Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Artorias napisał(a):

U mnie znacznie intensywniej drewniaki pachniały. Carbony słabo, a miałem je nowe. Chyba, że poprzedni właściciel drewniaków czymś je konserwował, bo ich zapach jest specyficzny choć dla mnie przyjemny. Może zależy od sztuki.

 

Oryginalne skórki, czyli zakładam, że chodzi Ci o pady hybrydowe z którymi drewniaki były sprzedawane. Carbony już mają full protein.

Hybrydowe nieco wyostrzają średnicę, poprawiając klarowność względem pełnych protein.

AQ chciał to zrównoważyć dodając do Carbonów przewód z miedzi srebrzonej. Drewniaki miały miedź solid core. Tak czy inaczej brzmienie się różni.

 

Tak swoją drogą, ktoś w tym wątku narobił mi smaka, aby nieco odrestaurować drewniaki, bo opaska i pady już nieco zjechane, ale zapach Hawkowy się dalej utrzymuje.

 

Co do tego zapachu, to żadne inne słuchawki tak intensywnie i specyficznie nie pachniały. Również je kupowalowem jako nówki. Zapach się utrzymuje do tej pory, choć już nie jest tak intensywny :)

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje drewniaki mam w wersji z padami zamszowymi (chyba z carbonów) i niestety miałem kilka tygodni temu nieprzyjemność porównać je z drewniakami z oryginalnymi, hybrydowymi padami. Moim zdaniem pady zamszowe jakoś dziwnie oddalają drewniakom średnicę, jest takie specyficzne uczucie grania ze studni, czego nie ma z padami oryginalnymi. Na szczęście EQ załatwia sprawę, ale jednak pewien niesmak pozostał i wolałbym zmienić pady w moich hawkach, natomiast ich cena skutecznie odstrasza :D W każdym razie moim zdaniem dosyć wyjątkowe i na pewno bardzo wygodne słuchawki, a to dla mnie ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, hibi napisał(a):

Dziękuje dobrodzieju. Dekoni to jednak marka. Cena sporawa, ale czego się nie robi dla NH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no nie wiem, miałem dekoni do dwóch par słuchawek (beyerdynamiki) i w każdym przypadku mocno wpływały na dźwięk, i to niestety in minus.

Ale to wiadomo, nie musi być regułą.

Daj znać jak wypadną z hawkami jeśli się zdecydujesz, dzięki :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to będą pady w stylu Carbonów, całe ze skóry, prawda? Nie ma nigdzie mowy o zamszowym wnętrzu. Także zastępnikiem oryginalnych padów Nighthawk nie będą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, timecage napisał(a):

No ale to będą pady w stylu Carbonów, całe ze skóry, prawda? Nie ma nigdzie mowy o zamszowym wnętrzu. Także zastępnikiem oryginalnych padów Nighthawk nie będą?

Hmm no właśnie też się zastanawiałem i mam wrażenie, że na foto w przybliżeniu jest zamsz w środkowej części, ale może to być tylko złudzenie. Wolałbym hybrydki.

 

Edit: Chyba jednak full skórzane, tylko cień się taki zrobił.

 

8 minut temu, Weird_O napisał(a):

Daj znać jak wypadną z hawkami jeśli się zdecydujesz, dzięki :)

Luzik, jak mnie ręka zaświerzbi to zakupię pewnie w niedługi czasie, ale na razie nie chcę rzucać terminami :D

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, jeżeli dźwięk drewniaków idealnie mi pasuje, to są to w zasadzie słuchawki jednorazowe, tzn do czasu aż pady się zużyją? Chyba, że cudem trafię na oryginały? Teraz to się zaczynam zastanawiać…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Aero79 napisał(a):

Czyli, jeżeli dźwięk drewniaków idealnie mi pasuje, to są to w zasadzie słuchawki jednorazowe, tzn do czasu aż pady się zużyją? Chyba, że cudem trafię na oryginały? Teraz to się zaczynam zastanawiać… emoji846.png

 

Niestety. Są takie modele słuchawek, których dźwięk jest silnie zależny od padów i tak się potem kończy. Gdyby Audioquest nie zaniechał produkcji, wyglądałoby to może inaczej. Dlatego ja się Hawków pozbyłem.

 

1 godzinę temu, side napisał(a):

Ja do tej pory przerobiłem trzy pary zamienników do Hawków drewniaków i na razie nic z tego. Jest różnica in minus. Dla mnie sto euro za pady, to 1/4 ceny innej pary słuchawek, także ten...

 

Jeżeli bez danych padów nie masz brzmienia danych słuchawek, to cena nie jest tak wygórowana. Fajnie jakby brzmienie modelu nie było tak zależne od zużywającego się elementu, ale co poradzić, zdarza się.

Edytowane przez timecage
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, timecage napisał(a):

Jeżeli bez danych padów nie masz brzmienia danych słuchawek, to cena nie jest tak wygórowana. Fajnie jakby brzmienie modelu nie było tak zależne od zużywającego się elementu, ale co poradzić, zdarza się.

Zgadzam się. Wszystko jest kwestią kontekstu. Jeśli ktoś uwielbia brzmienie NH, to można to 100 ojro dać, zwłaszcza że to sheepskin, więc jeśli dźwiękowo siądzie, powinny wystarczyć na wiele lat.

Oczywiście to też kwestia indywidualna. U mnie proteiny od Carbonów po ponad 2 latach są w stanie igła, a przebieg mają dosyć spory. Z drewniaków trochę się zamsz ukruszył w padach, ale tak już było jak je zakupiłem. Mimo wszystko sporo osób szuka zamienników ze względu na zużycie, więc szczególnie wytrzymałe na pewno nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, timecage napisał(a):

Fajnie jakby brzmienie modelu nie było tak zależne od zużywającego się elementu, ale co poradzić, zdarza się.

Powiadają, że najważniejsza jest akustyka pomieszczenia odsłuchowego. W słuchawkach zamiast pomieszczenia jest co jest i dziwne by było, gdyby zmiana padów nie zmieniała słuchawek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafacio napisał(a):

Powiadają, że najważniejsza jest akustyka pomieszczenia odsłuchowego.

Tak samo jak nastawienie samego słuchacza :)

28 minut temu, neonlight napisał(a):

nie tylko zewnętrzna warstwa jest istotna. 👍

Skóra skórze też nierówna i krótko mówiąc szanse na to że z Dekoni będzie identycznie jak na oryginałach jest IMO bliska zeru. Tym bardziej, że sam producent w opisie pisze o ulepszeniu dźwięku względem oryginałów :

Cytat

offering supreme comfort and an enhanced sound signature.

Za to jest jakaś tam szansa, że za mocno nie odbiegają od oryginałów :) Za 100 USD + ew. koszty to dla mnie byłoby zbyt duże ryzyko i podzielam opinię @sidea. Wolałbym spróbować skórzanych zamienników od Sine bo jak dobrze pamiętam gdzieś wpadłem na informację że pasują do Hołków 👍 :
https://www.aliexpress.com/item/1005003188467678.html

Edytowane przez x86
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kaligula napisał(a):

Hey. Mam pytanie jesteś pewien że będą pasować te z aliexpres. Moje już od drewniaków wysypują się od środka, wcześniej posypał się pałąk ale ogarnąłem to u kaletnika

 

To od środka posypanie wg mnie nie wpływa na dźwięk. Przeleć delikatnie tłuszczem skórki, aby nie popękały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności