Skocz do zawartości

xDuoo X3 - Pierwsze wrażenia


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Kolorki będą do wyboru? Jak z ceną w pln? :)

 

najprawdopodobniej na pierwszy ogień idzie czarny, później dojdzie srebrny i złoty, cena będzie w okolicach 400zł dla forumowiczów ale dokładnie podam jak wszystko dojdzie bo jeszcze producent faluje z ceną trochę :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie - na X3 nigdy nie słuchamy ciszej :D

 

@gooru: X3 bez problemu odczytuje pliki z tagowanymi okładkami. Chyba że chodziło o ich wyświetlanie, to nie ma mowy ;)

Nie ruszyły mi tylko albumy w DTS i jeden w m4a, ale co do tego drugiego nie mam pojęcia czemu, bo inne które konwertowałem w tym samym czasie śmigają bez problemu. Flaczki i pliki wav łyka bez zająknięcia.

Ta o to mi chodziło. W poprzedniku okładki podobno powodowy ziwechy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. A jakie słuchawki, a bardziej w jakim budżecie są takie które były by optymalne dla Fiio X1 czy Xduoo X3, tak aby ani potencjał odtwarzacza ani słuchawek się nie marnował? Tak aby potencjał odtwarzacza był wykorzystywany w 100%

Edytowane przez Chi3s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Optymalne", to bardzo płynne pojęcie, szczególnie że nie zawsze cena jest adekwatna do jakości, nawet jak się pominie gusta. Ale jak już celować, to w zakres cenowy równy wartości grajka, może 200 złotych więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zdaję sobie z tego sprawę, toteż nie chodzi mi o dokładny wąski zakres cenowy. Ale też zapewne słuchawki w danym budżecie np M1 nie dorównają innym które kosztują powiedzmy 250-300zł i też chyba cechować się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny (jak M1) aby okaząły się gorsze.

A że ja kupując słuchawki, i nie tylko, zwracam sporą uwagę na stosunek jakości do ceny to rozumiem że w budżecie 300-400, coś klasy np SoundMagic E80 na tych odtwarzaczach zagra duzo lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu już masz kilka bardzo fajnych sprzętów. Audeo, SM, Phiatony Moderna, też są chyba w tym zakresie. Sony XBA-H1 również. Wszystko zależy od wymagań/preferencji. Patrząc z czego słuchasz to chyba rzeczywiście SM są w czołówce. No i ok 400zł masz również eph100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M1 bardzo mi odpowiadają, nie walą basem, bardzo fajnie zbalansowane. I kolejne też, ale juz po zakupie odtwarzacza, takie powinny być, jak najbardziej wierne oryginałowi brzmienie. Żadne pasmo nie powinno się nadmiernie wybijać poza pozostałe.

Edytowane przez Chi3s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cosheen sprawdziłem losowe odtwarzanie utworów i jest tak: po załadowaniu kart pamięci aktualizujemy bibliotekę, odpalamy wszystkie utwory i losowe odtwarzanie. System przeskakuje bez problemu pomiędzy obiema kartami, jakby były jedną pamięcią, a po przerzuceniu kilkudziesięciu kawałków (z półtorej tysiąca) nie trafiłem na żadną powtórkę, więc chyba działa nieźle. Dalej nie ma sensu klikać, bo i tak już zapominam co było na początku :D

 

Swoją drogą X3 bardzo fajnie zgrywa się z Audeo. To może być wybitna para (choć mam wrażenie, że na razie trochę za bardzo wyciągają razem sybilanty).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien 2x128, ale nie sprawdzę, bo nie mam :)

 

@gregdezet, właśnie słucham tego zestawienia i jest wypas w każdym gatunku jaki u siebie mam :)

Edytowane przez Inszy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś Audiotraka Maye U5 (bo mam tę dzwiękówke i M1 uzywam z nią) i ma porównanie jego jakości dźwięku z Fiio X1, Xduoo... Czy takie odtwarzacze zagrają lepiej niz Maya? Albo do jakiego odtwarzacza można porównac jakosc dźwięku z tej dźwiękówki? Z tą dźwiękówką te słuchawki grają przynajmniej dla mnie super, dużo lepiej niż z integry. Bo np jeśli Xduoo X2 zagra na tym samym poziomie to może nie ma sensu kupować wyższego odtwarzacza, a tym bardziej że obecne słuchawki mogą być dla niego (tego wyższego) wąskim gardłem?

 

Zadaje być może infantylne pytania, ale jestem totalnym laikiem w świecie audio a spodobała mi się dobrą jakość dźwięku. Kupując coś lubię wiedzieć dlaczego jest tak a nie inaczej. Nie tylko sugerować się: ''Kup Pan to, będziesz Pan zadowolony''. Po prostu lubię wiedzieć więcej niż przeciętny Kowalski. :)

Edytowane przez Chi3s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności