Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja potrzebowałem 3 dni na przestawienie się do Hawków...ale od razu nie narzekałem że ciemne, było ok.

Z tych próbek dźwiękowych HD600 fajnie brzmią...

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety im wiecej sluchales "typowych" audiofilskich sluchawek tym wiecej czasu bedziesz potrzebowal zeby sie przestawic na holki.

Ale że co, "typowo" audiofilskie to krew z uszu? ;)

 

 

Ta, krew odrazu :D Ale chyba nie ulega watpliwosci, ze strojenie maja z gola inne niz flagowce u konkurencji.

Edytowane przez lolomanolo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam z tych próbek najbardziej pasują CAL!... Może powinienem zrobić "downgrade". :woot:

OT

Podobnie, tylko ciekawe czy obecnie produkowane są podobne do modelu testowanego.

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że sugerowanie się ceną to złe podejście. Znam tyle drogich flagowców, które brzmią nienaturalnie, że nie mam co fo tego wątpliwości że pieniądze nie grają. A do realizmu chyba dążymy?

Pewne minima techniczne są ważne. Ale muzyka to nie tylko podkręcanie jednego parametru do bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że sugerowanie się ceną to złe podejście. Znam tyle drogich flagowców, które brzmią nienaturalnie, że nie mam co fo tego wątpliwości że pieniądze nie grają. A do realizmu chyba dążymy?

Pewne minima techniczne są ważne. Ale muzyka to nie tylko podkręcanie jednego parametru do bólu.

Dokładnie, bogaci też muszą mieć możliwość posłuchania słabego brzmienia ..
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja potrzebowałem 3 dni na przestawienie się do Hawków...ale od razu nie narzekałem że ciemne, było ok.

Z tych próbek dźwiękowych HD600 fajnie brzmią...

Mi tam z tych próbek najbardziej pasują CAL!... Może powinienem zrobić "downgrade". :woot:

 

Ha, ten model testowy u Synthaxa to akurat mój :woot:

Kabelek od Jimmiego Dragona swoje robi, wcześniej był zainstalowany w LCD3.

Trochę pewnie przerost formy instalować kabelek 3 razy droższy od słuchawek ale efekt wart tego.

Niedługo chyba wreszcie recka CAL, ciekaw jestem jak tam je Maciek oceni :ph34r:

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Soundman co do CAL to po remoncie mogę Ci podesłać swoje, zmodowane i zrekablowane. Może i basu trochę mniej, ale za to z lepszą kontrolą, no i scena szersza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Soundman co do CAL to po remoncie mogę Ci podesłać swoje, zmodowane i zrekablowane. Może i basu trochę mniej, ale za to z lepszą kontrolą, no i scena szersza.

Ciekawe, czemu nie , jak się dożyje to z chęcią bym pożyczył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieniutki solid core do słuchawek? Średni pomysł. To było wiadome od początku, ale myślałem że pociągnie chociaż z rok. A tu masz - nieco ponad pół roku i bęc...Szczytowe osiągnięcie techniki kablarskiej renomowanego producenta nie przyda się już nawet do watowania korków (bo już nikt chyba nie używa takich zwykłych bezpieczników w instalacji domowej).

Ukruszył się od razu w dwóch miejscach; jeden włos przy samym mikrojacku, a drugi z pięć centymetrów dalej. Problem został załatany na szybko, a ja, w końcu i z czystym sumieniem, już mogę napawać się audiofilską onanią czyli poszukiwaniem jedynie słusznego kabla do NH :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieniutki solid core do słuchawek? Średni pomysł. To było wiadome od początku, ale myślałem że pociągnie chociaż z rok. A tu masz - nieco ponad pół roku i bęc...Szczytowe osiągnięcie techniki kablarskiej renomowanego producenta nie przyda się już nawet do watowania korków (bo już nikt chyba nie używa takich zwykłych bezpieczników w instalacji domowej).

Ukruszył się od razu w dwóch miejscach; jeden włos przy samym mikrojacku, a drugi z pięć centymetrów dalej. Problem został załatany na szybko, a ja, w końcu i z czystym sumieniem, już mogę napawać się audiofilską onanią czyli poszukiwaniem jedynie słusznego kabla do NH :).

 

Napisz do Audioquest i wyślij im parę fotek. Często w takiej sytuacji wysyłają replejsment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel już rozbebeszony i połatany - po ptokach. Poza tym nie chcę tego ich kabla, bo znowu się ukruszy, a o sprzedaży hołków nie myślę

 

No to koniecznie daj znać jak znajdziesz faunkcjonalnie poprawny zamiennik, do tego o przyzwoitej cenie, etc. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kabel już rozbebeszony i połatany - po ptokach. Poza tym nie chcę tego ich kabla, bo znowu się ukruszy, a o sprzedaży hołków nie myślę

 

No to koniecznie daj znać jak znajdziesz faunkcjonalnie poprawny zamiennik, do tego o przyzwoitej cenie, etc. :-)

 

 

Podobno nowy jest już poprawiony, a z tańszych zamienników polecane są sol republic

https://www.amazon.com/replacement-Microphone-Republic-Headphone-Samsung/dp/B01A9RJ8YM/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1466662088&sr=8-3&keywords=cable+sol+republic

 

Pasują też od oppo pm1, pm2 i chyba od sennheisera hd700

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja dałem tym słuchawkom drugą szansę,pierwsza była w sklepie,z LYRem zagrały poprawnie ,ale nie zdecydowałem się,teraz wypożyczyłem je z MP3store.pl dostałem nówki ,strasznie zamulone póki co.Grają teraz z Cayin HA-1A MK2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja dałem tym słuchawkom drugą szansę,pierwsza była w sklepie,z LYRem zagrały poprawnie ,ale nie zdecydowałem się,teraz wypożyczyłem je z MP3store.pl dostałem nówki ,strasznie zamulone póki co.Grają teraz z Cayin HA-1A MK2.

 

No ciekaw jestem po której stronie barykady ostatecznie staniesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak one tak grają tak jak pokazane jest na eardrummer to jest to niewiadomo co i rzeczywiście może tylko dlatego że one są tak inne od wszystkich mogą sobie znaleźć wielbicieli.

 

Bardzo celny opis Hołków. Bardzo.

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, to są słuchawki bardzo dobrej klasy. Ale są szczególne, i w zasadzie nie znam drugich budzących tyle emocji. Ta ich ciemność jest swoista, ale nie jest jakaś patologiczna. Są świetnie wykonane, jak słuchawki 2 razy droższe. Planuję zrobić im reckę w ogóle. Bo to pozycja warta uwagi. Ale bardzo specyficzna :)

 

Mam wygrzany egzemplarz od @all999 , żeby nie było że zimne :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rzeczywistości ładniejsze niż na zdjęciach z internetu, brzmieniowo dobre, ale jakiś wielkich emocji we mnie nie wzbudziły. Gdybym szukał nowych słuchawek, to brałbym je pod uwagę, bo są po prostu dobre, przynajmniej tak mi się wydaje po ~15 minutowym odsłuchu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności