Skocz do zawartości

Fanklub Audio-Technica


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Zapisuję się do fanklubu audio-technica. Posiadam obecnie MRS 7. Naprawdę świetne słuchawki. Duża scena, dużo powietrza, szczegółowość. Są bardzo wygodne i okalają całe ucho. Używam ich obecnie z miedzią 8-żył by JD. Z DX 80 tworzą ciekawy, choć bardzo neutralny duet. Wolałbym je od W5000.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSR7 to niewątpliwie bardzo dobre słuhawki w cenie do 1k. Sam też ich ciągle używam i jestem z nich bardzo zadowolony. Ich szczegółowość jest świetna i daje możliwość wyciągnięcia wielu detali z utworów co często pozwala odkrywać je na nowo.

 

@Gryfie jak oceniasz różnice w dźwięku między stockowym kablem, a miedzią od JD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stokowych kabli nie używałem do tej pory. Jutro porównam stokowe ze srebrzoną miedzią Perula, magiczną miedzią Perula i wspomnianym kabelkiem by JD.

UP, niestety miałem ograniczony czas w tygodniu. Do sobotniego wieczora wrzucę porównanie.

Edytowane przez GryfPomorski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem zaskoczony porównaniami przewodów. Słuchałem MRS 7 na DX80. Różnica między nimi jest naprawdę minimalna (przynajmniej w tym zestawieniu). Srebrzona miedź sprawia, że grają tak samo neutralnie. Magiczna miedź Perula w porównaniu z innymi dodaje trochę ciemniejszej barwy i wysokie nie są tak eksponowane. 8-żył by JD chyba najlepiej zgrywa się z tymi słuchawkami, nie zmienia barwy, lekko dociąża bas, scena i szczegółowość na dobrym poziomie. O dziwo fabryczny nie odstaje jakoś znacząco od customowych. Z nim słuchawki grają bardzo neutralnie, monitorowo, niczego nie podbija.

 

Podsumowując, jak ktoś chce koniecznie kupić do nich kabel customowy, to najlepiej z jakiejś dobrej miedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSR-7 większe. Porównywałeś je bezpośrednio ? Bo kiedyś pisałeś mi o SR-5 jako o dobrych słuchawkach.
Fakt że muszle i pady swoje robią.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo byly dobre i graly prawie wszystko, nie poradzily sobie tylko z jednym utworem testowym - Marylin Manson - Deep Six, a MSR-7 sobie bardzo dobrze poradzily z tym utworem takze moge spokojnie stwierdzic, ze stawiam je wyzej mimo ze nie porownywalem ich leb w leb :) widocznie komora akustyczna i pady powoduja, ze ten sam przetwornik gra inaczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie komora akustyczna i pady powoduja, ze ten sam przetwornik gra inaczej :)

Ja bym to zaliczył do tak zwanego "stating the obvious" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSR7 to niewątpliwie bardzo dobre słuhawki w cenie do 1k. Sam też ich ciągle używam i jestem z nich bardzo zadowolony. Ich szczegółowość jest świetna i daje możliwość wyciągnięcia wielu detali z utworów co często pozwala odkrywać je na nowo.

 

Potwierdzam. Bardzo fajnie wykonane i z efektownym brzmieniem. Jak na etap wstępnego wygrzewania są w cenie do 1k jak dla mnie na razie ciekawsze od Momentum M2, jedynie mogłyby mniej cisnąć.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i MSR7 są dobre, ale mnie zajechały tą "wyrazistością". Górne rejony średnicy ostro dawały po uszach, szelesty, może aż tak nie sybilowały, ale po godzinie musiałem je zdjąć z uszu, zrobić przerwę, aby wrócić do słuchania. Pierwsze minuty to zawsze był zachwyt, pięknie, efektownie... ale wraz z upływającym czasem było tylko gorzej i pałąk ostro wrzynał się w głowę. Może to przez DX90 i nie znam ich od tej lepszej strony z czymś bardziej synergicznym ? Słuchałem też z Galaxy S6 i również mnie męczyły.

Na pewno po tym co słyszałem mogę je pochwalić za dobre napowietrzenie, przyjemną fakturę basu i ponadprzeciętny detal jak na swoją cenę. Niestety przez ich wrzaskliwość nie mogłem słuchać 1/3 swojego repertuaru. Dopiero PM-3 pięknie się wkomponowały w mój gust, w każdym gatunku odnajdują się co najmniej dobrze.

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie kiedy posiadałem DX90 nie miałem okazji posłuchać go z MSR7. Możliwe, że jest on zbyt jasny dla nich, stąd brak odpowiedniej synergii. Obecnie łączę MSR7 z QP1R i jest to dla mnie fenomenalne połączenie! One są chyba stworzone dla tego DAP'a, albo on dla nich ^_^ Każdego z pasm w tym połączeniu jest tyle ile być powinno, do tego całkiem niezła przestrzeń i genialna szczegółowość... nic nie męczy, nie przeszkadza.. po prostu mega przyjemność ze słuchania muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synergii to raczej nie było :/ A jak MSR'ki reagują na wzmacniacze ? Nie podłączałem ich do niczego mocniejszego niż ibasso, taki B1 czy E12a robi tu jakąś istotną różnicę ? A może ktoś podłączał do stacjonarek ? Słyszałem, że wzmacniacz Audio-Technica AT-HA22TUBE zgrywa się z nimi niesamowicie. Lampka pewnie je trochę wygładza i nie jest tak ostro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSR7 bardzo ładnie idą z Conductorem V2+. Żadnych problemów.

Każdemu wg potrzeb. Zarówno MSR7 jak i PM-3 to bardzo dobre moim zdaniem słuchawki, ale też różne od siebie. PM-3 są potulniejsze, bardzo w deseń K240 Monitor, MSR7 zaś idą w pewną agresję i świeżość. Jak na razie mnie nie zmęczyły. PM-3 udało się mnie zanudzić, podczas gdy MSRy mają w sobie energię.

 

Warto też spróbować W1000Z, jako że są bardziej "analogowe" od MSRów, bardziej w kierunek moich K500 EP. Co zadziwiające, obie te pary grają w podobnej klasie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSR7 bardzo ładnie idą z Conductorem V2+. Żadnych problemów.

Każdemu wg potrzeb. Zarówno MSR7 jak i PM-3 to bardzo dobre moim zdaniem słuchawki, ale też różne od siebie. PM-3 są potulniejsze, bardzo w deseń K240 Monitor, MSR7 zaś idą w pewną agresję i świeżość. Jak na razie mnie nie zmęczyły. PM-3 udało się mnie zanudzić, podczas gdy MSRy mają w sobie energię.

 

Warto też spróbować W1000Z, jako że są bardziej "analogowe" od MSRów, bardziej w kierunek moich K500 EP. Co zadziwiające, obie te pary grają w podobnej klasie.

Evil, trochę odchodząc od tematu, będzie recka PM-3 ?

Warto się pobawić kabelkami w Oppo, bo słyszę wyraźną różnicę. Srebrzony Van Damme, niby nie poziom kabli solid core od jimmiego, ale wniósł lepszą rozdzielczość, impet w basie, góra nieco bardziej obecna i ogólnie brzmienie troszkę się odchudziło, ale im to nie szkodzi. Podłączałem go też do MSR7 i nie potrafiłem wychwycić różnic, były bardzo minimalne... no może nieco rozjaśnił brzmienie, ale różnica pomijalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evil, trochę odchodząc od tematu, będzie recka PM-3 ?

Warto się pobawić kabelkami w Oppo, bo słyszę wyraźną różnicę.

Tak jak napisał Miłosz, recenzja poszła w zeszłym tygodniu :). Podpowiem że warto śledzić na bieżąco główną bloga / FB.

 

Niestety mój jedyny zapasowy kabel nie pasował do nich, toteż w teście ograniczyłem się do fabryki. Aby było fair - do MSRów też nie pasuje :lol:. Dziś słuchawki odjechały do swojego właściciela, ale zaczepiając na chwilę o test łeb w łeb z MSRami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w Testach Słuchawek odnośnika do bloga nie dałeś.... FB nie śledzę, nie ma tam mnie, więc tutaj dowiaduję się o testach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się na Sieci z opinią,że ATH SR5 w wersji BT grają po blutku ciszej niż po kablu. I to znacznie ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności