Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Odebrałem kabelek xlr. Jak komuś mało basu w 400i, bo śpieszę donieść że po banalsie jest go zdecydowanie więcej.

Na m stage 3b. Kabel chyba dość podobnej klasy do fabrycznego, bo standardowy kanarek 4 żyłowy.

BTW. balans to jednak balans.

BTW 2 - niesamowite, ale nawet obsrany canarek musi się wygrzać, jak podłączyłem to pierwsze pare minut na początku był kompletny bajzel w scenie, ogólnie gorzej niż po SE, pograł trochę i od razu lepiej.

Edytowane przez roger987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Z większą ilością basu sprawa chyba jest jasna.

Matrix 3b podaje :

Zbalansowane wyjście słuchawkowe XLR:

  • Moc wyjściowa (THD+N=0.01%):
    • 3800mW przy 33ohm
    • 1500mW przy 300ohm
    • 800mW przy 600ohm

Wyjście słuchawkowe jack 6.3mm:

  • Moc wyjściowa (THD+N=0.01%):
    • 2100mW przy 33ohm
    • 430mW przy 300ohm
    • 220mW przy 600ohm

Faktycznie po XLR bas jest bliższy, lepiej zdefiniowany, wyraźniejszy, przez co lepiej słyszalny. Oczywiście więcej tych mW nie uczyni z HE400i basogrzmotów, to jasne.

Ale wychodzi na to że moc wzmacniacza potrzebną do poprawnego napędzenia HE400i sytuowałbym gdzieś blisko wartości jaką podaje 3b na XLRe. Jeśli jest więcej to nie wykluczam że może być lepiej, ale to co jest po XLR uważam że wystarcza. Poniżej IMHO chyba nie ma co schodzić, a ja nie jestem basolubem.

Edytowane przez roger987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem całkiem nieźle jak na s16, trochę brakuje rozmachu, klarowności, separacja nie jest już tak precyzyjna,  jest kocyk, bas się odrobinę rozłazi, więc jest trochę miękko   ale holografia jest i  tonalnie dla mnie w miarę ok.

Edytowane przez roger987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuje się do klubu z HE-400i :). Świetne słuchawki z beznadziejnym kablem :/

 

4 minuty temu, roger987 napisał:

Moim zdaniem całkiem nieźle jak na s16, trochę brakuje rozmachu, klarowności, separacja nie jest już tak precyzyjna,  jest kocyk, bas się odrobinę rozłazi, więc jest trochę miękko   ale holografia jest i  tonalnie dla mnie w miarę ok.


Bas się rozłazi bo S16 ma na wyjściu 30ohm impedancji.

Edytowane przez soulreaver
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

      Ja mam takie pytanie - jaka jest rozsądna cena zakupu He-400i na obecną chwile ? Posiadam dwie pary wystawione na allegro za 1690 zł, ale zainteresowanie jest bardzo małe. Sprzęt kupiony w Chinach co prawda ale co to zmienia skoro wszystkie są tam produkowane :)

 

PS

Nie wiem czy to dobre miejsce na tego typu zapytanie więc jak coś to z góry przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :) nie wierze że te 1500 zł to wszystko co trzeba zapłacić za wysyłkę z Szanghaju. Zatrzymają na granicy i dowalą 400 zł kosztów celnych - takie kontrole są wyrywkowe ale szansy żę słuchawki dostaniesz nie masz żadnej. A ja mam w domu i kurierem wyśle. 

Jak ktoś chce za 1200 to niech kupi bilecik do Chin i w drogę :D 

 

Edytowane przez maxt79
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, w ten sposób będą wisiały jeszcze długo :P

Ludzie mimo wszystko zaryzykują, wszystkich paczek z chin nie oclą.

 

P.S. A z tym cłem to przesadzacie, 2 razy płaciłem(raz jak kupowałem bo kurier z automatu liczy, i drugi raz jak wracały z gwarancji z chin) i nie płakałem. **** od tego też nie bolała, bo HiFiMAN wypełnia papiery przesyłek jak wypełnia xD

Edytowane przez Ugz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, maxt79 napisał:

hehe :) nie wierze że te 1500 zł to wszystko co trzeba zapłacić za wysyłkę z Szanghaju. Zatrzymają na granicy i dowalą 400 zł kosztów celnych - takie kontrole są wyrywkowe ale szansy żę słuchawki dostaniesz nie masz żadnej. A ja mam w domu i kurierem wyśle. 

Jak ktoś chce za 1200 to niech kupi bilecik do Chin i w drogę :D 

 

To nie jest kwestia twojej wiary tylko w co wierzą kupujący. Na aukcji ww. pośrednika są zamówienia natomiast na twojej nie ma. Nie wiem, może napisz w tytule aukcji że wysyłka z PL. Może to coś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wysyłka jest z PL. nie mieszkam w Chinach :)

ale też z drugiej strony nikt nie kupuje słuchawek za 1500 zł hurtem, więc też mnie to jakoś nie martwi. Nie spodziewałem się że sprzedam je w ciągu 1 dnia.

Edytowane przez maxt79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności