Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub White Bird Amplification (WBA)


grubbby

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjęło się na forum, że zakładane są fankluby producentów przede wszystkim słuchawek (też chyba są DAPów?). Nie znalazłem natomiast fanklubu producentów sprzętu stacjonarnego - np. wzmacniaczy.

Ostatnio natomiast przebyłem ścieżkę z produktami firmy WBA (HPA Master, Sensauris, ostatnio Virtus-01) i muszę powiedzieć, że jestem baaardzo zadowolony z zakupu po kolei każdego z nich.

 

Ciekawy jestem jak dużo osób zaufało naszemu rodzimemu konstruktorowi wzmacniaczy lampowych i Waszych opinii na ich temat. Właścicieli czy testerów zapraszam do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem!

 

Ode mnie kilka słów na temat WBA Master i Sensauris. Oba wzmacniacze w swojej klasie znakomite i uniwersalne moim zdaniem brzmieniowo. Nie ma tu mowy o stereotypowym lampowym muleniu czy spowolnieniu. Owszem jest czar, nuta slodyczy, ale to wszystko szybko, rozdzielczo i dobrze technicznie. Lampa sterujaca e88 ma bardzo duzy wplyw na brzmienie tych piecykow - wiec tez latwo dostosowac pod swoj gust.

Sensauris moim zdaniem to godny konkurent i tylko nieznacznie ustepowal uznanemu Icon Audio HP8 mk2. Virtus-01 mam od dwoch dni wiec na razie sie nie madrkuje i nie polemizuje - wiem ze mi sie podoba. Ale jak jest dobry? Czy juz dorownal Iconowi? To sie dowiem z czasem...

Jego recke znalazlem jedna, tu:

http://www.highfidelity.pl/@main-1320&lang=

 

Macie jakies opinie o wzmacniaczach tej firmy?

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam hpa03 (coś jak master bez nowej budy), mój pierwszy słuchawkowy stacjonarny amp i po 2-3 latach nie chciałem go oddać.

Polubiłem takie granie i do dziś stoji mały fajny nie drogi jednak wykonanie jak to DIY ...

 

Ale od kiedy tor złapał synergie z x5 i hd600 a ni myślę sprzedać, nigdy i na niczym mi tak hd600 z taką średnicą nie zagrały ale to wynik całego toru a nie tylko 1 elementu.

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie chciałby ktoś wypożyczyć jednego Sensaurisa (ewentualnie innego) na testy? Przerabiałem przez długi czas produkt Pana Feliksa, teraz Darkvoice, ale WBA cały czas mnie ciekawi.

Espressivo-E było dość mocno lampowe, Darkvoice znacznie bardziej zadziorny i uniwersalny ;)

 

edit: ale chodzi mi o najwcześniej początek lipca, teraz mam sesję ;<

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam hpa03 (coś jak master bez nowej budy), mój pierwszy słuchawkowy stacjonarny amp i po 2-3 latach nie chciałem go oddać.

Polubiłem takie granie i do dziś stoji mały fajny nie drogi jednak wykonanie jak to DIY ...

 

Ale od kiedy tor złapał synergie z x5 i hd600 a ni myślę sprzedać, nigdy i na niczym mi tak hd600 z taką średnicą nie zagrały ale to wynik całego toru a nie tylko 1 elementu.

A "prosiaczka" słuchałeś (znaczy Musical Fidelity X-can V2)? Też dobrą synergię z HD600 łapie :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubby dawaj jakies fotki virtusa i co o nim sadzisz :P

tylko moj virtus to wilk w owczej skorze :) foty niewiele powiedza ;)

 

http://forum.mp3store.pl/topic/18815-muzyczne-zakupy/page-679#entry1221755

 

a co sadze - poki co rewelka. ale na razie z odsluchow wniosek, bez zadnych porownan. Bedzie czas to sie pobawimy "recenzencko" :)

 

 

A nie chciałby ktoś wypożyczyć jednego Sensaurisa (ewentualnie innego) na testy? Przerabiałem przez długi czas produkt Pana Feliksa, teraz Darkvoice, ale WBA cały czas mnie ciekawi.

Espressivo-E było dość mocno lampowe, Darkvoice znacznie bardziej zadziorny i uniwersalny ;)

 

edit: ale chodzi mi o najwcześniej początek lipca, teraz mam sesję ;<

WBA zdecydowanie ida w strone bardziej uniwersalnych i zadziornych. Nie maja takiego ciezaru, masy i slodkosci co Espressivo...

Sensauris i virtus tez sa lepsze czysto obiektywnie "jakosciowo" - ale spora roznica w cenie w stosunku do wzmaka Feliksa, ktory w swojej klasie i do odpowiednich sluchawek jest rewelacyjny.

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Tym bardziej chciałbym kiedyś przesłuchać, bo wszystkie słuchawki, które używam najczęściej są mocno średnicowe, z Espressivo-E średnica może i była czarująca, ale separacja i góra traciły sporo, z obecnym jest dużo lepiej (chodź momentami dziwnie po przyzwyczajeniu się do tej słodyczy xD ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, szkola grabia jest podobna. Rowno, szybko ale slychac ze lampa... Czego np. o schiitach nie moglem powiedziec.

Im wyzszy model tym lepiej technicznie i wiekszy dzwiek, w rozumieniu nasycenia "namacalnosci" instrumentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moim skromnym zdaniem WBA Sensauris to bardzo dobry wzmacniacz. Warto wymienić/upgrade'ować lampkę driver'a na NOS Philips JAN 6922 ECG dla poprawy muzykalności, dodania magii brzmieniu.

Dzisiaj sprzedałem swojego, niewiele używanego Sensauris'a i gdyby nie potrzeba pieniędzy na inne cele, pewnie bym się z nim nie rozstawał.

Potwierdzam słowa przedmówcy, o bardzo dobrych wynikach w połączeniu z Sennheiser HD600. Dobrze brzmiał zarówno z HD600, jak i JH13Pro.

Do 2000zł ciężko znaleźć coś lepszego, zwłaszcza wśród konstrukcji lampowych. Jednymi konkurentami mogą być Woo Audio WA6 i WA2, ewentualnie Dubiel Scorpion HV-1, choć te, prócz WA2, nie mogą pełnić również funkcji przedwzmacniacza.

Oferuje muzykalne, przyjemne, ciepłe brzmienie, bez niczego w nadmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Każdemu nie przypinam ale tym których lubię ponadprzeciętnie :)

 

Tylko widzisz mości Panie różnica taka że ja nikomu nie wypominam jego wad bo jest to mi niewsmak. Ale rozumiem proste płytkie myślenie uderzać tam gdzie najmocniej zaboli, poniżej pasa jakże czyste zagranie ...

Tak więc nie za dalszą dysputę podziękuje o jakże wychowany Panie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności