Skocz do zawartości

Chord Mojo


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Daje wtedy wyjście na maksa, ale nie zapamiętuje także jak się potem włączy słuchawki to nie powinny się spalić.

Jest w instrukcji :)

http://www.chordelectronics.co.uk/mojo/manual/Mojo-User-Manual.pdf

 

"Line Level Mode

To set the output level to 3V ( line level ) for connection to a preamplifier press both volume buttons together when switching on the unit. Both volume balls will illuminate light blue. This mode is not remembered so when you switch off it will reset back to the previous volume stored for safety reasons. "

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak tego chorda do wzmaka się podpina, przez jack 3,5mm > RCA? Nie ma żadnych degradacji na takim kablu? Dźwięk przechodzi w takim wypadku przez wbudowanego ampa jak dobrze rozumiem?

Chord nie obsługuje Analogowego sygnału. Tylko przez digital out , do zx2 trzeba dokupić kabel digital out (lod) który nie jest dostępny w Europie . A dla przykładu do iPhone wystarczy camera kit . Dla ibasso może byc coax dla alternatywy :)

 

 

Chyba nie zrozumiałeś mojego pytania. Pytałem o sposób działania chorda jako DAC i podpięciu do niego wzmacniacza. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jak tego chorda do wzmaka się podpina, przez jack 3,5mm > RCA? Nie ma żadnych degradacji na takim kablu? Dźwięk przechodzi w takim wypadku przez wbudowanego ampa jak dobrze rozumiem?

 

Chord nie obsługuje Analogowego sygnału. Tylko przez digital out , do zx2 trzeba dokupić kabel digital out (lod) który nie jest dostępny w Europie . A dla przykładu do iPhone wystarczy camera kit . Dla ibasso może byc coax dla alternatywy :)

Chyba nie zrozumiałeś mojego pytania. Pytałem o sposób działania chorda jako DAC i podpięciu do niego wzmacniacza. :)

Racja zle zrozumiałem :) Sorka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak tego chorda do wzmaka się podpina, przez jack 3,5mm > RCA? Nie ma żadnych degradacji na takim kablu? Dźwięk przechodzi w takim wypadku przez wbudowanego ampa jak dobrze rozumiem?

Tak, jest jakaś kombinacja przycisków i masz LO.

 

oba vol przez 2 sekundy i przechodzi w LO 3V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Opisz proszę różnice zx2 a moja. Bardzo jestem ciekaw tego porowanian.

Ne rozumie :)

Wydaje mi się, że chodzi o porównanie dźwięku prosto z wyjścia słuchawkowego ZX2, z dźwiękiem z Mojo w torze, gdzie Sony robi tylko za transport.

Też jestem ciekaw takiego porównania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś się jeszcze nie doczytał, to Chord zaleca włączenie trybu samolotowego w przypadku składania na kanapkę z telefonami, szczególnie w przypadku słabego zasięgu. Potrafi sobą ładnie ekranować (efekt będzie zdwojony, gdy faktycznie będziemy z dala od jakiegokolwiek nadajnika), a w tym czasie telefon będzie zwiększał moc podawaną na antenę. Co się dalej może stać, nie trzeba chyba opisywać, mała bomba EMP + luźno wiszące kabelki w jej zasięgu.

Edytowane przez razvizion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po trosze czytając o mojo zdziwiłem się tym trybem samolotowym. Np. takie pha-3 (też metalowa obudowa) i telefon z włączoną transmisją danych (3g) który leży bezpośrednio na lub obok - nigdy nie zdarzyło się żebym usłyszał zakłócenia lub żeby wynikały z tego jakiekolwiek inne konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś się jeszcze nie doczytał, to Chord zaleca włączenie trybu samolotowego w przypadku składania na kanapkę z telefonami, szczególnie w przypadku słabego zasięgu. Potrafi sobą ładnie ekranować (efekt będzie zdwojony, gdy faktycznie będziemy z dala od jakiegokolwiek nadajnika), a w tym czasie telefon będzie zwiększał moc podawaną na antenę. Co się dalej może stać, nie trzeba chyba opisywać, mała bomba EMP + luźno wiszące kabelki w jej zasięgu.

No to nie do końca tak. Sugerujesz że obecność Mojo będzie zwiększać siłę sygnału telefonu. Nie twierdzę, że tak nie będzie, ale twierdzę że w oryginale nie padło takie stwierdzenie więc jest to Twój dodatek.

Cytat oficjalnego zalecenia Chorda:

"We at Chord Electronics suggest that people switch to flight mode when using Mojo Especially when it's strapped to a phone.

When using a phone as the source the RF noise level is dependant which frequency its on and how far the base station is away from the phone.

This is because the phone will ramp up its transmit power to make the connection. This is almost like an EMP bomb going off right next to the Mojo and its two dangling RF receiving cables. We have taken all precautions, but there is little that can be done to overcome the massive amount of RF that is generated within millimetres of the Mojo, hope this helps in some way. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się nadmiernie tego bać, ibasso d3 też miał z tym problem ale w Polsce nie doskwierał mi. Na telefon nie reagował zbyt często, nawet będąc blisko. Owszem zdarzało ale nie nagminnie, tylko przy nadchodzącym połączeniu. Bardziej recenzenci z USA narzekali na odbieranie fal radiowych z pobliskich stacji :-D. Mi raz zdarzyło się usłyszeć rozmowy przez krótkofalówki ;-). ibasso później wycofało ten model ze sprzedaży.

Wiec to może zależeć w dużym stopni od częstotliwość fal w pobliżu, jedni mogą coś zaobserwować a inni nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie czytam...

trochę w różne paranoje widzę popadacie...

niektórzy wręcz słyszą już ten sprzęt :D

inni na 100% wiedzą jak będzie grał :D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

podać lekarstwa? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli ktoś się jeszcze nie doczytał, to Chord zaleca włączenie trybu samolotowego w przypadku składania na kanapkę z telefonami, szczególnie w przypadku słabego zasięgu. Potrafi sobą ładnie ekranować (efekt będzie zdwojony, gdy faktycznie będziemy z dala od jakiegokolwiek nadajnika), a w tym czasie telefon będzie zwiększał moc podawaną na antenę. Co się dalej może stać, nie trzeba chyba opisywać, mała bomba EMP + luźno wiszące kabelki w jej zasięgu.

No to nie do końca tak. Sugerujesz że obecność Mojo będzie zwiększać siłę sygnału telefonu. Nie twierdzę, że tak nie będzie, ale twierdzę że w oryginale nie padło takie stwierdzenie więc jest to Twój dodatek.

Cytat oficjalnego zalecenia Chorda:

 

Naturalnie będzie to robił, jeśli zasłonisz miejsca, w których będzie przebiegać antena. Z takim iPhone 6,6S, nowymi HTC i LG może być to bardzo kłopotliwe, bo tył w nich jest z aluminium, a miejsca nad antenami (cienkie plastikowe paski) bardzo łatwo całkowicie zasłonić.

Edytowane przez razvizion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami mnie zadziwia to co ludzie wymyślają. Czyli Mojo to urządzenie które samo z siebie nie odtwarza muzyki bo jest tylko DACiem ale jak się podłancza pod telefon (chyba głównie takie jest jego zadanie skoro jest przenośny) to trzeba się odłączyć od reszty świata?? Od razu za tym idzie brak obsługi spotifajów i tidalów no bo przecież nie ma internetów. Sorry ale ja wymiękam jak czytam takie brednie. "We have taken all precautions, but there is little that can be done to overcome the massive amount of RF that is generated within millimetres of the Mojo" - Może trzeba było zrobić Mojo odtwarzaczem przenośnym zamiast daciem......

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich ;)

Jestem tutaj pierwszy raz i pewnie nie ostatni . Z reguły przesiaduje na forum które każdy z was zna ..... i z racji tego rownież iż nie mieszkam od 13 lat w Polsce .

Nie będę owijał w bawełnę swój do swego ciągnie i poprosi chce zacząć udzielać sie tutaj :) Dziś nie będzie recenzji oraz żadnych wrażeń , ale postaram sie coś napisać na dniach o nowym Chordzie .

Dostałem go dziś , trzeba podładować miniumum 10 godzin , więc pierwsze wrażenia bedą dopiero jutro lub pojutrze . Będę go sparował z Sony zx2 przed digital out (lod) oraz odsłuchiwał na znieslawionych niczym senki hd 700 moje Sony Mdr z7 z 8 rdzeniowym srebrym kablem oraz końcówka TRRS :) Wiec stay tuned i do napisania ? pozdrówka

Sorka za off top , ale starałem sie wkleić zdjęcie w post i coś nie widać ....

ps. budowa nowego chorda jest świetna czuć go dobrze w dłoni i obudowa jest zrobiona z solidnego metalu wykończona matowo ;)

 

No dobra, już czas. Sobota, jesteś po obiedzie, więc dawaj, czekamy :ph34r:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności