Skocz do zawartości

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Lordzie, bo by zaraz mowili, ze sponsorowany art. :) Nawet nie wiesz jak ciezko było mi sie rozstać z K545 i ciągle tylko o nich myślę. :P

 

All kupuje senki tylko po to, żeby je sprzedac - zobaczysz. :D

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Zresztą popatrz na minę Macka, dawno mu sie tak słuchawki nie spodobały. :D

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

All999 musi mieć w takim razie 'Daddys Cash" :)

Niezła płyta, zresztą znajoma robiła ilustracje do niej :) Albo ma firmę i robi koszty na koniec roku, a przy okazji ma możliwość wybrać idealne słuchawki mobilne. W grę jeszcze wchodzą NAD HP50 i B&W P7, ale raczej ostateczna rozgrywka odbędzie się pomiędzy K545 i Momentum.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok, wracam do fanklubu AKG, po krótkim epizodzie z K545, czas na dłuższą przygodę z Q701 bass port mod :D

Ja się one mają do (widzę już sprzedawanych) HE-5LE, albo jeszcze lepiej do HE-400 jeśli je jeszcze masz/pamiętasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perul, 5LE są równiejsze, ale to co się rzuca od razu w uszy to niesamowita przestrzeń i scena w Q701. Uzależnia jak cholera. Swoją drogą, zastanawiam się jak to jest że AKG zrobiło świetne słuchawki i zakleiło bass porty. Nie słyszałem oryginalnych Q701, ale wyobrażam sobie że muszą być bardzo jasne, nawet teraz są, trzeba będzie sprawdzić inny kabel i może zastosować krążki z fizeliny, żeby uspokoić troszkę górę. Fatso, FCL w kwestii góry na tym secie od Ciebie nie robi różnicy...

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś to pomoże to standardowe bez modyfikacji są minimalnie jaśniejsze w zakresie swoich dwóch peak'ów, ale wrażenie to jest spotęgowane przez tak a nie inaczej ustawiony dół (zbyt oszczędnie żeby zwracać na siebie uwagę). Tak to jednak jest, że AKG przez tego typu strojenie starało się zrobić słuchawki artykułujące konkretne zakresy pasma tworząc wysoką wybredność na nagrania i celując w pewną określoną grupę gustów. Zrezygnowali z czystości i basu na rzecz konkretnego strojenia dającego potem w odsłuchu nagrań specyficzne efekty sprawdzające się na innym sprzęcie wyśmienicie.

 

Z bassportmodem nie tylko przy Q jest kwestia, bo i identyczne rzeczy można wykonać z tego co się orientuję też na:

- K601

- K612 PRO (prawdopodobnie)

- K701

- K702

- K702 65th (prawdopodobnie)

- K712 PRO (prawdopodobnie)

Ponownie niestety nie wiem jak to wygląda na starszych słuchawkach (K501 i starsze) i trzeba byłoby szukać zdjęć koszy drivera lub całości wybebeszonej na zewnątrz.

 

Fizelina bardzo pomaga jako wygładzające peaki uzupełnienie tych słuchawek w zasadzie zawsze, bez względu jaki to model i jakie modyfikacje w nim by nie siedziały, czy nawet o ile w ogóle. Nic jednak nie zmieni jasnego charakteru tych słuchawek, a maksymalne przyciemnienie uzyska się z tego co do tej pory udało mi się z nimi przesiedzieć i poeksperymentować na:

- płatkach fizelinowych (j.w. w celach korekcji peaków)

- przewodzie standardowym lub OCC (aby zapobiec przeostrzeniom, bo kable ich nie przyciemnią, jedynie mogą wyostrzyć)

- lampach (po modach pomaga trochę jeszcze wygładzić górę i nie podnosić basu ponad tolerancję).

 

Swoją drogą kiedyś słyszałem teorię, że wyższe modele AKG zawsze były kierowane do osób starszych, "rasowych audiofilów" w podeszłym wieku z ubytkami słuchu w zakresie górnych rejestrów, dla których brzmią one znacznie przyjemniej niż dla ludzi ze zdrowym słuchem. Czy jest to prawda - shiranai.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kojarzę aby któryś z wymienionych przeze mnie modeli miał porty te w standardzie otwarte. Podejrzenia miałem przy K702 65th/712, ponieważ AKG chwaliło się +3dB boostem w rejonie najniższego basu, ale tam po czasie jak pamiętam wyszło, że to pady lepiej sealują i robią różnicę. Jednocześnie jednak alterując całe brzmienie (scenę chociażby, tytułem innego/mniejszego profilu).

 

Odpowiedź leży w zasadzie w materiale, jaki został użyty do ich zaklejenia - jest półprzepuszczalny, a nie całkowicie zaklejający i uniemożliwiający obieg powietrza. Tych otworów jest więcej

http://oi35.tinypic.com/2mzbakj.jpg

i każdy z nich cały czas aktywnie służy driverowi. Odblokowując środkowy bass port po prostu przesuwamy suwak tej aktywności na maksimum. Odblokowując pozostałe - robimy "przeciążenie" basowe na ogromną skalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii tak, w praktyce nie sprawdzałem, ponieważ nie ciągnie mnie do takich zabaw. Q701 po otwarciu tego jednego malutkiego bass portu są bardziej basowe od idealnych moim zdaniem w tym względzie SR-202 @303, więc to, co podają Q jest dla mnie aż nadto dociążone od dołu. Poza tym aby sprawdzić, należałoby całkowicie wyłuskać driver rozbierając muszle na części pierwsze, gdyż od strony sitek dostęp mamy tylko do tego najmniejszego.

 

Czy wpływa - dobre pytanie. Wpływ małego bass portu opisałem dokładnie u siebie, ale jakie dalsze skutki będą ze strony pozostałych bardzo trudno jest przewidzieć na 100%. W ciemno strzelałbym, że ilość basu wpłynie negatywnie na jego kontrolę, ale ułatwi napęd i nie zmieni pozostałych rejestrów. Nie zwiększy jednak już czystości oraz sceny.

 

Jeśli komuś po unlocku nadal jest mało basu, zwłaszcza mid, to znacznie rozsądniej jest zrobić kolejną parę wkładek akustycznych, ale tym razem z oryginalnych AKG Foam Net Padów. Po pewnym czasie ze swoich zrezygnowałem, bo ilościowo było dla mnie tego za dużo, ale jeśli ktoś lubuje się w takim graniu i zależy mu na nie tyle mocniejszym co pełniejszym basie (wspomniany mid boost), to warto spróbować. Taki foam pad kosztuje raptem 5zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam zupełnie z ciekawości, dla mnie basu jest w tej chwili w sam raz. Przy okazji, Q701 to chyba najwygodniejsze słuchawki jakie miałem, żadnego nacisku i bardzo lekkie.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo otwartych basportów może spowodować też spadek dynamiki i zmiany są też w charakterystyce średnich tonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perul

Chociażby. Tak jak mówię - bardzo trudno jest przewidzieć co się stanie, a jeśli człowiek sam nie przesłucha... itd. ;)

 

Pytam zupełnie z ciekawości, dla mnie basu jest w tej chwili w sam raz. Przy okazji, Q701 to chyba najwygodniejsze słuchawki jakie miałem, żadnego nacisku i bardzo lekkie.

 

Bo muszle są pojemne ze względu na odpowiedni profil padów, a i clamping force jest dobrany rozsądnie. Jedynie ludzie na bumpsy w opasce się uskarżają, kupując czasami nawet tylko dla ich braku K712 PRO. Wolą zapłacić więcej za coś, co od biedy można próbować dorobić jako DIY lub zamówić sobie jako spare part i wymienić na własną rękę. Koszt nadal trzyma się w granicach rozsądku i to zwłaszcza wtedy, gdy mamy używki lub po prostu tanie egzemplarze zakupione.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bardzo dużym uproszczeniu:

 

K701 vs K702 - te drugie = kolory, wykończenie, czarne pady, mXLR, ręcznie wybierane drivery,

K702 vs K702 65th - te drugie = kolory, inna opaska bez wybrzuszeń, limitowana edycja bodajże 3k sztuk, pady memory foam, bardziej dopełnione i nieco bardziej basowe brzmienie, zauważalnie wyższa cena,

K702 65th vs K712 - te drugie = kolory, nieco niższa cena od 65th, wersja seryjna.

 

Osobiście - wszystkie prócz K701.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Evil dzięki

 

Te tutaj K702 mają opaskę bez tych karbów > http://www.thomann.de/pl/akg_k702.htm

 

To najnowszy batch zwykłych K702, je również widać przerzucili z produkcją do Chin - zniknął napis Made in Austria, historia taka sama jak z Q701.

 

 

Czy K702 można zmodować do Q701 ?

 

Teoretycznie tak, bo jedyna namacalna różnica między nimi to:

- zakręcane małe plastikowe siatki na czubkach muszli,

- a pod którymi kryje się dodatkowo coś na wzór mikroskopijnych krążków AKG foam net pad znanych chociażby z K2xx. Mogą one nawet myślę posłużyć do takiego zabiegu,

- delikatna różnica w gąbce robiącej za materiał akustyczny: http://www.head-fi.org/t/564427/k701-vs-k702-vs-q701-which-one-considering-recabling-among-other-things/15#post_7755190

 

Zgadzają się też między nimi numery driverów (DKK45):

K702 - 2400Z00080
Q701 - 2400Z00080
Dla porównania K701 miały drivery z serii z końcówką 70, najnowsze K7xx 65th i PRO to już 90.
EDIT: z mojej strony nie bawiłbym się w robienie z K702 Q701, tylko po prostu zasadził bassport moda + fizelinę i zrobił sobie K702m. Najzwyczajniej w świecie stroił w stronę lepszego basu i przygładzonej góry, zamiast robił z nich dosyć delikatnie różniący się model, który w retailu jest od nich ... tańszy :).
Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności