Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do mixu, muzyki elektronicznej do 800zł


sievr

Pytanie

Hej, poszukuję słuchawek do domowego studia; nie mam możliwości używania monitorów ani tym bardziej nie mam zaadaptowanego pokoju, co najwyżej mogę iść do znajomego sprawdzić jak to brzmi.

Moje wymagania co do nowego nabytku:
- budżet 800zł (wchodzę w grę używane)
- muszą być jak najbardziej neutralne - zero podkolorowań, TO PUNKT NAJWAŻNIEJSZY
- cel: miksowanie / nagrywanie muzyki gitarowej; produkcja muzyki elektronicznej ratatat / royksopp (właśnie zaczynam Emotikon wink )
- konstrukcja otwarta lub półotwarta,
- używane w domu z pod hd500, więc i 250ohm może być;
- wszystko kręcę na wtyczkach;
- muszą być trwałe i wygodne.

Wyłoniłem kilka kandydatów nad którymi się mocno zastanawiam:

- Beyerdynamic DT990 Pro;

- Beyerdynamic Custom Studio;

a inni polecili te:

- AKG K-240 MKII / MKI
- Beyerdynamic DT-990 Pro / 770

czekam na konstruktywne wypowiedzi :)

edit: dt990pro mają 250ohmow, a custom studio 80ohmow; robi to różnicę?

ps. to już będzie 5 para w mp3-store ;)Emotikon smile

Edytowane przez sievr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Beyerdynamic DT880

Beyerdynamic DT150

nie wiem z czego się składa Twoje domowe studio ale słuchawki o dużej impedancji potrzebują po prostu wzmacniacza - niekoniecznie jako oddzielnego urządzenia, może być w interfejsie

Faktycznie zapomniałem o dt880. Dt150 to ponoć granie jak r70x - tych bym równymi nie nazwał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Beyerdynamic DT880

Beyerdynamic DT150

nie wiem z czego się składa Twoje domowe studio ale słuchawki o dużej impedancji potrzebują po prostu wzmacniacza - niekoniecznie jako oddzielnego urządzenia, może być w interfejsie

mam pod hd500; ten interfejs da radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Focal Spirit Professional idealnie pasują. Classic według mnie nie są takie równe. MSR7 również równe nie są, bardziej jasne, w muzyce elektronicznej sprawdzają się średnio.

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Focal Spirit Professional idealnie pasują. Classic według mnie nie są takie równe. MSR7 również równe nie są, bardziej jasne, w muzyce elektronicznej sprawdzają się średnio.

Tfu - o pro mi chodziło :)

Dzięki za zauważenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

SŁYSZAŁEM że dt990 lepsze, więc ich nie wpisywałem; ale rozważę każdą sensowną opcję; skoro się znacie to wam zaufam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

SŁYSZAŁEM że dt990 lepsze, więc ich nie wpisywałem; ale rozważę każdą sensowną opcję; skoro się znacie to wam zaufam

Z linii dt, tylko 880 są równe w tej cenie. 770 i 990 nie są równe. Są brzmieniowo ciekawsze od dt880, bardziej muzykalne, audiofilskie. Ale nie neutralne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Już wiem że na 80% wezmę dt880; i tu mam do was pytanie:

Słuchawki będą głównie do mixu i produkcji, ale wersję ile ohmową brać?
32, 80, 250, 600

W interfejsie nie będzie problemu z napędzeniem 600ohmowych, ale czy to ma jakieś realne korzyści? Czy tylko to że nie podłączę ich do laptopa ;)

Kolejna sprawa, która wersja?
- zwykła,
- pro,
- premium.

Zapewne kupię je w Wrocławiu nowe, bo gwarancja itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Masz dwie wersje: Pro i Premium/Edition. Premium są w 3 impedancjach: 32, 250, 600 om. Pro mają 250 om.

 

DT880 to dość jasne słuchawki. Ja je lubię, ale czy one się nadadzą do produkcji muzyki? Jeszcze do tego elektronika. Będziesz robił miksy z przewalonym basem i obciętymi wysokimi i wyższą średnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Posumowując, mój budżet zamknie się na 800zł, mam 600zł -> 200zł trzeba szybko zarobić.

- fostex t-50 (550zł)
- lub AKG k 240 MK II (490zł)
Te dwie wyżej dobre propozycje, ale skoro mam budżet to myślę zeby go wykorzystać rozsądnie więc wybór pada na:

- Focal Spirit Professional, ale są zamknięte -> wytrzymam w nich cały dzień bez płaczu?
Kolejna sprawa, warto szukać używanych czy lepiej przecierpieć z tydzień i dozbierać do nowych?

ps. kocham was za tą pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Prawda jest taka że na chyba żadnych słuchawkach nie zrobi finalnego miksu.
AKG z rodziny K240 oraz Fostexy T50RP bym odrzucił. W studiu może i dobre do odsłuchów wokali, do elektronicznej jednak średnio z powodu sporego spadku na niższym basie.
Beyery to nie taki zły wybór, trzeba jednak zaakceptować wysokie. Albo można tak jak ja pobawić się trochę w EQ i uzyskać bardzo równe słuchawki :P
Ciekawa opcja to AKG K550 i Focale Spirit Professional Tylko czy zaakceptujesz zamknięte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności