Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy mają Hawki, mam i ja :)

Co prawda musiałem wymienić przetworniki, bo jeden był "walnięty", a pady i opaska w fatalnym stanie, ale sobie jakoś poradziłem :) 

 

Poniżej fotki Hołków z przetwornikami od Takstarów TS671. Co prawda przetworniki mają 53mm, a Hołkowe 52mm, ale spiłowałem zewnętrze obudowy i jakoś weszły.

 

371353312_1475660203251072_2960572688290940527_n.jpg371229886_245365488471622_9085967175421439123_n.jpg

 

Do tego przeróbka muszli na zamkniętą za pomocą samoprzylepnej pianki, żeby tak nie "wyciekały" (zdjęcia powyżej, to już dopasowanie dampingu do "zamkniętych" muszli).

371253421_1579279345936263_3345113175940782475_n.jpg

 

Pady dałem nowe, z mikrozamszu HM5, a opaska tymczasowa zrobiona z "poduszki" pozyskanej z jakichś gejmerskich słuchawek i kawałka gumy, zszytej, naciętej, gdzie krawędzie wzmocniłem "kropelką" celem usztywnienia.

371214160_259486030239457_2310588000529067008_n.jpg

 

371252464_615540680724380_824947161552866527_n.jpg

Finalnie dźwięk jest klasowy, naprawdę spora scena, dobra precyzja, a z racji zamknięcia muszli zniknęło "zamulenie".

Świetnej jakości wysokie tony, nie spodziewałem się tego po tak dużych przetwornikach, bas dość szybki i precyzyjny, ale nie chudy. W sumie stroiłem pod siebie, więc nie ma się co dziwić ;) 

 

PS. Jakby komuś padł przetwornik, to mam w zapasie.

Edytowane przez Perul
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@snuffdbko

Ok stwierdziłem, że nie będę dłużej trzymał w niecierpliwości zainteresowanych porównaniem padów. Szczególnie, że z tego co widzę, to porównanie z hybrydami budzi większe zainteresowanie.

 

Krótko mówiąc, ja zostaje przy Dekoni.

 

Brzmienie w nich jest bardziej poukładne. Dokładniejsze ułożenie instrumentów w przestrzeni, dźwięk mniej chaotyczny, bo w hybrydach średnica jest bardziej krzykliwa i wyostrzona, a brzmienie nieco traci przez to na elegancji i takim wyrafinowaniu.

Dekoni grają czysto i w sumie dla mnie lepiej jakościowo, choć hybrydy w wielu kwestiach bardzo dobrze sobie radzą, ale jednak przez większą agresywność i wyostrzenie niektórych dźwięków są dla mnie mniej angażujące.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Artorias napisał(a):

hybrydy w wielu kwestiach bardzo dobrze sobie radzą, ale jednak przez większą agresywność i wyostrzenie niektórych dźwięków są dla mnie mniej angażujące

Tu można zrobić prosty i 100% odwracalny modzik łagodzący brzmienie.

W miejsce "białych kropek" (4 u góry, 2 na dole po bokach) wokół przetwornika dokleić warstwę (albo kilka warstw) plastra/taśmy - im grubsza warstwa, tym bardziej "domuli" brzmienie. Nie trzeba też wszystkich "kropek" zaklejać, jakby się okazało, że z wszystkimi zaklejonymi za bardzo "zmuliło". Ogólnie jest mnóstwo kombinacji, bo np można dać na połowę "kropek" po 2 warstwy, a na resztę wcale, bo to też da inny efekt, niż po 1 warstwie na wszystkich.

371229886_245365488471622_9085967175421439123_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mają Hawki, mam i ja
Co prawda musiałem wymienić przetworniki, bo jeden był "walnięty", a pady i opaska w fatalnym stanie, ale sobie jakoś poradziłem  
 
Poniżej fotki Hołków z przetwornikami od Takstarów TS671. Co prawda przetworniki mają 53mm, a Hołkowe 52mm, ale spiłowałem zewnętrze obudowy i jakoś weszły.
 
371353312_1475660203251072_2960572688290940527_n.thumb.jpg.a1d673e19375c5c14c83c4c060846d5a.jpg371229886_245365488471622_9085967175421439123_n.thumb.jpg.a5d4746bb9bf806a5cd4112b589611be.jpg
 
Do tego przeróbka muszli na zamkniętą za pomocą samoprzylepnej pianki, żeby tak nie "wyciekały" (zdjęcia powyżej, to już dopasowanie dampingu do "zamkniętych" muszli).
371253421_1579279345936263_3345113175940782475_n.thumb.jpg.42bf7191ffb8b131896604b3564fb8bf.jpg
 
Pady dałem nowe, z mikrozamszu HM5, a opaska tymczasowa zrobiona z "poduszki" pozyskanej z jakichś gejmerskich słuchawek i kawałka gumy, zszytej, naciętej, gdzie krawędzie wzmocniłem "kropelką" celem usztywnienia.
371214160_259486030239457_2310588000529067008_n.thumb.jpg.7b54692d36a594737bf1b484ca827516.jpg
 
371252464_615540680724380_824947161552866527_n.thumb.jpg.63a4de55356bb24f6c591c80405d839d.jpg
Finalnie dźwięk jest klasowy, naprawdę spora scena, dobra precyzja, a z racji zamknięcia muszli zniknęło "zamulenie".
Świetnej jakości wysokie tony, nie spodziewałem się tego po tak dużych przetwornikach, bas dość szybki i precyzyjny, ale nie chudy. W sumie stroiłem pod siebie, więc nie ma się co dziwić  
 
PS. Jakby komuś padł przetwornik, to mam w zapasie.


Wygląda na to, że jesteś właścicielem jedynego takiego egzemplarza Hawków na świecie. A miałeś kiedyś kontakt ze standardową wersją? Ciekawe jakie będą różnice w brzmieniu.


[mention=48448]snuffdbko[/mention]
Ok stwierdziłem, że nie będę dłużej trzymał w niecierpliwości zainteresowanych porównaniem padów. Szczególnie, że z tego co widzę, to porównanie z hybrydami budzi większe zainteresowanie.
 
Krótko mówiąc, ja zostaje przy Dekoni.
 
Brzmienie w nich jest bardziej poukładne. Dokładniejsze ułożenie instrumentów w przestrzeni, dźwięk mniej chaotyczny, bo w hybrydach średnica jest bardziej krzykliwa i wyostrzona, a brzmienie nieco traci przez to na elegancji i takim wyrafinowaniu.
Dekoni grają czysto i w sumie dla mnie lepiej jakościowo, choć hybrydy w wielu kwestiach bardzo dobrze sobie radzą, ale jednak przez większą agresywność i wyostrzenie niektórych dźwięków są dla mnie mniej angażujące.



Teraz już wiem, że też je zamówię. Choćby dlatego, żeby modyfikować brzmienie moich drewniaków w zależności od potrzeby. Bardzo ciekawy opis.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Aero79 napisał(a):

miałeś kiedyś kontakt ze standardową wersją?

Miałem, ale wiele lat temu, jak świeżo wyszły. Słabo je pamiętam, poza "zamuleniem", i że chciałem z nich robić zamknięte, żeby odmulić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica między Dekoni a hybrydami. To było do przewidzenia :)

Ja miałem dwa oczekiwania:

- że nie będzie gorzej, przede wszystkim ze sceną, bo poprzednie zamienniki na tym polu całkowicie poległy;

- że będzie jeszcze lepiej niż na hybrydach (a co!).

Na szczęście, scena jest okej. Ale nie jest lepiej niż na hybrydach. 

 

W dniu 31.08.2023 o 00:34, Artorias napisał(a):

Brzmienie w nich jest bardziej poukładne. Dokładniejsze ułożenie instrumentów w przestrzeni, dźwięk mniej chaotyczny, bo w hybrydach średnica jest bardziej krzykliwa i wyostrzona, a brzmienie nieco traci przez to na elegancji i takim wyrafinowaniu.

Dekoni grają czysto (...)

 

Tutaj się zgadzam z kolegą. I gdyby Dekoni nie ujmowało basu i zostawiło jego tembr i długość wybrzmiewania, byłoby idealnie. Może inny kabel, na innej miedzi, coś by tutaj wniósł in plus, w sensie wypełnił dół pasma. Więc gdyby ktoś z Was był taki miły i ma zbalansowany cable do Hawków pożyczyć... :)

 

Z drugiej strony, dla kogoś może to być pożądana zmiana, takie, moim zdaniem, ułożenie basu, wzięcie go w ryzy.

 

Dekoni to najlepsze zamienniki jakie miałem do tej pory do Jaszczębi. Przy wcześniej próbowanych było tak, że od razu byłem na nie.

Edytowane przez side
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak te pady będą się sprzedawać. Jeśli będzie sukces, to może Dekoni pokusi się o rozszerzenie oferty o inne modele, np. hybrydowe, jak to jest w przypadku pozostałych padów w ofercie.

W przyszłym miesiącu kupię je do swoich Hołków i zobaczymy jak mi podejdą. Trochę drogo, jak na testowanie, ale z drugiej strony zawsze jest to opcja na modyfikację brzmienia bez utraty jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, side napisał(a):

Tutaj się zgadzam z kolegą. I gdyby Dekoni nie ujmowało basu i zostawiło jego tembr i długość wybrzmiewania, byłoby idealnie. Może inny kabel, na innej miedzi, coś by tutaj wniósł in plus, w sensie wypełnił dół pasma. Więc gdyby ktoś z Was był taki miły i ma zbalansowany cable do Hawków pożyczyć... :)

Tembr  jest faktycznie inny, ale ja odebrałem, że bas jest ogólnie lepszy jakościowo, Basu faktycznie może być trochę mniej, chociaż ja zauważyłem głównie różnice w midbasie. Na hybrydach chętniej muszle się zatrzęsły, ale osobiście mi go nie brakowało, dociążenie miałem dobre, subbas fajnie się zaznaczał, no ale wiadomo, to też kwestia toru i okablowania. U jednych różnice mogą być większe, u innych mniejsze.

Warto też mieć na uwadzę, że to są pady z pianką pamięciową, więc one się jeszcze uleżą, uszczelnią i brzmienie pewnie się zmieni na plus.

 

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2023 o 13:50, side napisał(a):

gdyby Dekoni nie ujmowało basu i zostawiło jego tembr i długość wybrzmiewania, byłoby idealnie.

 

W dniu 2.09.2023 o 15:42, Artorias napisał(a):

ja zauważyłem głównie różnice w midbasie

 

No i właśnie w tym celu można zrobić ten prosty (i 100% odwracalny) mod, o którym pisałem tutaj :) 

https://forum.mp3store.pl/topic/123268-audioquest-nighthawk/?do=findComment&comment=2012830

Chyba nikt już nie ma Hołków na gwarancji, więc nie widzę problemu w odkręceniu 4 śrubek, które widać po zdjęciu pada. Potem to już "samo wychodzi".

 

EDIT.

Taki tip do strojenia, zostawić jedną słuchawkę w oryginale, a drugą z nowym padem i wstępną wersją modu.

Można nie przykręcać tego elementu z przetwornikiem, tylko włożyć do muszli - to są słuchawki półotwarte i brak przykręcenia nie będzie zbytnio wpływał na brzmienie. I już potem szybko można wyjmować, żeby doklejać lub odklejać "plasterki" :) .

Edytowane przez Perul
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale czego Wy się spodziewaliście - przecież zmiana padów w Hawkach na skórkowe to zrobienie z nich Carbonów, a więc i zmiana brzmienia na Carbonowe.

Oryginalne Hawki niestety należą do tej upierdliwej grupy słuchawek, w których za dużą część charakterystycznego brzmienia odpowiadają specyficzne pady, to samo zjawisko jest chociażby w Oppo PM-3 czy Sivga P-II.

Wiele tu już było opisów jak się różni brzmienie Hawków od Carbonów (z tego co pamiętam m.in. właśnie modyfikacja sceny, odchudzenie "basu"), były też próby zastąpienia tych ich unikalnych hybrydowych padów innymi przy zachowaniu brzmienia - no i do dzisiaj się nie udało. Gdyby się udało, sam bym je wciąż posiadał.

Tak jak piszecie, można mieć nadzieję, że Dekoni spróbują je zreplikować. Może warto do nich napisać i to zasugerować? Nawet nie musiałaby to być stała produkcja, wystarczy limitowany nakład i wszyscy zainteresowani obkupią się w zapas kilku sztuk :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupili i już narzekają, trzeba się cieszyć z tego co się ma.

Jakość wykonania jest wzorowa, plastikowy ring co prawda ciężko się wciskał ale wszystkie otwory idealnie sparowane.

Jak komuś opaska mocno się kruszy to polecam kupić elastyczny pasek z gumką.

Co ze starymi kapciami?

Śmietnik czy można je jakoś odnowić?

 

 

 

 

3).jpg

2).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Frenchcore napisał(a):

Co ze starymi kapciami?

Śmietnik czy można je jakoś odnowić?

 

Chętnie przygarnę za jakąś symboliczną kwotę. "Niestety" jestem posiadaczem drewniaków z padami zamszowymi i "niestety" miałem okazję słuchać drewniaków ze skórzanymi hybrydowymi padami. Moim zdaniem przeskok dźwiękowy jest bardzo duży. Miałem nadzieję, że Dekoni faktycznie grają tak samo jak oryginały, ale jeżeli nie, to w moim przypadku nie ma sensu ich zakup.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Frenchcore napisał(a):

Co ze starymi kapciami?

Śmietnik czy można je jakoś odnowić?

Przecież one są jeszcze w całkiem dobrym stanie, ten skaj złażący z kołnierza mocującego do końca ściągnąć do końca i tyle. Będzie już dobrze wyglądać, a dźwiękowo nie ma większego znaczenia. 

Można jeszcze wewnętrzna siateczkę delikatnie "przeprać" szczoteczką do zębów, żeby tą złuszczoną skórę ściągnąć.

Te pady, które ja dostałem z uszkodzonymi Hołkami to już i skaj z padów schodził, a wewnątrz nie było zamszu, tylko już osnowa na której się trzymał.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Perul napisał(a):

Przecież one są jeszcze w całkiem dobrym stanie, ten skaj złażący z kołnierza mocującego do końca ściągnąć do końca i tyle. Będzie już dobrze wyglądać, a dźwiękowo nie ma większego znaczenia. 

Można jeszcze wewnętrzna siateczkę delikatnie "przeprać" szczoteczką do zębów, żeby tą złuszczoną skórę ściągnąć.

Te pady, które ja dostałem z uszkodzonymi Hołkami to już i skaj z padów schodził, a wewnątrz nie było zamszu, tylko już osnowa na której się trzymał.

Dzięki za wskazówki ale to już @Najnerzrobi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności