Skocz do zawartości

Chord Mojo


all999

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Ehh, dostałem właśnie wiadomość, że "może w przyszłym tygodniu dostanę" a byłem 2 na liście preorderowej:(

 

Michał, słuchałeś już Mojo z FLC8? Jak z synergią:)?

Napisali dlaczego go nie dostałeś?

 

Z FLC8 jest wybornie:)

OSX (JRiver) USB -> Mojo -> Denon AH-D5000

Jak na razie 4 godziny grania, jest dosyć ciepło, ale bez zamulania. Potwierdzam wcześniejsze komentarze odnośnie góry pasma, liczyłem że będzie ciut ostrzej. Z ostatecznym osądem zaczekam jeszcze trochę bo mam katar i zawsze mi się na uszy rzuca. Wieczorem podłączę do Xindaka MT-3, zobaczymy jak się spisuje na większym systemie.

To chyba katar. Na FLC8 jest naturalne ciepełko, ale nie ma mowy o muleniu. Muzykalnie, detalicznie, gładko, ale bez żadnych problemów w górze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ehh, dostałem właśnie wiadomość, że "może w przyszłym tygodniu dostanę" a byłem 2 na liście preorderowej:(

 

Michał, słuchałeś już Mojo z FLC8? Jak z synergią :)?

Napisali dlaczego go nie dostałeś?

 

Z FLC8 jest wybornie:)

 

 

Żadnego wytłumaczenia, ale już się przyzwyczaiłem że przy płatności z góry czeka się zawsze dłużej (bo mogę sobie poczekać).

 

Czekam zatem z niecierpliwością, bo coraz bardziej mi FLC podchodzą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ehh, dostałem właśnie wiadomość, że "może w przyszłym tygodniu dostanę" a byłem 2 na liście preorderowej:(

 

Michał, słuchałeś już Mojo z FLC8? Jak z synergią :)?

Napisali dlaczego go nie dostałeś?

 

Z FLC8 jest wybornie:)

OSX (JRiver) USB -> Mojo -> Denon AH-D5000

Jak na razie 4 godziny grania, jest dosyć ciepło, ale bez zamulania. Potwierdzam wcześniejsze komentarze odnośnie góry pasma, liczyłem że będzie ciut ostrzej. Z ostatecznym osądem zaczekam jeszcze trochę bo mam katar i zawsze mi się na uszy rzuca. Wieczorem podłączę do Xindaka MT-3, zobaczymy jak się spisuje na większym systemie.

To chyba katar. Na FLC8 jest naturalne ciepełko, ale nie ma mowy o muleniu. Muzykalnie, detalicznie, gładko, ale bez żadnych problemów w górze.

 

Przecież napisałem że nie muli :D Jest detalicznie, to prawda, z oceną góry poczekam aż katar minie. Doł pasma piękny, zwarty, a przy organach sięga tak nisko, że aż na dłuższą metę ciężko to znieść :o

Edytowane przez razvizion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem że nie muli :D Jest detalicznie, to prawda, z oceną góry poczekam aż katar minie. Doł pasma piękny, zwarty, a przy organach sięga tak nisko, że aż dłuższą metę ciężko to znieść :o

 

A ja tylko potwierdzam Twoje spostrzeżenia, co do basu, również ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ehh, dostałem właśnie wiadomość, że "może w przyszłym tygodniu dostanę" a byłem 2 na liście preorderowej:(

 

Michał, słuchałeś już Mojo z FLC8? Jak z synergią :)?

Napisali dlaczego go nie dostałeś?

 

Z FLC8 jest wybornie:)

OSX (JRiver) USB -> Mojo -> Denon AH-D5000

Jak na razie 4 godziny grania, jest dosyć ciepło, ale bez zamulania. Potwierdzam wcześniejsze komentarze odnośnie góry pasma, liczyłem że będzie ciut ostrzej. Z ostatecznym osądem zaczekam jeszcze trochę bo mam katar i zawsze mi się na uszy rzuca. Wieczorem podłączę do Xindaka MT-3, zobaczymy jak się spisuje na większym systemie.

To chyba katar. Na FLC8 jest naturalne ciepełko, ale nie ma mowy o muleniu. Muzykalnie, detalicznie, gładko, ale bez żadnych problemów w górze.

 

 

Na moje ucho, FLC8, są nieco ponadstandardowe na górze, jeśli mogę to tak ująć. Więc pewnie dlatego tak Ci się zgrywają ze spokojnie grającym sprzętem.

Czyli dojście do baterii jest, to już jakiś plus... :)

 

Trochę biednie jak na 2,5 tys zł. Do czego ten slot z pinami?

 

Zapewne interfejs jtag do programowania Atmela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ehh, dostałem właśnie wiadomość, że "może w przyszłym tygodniu dostanę" a byłem 2 na liście preorderowej:(

 

Michał, słuchałeś już Mojo z FLC8? Jak z synergią :)?

Napisali dlaczego go nie dostałeś?

 

Z FLC8 jest wybornie:)

OSX (JRiver) USB -> Mojo -> Denon AH-D5000

Jak na razie 4 godziny grania, jest dosyć ciepło, ale bez zamulania. Potwierdzam wcześniejsze komentarze odnośnie góry pasma, liczyłem że będzie ciut ostrzej. Z ostatecznym osądem zaczekam jeszcze trochę bo mam katar i zawsze mi się na uszy rzuca. Wieczorem podłączę do Xindaka MT-3, zobaczymy jak się spisuje na większym systemie.

To chyba katar. Na FLC8 jest naturalne ciepełko, ale nie ma mowy o muleniu. Muzykalnie, detalicznie, gładko, ale bez żadnych problemów w górze.

Na moje ucho, FLC8, są nieco ponadstandardowe na górze, jeśli mogę to tak ująć. Więc pewnie dlatego tak Ci się zgrywają ze spokojnie grającym sprzętem.

Możliwe, bo podobnie odebrałem C10.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Waszych wstępnych relacji, wyłania się brzmienie analogiczne do starych multibitów, naturalnie na dole, ale bez przeginania w jakąkolwiek stronę, generalnie naturalnie i spójnie ogólnie, ale bez fajerwerków w górnych rejestrach.

Znaczy typowa sygnatura brzmieniowa średniej i wyższej klasy multibitów. Czyli dokładnie tak jak brzmią obecne Chordy. Można też więc przypuszczać, że nie każdemu takie brzmienie podejzie i nie w każdym systemie będzie synergia, szczególnie w takim "wychowanym" na delta-sigma i pod nie dobieranym. Te drugie mają swoje wady, ale możliwą do osiągnięcia przez nie jakość góry, trudno przeskoczyć nawet przy średnich nakładach. W zakresach cenowych niskich i średnich nic DACom delta-sigma nie podskoczy w tym aspekcie. Z resztą w nich już nie będzie tak różowo, ale na górze pasma królują.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z małych rzeczy, która mnie niezmierne cieszy są kolorki sygnalizujące tryb pracy i gęstość. Od razu wiadomo, że wszystko jest tak, jak należy.

Edytowane przez razvizion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że trochę nie na temat, ale Sławek, Ty na prawdę wierzysz w różnice brzmieniowe między DACami multi-level delta-sigma a wielobitowcami z obecnej epoki? Robiliśmy kiedyś w Krakowie porównanie na systemie głośnikowym - grał odtwarzacz na WM8740 (3-bit delta sigma) i podawał bity koaksem DACowi na 4x PCM1702 + filtr SKM. Po parunastu minutach stwierdziliśmy, że ślepego testu się nie przejdzie. Różnice brzmieniowe prawie żadne. Stare 1-bitowe delta-sigma pewnie kulały, bo są sknocone już na poziomie matematycznym, ale kostki PCM1794, WM8740 czy CS4398 powinny grać tak, jak ich zasilanie i stopień analogowy. Różnice w brzmieniu objawiają się w nieoptymalnym otoczeniu - inna architektura, to się co innego "wykłada" przy niedostatecznie czystym i dynamicznie poprawnym zasilaniu.

 

Bardziej w temacie - nie spodziewam się innej baterii niż LiIon. Są najlżejsze i mają największą gęstość energii. 10h jest polecane na początek zapewne po to, że ładowarki do LiIon de facto stosują trickle charge kiedy już urządzenie zamelduje naładowanie. To się przydaje do wyrównania napięć na ogniwach szeregowych. W przeciwieństwie do NiMH i NiCd, LiIon można ładować "byle czym", co ma ogranicznik prądowy i poziom napięcia stałego adekwatny do danej baterii. Żadna detekcja -dV czy 0dV nie jest potrzebna w ładowarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą baterią tłumaczono to tak:

 

For info purposes, Rob Watts stated on Head-Fi that the initial 10 hour Mojo charging stipulation was to future proof stored units that had lost battery power over time, so Mojo's purchased a few months from now. For current units (October 2015) it is sufficient to charge them until the charging light goes out.

 

razvizion: Kolorki - zgadzam się. To też przyjemne dla oka i, tak jak wspominałem oraz all999 zauważył, na żywo jednak jest dużo lepiej - sympatyczne pudełko. Dobrze, że jest możliwość przyciemnienia diod, bo za ostre na pierwszym poziomie.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że trochę nie na temat, ale Sławek, Ty na prawdę wierzysz w różnice brzmieniowe między DACami multi-level delta-sigma a wielobitowcami z obecnej epoki? Robiliśmy kiedyś w Krakowie porównanie na systemie głośnikowym - grał odtwarzacz na WM8740 (3-bit delta sigma) i podawał bity koaksem DACowi na 4x PCM1702 + filtr SKM. Po parunastu minutach stwierdziliśmy, że ślepego testu się nie przejdzie. Różnice brzmieniowe prawie żadne. Stare 1-bitowe delta-sigma pewnie kulały, bo są sknocone już na poziomie matematycznym, ale kostki PCM1794, WM8740 czy CS4398 powinny grać tak, jak ich zasilanie i stopień analogowy. Różnice w brzmieniu objawiają się w nieoptymalnym otoczeniu - inna architektura, to się co innego "wykłada" przy niedostatecznie czystym i dynamicznie poprawnym zasilaniu.

 

Bardziej w temacie - nie spodziewam się innej baterii niż LiIon. Są najlżejsze i mają największą gęstość energii. 10h jest polecane na początek zapewne po to, że ładowarki do LiIon de facto stosują trickle charge kiedy już urządzenie zamelduje naładowanie. To się przydaje do wyrównania napięć na ogniwach szeregowych. W przeciwieństwie do NiMH i NiCd, LiIon można ładować "byle czym", co ma ogranicznik prądowy i poziom napięcia stałego adekwatny do danej baterii. Żadna detekcja -dV czy 0dV nie jest potrzebna w ładowarce.

 

 

Wybacz, ale nie widzę powodu aby mieszać do tego wiarę, stwierdzam tylko jaki jest mój pogląd na kwestię, na podstawie 24 lat doświadczeń budowy przetworników cyfrowo-analogowych.

Zważ tylko na fakt, że nie rozmawiamy o teoretycznych możliwościach danych typów konstrukcji, bo w warunkach idealnych, co rzecz oczywista, one nie mają prawa mieć swojej sygnatury brzmieniowej. Ale mówimy o konstrukcjach ograniczonych odgórnie budżetem, czyli kompromisami. A tam wyłażą wady i zalety faworyzowane przez określone typy konstrukcji.

 

To tak samo jak drogi silnik benzynowy nie będzie się różnic osiągami od drogiego silnika diesla, ale to mowa o dobrych implementacjach. Ale już tania implementacja benzyniaka faworyzuje zrywność, a tania diesla, moment obrotowy. Mam nadzieję, że jasno to wyraziłem. I zrozumiesz o co mi chodzi. Tutaj jest tak samo, jak weźmiesz tanią aplikację delta-sigma, to bas będzie ledwie taki se, za to góra spokojnie może być jak z topowych konstrukcji. A jak weźmiesz taniego multibita, to spokojnie może mieć super wypełnienie dołu i średnicy i paskudną górę. Więc jeśli pytasz, czy w to wierzę co napisałem. Tak wierzę w to.

 

A Ty mi zasuwasz przykładem poczwórnego 1704, zapewne w dobrej implementacji. Bo jak ktoś się już szarpnął na czwórkę kostek to pewnie zrobił całą resztą po bożemu. Ale nie o takich przykładach i rejonach cenowych dyskutujemy niestety.

 

A wracając do tematu, opcja kostki programowalnej daje pole manewru, żeby po taniości, powtórzę po taniości. I mowa o taniości konstrukcyjnej, nie marży detalicznej, więc aby po tej taniości pogodzić oba światy, delta-sigma i wielobitowca. W tym DACu Chorda praktycznie nie ma nic w środku, ani zasilania ani analoga. Gdyby to był DAC czysto delta-sigma albo czysto multibitowy, przy takiej obsadzie elementów, to na pewno by brzdękolił określoną sygnaturą. A dokładniej faworyzowałby jakieś cechy brzmieniowe. A tak gra bez większych wad. I to jest zaleta i tajemnica DACów Chorda. Tanim kosztem aplikacyjnym, potrafią uniknąć większych pułapek analogicznie tanich konstrukcji firm trzecich.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

razvizion: Kolorki - zgadzam się. To też przyjemne dla oka i, tak jak wspominałem oraz all999 zauważył, na żywo jednak jest dużo lepiej - sympatyczne pudełko. Dobrze, że jest możliwość przyciemnienia diod, bo za ostre na pierwszym poziomie.

 

 

O! A jak je przyciemnić?

 

Dobra, wyczytałem w instrukcji :ph34r:

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mojo has two brightness settings for the illumination. Once Mojo has switched on and finished the initialisation briefly press both volume buttons at the same time to change between bright and dim modes.

Bateria: 8 godzin działania, w tym około 7 grania, może kilka minut więcej. Pojechali z tymi 10h, być może chodziło o mniej gęste formaty gdzie procek się mniej wysila (ja dojechałem go trochę gęstszymi + dsd). Nie chcę wiedzieć co by było przy słuchawkach bardziej wymagających w kwestiach prądowych...

Edytowane przez razvizion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównuje właśnie mojo z pha-3... mogę stwierdzić tylko że... rewolucji nie ma.

Tak jak ktoś pisał, góra pasma mogłaby być odrobinę bardziej wyrazista, co jest dobre dla jednych słuchawek (u mnie armatur / b2) a słabsze w przypadku innych (dynamików / r2pro).

 

No fajnie że mojo jest "małe", ale czy jest jakieś małe źródło do niego?

(tylko z androidem, ios odpada ze względu na wymagania/rozmiar/cck)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z małych źródeł to AK100 - pomysł All999. Ewentualnie jakiś mały smartfon - Samsung Galaxy SIII mini ? Tylko telefon musi współpracować z Mojo po USB OTG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AK100 to chyba nie android(?).

Właśnie testowałem mojo z s4 - niestety nie współpracuje. (Natomiast działa od razu z xperią Z)

S3/4 mini byłoby super, ale nie spodziewam się działania skoro s4 nie działa (stock rom).

Myślę tutaj o działaniu wszystkich aplikacji a nie tylko tych typu UAPP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AK100 to chyba nie android(?).

.....

 

Android, nie android, jak urządzenie ma wyjście cyfrowe (mowa nie o USB OTG) to przecież zadziała. I o takie połączenie chodziło Koledze All999. Całkiem sporo przenośnych wynalazków ma takie wyjścia cyfrowe. FiiO X5 choćby.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No każdy ma jakieś wymagania. Wszystko zależy od potrzeb i podejścia, ja teraz też już nie chcę żadnego urządzenia bez możliwości korzystania z serwisów strumieniowych. Za duża wygoda i możliwość eksploracji nie znanej wcześniej muzyki, a człowiek to leniwe i do tego ciekawskie zwierzę :) Miejmy nadzieję, że producenci playerów szybko dostrzegą ten trend i potrzebę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie że mojo jest "małe", ale czy jest jakieś małe źródło do niego?

(tylko z androidem, ios odpada ze względu na wymagania/rozmiar/cck)

 

To może jakiś mały telefon, np. Xperia Z1 Compact?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No fajnie że mojo jest "małe", ale czy jest jakieś małe źródło do niego?

(tylko z androidem, ios odpada ze względu na wymagania/rozmiar/cck)

 

To może jakiś mały telefon, np. Xperia Z1 Compact?

 

 

 

No może. Zki zdaje się są bezproblemowe w kwestiach OTG. Ale to nie dziwota, android jest tam prawie czysty, jeśli chodzi o rdzeń systemu. Wypieprzyć to co jest, Cyana wgrać. I cieszyć się niewydziwianym Androidem.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności