Skocz do zawartości

Chord Mojo


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nad-interpretujesz, testowałem tylko różne źródła ładowania by sprawdzić czy mają wpływ na przegrzewanie się.

Teraz jestem ciekawy czy temperatura się zmieni zależnie od trybu pracy, u mnie działa cały czas na 192khz.

Dam znać jak sprawdzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szedł w stronę jakości źródła, nie zauważyłem problemów na ładowarce 1A i 2A od Apple, także jest to niezależne od natężenia prądu (przy 192kHz i DSD)
warto poczytać:
http://www.righto.com/2012/10/a-dozen-usb-chargers-in-lab-apple-is.html
http://www.lygte-info.dk/info/usbPowerSupplyTest%20UK.html
Myślę że ta Skross będzie całkiem ok i można je u nas dostać.

Edytowane przez razvizion
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szedł w stronę jakości źródła, nie zauważyłem problemów na ładowarce 1A i 2A od Apple, także jest to niezależne od natężenia prądu (przy 192kHz i DSD)

warto poczytać:

http://www.righto.com/2012/10/a-dozen-usb-chargers-in-lab-apple-is.html

http://www.lygte-info.dk/info/usbPowerSupplyTest%20UK.html

Myślę że ta Skross będzie całkiem ok i można je u nas dostać.

 

O widzisz, własnie miałem szukać jakiejś ładowarki z dwoma wyjściami, może spróbuję tego Skrossa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wątpliwości co do tego trybu DACa... u mnie diody są raczej fioletowe, a nie jasno niebieskie, jak podaje instrukcja. Do tego regulacja głośności dalej działa, sam sobie mogę dojść do tych kolorków. Czy to jest w ogóle DAC? Bo szczerze wątpię.

jeżeli amp jest w torze to jakiś mostek się robi czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wątpliwości co do tego trybu DACa... u mnie diody są raczej fioletowe, a nie jasno niebieskie, jak podaje instrukcja. Do tego regulacja głośności dalej działa, sam sobie mogę dojść do tych kolorków. Czy to jest w ogóle DAC? Bo szczerze wątpię.

Można zmienić głośność i w tym momencie to już nie jest 3V.

 

5fc8bf1a33c7a8b97e4e943139521961.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co to robić? 3V jest ok, cały weekend słuchałem z Xindakiem MT-3 i nie było żadnych problemów (Mojo podpięty do laptopa i pod ładowarką). Dobrze sprawdza się jako stacjonarny DAC, choć to nie mój charakter brzmienia na granie w "dużym" systemie.

Edytowane przez razvizion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze sprawdza się jako stacjonarny DAC, choć to nie mój charakter brzmienia na granie w "dużym" systemie.

 

Możesz rozwinąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę źle się wyraziłem, lubię lampowe brzmienie - trochę ocieplone (na chwilę obecną Xindak mt-3 + klony WLM La Scala), ale z fajną górą. Mojo przy moim sprzęcie się średnio sprawdza, bo wartość dodana przez ten DAC pokrywa się z nim. Może jakbym zmienił kolumny byłoby ok. Kiedyś się przejadę na odsłuch aby sprawdzić jak radzi sobie Mojo przy innych kolumnach.

PS Najlepiej przy graniu stacjonarnym wypadły nagrania w DSD.

Edytowane przez razvizion
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na Mojo, ale jeśli ładowarka Apple to tylko oryginał lub zamiennik ale bardzo wysokiej jakości. Kiedyś do testów użyłem zamiennika słabszej jakości i podczas odtwarzania muzyki przez inny DAC były spore szumy tła i jakość dźwięku też spadała. Więc tutaj warto zadbać o ten detal. Pewnie chodzi o filtrację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem mojo do komputera jako dac i ładowanie też z komputera - grał całą noc (tryb "czerwony"), rano miał temperaturę ok 43 stopnie (i nie przegrzał/wyłączył się).

Znaczy że przegrzewanie zależne jest od źródła lub trybu pracy.

 

Czy ktoś z Was używa mojo z androidem i podzieli się doświadczeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem że "jest dobrze", to tylko kwestia konkretnej kombinacji źródła/trybu. Nie wiem czy tylko moje mojo tak ma, dlatego pytam.

Nawet takie firmy jak sony ze swoimi produktami w tej kategorii, myślę o pha-3, mają swoje "przypadłości".

 

Jak na sprzęt za 2 tyś to można mojo tylko chwalić - jakość dźwięku i rozmiary (na razie) nie do pobicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zen Fone 2 laser też nie działa z mojo na zwykłych aplikacjach

 

ktoś pytał o porównanie do hifacedaca - jest bardzo podobnie - w obu dźwięk jest konkretnie malowany nie suchy.

amp O2

nie słuchałem stacjonarnych daców w wyższej półki ale to jest podobno "namiastka" ich grania :)

 

 

ostatnio ładował się 6h :/

Edytowane przez hibi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zen Fone 2 laser też nie działa z mojo na zwykłych aplikacjach" - niedawno odkryłem że z xperiami jest tak samo (sprawdzałem dwie, z czego "zperię z" - ze wszystkimi oficjalnymi softami od 4.1 do 5.1).

 

U mnie działa "na zwykłych aplikacjach" bo już robiłem modyfikacje (konfiguracja alsa) żeby pha-3 działało w "hi-res" - po tych modach, "dość przypadkiem" mojo działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa "na zwykłych aplikacjach" bo już robiłem modyfikacje (konfiguracja alsa) żeby pha-3 działało w "hi-res" - po tych modach, "dość przypadkiem" mojo działa.

 

Żadnych problemów w połączeniu z Galaxy S6 Edge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zen Fone 2 laser też nie działa z mojo na zwykłych aplikacjach" - niedawno odkryłem że z xperiami jest tak samo (sprawdzałem dwie, z czego "zperię z" - ze wszystkimi oficjalnymi softami od 4.1 do 5.1).

 

U mnie działa "na zwykłych aplikacjach" bo już robiłem modyfikacje (konfiguracja alsa) żeby pha-3 działało w "hi-res" - po tych modach, "dość przypadkiem" mojo działa.

czyli co kwestia roota i konfiguracji ALSY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja alsy jak najbardziej jest w plikach do których dostęp ma tylko root (/etc/asound.conf i /etc/audio_policy.conf).

Dodatkowo musiałem wgrać "sound-mod'a" - jest ich sporo na xda-forums, zależności od telefonu albo bardziej generyczne na producenta - żeby w ogóle alsa była.

Jeśli ktoś potrzebuje tych plików to zapraszam na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności