Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 20.03.2017 o 21:46, grubbby napisał:

kurde to albo one sie totalnie zmieniaja po porzadnym wygrzniu... albo sonic srednio sobie z nimi radzi... albo nie wiem...

bo podobienstw do he500 nie widze... graja jak popsute he500 w slabej konfiguracji (stockowy kabel i pady zamsz tortura by hifiman).

W sumie fatso pisal o matowosci, slabej gorze i z tym wszystkim sie zgadzam... bleeee

Chyba jak tak, to HE560 by mi mogły podejść jak tak, znikło to rozjaśnienie, podkreślenie nieprzyjemne wyższej średnicy które mnie męczyło w HE500?! Bas wreszcie ma trochę twardości czy nadal miękki jak w HE500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jak tak, to HE560 by mi mogły podejść jak tak, znikło to rozjaśnienie, podkreślenie nieprzyjemne wyższej średnicy które mnie męczyło w HE500?! Bas wreszcie ma trochę twardości czy nadal miękki jak w HE500?

No wlasnie 560 dla mnie maja srednice jasniejsza i ostrzejsza! Tylko trzeba wziac pod uwage ze moje 500 maja welury od hm5 i kabel dopasowany. To zlagodzilo brzmienie w stosunku do stocka. Ale mysle ze nadal 560 wyraznie jasniejsze i chudsze na srednicy i dla mnie ostrzejsze.
Bas tak... zdecydowanie twardszy i szybszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W HE500 bas miękki? Co prawda słuchałem ich dawno temu i średnio pamiętam, ale większych zastrzeżeń do brzmienia wtedy nie miałem.
W HE400 bas jest twardy i nie wydaje mi się, żeby w modelu wyżej tego miało nie być.
Może wzmacniacz zmiękczał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, grubbby napisał:


No wlasnie 560 dla mnie maja srednice jasniejsza i ostrzejsza! Tylko trzeba wziac pod uwage ze moje 500 maja welury od hm5 i kabel dopasowany. To zlagodzilo brzmienie w stosunku do stocka. Ale mysle ze nadal 560 wyraznie jasniejsze i chudsze na srednicy i dla mnie ostrzejsze.
Bas tak... zdecydowanie twardszy i szybszy.

Łoo Panie,jeszcze jaśniejsze od HE500?...to dzięki będę omijał łukiem jak tak...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He400i to kawał świetnej słuchawki. Miałem dwa razy. Dwa razy się poddałem bo nie byłem w stanie ich odpowiednio wysterować. Zawsze mi brakowało dynamiki w dolnym zakresie oraz większej energii w całym paśmie. W muzyce poważnej faktycznie dają radę. Gorzej w metalu czy rapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mam takie spostrzeżenie że jeżeli słuchawki w Metalu nie dają rady to nie są do końca uniwersalne.

Gdy zagrają Metal i męczy nas góra lub brakuje basu albo zlewa się przekaz to słuchawki są po prostu słabe.

Na razie sprawdza mi się to spostrzeżenie, co ciekawe dobre w Metalu to przeważnie dobre też w klasyce...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Compton napisał:

Potwierdzam, bardzo dobre słuchawki w swojej cenie (1300 zł). Do 2 kzł mają jednak sporo konkurencji, choćby AQNH i w dużej mierze decydować będzie gust i zastosowanie. HE-400i do łatwonapędzalnych nie należą.

Rozumiem że te 1300zł to za używane. AQNH całościowo imo są gorsze od 400i.

 

2 godziny temu, Palpatine napisał:

He400i to kawał świetnej słuchawki. Miałem dwa razy. Dwa razy się poddałem bo nie byłem w stanie ich odpowiednio wysterować. Zawsze mi brakowało dynamiki w dolnym zakresie oraz większej energii w całym paśmie. W muzyce poważnej faktycznie dają radę. Gorzej w metalu czy rapie.

Tak to jest słyszeć je na słabym AMPie i pisać później bzdury że nie nadają się do metalu. Gitary na 400i wywołują u mnie orgazm :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palpatine napisał:

Daleko im do jasności i ostrości...więc faktycznie zupełnie nie trafiły w Twój gust. Czaiłem się na 560 ale cena kosmiczna.

znaczy ja pisalem o 560 ze jasne i ostrawe. 400i maja przy nich bardzo miodna srednice imo.

2 godziny temu, Soundman1200 napisał:

Jakoś mam takie spostrzeżenie że jeżeli słuchawki w Metalu nie dają rady to nie są do końca uniwersalne.

Gdy zagrają Metal i męczy nas góra lub brakuje basu albo zlewa się przekaz to słuchawki są po prostu słabe.

Na razie sprawdza mi się to spostrzeżenie, co ciekawe dobre w Metalu to przeważnie dobre też w klasyce...

mam identyczne spostrzezenie. Czest gdzie sluchawki mi fajnie graja do jazzu, do rnb, do akustyki... potem zalaczam metal czy mocniejszy rock i wychodza slabosci. Nie chodzi o sam gatunek - bo to samo mam jak sa jakies bardziej zlozone, szybsze czy w wiekszym skladzie utwory innych gatunkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, vonBaron napisał:

Rozumiem że te 1300zł to za używane. AQNH całościowo imo są gorsze od 400i.

Tak to jest słyszeć je na słabym AMPie i pisać później bzdury że nie nadają się do metalu. Gitary na 400i wywołują u mnie orgazm :P

To są tak zupełnie różne słuchawki, że aż ciężko je porównywać ze sobą. Więc w jakich aspektach są według Ciebie gorsze? Ja chyba bym się nie odważył na takie stwierdzenia.

Na słabych ampach powiadasz...słyszałem je na X7S, FCLII (który posiadałem) i na Rhinelander Lhemannaudio. Dodatkowo na samym AIMie SC808 i Dragonfly Black/Red.

Które z nich są na tyle słabe, że nie da się usłyszeć charakteru słuchawek?

Ja uwielbiam słuchawki planarne. Za wspaniałą średnicę wokalizę, utemperowane wysokie i faktury basowe. Ale wiem co słyszę i zdania o 400i jakoś nie zmienię. A miałem je bardzo długo i raz nawet do nich wróciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nie moje granie" to co innego niż "całościowo imo są gorsze od 400i". Dlatego pytam co Ci się złożyło na tą całość? Bo holografia, powietrze, scena, dynamika - no są takie aspekty, które aż ciężko porównać ;)

He400i są wolne, podobnie jak PM3. Są wolne porównując je do innych słuchawek. To jest kwestia porównawcza. 

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano zgadza się, planary mają swoje wielkie zalety ale szybkie nie są, chyba że z super torami/wzmakami.

Nawet HE1000 były dla mnie za wolne...

Jednak dobre dynamiki rozwalają planary swoją szybkością,nawet budżetowe słuchawki....co zrobić.

Kto nie wierzy niech włączy Trance albo ostry Metal....

 

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest słyszeć je na słabym AMPie i pisać później bzdury że nie nadają się do metalu. Gitary na 400i wywołują u mnie orgazm





:D


A na poważnie to 400i to naprawdę fajne średnicowe i łagodne zarazem granie, ale też właśnie dlatego w niektórych gatunkach inne słuchawki spisują się lepiej.
Żeby nie było - sprawdzane na trzech ampach, a najsłabszy miał 2.5W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO metalu jak najbardziej da się słuchać w 400i, ale do tego celu to bym sobie jednak zostawił Grado 60-225i. 400i kreują sporą przestrzeń na szerokość(wersja ze złączami 2,5 mm), a grado to po prostu bezpośredni strzał w ryj, przy twardym podkreśleniu średnich i taka kombinacja  przy metalu sprawdza się moim zdaniem najlepiej.

Tonalnie cieżko mi się wypowiadać, ale 400i ujeły mnie właśnie tym że nie są przebasowione. To są jednak dość jasne nauszniki jak na dzisiejsze standardy. Określiłbym je jako dość zrównoważone, ale to tylko w przybliżeniu, nigdy nie byłem dobry w analizie pasma.

Edytowane przez roger987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności