Skocz do zawartości

Fanklub Audio-Technica


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkałem się na Sieci z opinią,że ATH SR5 w wersji BT grają po blutku ciszej niż po kablu. I to znacznie ciszej.

 

Przeca po blutku grają ze swojego wzmacniacza, a po kablu dadzą tyle hałasu ile pary podasz. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

MSR7 to niewątpliwie bardzo dobre słuhawki w cenie do 1k. Sam też ich ciągle używam i jestem z nich bardzo zadowolony. Ich szczegółowość jest świetna i daje możliwość wyciągnięcia wielu detali z utworów co często pozwala odkrywać je na nowo.

 

Potwierdzam. Bardzo fajnie wykonane i z efektownym brzmieniem. Jak na etap wstępnego wygrzewania są w cenie do 1k jak dla mnie na razie ciekawsze od Momentum M2, jedynie mogłyby mniej cisnąć.

Evilu można spodziewać się recenzji MSR7 na AF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie po krótkim robią dobre wrażenie. Niby V-ka, ale bas ani wyskakuje aż tak mocno przed szereg, ani też góra się nie naprzykrza, jednocześnie emanując sporą dozą detali. Trzeba będzie ją obadać faktycznie w dłuższym odsłuchu pod względem męczliwości, o której pisano wcześniej.

Pozytywnie wypadła mi też jak na razie scena, która jest większa od PM-3 i M2 AEG. W zakresie zamkniętych, moim "neutrality king" są K270 Playback co prawda, ale ze względu na egzotyczność będę starał się ich unikać w ewentualnych porównaniach. Na razie duża wada: wyraźny docisk do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z trzeszczeniem plastiku ? Jest w Twoim egzemplarzu ?

 

To nie jest tak, że plastik w nich trzeszczy, raczej elementy ruchome względem siebie. Aczkolwiek ręczyć mogę tylko za egzemplarz, który ja miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie ją obadać faktycznie w dłuższym odsłuchu pod względem męczliwości, o której pisano wcześniej.

Pozytywnie wypadła mi też jak na razie scena, która jest większa od PM-3 i M2 AEG. W zakresie zamkniętych, moim "neutrality king" są K270 Playback co prawda, ale ze względu na egzotyczność będę starał się ich unikać w ewentualnych porównaniach. Na razie duża wada: wyraźny docisk do głowy.

To nie jest tak, że od razu góra męczy. Przez pierwszy tygodnie jakoś bardzo mi to nie przeszkadzało, odbierałem to jako dobrą rozdzielczość i wyrazistość. Długodystansowo górka na wyższej średnicy sprawiała, że miałem już dosyć tego. Pamiętam, że ciągle musiałem zmieniać głośność dla każdego utworu, bo potrafiło za mocno zaatakować. I tak długo wytrzymałem, bo miałem je rok, ale tu nie o to chodzi, żeby się męczyć, pm'ki okazały się receptą.

Scenę odbierałem jako podobną rozmiarami, najbardziej oddalone punkty znajdowały się mniej więcej w podobnej odległości. Jednak MSR7 dużo nadrabiały swoim napowietrzeniem i to pozornie powiększało przestrzeń, takie moje odczucie.

Co ciekawe pady jakoś mocno mi nie uwierały, ale od pałąka głowa bolała. Plastik trzeszczał dość mocno.

 

Próbowałem też różnych sztuczek z podkładaniem wacików przed i za przetwornik, ale efekt zwykle był taki, że ucinało górę a nie redukowało fragmentu pasma, który mi przeszkadzał.

Edytowane przez adriano2510
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak z trzeszczeniem plastiku ? Jest w Twoim egzemplarzu ?

 

To nie jest tak, że plastik w nich trzeszczy, raczej elementy ruchome względem siebie. Aczkolwiek ręczyć mogę tylko za egzemplarz, który ja miałem.

Z tym trzeszczeniem to słyszycie/słyszeliście go podczas rozciągania pałąka kiedy słuchawki zakładane są na głowę czy podczas odsłuchu kiedy np. poruszyliście głową? Szczerze mówiąc ja ani jednego, ani drugiego w swoim egzemplarzu nie uświadczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeszczenie wystepuje w trakcie zakladania kiedy niektore elementy sa w ruchu, ale jak juz zalozysz to nie slychac nic bo sluchawki dobrze trzymaja sie glowy :) ja akurat docisk poczytuje na plus bo przynajmniej sie nie zsuwaja z glowy przy kazdym ruchu, ale tez nie jest to zadne imadlo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem chwilę na słuchanie MSR7 z NC (ale chyba baterie padnięte, bo nie wlaczalo się) w Saturnie.

 

O dziwo mimo tego, że ucho miało spory kontakt z samą słuchawką, nie odczuwałem dyskomfortu. Słuchawki całkiem wygodne.

 

Co do dźwięku, to w porównaniu do M50x znacznie mocniej zaakcentowana góra, ładniej rozciagnieta, niestety częściej też zaszeleściła. Średnica mniej wycofana, basu mniej, jakby schowany, ale ładnie schodził, trochę podbić midbas by się przydało, bo miałem wrażenie dziury lekkiej między gitarą basową, a resztą muzyki.

 

Za to scena kapitalna jak na ten typ słuchawek. Jakby koncert mi z klubu na stadion przenieśli. Zdecydowanie największy atut tych słuchawek (w swojej cenie, konstrukcji i zastosowaniu półprzenośnym).

 

Fajne te słuchawki, jakbym już teraz miał wymieniać swoje, to właśnie na te.

 

P.S. Absolutnie nic nie trzeszczało.

 

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem się szczęśliwym posiadaczem MSR7 i powiem szczerze, że prezentują one bardzo dobry poziom. Nie porównałbym ich do RHA, bo ATH to zdecydowanie wyższy poziom.

Dzisiaj porównywałem je do Focal Listen i to jest ten sam poziom. Focale mają trochę więcej basu, ale gorzej kontrolowanego, bliższą średnicę i mniej wysokich tonów, przez co scena nie powala tak jak w MSR7. Natomiast pod względem wykonania Focal jest DALEKO w tyle za Audio Technicą, nie dałbym 500 zł za te słuchawki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie chodziło o poziom, tylko tonalność która z opisów wydaje się być bardzo zbliżona. Mnie chyba na obecnym źródle RHA o dziwo bardziej pasują niż K550, więc rzeczywiście ATH to chyba dobry kierunek.

Edytowane przez jouhou
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jouhou polecam posłuchać MSR7 w połączeniu z Z6. One faktycznie mają wyraźną górę i czasami przy połączeniu z jasnym źródłem niektórym to przeszkadzało. Natomiast z lekko ocieplonym źródłem jakim podobno jest Z6 (sam go nie słuchałem) powinno być bardzo dobrze i ani góra nie powinna przeszkadzać, ani dołu nie powinno brakować. No ale najlepiej jak sprawdzisz sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U nas to chyba jakaś świeżynka. Wyglądają na niezły materiał na prezent ciekawe jak na żywo to się ma. Od czasu do czasu pojawiają się fajne/tanie modele od niektórych producentów. Póki na forum nie było hype'u na high-endy i premium to polowało się na takie modele - odpowiedniki CALi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ATH SR5 w Top HiFi 499 zł. Te z BT 699 zł

http://antyweb.pl/a-moze-by-tak-pozbyc-sie-kabla-od-sluchawek-test-audio-technica-sr5bt/

 

Recka na AntyWeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności