Skocz do zawartości

xDuoo X3 - Pierwsze wrażenia


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam Soniacza, ale X3 faktycznie gra nieźle.

Co ciekawe z wcześniejszą opinią jaka pojawiła się w tamtym temacie nie zgadzam się w żadnej kwestii - jakbyśmy słuchali dwóch całkiem innych grajków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synergia. To równie istotne, Ja też się zdziwiłem tym co czytałem. Co do mocy tak bym się nie napalał. Z pomiarów pewnie wyjdzie ok 50-60, a nie te 250. Ale pożyjemy zobaczymy. Na razie czekam na kolejne recenzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 50-60 to i tak znacznie więcej niż Sony A15, który ma chyba 20(?).

 

p.s.

Gdybym miał jakiegoś dodatkowego grajka, to pewnie wysłałbym Inszemu A15 do porównania z X3.

 

p.s. 2.

Inszy, a jak tam bateria w egzeplarzu testowym, zwracałeś uwagę ile pociągnie na jednym ładowaniu?

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Wszystko zależy od podejścia. Ja tam szukam czegoś małego o rozsądnej mocy. Głównie pod doki. I już niemal byłem zdecydowany na Xduoo, a tu Fiio wypuszcza m3. Na wyjazdy biorę Fiio e07 i otg. To co mi się średnio podoba w XDuoo to ta ergonomia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M3 też zwrócił moją uwagę(szczególnie bateria i rozmiar) ale ma jeden feler, który go u mnie dyskwalifikuje - największe karty jakie ma łykać to 64GB.

Kolejna sprawa, że szału dźwiękowego bym się po nowym Fiio nie spodziewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może 64GB to nie limit. Będzie wiadomo jak wyjdzie. Mi 64GB wystarczy. Nawet przy FLAC to jest ok 150-200 albumów. Jeśli chcę coś spoza to telefon i Spotify, Jeśli zagra na poziomie Cowona i9 ( a są na to szanse ) to może być portable killer. Ja w każdym razie czekam na pierwszą falę wyprzedaży Xduoo X3 - czyli pewnie ok 1-2 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej szybciej :)

Również obstawiam że szybciej.

Ja go kupię z ciekawości, nie jestem jakoś mega nagrzany ale chcę sprawdzić, a nuż u mnie zostanie...

 

Kolejna sprawa, że linuch na pokładzie rokuje na wspomniane przez Ciebie mody.

Jeśli zagra na poziomie Cowona i9 ( a są na to szanse ) to może być portable killer.

Na to bym nie liczył, gdyby Fiio wypuściło wymiatacza za śmieszną kasę, to cóż... strzeliliby sobie w stopę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przekopałem wszystkie źródła anglojęzyczne (na tureckim tłumacz google słabo się spisał :() i nie ma zbyt wiele testów porównawczych X3.

Po entuzjastycznych recenzjach HIfimana HM700 zacząłem się zastanawiać nad tą pozycją jako ewentualną alternatywą dla X3.

Pozbyłem się Nationite N2 bo drażnił mnie brak czytelności na zewnątrz, częste zawiechy softu i szum, które to wady łącznie rozpatrywane przebrały miarę. Z tego względu nie chciałem X2. Widziałem na youtubie że Hifiman też jest tragiczny jeżeli chodzi o obsługę i wyświetlacz też może robić za lustro. X3 chyba jest lepszy jeżeli chodzi o ergonomię.

 

Miał ktoś może okazje porównywać te odtwarzacze tj. X3 i Hifimana 700? Nie ukrywam że najbardziej interesuje mnie aspekt dźwiękowy ale ocena ergonomii też by nie zaszkodziła.

 

Po drugie jak wygląda temat akumulatora w X3 można prosić o fotkę? Niestety aku czasami padają przed okresem przez który chciałbym użytkować dany sprzęt a fatyga związana z wymianą i koszty mogą osłabić - tutaj mam przykład kwoty jaką zaśpiewali mi za wymianę w ipod nano 5g którego sam nie odważyłem się rozebrać - równowartość Ipoda nano 6g w idealnym stanie. A aku do ipodów są przecież łatwo dostępne.

Mam takie skrzywienie że przywiązuję się do niektórych sprzętów i nie lubię ich wyrzucać jak nie muszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nowy firmware v.1.1 - narazie testowo wydany dlatego linki dla testerów

 

1) Now can support to play DSF format file.
2) Now can automatically play the next CUE file after finish playing the last CUE file.
3) Upgraded the Main menu UI.
4) Bug fix: The device shuts down automatically when it shows there are still 2 spots of power.
5) Bug fix: Now after the device is full charged, there will be a image on the screen shows the full charged statu.(Screensaver still working when charging, the screen will shut down automatically, please press any buttons the wake the screen.)
6) Increase function: Now can press HOME/BACK(ESC in old version)button to go back to Main Menu interface directly.
7) Now can show singer's name in the song name display bar, if the singer's name is included in the ID3, then it will be displayed by scrolling. If the singer name is not included, then it doesn't show out.

1) If need to rescan the files in the SD card, you will need to boot the device first and then insert the SD card, then it will rescan the files in the SD card automatically.
2) If you have already inserted the SD card into the device, you can enter "System Stting" and find "Update Media Lib", press Enter and it will rescan the SD card.

Need to check the current firmware version of the product, enter the "System Settings" and find the "System Information", press ENTER, can see the system version, the latest version is V1.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.1 na X3 i takie pierwsze wrażenia:

- znacznie poprawiono menu,

- jest język polski (nie polskawy),

- wydaje mi się, że jest jakaś zmiana w dźwięku i jakby było lepsze dociążenie i więcej powietrza, ale może mi się tylko wydaje, bo ostatnio dużo żongluję sprzętami,

- cue i dsd jeszcze nie sprawdzałem.

 

Edytka:

Z dsd nie ma problemu - dff, dsf chodzą bez zająknięcia. Podobnie gęste pliki wav oraz flac.

Edytowane przez Inszy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesołych Świąt dla wszystkich!

Czy ktoś mi pomoże i wyjaśni co robię źle przy próbie aktualizacji? Plik ściągnięty ze strony producenta (skompresowany), Karta sformatowana na FAT32. Na tą kartę wrzucam ściągniętą paczkę zarówno spakowaną, rozpakowaną albo obie naraz i zawsze otrzymuję komunikat "brak pliku aktualizacyjnego"... Ktoś doradzi? Zależy mi na aktualizacji, bo do szału doprowadza mnie wyłączanie się odtwarzacza przy dwóch kreskach na baterii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności