oraz wyważenie wszystkich pasm. Bas potrafi zejść dość nisko i jest świetnej jakości, do tego reszta bardzo przejrzysta i szczegółowa. Są bardzo wygodne, choć pady mogłyby mieć trochę większe otwory na ucho jak np TH900. Z pewnością nie jest to poziom TH900, ale w cenie 2499zł na pewno warte posłuchania i rozważenia. Dodatkowo ktoś z mp3store wspomniał, że prawdopodobnie może pojawić się jakaś specjalna oferta cenowa TH610, ale szczegółów nie był w stanie podać. Dajcie znać jak by ktoś z Was słyszał coś na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A one grają jakoś sporo lepiej od wcześniejszych rewizji? @Compton - to nie żart tylko cena którą trzeba dać od wielu lat za te Fostexy (mk2 były jeszcze tańsze). Żartem są ceny nowych słuchawek, których wartość z modelu na model rośnie co pół roku dwukrotnie aż po absurdalne poziomy, które nie mają żadnego - poza marketingowym - przełożenia.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności