Skocz do zawartości

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Perul, dzięki - 7 cm, ale dla pewności jeszcze wskoczę do Staurna/MM, żeby je porównać.

 

Kub3n - mam nadzieję, że nauczyli się po K618 DJ :) Je też w miarę szybko poprawili, więc chyba tutaj problemu nie będzie. Pałąk jednak "pracuje" tak samo jak K618 DJ, klasa plastiku ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te słuchawki na Allegro stoją za 500 zł. Maciux - czy to coś warte ? Tak na szybko - bliżej im do Momentum, K545, KEF M500 czy też do tej serii AKG 6XX, 5XX ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Amazon.de AKG Y40 wycenione na 91,34 EUR (po obniżce z 99,99) a Y55 na 102,97 EUR (z 119,99).

http://www.amazon.de/AKG-40-Mini-Kopfh%C3%B6rer-Fernbedienung-Smartphone-Schwarz/dp/B00IN0LH8I

http://www.amazon.de/AKG-55-DJ-Kopfh%C3%B6rer-Fernbedienung-Smartphone-Schwarz/dp/B00IN0LK58

Na allegro Y40 za 369 zł, Y55 - 499 zł z kurierem.

 

AKG Y55 słuchawki dla DJ-a, coś a'la K518DJ,K618DJ ?

http://sklep.rms.pl/akg-y-55-y55-sluchawki-dla-dj-a-z-mikrofonem-i-pilotem?gclid=CO_Ro4-mvr8CFQf4wgodKFcAlA

 

Poza tym jest polski akcent, seria zaprojektowana przez Polaka Rafała Czarnieckiego.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcielibyście przeczytać recke nowych modeli? Mógłbym porównać Y40 i Y55, jak AKG je jeszcze ma.

 

e// Dostałem info, że dostępne są jedynie: Y10, Y15, Y16A i Y55. Jak się pojawi Y50, to od razu pójdzie do mnie, wraz z Y55.

Edytowane przez iDaft
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kurcze jak odłożyłem środki na k551, to nie ma już tych w dobrych cenach, w thomannie też - nawet w ofercie już nie ma.

 

U mnie trwa zażarta batalia Focal Professional vs AKG K551. Co starcie inny wynik, ale pewnie któreś trafią do komisu.

 

Q701 trafiły... Jednak z czasem doceniłem bardziej K612 Pro, za spokojniejsze wyższe średnie i sopran, bardziej typową scenę, a akurat teraz wyższa impedancja też się przydaje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kup rekablowane K550, maciux chyba wrzucał gdzieś linka, z tego forum są. Użytkownik, który je wystawiał chciał lekko ponad 400 bodajże, a z tego co widziałem na fotkach, to rekabling został profesjonalnie wykonany (być może to robota kuropa? Wtedy tym bardziej się opłaca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/akg-k551-k-551-biale-dostawa-gratis-lub-katowice-i4407635444.html - 499 zł

 

A Mikołaj612 sprzedaje K612 PRO za 400 zl na Audiohobby,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kurcze jak odłożyłem środki na k551, to nie ma już tych w dobrych cenach, w thomannie też - nawet w ofercie już nie ma.

 

U mnie trwa zażarta batalia Focal Professional vs AKG K551. Co starcie inny wynik, ale pewnie któreś trafią do komisu.

 

Q701 trafiły... Jednak z czasem doceniłem bardziej K612 Pro, za spokojniejsze wyższe średnie i sopran, bardziej typową scenę, a akurat teraz wyższa impedancja też się przydaje.

 

wymieniłeś kabel, zdjąłeś zaślepkę drivera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/akg-k551-k-551-biale-dostawa-gratis-lub-katowice-i4407635444.html - 499 zł

 

A Mikołaj612 sprzedaje K612 PRO za 400 zl na Audiohobby,

 

Oferta mikolaja nieaktualna - właśnie mi napisał.

To szkoda, też byłem zainteresowany.

 

Ja tymczasem kupiłem Q701 z kabelkiem Audeos od Mciuxa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kurcze jak odłożyłem środki na k551, to nie ma już tych w dobrych cenach, w thomannie też - nawet w ofercie już nie ma.

 

U mnie trwa zażarta batalia Focal Professional vs AKG K551. Co starcie inny wynik, ale pewnie któreś trafią do komisu.

 

Q701 trafiły... Jednak z czasem doceniłem bardziej K612 Pro, za spokojniejsze wyższe średnie i sopran, bardziej typową scenę, a akurat teraz wyższa impedancja też się przydaje.

 

wymieniłeś kabel, zdjąłeś zaślepkę drivera?

 

 

Nie podoba mi się brzmienie po modzie, jest "za bardzo". IMO góra na tym traci i bas się rozmywa. Potrzebowałbym innego kabelka + doboru DACa, ale ostatnio jakoś Q701 nie potrafiły mnie już zaangażować. W sumie miałem tak samo z HD600. Pewnie kiedyś do nich wrócę :)

 

Z frontu: Focale Professional vs K551.

 

Bardzo odmienne sposoby prezentacji i konstrukcje - Focale surowe, monitorowe, ale z dociążeniem, dużo detali, niezła równowaga, ale w stronę naturalności i dużo mniejsza konstrukcja. AKG bardziej audiofilskie, większy dystans, jaśniej, chudsze, gładsze, napowietrzone, otwarte i dużo większe. Ostatnio chciałem wrócić do HD 25 - to były dla mnie "słuchawki", tzn. czysto użytkowy sprzęt o uniwersalnym brzmieniu, mocna konstrukcja, takie do wszystkiego, zgrabne, łatwe w transporcie, niewymagające od sprzętu i warunków odsłuchu. To znajduję w Focalach, taka praktyka + studyjne brzmienie, bez audiofilskiej otoczki. Focale mają też konkretny, głęboki, zwarty i równy bas - daje świetnie radę w ciężkim metalu, elektronice czy jazzie, jest bardzo selektywny. Słucham ostatnio sporo Cynica i ten punktowy bezprogrowy bas Seana Malone przekazywany jest precyzyjnie, każdy dźwięk, każdy detal. Na K551 potrafi się lekko rozpłynąć, zmiękczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak jest, że ani K550 ani Q701 nie zagrzewają długo miejsca u audiofanów z forum. Każdy musi je mieć a potem pozbywa się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności