Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Szykuje się nowa wersja tych słuchawek ? Może warto zaczekać ?

Napewno szykują się nowe posty. Mają być dwa rodzaje, jedne będą zabierać 1-2 db basu, a drugie dodawać troszkę góry.

O nowej wersji słuchawek na razie cisza, poza jednym zdjęciem na tweeterze, które wygląda jakby przedstawiało zamknięte hołki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz HD600 i 990pro , to można czekać w takim towarzystwie... :)

Po Hołkach nie da się słuchać na HD-600 i 990 PRO,Audiqesty to wyraźnie lepsze słuchawki,jest w nich coś dziwnego co powoduje że gdy siadam na chwilę aby posłuchać fragmentu nagrania celem sprawdzenia na ile się już wygrzały (grają szósty dzień) to nie potrafię się od nich oderwać ,mimo iż słyszę ich wady i nie jest to mój ulubiony styl.

Edytowane przez folab
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na sobie zbroje i póki co nie przebiły jej,ciągle jeszcze się nie przekonałem,doceniam je ,wciągają mnie,ale po jakimś czasie czuję że mi duszno się robi,musiały by się jeszcze troszkę otworzyć ,średnica jeszcze trochę się zlewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawy porównania AQHN do T1V2. Szukam słuchawek do klasyki, NH czasami graja dla mnie trochę za ciemno i głuchawo, szukam czegoś z zaakcentowaną i spójną średnicą np. w stylu HE-560.

to czemu nie he-560?

Albo taniej hd600. Z dobrym napędem to one nie mogą się nie podobać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Też jestem ciekawy porównania AQHN do T1V2. Szukam słuchawek do klasyki, NH czasami graja dla mnie trochę za ciemno i głuchawo, szukam czegoś z zaakcentowaną i spójną średnicą np. w stylu HE-560.

to czemu nie he-560?

Albo taniej hd600. Z dobrym napędem to one nie mogą się nie podobać.

 

Kto powiedział że HE-560 nie, może tak :). HD600 miałem i dziekuję. Ale żeby nie zbaczać z tematu to poprosze o opinie NH vs T1.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jako zostałem wywołany do tablicy, miałem T1 rev2 a także słuchałem kilka dni Hołków...

Mimo że bardzo lubię Hołki w cenie do 2tys, to jednak do T1 rev2 nie mają startu o ile szukamy więcej detalu,wyrazistości,głębi sceny, basu lepszego itd...

T1rev2 są dla mnie idealnym połączeniem detalu i muzykalności...gdzie w Hołkach jednak ta krzywa bardziej i mocniej skłania się ku muzyczności przekazu, kosztem detalu...

Ma to swoje wymagania, T1 rev2 potrzebują dobrego,gładko grającego i nasycenie wzmacniacza, mamy potem Hi-End i spokój na lata.

Hołki zagrają dobrze już z gorszym wzmakiem ale nadal jest uczucie zaciemnienia średnicy,wchodzenia basu na średni zakres.

T1rev 2 to głównie ,lepszy detal, lepszy bas, większa,głębsza scena, naturalniejszy przekaz....ot niemal ideał.

Odebrałem T1 rev2 a także Hołki na podobnym poziomie ciemności sceny,lekko ciemno , w sam raz, ale na T1 więcej widać i słychać, wyraźniej....

Jeżeli ktoś jest zadowolony z Hołków, niech z nimi zostanie, ktoś potrzebujący więcej ...niech sięgnie po T1, ale już takiej gładkości przekazu nie będzie i poluzowanego basu....

Bas w T1 rev jak niemiecki młotek wbija gwoździe wprost w łepetynę, czysto i wyraźnie, wspaniałe uczucie...

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T1 v2 oraz AQNH leżą na skrajach możliwych impedancji słuchawek, i raczej Hawki będą tymi kłopotliwymi, zwłaszcza dla lampiaków i wzmacniaczy o małej wydajności prądowej. To powinno wpływać na wybór IMHO również, a i pewnie wpłynie na ocenę. Beyery zapewne zagrają bardziej "normalnie". Na pewno tak było z późnymi egzemplarzami v1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T1 v2 oraz AQNH leżą na skrajach możliwych impedancji słuchawek, i raczej Hawki będą tymi kłopotliwymi, zwłaszcza dla lampiaków i wzmacniaczy o małej wydajności prądowej. To powinno wpływać na wybór IMHO również, a i pewnie wpłynie na ocenę. Beyery zapewne zagrają bardziej "normalnie". Na pewno tak było z późnymi egzemplarzami v1.

Akurat wysterowanie nie jest dla mnie problemem. AQ służą mi standardowo jako słuchawki "biurkowe" do komputera przy pracy i wyszukiwaniu muzyki. Mam je podpięte do Dragonfly + Jitetrbug, dla tych celow to jest dla mnie wystarczające. W głównym systemie używam iCanPro, a na nim mocno wychodzą ich wady , dlatego szukam czegos bardziej odpowiedniego i wacham sie pomiędzy T1 i HE560. Mialem okazje sluchać krótko świerzych 560-tek i podobała mi się ich klarownośc i precyzja na średnicy, natomiast nie jestem pewien co do ergonomi i wygody przy długim odsłuchu. T1 można ponadto dostać w sporo niższej cenie niż 560.

Edytowane przez PIT66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słuchałem he560 pierwsze co mnie uderzyło, to nienaturalna średnica właśnie; klarowna, wyraźna to prawda...ale zupełnie nieprawdziwa, jakbym oglądał pokolorowane figurki z wosku.

T1v2 nie znam, ale T90 czyli tesla z tej samej stajni - o wiele rzetelniej.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słuchałem he560 pierwsze co mnie uderzyło, to nienaturalna średnica właśnie; klarowna, wyraźna to prawda...ale zupełnie nieprawdziwa, jakbym oglądał pokolorowane figurki z wosku.

T1v2 nie znam, ale T90 czyli tesla z tej samej stajni - o wiele rzetelniej.

Słuchałem HE-560 prawie prosto z pudełka i wydawało mi się, że ta klarowność dobrze rokuje na klasyce po ich wygrzaniu, ale mogę się mylić, odsłuch był stosunkowo krótki.

Edytowane przez PIT66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak słuchałem he560 pierwsze co mnie uderzyło, to nienaturalna średnica właśnie; klarowna, wyraźna to prawda...ale zupełnie nieprawdziwa, jakbym oglądał pokolorowane figurki z wosku.

T1v2 nie znam, ale T90 czyli tesla z tej samej stajni - o wiele rzetelniej.

Słuchałem HE-560 prosto z pudełka i wdawało mi się że ta klarowność dobrze rokuje na klasyce po ich wygrzaniu.

 

saksofon był tak słodki na he560, że można było zwymiotować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie T1 rev2 do klasyki to niemal ideał, brzmienie skrzypiec ,fortepianu bardzo realistyczne....

Ergonomicznie też są bardzo dobre, jako chyba główny na forum narzekacz w tej kwestii, muszę wystawić T1 5- za ergonomię...

Dodatkowa zaleta, mało spotykana w reszcie słuchawek, wyjątkowa głębokość sceny, odczucie posiadania 2/3 planów w głąb na scenie.

Łatwość wykrycia muzyków na scenie, wzorowa można rzecz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie T1 rev2 do klasyki to niemal ideał, brzmienie skrzypiec ,fortepianu bardzo realistyczne....

Ergonomicznie też są bardzo dobre, jako chyba główny na forum narzekacz w tej kwestii, muszę wystawić T1 5- za ergonomię...

Dodatkowa zaleta, mało spotykana w reszcie słuchawek, wyjątkowa głębokość sceny, odczucie posiadania 2/3 planów w głąb na scenie.

Łatwość wykrycia muzyków na scenie, wzorowa można rzecz...

 

No dobra , czyli trzeba T1 spróbować, widzę że są teraz obniżki , w Empiku do dostania za niecałe 3.3K PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę regulować impedancję we wzmacniaczu ,jak się zapomnę i zostawię wysoką po odsłuchu HD-600 to Hołki grają bardzo spokojnie,jak ustawię odpowiednią dla nich to nabierają kopa,bas uderza szybko rytmicznie ,bardzo rytmicznie i mocno ,fakt trochę nachodzi na średnicę ,ale podobno przy mniej więcej czterystu godzinach bas wycofuje się a przestrzeń robi się jeszcze większa.

Daję im szansę do niedzieli,minie wtedy te magiczne dziesięć dni przed upływem których podobno nie powinno się słuchać Hołków...Jak dalej bas będzie taki ,jak nic mnie nie zaskoczy pozytywnie oddaję je do sklepu i kupuję używane T1V2,poniżej trzech tysięcy można je dostać.

Edytowane przez folab
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No dla mnie T1 rev2 do klasyki to niemal ideał, brzmienie skrzypiec ,fortepianu bardzo realistyczne....

Ergonomicznie też są bardzo dobre, jako chyba główny na forum narzekacz w tej kwestii, muszę wystawić T1 5- za ergonomię...

Dodatkowa zaleta, mało spotykana w reszcie słuchawek, wyjątkowa głębokość sceny, odczucie posiadania 2/3 planów w głąb na scenie.

Łatwość wykrycia muzyków na scenie, wzorowa można rzecz...

 

No dobra , czyli trzeba T1 spróbować, widzę że są teraz obniżki , w Empiku do dostania za niecałe 3.3K PLN.

 

 

Sprawdź senki hd540, koszt niewielki, a do klasyki moim zdaniem bardzo dobry wybór.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no kurcze,po ostatnich porządkach podłączając odtwarzacz sieciowy odwróciłem fazę w przewodzie zasilającym a on jest na to bardzo wrażliwy ,w nieodpowiednim ustawieniu muli ,obraz muzyczny trochę zlewa się a bas traci kontrolę.

Po odpowiednim ustawieniu słuchawki zagrały tak że się zdziwiłem,to są ciemne słuchawki,ale bas jest na swoim miejscu,nie nachodzi na średnicę,obraz jest trójwymiarowy a dźwięki wręcz namacalne :wub:

Może się mylę ,ale uważam że jeżeli ktoś ma problem z basem w tych słuchawkach to tak naprawdę ma słabą jego kontrolę w odtwarzaczu ,albo we wzmacniaczu lub jednym i drugim.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności