Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Hawki mają mociejszy i zdecydowanie bardziej podbity midbas. HE-400i w tym zakresie są równiejsze ale przez to nie tak wyczynowe i wciągające.

AQ średnicę mają głębszą, z mocno zaznaczonym pogłosem. HFM podają bliżej, ale w idealnej odległości (nie tak jak np. PM-3).

Hawki barwę mają raczej neutralną, 400i ciepłą.

Wyższe zakresy mają podobnie zestrojone - wyższa średnica nienachalna ale czytelna, nieofensywny sporan, lekkie przyduszenie, mało powietrza.

Hawki mają ładniejszą barwę sopranów, taka naturalną, HE-400i brzmią bardziej metalowo, cyfrowo.

 

Ogólnie HE-400i bardziej mi się podobają od Hawków.

Równiejszy bas, cieplejsza i bardziej namacalna średnica. Brak pogłosów.

Hawki za to mają idealny dla mnie sopran.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim 400i mają średnicę na pierwszym planie, a hołki przeciwnie i moim zdaniem w tych drugich jest ona znacznie cieplejsza. Holografia też na korzyść nh i zdecydowanie nie są one neutralne, a co do reszty zgoda.

Edytowane przez lolomanolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że w 400i średnie wybijają się odrobinę nad inne pasma jeśli chodzi o poziom głośności, a nie o odległość z jakiej docierają, ta swoją drogą jest bardzo dobra uważam. Jedne i drugie grają gładko, ale z odsłuchów na tych samych ampach jednak upierałbym się, że hołki dają bardziej nasycone brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO HE-6 vs HE-1000

Bas twardszy, niższy, ale oszczędniej i lżej porcjowany.

Średnica jaśniejsza, technicznie lepsza, bardziej bezpośrednia, mniej czarująca.

Góra ostrzejsza, jest jej więcej, lepiej rozciągnięta.

Scenicznie to już inna bajka... mimo, że powietrza HE-6 w żadnym wypadku nie brakuje to sceną HE-1000 górują...

Ogólnie stary flagowiec to zdecydowanie bardziej konturowe granie, rozdzielcze, ale oczywiście nie ma tutaj mowy o kliniczności T1 czy przesadnej neutralności HD800 - "ortho średnica" jak najbardziej jest =)

Jak chce się dociążyć i polepszyć scenę to polecam zmianę padów na "welurowe" pady Audeze i wyciągnięcie materiału podobnego do waty zza przetwornika... wielu poleca także fuzzor mod, ale tego nie próbuję, raczej zmiany nie dla mnie ;)


A... konstrukcyjnie pancerne, ale i bardziej spartańskie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chodziło mi o to, że w 400i średnie wybijają się odrobinę nad inne pasma jeśli chodzi o poziom głośności, a nie o odległość z jakiej docierają, ta swoją drogą jest bardzo dobra uważam. Jedne i drugie grają gładko, ale z odsłuchów na tych samych ampach jednak upierałbym się, że hołki dają bardziej nasycone brzmienie.

Co do głośności średnicy w HE-400i to sprawa może być związana ze źródłem - u mnie nie jest głośniej niż bas czy sopran.

Co do barwy, to być może. Hawki słuchałem na Mjolnirze a HFM teraz na Little Dot MK6.

 

@Compton jak bys porownal heki z he-6? Bo tych drugich jeszcze nie sluchalem i jestem ciekaw

Pisałem już kiedyś na ten temat.

P1170758 (2).JPG

HE-6 to są diabły - szybkie, dynamiczne, detaliczne ale z plastyczną średnicą. Świetnie oddają rytm, tempo i dynamikę ale dla mnie na dłuższą metę to było okraszone taką agresywnością, ostrością, że mnie męczyło. Bas miały bardziej zwarty, taki pulsujący. HEki midbas mają przy nich jakby wycięty, ale schodzą za to znacznie niżej. HE-6 nie wytwarzały takiego podmuchu powietrza na subbasie jak robią to HE1000. Heki są spokojniejsze, romantyczne, łagodne. Barwowo stoją na podobnym poziome. Sopran na HE-6 bardziej detaliczny ale ostrzejszy. Kolejna wadą HE-6 to była dla mnie bliskość średnicy - typowo in your face. Heki grają z dystansu i z ogromną ilością powietrza.

HE-6 słuchałem na welurach Audeze i hifimanowych Focus Pads.

P1170457.JPG P1170726.JPG

Edytowane przez Compton
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że ja z HE-6 bym został. Dogadany byłem z Michauczokiem na ich zdrewnienie + dodatkowo odsunięcie średnicy i złagodzenie przełomu środka i sopranu.

Coś na styl grania a'la SWS na bazie HE-5LE.

A że sie trafiły HE-1000 w akceptowalnej dla mnie cenie, to stało co się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym rozważył zdrewnienie HE-6, aby powiększyć scenę... ale, że Michał już indywidualnych zamówień na drewno nie obsługuje... to nie mam problemu :F

 

Ciekawe jak się będą drewniane YH-100 prezentować czyli ostatni projekt indywidualny Michała...

df3f6fe7e2aceeffd15fea171f351833.jpg

Obecnie podobno już na wykończeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam masowego mieli strugać... ja nie pytam, bo jak wypali to na forum na pewno będzie głośno... chyba zarobiony jest, bo kontakt z nim średni ;)


SWSy (sztuka hechloka) bez wątpienia genialne, dla mnie nieporównywalnie lepsze od HE-5LE, mimo, że wolę trochę inną charakterystykę to bardzo się podobały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo zastanawialiśmy się nad nieco większymi od samych muszli zaczepami i montażem asymetrycznych welurów HM5 (Audeze raczej nie pasowałyby do przyciemnionych i muzykalnych YH-100)...

Finalnie wygrała estetyka ;)

wv_pads.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... ja niecierpliwie czekam na swoje HE-Xy V2... bedą na początku przyszłego tygodnia, razem z kabelkiem zbalansowanym 2,5mm, mam nadzieję że idealnie zgrają się z Onkyo Granbeat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A to jeszczs jedno pytanie...

He500 vs he400i? Jakosciowo i barwowo?

Napiszcie tez na jakich padach oceniacie.

Bo zastanawiam sie czy w ogole sie 400i interesowac...

 

Z pamieci 500 bardziej rowne, 400i wiecej srednich.

 

Ja słyszałem opinie o 500 właśnie odwrotną, że są mniej równe tzn gdzieś coś ktoś mówił że mają nieliniowy bas i wycofaną średnicę.

 

Ale zaznaczę drukowanymi literałami OSOBIŚCIE NIE SŁUCHAŁEM 500-etek, jedynie trochę się o nich naczytałem z zamiarem kupna nawet w pewnym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności