Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.05.2023 o 22:19, audionanik napisał(a):

627D72AE-351A-4CA1-A754-0BDBA6DDC00F.gif

Czyżbyś miał jakieś własne doświadczenia z HE1000se, czy po prostu wierzysz we wszystko co piszą w internetach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Karkolomny napisał(a):

Czyżbyś miał jakieś własne doświadczenia z HE1000se, czy po prostu wierzysz we wszystko co piszą w internetach?

Po prostu samo posiadanie przez tyyyle czasu jakichkolwiek słuchawek w tym towarzystwie, to rzadkość. Kilka miesięcy to standard; trzy lata to aberracja.

No ale oczywiście nie możemy się już doczekać kiedy spadnie tych ponad tysiąc kartek z kalendarza i wrócisz tu z porażającą informacją, że Twoje heksy się nie rozpadły po drodze. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, audionanik napisał(a):

Po prostu samo posiadanie przez tyyyle czasu jakichkolwiek słuchawek w tym towarzystwie, to rzadkość. Kilka miesięcy to standard; trzy lata to aberracja.

No ale oczywiście nie możemy się już doczekać kiedy spadnie tych ponad tysiąc kartek z kalendarza i wrócisz tu z porażającą informacją, że Twoje heksy się nie rozpadły po drodze. 🙂

pożywiom, uwidim 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
34 minuty temu, MichalZZZ napisał(a):

Pytanie do posiadaczy Susvary (tych byłych jak i aktualnych) - jaki kabelek preferujecie do tych słuchawek i dlaczego właśnie ten ? Ktoś używa srebra?

Ja słuchałem Susvar na srebrze Wireworld nano-platinum eclipse.  Nie mam porównania do innych kabelków, ale jakby, co to mogę Ci go odsprzedać😉

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, saudio napisał(a):

teraz mają specjalną wersję grande 8 core i jak już to ten

Ten ?

 

https://www.lavricables.com/cables/grand-silver-hifiman-susvara-he1000-edition-x-upgrade-cable/

 

Tyle tylko, że to 2,5mm a ja potrzebuje 3,5 do nowego wypustu Susvary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MichalZZZ napisał(a):

Ten ?

 

https://www.lavricables.com/cables/grand-silver-hifiman-susvara-he1000-edition-x-upgrade-cable/

 

Tyle tylko, że to 2,5mm a ja potrzebuje 3,5 do nowego wypustu Susvary...

Nie, ten jest tylko 4 core. tu masz możliwość.
https://www.lavricables.com/cables/grand-silver-hifiman-he1000se-he6se-upgrade-cable/

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Granda 4-core od Lavri i radzę uważać, bo ich kable zmieniają dość mocno sygnaturę dźwięku słuchawek poprzez bardzo odczuwalną redukcję średniego basu i znaczne zaakcentowanie wyższej średnicy. W odsłuchu dźwięk jest gładki, z akcentem na subbas i wyższą średnicę - bas staje się twardy i zwarty, a wokale bardzo bliskie. Dla mnie to dobry kabel, o ile wiemy, co chcemy nim osiągnąć.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam zarówno Lavricables Grand jak i Cross Lambda Apollo GB.

 

lavricables się bardzo fajnie sprawdza i jest wygodny.

 

apollo GB brzmi genialnie ale ta cena….czizas 😂😂😂😂

 

@saudio bardzo fajny jest ten xlr AECO 😛

  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2023 o 17:43, MichalZZZ napisał(a):

jaki kabelek preferujecie do tych słuchawek i dlaczego właśnie ten ? Ktoś używa srebra?

A jaki efekt dźwiękowy chciałbyś uzyskać?

 

Srebrzone kable rozjaśniają brzmienie, właśnie tak

W dniu 6.06.2023 o 10:58, euter napisał(a):

zmieniają dość mocno sygnaturę dźwięku słuchawek poprzez bardzo odczuwalną redukcję średniego basu i znaczne zaakcentowanie wyższej średnicy

 

Z kolei grubość przewodnika dodaje basu.

W dniu 5.06.2023 o 18:47, saudio napisał(a):

Do Susvar najlepszy jest jak najgrubszy kabelek

 

Tak więc, moim zdaniem, kabelek powinno się dobierać zależnie od brzmienia słuchawek i osobistych preferencji.

Ja, jako lubiący ciepłe granie, pewnie wziąłbym miedź OCC, która "działa odwrotnie" do srebrzenia, do tego jeszcze na grubych drutach i zaplecioną w sposób dodający nasycenia, a nie przestrzeni.

Jakbyś chciał przetestować to mam taki "demo" kablek. W sumie to nie tyle "demo", co zrobiłem go do moich zmodowanych Monolith M565c, ale, mimo, że dźwiękowo na plus, to z racji sporej sztywności, do użytkowania w łóżku jest mniej wygodny od miedzi Perula.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co powiem tak, te słuchawki mi się tak podobały jak grały na fabryce, że na dobrą sprawę nie musiałbym nic zmieniać, ale dosłownie każdy z kim bym nie rozmawiał mi mówił, że to bardzo słaby kabel i powinienem go odrazu wymienić, bo można osiągnąć jeszcze lepszy efekt. Będę powolutku szukał takiego kabla, który nie będzie za bardzo ingerował w jakieś konkretne pasmo, tylko odrobinkę poprawi całość dzwięku, jeśli w ogóle to możliwe ;) 

 

Swoją drogą co mnie trochę zaskoczyło po otwarciu pudla z tymi słuchawkami, to to, że mają inne kabelki niż ich starszy wypust. Te poprzednie gumiaki delikatnie mówiąc nie wyglądały za dobrze. Zastanawiam sie teraz czy to ten sam kabel tylko z innym oplotem i wtykiem, czy całościowo włącznie z przewodnikiem zostały poprawione? Ktoś sie może orientuje ?

 

Tak teraz wyglądają stockowe kabelki do Susvary :

 

 

 

 

IMG_4069.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MichalZZZ napisał(a):

Zastanawiam sie teraz czy to ten sam kabel tylko z innym oplotem i wtykiem, czy całościowo włącznie z przewodnikiem zostały poprawione? Ktoś sie może orientuje ?

Z tego co wiem, jest to inny kabel. Wiadomo, lepszy w odczuciu w dłoni, ale odziwo gorszy dźwiękowo do poprzednich medycznych rurek. Wavetheory dostał je razem z V2 Stealth i porównał z poprzednimi 

 

I btw gratuluję Susvar! Wymieniłbym kabel w nich od razu. W HEKse chcę jeszcze coś innego wziąć, bo po porównaniach FAW hybrid ze stockowym (medycznym), to forza nie jest do końca świetna. Też myślę o grand silver od lavri

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienię, bo w każdych sluchawkach wymeniałem i zawsze słyszałem poprawe (wyjatkiem sa Abyssy), tylko najpierw będę chciał wziąć na testy jakis kabelek. Nie chcę w ciemno kupować, żebym w ich dzwieku nic nie zepsuł co mi się bardzo podoba ;)

 

Dziękuję.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w końcu odpaliłem Susvare na nieco dłuższy odsłuch (wcześniej nie miałem okazji, bo mam gości w domu i tylko sprawdziłem czy działąją włączajac je dosłownie na minutke). No i nie wiem czy to wina tego innego kabla, czy że słuchawki są nowiutkie i muszą sie wygrzać (raczej to drugie, bo w końcu to planary), ale fabrycznie nowa sztuka Susvary ma bardziej twardy i nieco ostrzejszy, nie tak aksamitny dzwięk niż ten który zapamiętałem z wersji demo Susvary, którą miałem okazję testować. Musze im dać czas, niech sobie troche pograją. Mam tylko nadzieje, że się dorobią takiego dzwięku jak demówka :) Póki ich nie wygrzeje i się nie ułożą, to nie ma chyba też sensu brać na testy żadnych kabli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Dziś w końcu odpaliłem Susvare na nieco dłuższy odsłuch (wcześniej nie miałem okazji, bo mam gości w domu i tylko sprawdziłem czy działąją włączajac je dosłownie na minutke). No i nie wiem czy to wina tego innego kabla, czy że słuchawki są nowiutkie i muszą sie wygrzać (raczej to drugie, bo w końcu to planary), ale fabrycznie nowa sztuka Susvary ma bardziej twardy i nieco ostrzejszy, nie tak aksamitny dzwięk niż ten który zapamiętałem z wersji demo Susvary, którą miałem okazję testować. Musze im dać czas, niech sobie troche pograją. Mam tylko nadzieje, że się dorobią takiego dzwięku jak demówka :) Póki ich nie wygrzeje i się nie ułożą, to nie ma chyba też sensu brać na testy żadnych kabli...

 

 

Aż sobie z ciekawości manualkę Susvary otworzyłem - strona 28 :)

 

Sus_Manual.thumb.JPG.d41061a11006a73273a85b10fecef259.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, wiem o tym, że planary potrzebują czasu. Tylko zastanawiam sie jaki może mieć wpływ na dzwiek to, że jest inny kabelek do nich oraz to, że zmieniłem kable zasilające - do WA33 poszedł Wireworld Silver Electra, a wczesniej była podpięta zwykła Electra. Zwykła teraz poszła do Reda, a reszta jest zapięta przez Silvery... Aczkolwiek nie podjerzwam, że kabel zasilający zrobił taką róznice ;) Pobawie sie jeszcze tym wszystkim i dam im troche pograć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności