Skocz do zawartości

Fanklub Audio-Technica


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

AD900X > DT990, ale wziąłem DT900 i żałuję. Posiadam MSR7 i są troszeczke zbyt jasne, jakieś pomysły jak to może trochę stłumić?

Też mi to przeszkadzało. Można rozebrać słuchawki i na tylnej ściance za przetwornikiem włożyć płatek kosmetyczny. Temperuje to nieco górę i wyższą średnicę, jednak miałem wrażenie, że słuchawki traciły tym trochę na jakości, scena zmniejszona i brakło wykopu w basie. Myślę, że to wina otworu, który znajduje się właśnie na tylnej ściance, ma tam wydostawać się powietrze, a płatkiem go zasłaniamy. Te słuchawki mają dziwną budowę, bo są w środku dwie komory akustyczne. Według mnie najlepszą opcją jest wymiana źródła na coś grającego ciemniej, cieplej, bardziej analogowo. Dla mnie z dx90 było zbyt jazgotliwie, ale obawiam się ze z jakimś colorfly czy pono dałoby się osiągnąć przyjemną synergię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Temperuje to nieco górę i wyższą średnicę

Najbardziej tempetuje to bas... nie wydziwiać i dać filc dekoracyjny lub fizelinę przed przetwornik.

 

Akurat na ilość basu jakoś szczególnie to nie wpływało, ja przynajmniej nie zwróciłem uwagi. Zgadzam się jednak, żeby nie wydziwiać, szybko zrezygnowałem z tego swojego pomysłu, filc przed przetwornik może pomóc.

post-52834-0-51186300-1452041736.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Także tego już kiedyś mnie ta firma zachwyciła modelem r70x chodź nie widziałem sensu zmiany beyerow na nie, teraz zostałem zmuszony na zmianę na zamknięte i nie żałuję, liczę na to ze w towarzystwie ampa i DACa będzie jeszcze lepiej :)

 

64cbbb418bf65446fec7e13c03fe0cb7.jpg

 

wyskrobane jak kura pazurem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATH szykuje coś nowego w linii SR - ATH-SR9. Zdaje się, że wyjdą w listopadzie. Wyglądają zjawiskowo :wub:

ATH-SR9.jpg

https://www.audio-technica.co.jp/atj/show_model.php?modelId=2903

Edytowane przez timecage
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To całkowicie nowa seria czy rozwinięcie którejś z istniejących? Ciekawe czy będą dostępne w PL. Przyznam szczerze, że dla mnie MSR7 to znakomite słuchawki, zwłaszcza w cenie 600zł za jaką udało mi się kupić nówki jakiś czas temu. Jeśli te SR9 będą w jakimś sensie ich rozsądnie wycenionym rozwinięciem to z pewnością znajdą wielu odbiorców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, msr7 od technicznej strony dźwięku były znakomite jak na swoją cenę.. niestety pasmo w nich jest tak zestrojone, że dłuższe odsłuchy męczyły. Gdyby tak zredukować wyższą średnicę i poprawić komfort to myślę, że mógłbym mieć je do dzisiaj. LuQi na czym słuchasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mnie nic nie męczy jeśli chodzi o SQ i technicznie nie mam im nic do zarzucenia. Fantastyczna jest ta ich szczegółowość, krystaliczność wokali i znakomicie kontrolowany, schodzący naprawdę nisko bas. Słucham z QP1R i nie wiem czy to właśnie w tym połączeniu MSR-ki łapią taką genialną synergię, ale jest wyśmienicie. Jedyne co bym poprawił w nich to górną część pałąka, która bezpośrednio leży na głowie, ponieważ po dłuższym czasie zaczynam czuć dyskomfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, msr7 od technicznej strony dźwięku były znakomite jak na swoją cenę.. niestety pasmo w nich jest tak zestrojone, że dłuższe odsłuchy męczyły. Gdyby tak zredukować wyższą średnicę i poprawić komfort to myślę, że mógłbym mieć je do dzisiaj. LuQi na czym słuchasz ?

MSR7 świetnie reagują na zmiany padów, więc warto pokombinować i dopasować pod siebie. Ja chociażby wrzuciłem im walające się gdzieś poduchy od JVC HA-SZ2000 to góra i średnica się pięknie wygładziły, ale zjadło bas. Z kolei zwyczajne pady HM5 podkręciły bas, niewiele wpływając na resztę. Teraz planuję wypróbować HM5 super soft :).

 

No właśnie mnie nic nie męczy jeśli chodzi o SQ i technicznie nie mam im nic do zarzucenia. Fantastyczna jest ta ich szczegółowość, krystaliczność wokali i znakomicie kontrolowany, schodzący naprawdę nisko bas. Słucham z QP1R i nie wiem czy to właśnie w tym połączeniu MSR-ki łapią taką genialną synergię, ale jest wyśmienicie. Jedyne co bym poprawił w nich to górną część pałąka, która bezpośrednio leży na głowie, ponieważ po dłuższym czasie zaczynam czuć dyskomfort.

Nie wiem, gdzie tam jest schodzący nisko bas :D Ale poza tym się zgadzam.

Wydaje mi się, że seria SR to to samo, co MSR. Przesłanką ku temu jest, że ATH-SR5 to pomniejszone ATH-MSR7. Może postanowili uprościć nomenklaturę?

W każdym razie hypetrain na SR9 odpalony.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym basem też się zdziwiłem kiedy posłuchałem pierwszy raz z QP1R, ale wydaje mi się że on potrafi z nich wykrzesać naprawdę wiele. Od dłuższego czasu jestem zachwycony tym połączeniem i nie chce mi przejść ;) Co do padów to jadę na razie na stockowych.

 

Jeśli z SR9 będzie jak napisałeś to już je chcę :) Mam nadzieję, że będą to wygodniejsze MSR7 i grające co najmniej tak dobrze jak one.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odbieracie w nich scenę ? Przez cały czas użytkowania uważałem za pokaźnych rozmiarów jak na zamknięte portable. Kupiłem PM-3, które według opinii miały być ciasne... a wielkość odbieram jako bardzo podobną, porównywałem niegdyś jak miałem oba modele naraz. Holografia raczej po stronie oppo. Jedynie wielkie wrażenie zrobiło na mnie bardzo dobre napowietrzenie w msr'kach, tu przy nich pm3 wypadły blado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSR-7 dla mnie były nieco ciaśniejsze niż Oppo. Poza tym "trzaskały" plastikiem przy rozciąganiu. Z pamięci oceniam je jako gorsze niż Oppo, grające lżejszym dźwiękiem. Ale to dobre słuchawki. Spore były - owszem. Stąd pewnie pomysł na SR-5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSR-7 dla mnie były nieco ciaśniejsze niż Oppo. Poza tym "trzaskały" plastikiem przy rozciąganiu. Z pamięci oceniam je jako gorsze niż Oppo, grające lżejszym dźwiękiem. Ale to dobre słuchawki. Spore były - owszem. Stąd pewnie pomysł na SR-5.

Według mnie to dwa przeciwne bieguny grania. Też odbieram je jako gorsze, ale biorąc pod uwagę cenę jaką dane jest nam zapłacić za nowe to stosunek jakość dźwięku-cena zdecydowanie lepszy w ath. Często gdy zakładałem msr7 myślałem "ciekawe ile dziś wytrzymam" podczas gdy mając oppo na głowie "jeszcze trochę, jeszcze parę minut" i tak mija godzina, dwie.. ;)

Jeśli w tych SR9 zrobią miększy pałąk to już wiele na plus do komfortu względem msr7, bo to głównie mi doskwierało. Niektórzy mówili, że miały mocny ucisk boczny, osobiście nie przeszkadzał mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie MSR7 mają taką charakterystyczną "dźwięczność", którą cenię niezależnie od ich obiektywnego SQ. Tak jak mówicie - są zwyczajnie świetnym value.

Natomiast jedyny problem wygodowy dla mnie to pady, wolałbym większe, więc wypróbuję HM5. Ale poza tym jest okej, pałąk nie boli, rozciągać ich nie muszę (zatem mi nie trzaskają ;)).

 

Natomiast tak na oko SR9 wydają się ogólnie większe. Oby.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z padami nie miałem problemu, bo moje uszy na styk mieszczą się w środku więc cały czas jadę na stockowych, ale super softy od HM5 mogą okazać się strzałem w dziesiątkę jeśli stockowe są zbyt małe. Z trzeszczeniem plastików też nigdy problemu nie zauważyłem mimo iż głowę mam dość dużą. Docisk faktycznie jest wyraźnie wyczuwalny, ale mi również taki pasuje, lubię kiedy słuchawki pewnie trzymają się głowy.

 

Oby SR9 okazały się poprawionymi MSR7. Już na zdjęciach widać kabel poprowadzony symetrycznie z obu muszli więc zapowiada się bardziej "audiofilsko" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kakaku.com już są - nie jestem pewien, czy jako preorder. Wychodzi, że SR to skrót od Sound Reality. Cena 53700 jenów, co przekłada się na nieco ponad 2000zł. Czyli u nas będą za 2500 ;).

Edytowane przez timecage
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSR7 i pady HM5 supersoft - coś wspaniałego. Nie dość, że komfort dwa poziomy wyżej, bo i więcej miejsca, i miękkie bardziej, to jeszcze zmiany w brzmieniu jak najbardziej na plus. Góra ze środkiem lepiej sklejone, tyci gładsze i przez to przyjemniejsze. Całość nabrała odrobinki ciepłoty i bliskości. Basu o dziwo nie przybyło, ale za to schodzi nieco niżej.

Brainwavz powinno dostać nobla za zasługi dla rynku przenośnego audio :).

 

Ale żeby nie było wyłącznie kolorowo - teraz trudniej je odpowiednio napędzić :D. Widać dźwięk z większym trudem przebija się z przetworników do ucha, co daje przyjemne zmiany w brzmieniu, ale wymaga większej głośności.

 

Wreszcie Caro Emerald - Back It Up gra po prostu zachwycająco.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ten docisk nigdy nie przeszkadzał, ale teraz jest zdecydowanie wygodniej, bo supersofty są jak poduszki - niby stockowe pady też zawierają piankę pamięciową, ale w HM5 ona nie jest tak mocno zbita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Doki AT.

EH-50 - http://www.audio-technica.com/cms/headphones/1eaea2e39ebfe3cb/index.html - owszem, w uszy włażą ale ogólnie słabo się do nich przystosowują. Podwójna armatura, dla mnie bas za słaby jak na mój słaby seal.

EH-40 - http://www.audio-technica.com/cms/headphones/904bd369d3159bf2/index.html - za duże całkowicie dla mojego ucha. Nie wchodzą wcale. To dynamiki.

 

Obie pary mają fajny kabel, solidny, ale miękki co ważne w użytkowaniu poza domem. Odpinany. Przystosowane do noszenia OTE (są odcinki do zakładania za ucho)

 

Musicie je sami popróbować w MP3store bo moje uszy nie są dobre do testowania doków.

 

DzięKi dla Kuropa za umożliwienie odsłuchu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności