Skocz do zawartości

Ultrasone Edition 5 - gdyby kogoś zainteresowało....


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Nie podszedłem nawet do nich na AVS.

 

@rev

Tak wiem o tym, że były uszkodzone. Właściwie po tym, jak grały Edition 10 też bym tak stwierdził i o nich, ale to już (na nieszczęście?) wynik ich świetnej charakterystyki :)

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu, że chyba tylko Niemcy potrafią zaprząc inżynierię do wyprodukowania dzieła sztuki użytkowej. One są po prostu piękne :)

Jakoś i Hifimany i Audeze mnie nie porywają, a jest odwrotnie wręcz. HD600/650 trzy klasy niżej z ogólnym "feelingiem" jakościowym od beyerów (dt880/770/990) i dwie klasy od AKG Q701/K612, ale już HD800 bardzo przyjemne i również wzór.

Ed 5 - nawet wersja dla plebsu ..... WOOOOOOOW :)

Jeśli zaś grają jak Ed10, to faktycznie nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym drewniane czyli Limited wyglądają super bo nie są pociągnięte lakierem na błysk jak niektóre AT lub Foxtexy,

co wygląda jak świecidełko i nienaturalnie, a Edition są matowe, mają fakturę drewnianą, którą nie tylko widać

ale też jest wyczuwalna.

Jedyne czego można by się czepić jeżeli chodzi o jakość to gniazda mmxc, ale to z head-fi bo odpukać

ja nie spotkałem egzemplaża z problemem, no ale na AVS chyba był.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edition mają taką klasę wykonania jak orfeusze. Szkoda, że nie było mi jeszcze dane posłuchać ed. 5 na torze, który powalił by mnie na kolana.

Ed. 10 były wypuszczone do sprzedaży przez przypadek, albo ktoś był na kwasie. Innego wytłumaczenia nie znajduję ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edition mają taką klasę wykonania jak orfeusze. Szkoda, że nie było mi jeszcze dane posłuchać ed. 5 na torze, który powalił by mnie na kolana.

Ed. 10 były wypuszczone do sprzedaży przez przypadek, albo ktoś był na kwasie. Innego wytłumaczenia nie znajduję ;).

Sorry, ale Orfeusze nie skrzypią i kable im nie wypadają. Nie, klasa na pewno nie ta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Mnie jednak rozczarowały mocno U5 Limited jakością wykonania...na zdjęciach wyglądają super.

Najgorsze że za 15tys nadal robią słuchawki które nie wchodzą bez problemu na dużą głowę, co jest porażką, to i ten metal,ruten?, z którego zrobiono

części metalowe wydał mi się mało wytrzymały.

Bałem się mocniej wyginać pałąk bo miałem uczucie że pęknie albo co...he,he.

Docisk do głowy niemiłosiernie mocny, co z tego że lekkie jak piórko jak popsuto to tym mocnym dociskiem...

Żeby jeszcze grały bajecznie, to by można było im to wybaczyć...ale ...no cóż, specyficzne są.

Miałem zbierać szczękę z podziwu nad mocą basu i jakości dźwięku, pozostał niesmak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Tak strzeliłem z tym rutenem w U5 Limited, to tam jest aluminium?

Żeby nie było że ciągle narzekam na U5, TH900 też nie są idealne, na styk w nie wchodzę,

ale dopiero po dogięciu lekko pałąka jest ok.

Mogli dać te 2cm więcej z każdej strony regulacji pałąka, chyba to nie problem.

A że można pokazał Denon z D600/7100, jeszcze miałem ze 3cm zapasu z każdej strony.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie uświadczyłem skrzypienia ale niestety nie miałem nigdy tych słuchawek u siebie.

Z modelu ed.10 pamiętam, że po każdej ze stron pałąka przy mocowaniu muszli są oboje filcowe? żeby nic się nie obijało. Do jakości wyższych modeli ultrasonów nie mam zastrzeżeń ale dźwiękowo do mnie nie przemawiają.

Edytowane przez down32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności