Skocz do zawartości

Fanklub White Bird Amplification (WBA)


grubbby

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dodatkowych informacji dot. WBA Electron:

 

odpowiedzi producenta:

"Wszystko jest w klasie A; preamp i stopień mocy. Wzmacniacz to OTL. Osiąga ponad 2 x 4W, a impedancja wyjścia schodzi do 20 Ohm. Grzeją się rezystory katodowe. Są dwa, a na każdym jest 16,5W mocy ciągłej. Są przykręcone do radiatora pod wentylatorem. Przy 36W na rezystorach bez wymuszonego chłodzenia wzmacniacz by się zagotował. Taki urok klasy A. Dzięki temu, że przez lampy płynie duży prąd możliwe jest uzyskanie na wyjściu mocy kilku watów. Poza tym cichy wentylator przy odsłuchach na słuchawkach w ogóle nie jest słyszalny. One mają po 100 000h żywotności i np 13dB. Poza tym w Electronie przy dużym radiatorze wentylator może być ustawiony na wolne obroty co jeszcze bardziej zwiększa kulturę jego pracy."

 

"Wymiary: 440mm (szer.), 460mm (głęb.), 100mm (wys.)"

 

"Można użyć wszystkich zamienników ECC88 oraz 2A3. Nie znam zamienników 6S41S, ale to bardzo dobrze brzmiąca lampa, a przy tym  niedroga."

 

"Jest możliwe zamówienie wersji z pilotem."

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Piotr ma w ofercie nową wersję WBA Elecrton

Opis:

Electron ORT to wzmacniacz typu OTL. Użyte lampy to 1 x ECC88 Gold Lion, 2 x 2A3 Electro Harmonix, 4 x 6S41S. Lampy mocy pracują po dwie równolegle w każdym kanale co pozwala na zejście z impedancją nisko mimo, że wzmacniacz to OTL. Moc standardowo 2 x 4,5W osiągalne już od impedancji obciążenia 20 Ohm. Może być ustawiony nawet na 2 x 7W, ale wtedy będzie bardzo mocno się grzał i żywotność lamp spadnie.

 

Electron E.jpg

OTL tylko w sekcji audio (bo są jeszcze prostowniki do separatora i sterowników zegarów VU) wzmacniacz ma 8 niezależnych zasilaczy pełnookresowych, w których pracują łącznie 32 diody półprzewodnikowe. Budowa wzmacniacza WBA w tej architekturze (w 100% na diodach próżniowych) nie byłaby możliwa. Konstrukcja zakłada zasilanie zbudowane tak by każda z lamp miała swój oddzielny zasilacz wraz z prostownikiem, ewentualną stabilizacją i filtrami RC.

Na pokładzie  zdalne sterowanie głośnością.

Electron D.jpg

Wzmacniacze WBA są zbudowane w oparciu o przewodniki wykonane z miedzi OFC. Zastosowanie przewodników na bazie srebra przy tym typie konstrukcji (praktycznie brak sprzężeń zwrotnych & OTL) zbytnio rozjaśniałoby  dźwięk. Tor audio jest maksymalnie krótki, a dużą ilość elektroniki determinują zasilacze. Lampy są zasilane z transformatorów toroidalnych oraz tradycyjnych - kształtkowych jeśli wymaga tego konkretny obwód (eliminacja zakłóceń z obwodów żarzenia lamp typu THT).

Electron A.jpg

Electron C.jpg

No i pojawił się też  WBA Virtus 2A3

To także OTL 2 x 1,3W / 40 Ohm impedancji wyjściowej. Lampy 2 x 2A3 (pracują jako preamp/sekcja wstępna) oraz 2 x 6S41S (pracują jako stopień mocy). Architektura jest zbliżona do Electrona ORT z tym, że w stosunku do niego uproszczona o brak dodatkowych lamp mocy oraz sterownika w postaci ECC88. 


Virtus 2A3 E (1).jpg

Virtus 2A3 F (1).jpg

Virtus 2A3 B (1).jpg

Virtus 2A3 C (1).jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, jacmiszcz92 napisał:

Proszę powiedz czy znów pojawi się na zlocie w maju? @Corvin74

Electron powinien być, co jeszcze nie wiem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dziś z ciekawości oraz z musu ( będę musiał pożegnać za jakiś czas WBA ORT), obok siebie stoją dwa moje wzmacniacze 

Nowy WBA Electron oraz mój dotychczasowy wierny stróż (bywalec meet we Wrocławiu) WBA ORT - myślałem że jest duży ale przy nowym koledze wyglada jak ja przy pokerze z siłowni.

 

A5698F18-F73B-41BD-8D9A-4FF1EE5FE30E.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Corvin74 napisał:

Dziś z ciekawości oraz z musu ( będę musiał pożegnać za jakiś czas WBA ORT), obok siebie stoją dwa moje wzmacniacze 

Nowy WBA Electron oraz mój dotychczasowy wierny stróż (bywalec meet we Wrocławiu) WBA ORT - myślałem że jest duży ale przy nowym koledze wyglada jak ja przy pokerze z siłowni.

 

A5698F18-F73B-41BD-8D9A-4FF1EE5FE30E.jpeg

Czyli są wersje WBA Electron, WBA ORT i WBA Electron ORT?

To po lewej to WBA Electron, a po prawej WBA ORT?

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, konrad_a napisał:

Czyli są wersja WBA Electron, WBA ORT i WBA Electron ORT?

To po lewej to WBA Electron, a po prawej WBA ORT?

Nie, po prawej jest Virtus ORT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności