Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Legendo trwaj! :D Z najnowszej recenzji Aurisa.

https://hifiphilosophy.com/recenzja-auris-ha-2sf/4/

 

Cytat

To, co zmuszony jestem teraz napisać, mnie samego podczas odsłuchu zdziwiło, ale z rzeczywistością nie należy jałowo się spierać, tylko uczyć się od niej i wyciągać z pobranej nauki praktyczne dla siebie wnioski. A wniosek z tej porcji odsłuchów (czyli nauka otrzymana od toru łącznie za grubo ponad sto tysięcy) to stwierdzenie, że najlepsza muzyka płynęła nie ze słuchawek za tysięcy dziesięć, dwadzieścia czy trzydzieści, tylko takich za dwa. Nieprodukowanych już i uzbrojonych w niedrogi, ale brzmieniowo radykalnie od sprzedażowego lepszy kabel FAW (Forca Audio Works); okazujących się najlepiej pasować do Auris HA-2SF niezwykłych AudioQuest NightHawk.

   Ale najpierw napiszę, że recenzowany wzmacniacz Aurisa okazał się bardzo łasy na poprawę jakości sygnału – lepiej nasycony brzmieniowymi esencjami, a przede wszystkim bardziej analogowy od przetwornika PrimaLuny obsadzonego najlepszymi lampami z epoki (Amperex, Siemens i Westinghouse) wybitnie mu pasował. Do tego stopnia, że niemożliwe poprzednio do słuchania Ultrasone teraz zagrały lepiej od obu flagowców Dana Clarka, które przy komputerze je pobiły. Z tych dwóch zaś lepiej te zamknięte, ale najlepiej Susvary, ciągle utrzymujące czołową pozycję dzięki najgłębszemu dźwiękowi, wyrafinowaniu najwyższej miary i najlepszej melodyjności. Ale liderem NightHawk, które tak samo nasycenie i melodyjność pokazały szczytową, a przy tym miały dodatkowy atut – taki nie do przebicia – dzięki któremu wyraźnie wygrały. Atutem tym dysponowały także Ultrasone, ale melodyjności takiej nie miały; dźwięk ich ciągle był twardszy i na pogłosowych otoczkach mniej melodycznie układny, wciąż nieznacznie dudniący. Ani śladu tego nie było u NightHawk, za to cieplejsze i pełniejsze brzmienie o znakomitej też transparentności i monstrualnym, ale dobrze kontrolowanym basie. Takiego basu od słuchawek prawie w ogóle się nie słyszy, moc wydobywana z bębnów biła jak z dużych wooferów. Nie była wprawdzie większa od generowanej przez Ultrasone, ale przyjemniejsza w odbiorze – całościową formą ogólnie, brakiem zniekształceń w szczególe. To był jeden z najlepszych basów, jakie od słuchawek słyszałem, zdumienie me nie miało granic, że się pompatycznie wyrażę. Ale piszę o wszystkim innym, a nie o najważniejszym. To najważniejsze coś, dzięki czemu skromne NightHawk wyprzedziły arcydrogie Susvary, nazywa się energetyczność i nazywa się dynamika.

 

Co do Susvar, to one mają coś skopane z dynamiką. Bardzo szybko mnie zmęczyły przez to. 

Męczyłem trochę tego Aurisa rok temu w salonie, głównie z Etherami. NH też, ale żałuje, że nie poświęciłem im więcej czasu. Sam wzmak grał świetnie i zrobił mega dobre wrażenie. Szkoda tylko, że taka kobyła, a lampki takie niepozorne. Trochę to dziwnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Artorias napisał(a):

Jeśli ktoś uwielbia brzmienie NH, to można to 100 ojro dać.

 

Napiszę dokładniej. Gdyby owe Dakoni były takie same jak oryginalne hybrydy i nie zmieniały dźwięku in minus, to dałbym te 100 euro. A tak, duże ryzyko, bo ostatnimi czasy na Hołkach miałem łącznie cztery pary innych niż stockowe padów i b. chciałem, aby było podobnie, ale nie było. Stu euro bym nie zaryzykował, ale na pewniaka bym dał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, side napisał(a):

Napiszę dokładniej. Gdyby owe Dakoni były takie same jak oryginalne hybrydy i nie zmieniały dźwięku in minus, to dałbym te 100 euro. A tak, duże ryzyko, bo ostatnimi czasy na Hołkach miałem łącznie cztery pary innych niż stockowe padów i b. chciałem, aby było podobnie, ale nie było. Stu euro bym nie zaryzykował, ale na pewniaka bym dał :)

Testowałeś te hybrydy z allie, co tu jakiś czas temu był link wrzucony?

 

Edit: Chyba jednak chodzi o skórkowe, źle to zapamiętałem.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artorias Były hybrydy?

 

Ja testowałem Brainwavz całe z mikrozamszu

https://www.brainwavzaudio.com/products/headphone-memory-foam-earpads-oval-micro-suede

 

oraz protein skin i grey cloth z alie

https://pl.aliexpress.com/item/1005004579309082.html?spm=a2g0o.productlist.main.77.73bb7694H30luc&algo_pvid=9da241f9-a325-4992-9833-5827cd5c2d47&algo_exp_id=9da241f9-a325-4992-9833-5827cd5c2d47-38&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000029699031401"}&pdp_npi=3%40dis!PLN!38.97!26.49!!!!!%402145288516787920013347253d0710!12000029699031401!sea!PL!130251405&curPageLogUid=P0qPjcViLFRp

 

Ww. totalnie bez szału. Akceptowalnie dla mnie to były zamszowe od Hawków, ale wiemy, że to nie ten dźwięk, co hybrydy.

 

Ja mam tak, że nie muszę mieć jota w jotę dźwięku hybryd, ale te sprawdzane przez mnie nie od AQ mega oddalały i ściskały dźwięk, że tak to nieprofesjonalnie ujmę.

Edytowane przez side
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, side napisał(a):

Były hybrydy?

Widocznie nie. A czy któreś z tych padów miały te wypustki, by móc bezinwazyjnie zamontować je na słuchawkach? Zastanawiam się jak zakładacie pady, które tego nie mają. Nie chciałbym w żaden sposób uszkodzić sobie tych oryginalnych mocowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu! Właśnie się zastanawiałem czemu Dekoni nie machnie padów do najlepszych słuchawek na świecie. Ciekawe tylko czy mocowania też dają w komplecie czy trzeba mieć swoje? 

 

/EDIT: Na zdjęciach widać że chyba są, no to gitara. 

Edytowane przez Undertaker
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Frenchcore napisał(a):

W końcu się doczekaliśmy Dekoni kłaniam sie wam aż po same kule

 

Czekałeś, aż konkretnie Dekoni zrobi pady do NH, czy w ogóle na sheepskin? Jeśli to drugie, to są tańsze (z dziurkami) szipskiny na ebay. Trzeba tylko wybrać odpowiednią opcję https://www.ebay.com/itm/265255212666?mkevt=1&mkcid=1&mkrid=711-53200-19255-0&campid=5338381892&toolid=10001&customid=8206d878-2c33-11ed-a1ed-643239393961

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, side napisał(a):

 

Czekałeś, aż konkretnie Dekoni zrobi pady do NH, czy w ogóle na sheepskin? Jeśli to drugie, to są tańsze (z dziurkami) szipskiny na ebay. Trzeba tylko wybrać odpowiednią opcję https://www.ebay.com/itm/265255212666?mkevt=1&mkcid=1&mkrid=711-53200-19255-0&campid=5338381892&toolid=10001&customid=8206d878-2c33-11ed-a1ed-643239393961

Znam ten model z Aliexpres eBay czy Anazon.

Są komentarze że otwory źle sparowane z plastikami bynajmniej takie były na Aliexpres więc wole zapłacić więcej za jakość od Dekoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zxxxzxxxz napisał(a):

Koledzy macie jakiś sposób na ten skóro podobny pałąk co odchodzi z niego ta skóra ?

Albo poszukaj dobrego kaletnika w okolicy. Zrobienie takiej opaski, tylko wytrzymalszej, lepszej jakości plus ewentualnie grawer, to koszt koło 200-250zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zxxxzxxxz napisał(a):

Koledzy macie jakiś sposób na ten skóro podobny pałąk co odchodzi z niego ta skóra ?

 

NIe sprawdzałem tego rozwiązania, ale było kilka postów wcześniej https://allegro.pl/oferta/headband-dekoni-choice-suede-do-beyerdynamic-11856533811?utm_feed=3dca5096-1f0f-4ca6-9f37-f55ca2fec4f7&utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=feed&ceneo_cid=5388e988-f84a-39bc-8d06-2b57072909be

 

@zxxxzxxxz Masz te Hawki, czy masz ofertę na oku ze zużyt opaską?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, side napisał(a):

Ja cały czas się zastanawiam czy iść do szewca aby wykonał nową opaskę z paskiem i gumką czy zaoszczędzić i zrobić jak ten typek z filmu.

Bo gumka jest zdrowa, a ta skóra gdzie są mocowania/zaczepy to inny typ materiału nie kruszy się.

Jak bym rozciął i kupił tą opaskę z allegro od dekoni to sporo zaoszczędzę, bo zakładanie nowej opaski na mocno zużytą od słuchawek chyba nie będzie dobrym pomysłem. Znowu się będzie kruszyć i wysypywać a tak był by spokój.

Kupujesz, rozcinasz, zakładasz i problem z głowy bynajmniej tak to widzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Frenchcore napisał(a):

Bo gumka jest zdrowa, a ta skóra gdzie są mocowania/zaczepy to inny typ materiału nie kruszy się.

To prawda, jak byłem u kaletnika, to on po szybkim przeglądzie uznał, że tą wewnętrzną można zostawić, a tylko tą wierzchnią wymienić.

Dostałem info, że użyją bawolej skóry, a od strony wewnętrznej (głowy) wytrzymałego na ścieranie zamszu.

 

41 minut temu, Frenchcore napisał(a):

czy zaoszczędzić i zrobić jak ten typek z filmu.

Względem tego co musisz dać za Dekoni, to kaletnik mi wycenił samą opaskę niewiele drożej, bo chyba jakoś 130zł. Ja poprosiłem o grawer „Nighthawk” jak w oryginale i stąd stówka dopłaty. Ten zakład jest wiele lat na rynku, więc nie takie projekty realizowali :D

Dla mnie NH, szczególnie drewniaki, mają wartość sentymentalną i kolekcjonerską, więc to żadna dopłata za lepszy efekt. Ciekaw jestem jak to wyjdzie. Niedługo też będę zamawiał te Dekoni pady.

 

41 minut temu, Frenchcore napisał(a):

Kupujesz, rozcinasz, zakładasz i problem z głowy bynajmniej tak to widzę.

Na to wygląda. Jedynie rozmiar tej opaski mnie zastanawia, czy przypadkiem nie jest dłuższa od oryginalnej i czy tak dobrze się ułoży na głowie. Beyery mają jednak twardy pałąk.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności